FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1242526272889»
pytycrys21.02.2009 12:27

Hai sa va dau niste recomandari pentru filme..Destul de multe :D

 

1.The Mist - Horror - nota 10 de la mine pentru un final genial.

 

2.Stephen King`s It - Horror - Nota 9,primea 10 dar sunt oamenii penibili

 

3.Room 1408 - Horror - Nota 8 ,cam fucked up

 

4.Secret Window - Thriller - Nota 10,joaca Johnny Depp in el

 

5.Yes Man - Comedie - Nota 8.50,bun

 

6.Bedtime Stories - Comedie - Nota 8.50,bun

 

7.Step Brothers - Comedie - Nota 9 ,foarte bun

 

8.Dead Zone - Thriller , Mistery - Nota 9 pentru final foarte bun

 

9.Christine - Horror - Nota 8.5

 

10.10000 BC - Drama,Aventuri - Nota 8.5 Frumos

 

11. Lost Naufragiatii - Serial,aventuri,Mister - Nota 10 cu felicitari,cu siguranta cel mai bun film/serial al lumii,pe locul 1 la orice:personaje,scenariu,mister,efecte.SUPERB

axl21.02.2009 12:56
10.10000 BC - Drama,Aventuri - Nota 8.5 Frumos

O basina mai mare n-am vazut de la The cave.

 

10.000 BC. Un subiect generos, aflat printre preferatele mele, ciocnirea a doua civilizatii aflate pe trepte diferite ale evolutiei (vezi The 13th warrior, Apocalypto, etc.), in schimb o realizare execrabila. Seamana izbitor de mult cu Apocalypto, din toate punctele de vedere, dar e foarte, foarte, foarte prost. Ceea ce e ciudat, mai ales ca e facut de acelasi tip care-a realizat Independence day.
Joga Bonito21.02.2009 13:04
Cel mai bun film al lui Jim Carrey e Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Acolo joaca bine.

 

Masca, Number 23, Majestic, Me Myself & Irene, Ace Ventura... roluri memorabile

axl21.02.2009 13:07

Memorabile asa si-asa. Memorabile sunt Man on the Moon si Truman Show. Restu-s prosteli, mai mult sau mai putin simpatice. Dintre comedii Dumb and Dumber conduce detasat la capitolul funny.

vlad21.02.2009 15:34

Punisher War Zone - - un film exceptional!

Of Doamne cate ar fi de spus! Dar vreau sa-mi revin dupa capodopera asta.Stati sa-mi trag sufletul.Gata!

Nu am mai vazut un film atat de prost de cand ma uitam la "Studio X" pe canalul bulgaresc. Exista bugete pentru asemenea filme? Imaginati-va "Love Story" cu Magda Ciumac in rolul principal sau un "Casablanca" Cu Nikita si Tarky ca protagonisti. Jalnic! Eu l-am incadrat la comedie. Cu siguranta ca foarte multi gameri vor fi fascinati de acest film.

 

 

Imi trebuiesc cateva zile sa-mi revin! ......Medicamente! Medicamente!

 

PS Impusca aia tot in acest film. Pana si papuselele unei fetite!

c.ronaldo1721.02.2009 21:35

The Texas Chainsaw Massacre - un horror chiar foarte bun. Merita vazut, mai ales ca in prim planul multor scene apare o gagica cu sanii mari.

 

Final Destination 2 - in sfarsit mi-am facut pofta sa il vad. Acelasi SF tampit.

vlad22.02.2009 15:57
Valkyrie -Sper ca Hitler si nenorocitii aia care l-au impuscat pe Tom Cruise sa plateasca.Au tras intr-un infirm.Ce lasi!
Marius22.02.2009 16:22

Am vazut si eu aseara Valkyrie. Destul de misto, cu destule neconcordante istorice :) Tipic pentru Hollywood.

 

P.S. Vlad, au cam platit :)

vlad22.02.2009 18:10

INCEPE Oscarele!!!!!!! Pariuri:

 

 

Cel mai bun film :Slumdog Milionaire- din considerente politice,evident. Sa nu uitam ca si pe Hollywood asta l-a cam atins criza. Si India are populatie nene! Sare miliardul !

 

Asta-i predicitia mea.

 

Cea mai buna actrita in rol principal :Kate Winslet

Cea mai buna coloana sonora de film :The Wrestler

Ma mai gandesc.

Marius22.02.2009 18:21

La coloana sonora ia tot Slumdog :D

STARforce22.02.2009 18:36

Tocmai ce am vizionat SEVEN POUNDS cu Will Smith si va recomand sa il vizionati!!!

vlad23.02.2009 06:19
INCEPE Oscarele!!!!!!! Pariuri:

 

Cea mai buna coloana sonora de film :The Wrestler

The Wrestler nici macar nu a fost nominalizat la Oscar pentru coloana sonora.

 

 

Marius23.02.2009 06:33

Lasa ca a luat Mickey Rourke :D

vlad23.02.2009 06:53
Lasa ca a luat Mickey Rourke :D

Pentru cel mai bun croseu.

Marius23.02.2009 07:38

Bun si ala :)

Joga Bonito23.02.2009 22:39

A aparut Transporter 3 axxo.

 

Enjoy:

- http://www.mininova.org/tor/2312269

- http://www.imdb.com/title/tt1129442/

 

Ciudat e ca a castigat Sean Penn Oscarul. Am impresia ca acest comitet ce se ocupa cu Oscarurile e compus din personaje ce le plac sa se usureze des impotriva vantului si sa se bage aiurea in seama.

Deja e al treilea an consecutiv cand se inmana Oscarul aiurea la categoria cel mai bun film.

 

axl23.02.2009 23:11

Revolutionary Road

Un film ciudatel, dar bun. De mult n-am mai vazut un film in care sa se fumeze atat de mult. Kate Winslet isi merita Oscarul, daca pentru filmul asta l-a luat. In schimb DiCaprio joaca execrabil, adica in nota obisnuita. De cand l-am vazut prima oara in This Boy's Life mi-am dat seama ca-i un nesuferit, si n-a dres busuiocul nici in The Basketball Diaries, The Beach sau Gangs of New York, pe care-l consider cel mai bun film al lui, urmat indeaproape de Blood Diamond.

Joga Bonito23.02.2009 23:40

The Departed - Cartita e cel mai bun rol al sau, dupa parerea mea. A mai jucat execrabil si intr-un film recent, Body of lies.

 

Niste filme ce le-as mai recomanda publicului feminin:

Gone (2007)

Black Ballon (2008)

The Lake House (2006)

maye23.02.2009 23:49

In Body of lies se credea chiar prea destept si pentru un film :thumbdown:

vlad24.02.2009 06:11
A aparut Transporter 3 axxo.

A aparut Transporter 3 -dvdrip ro.

Si Role Models cu Seann William Scott (Stifler pentru necunoscatori)- o comedie draguta dar care nu va ajunge niciodata asa de buna ca Sex Drive (Aici am fost sarcastic)

fredysteaua24.02.2009 16:48

Cum sa nu-ti placa Jim Carrey :))) cred ca mai putin de 10% din toti care au vazut cat de cat filme nu le plac filme ca "Dumnezeu pt o zii" , "Yes Man", "Ace Ventura" ... etc

 

ca filme noi sunt cateva chiar marfa

Yes man - comedie parerea mea personala NOTA 10

Sexdrive - comedie nota 9,5

Amurg (Twilight) - drama, fantastic, romantic, thriller - nota 10 cu felicitari

Transporter 3 - actiune nota 10

bedtime stories - comedie nota 8,5 .. hmm cam aiurea asa

Benjamin Button - nota 9

 

toate sunt filme ce merita vazute dupa parerea mea :)

vizionare placuta!

vlad24.02.2009 16:54
Cum sa nu-ti placa Jim Carrey :))) cred ca mai putin de 10% din toti care au vazut cat de cat filme nu le plac filme ca "Dumnezeu pt o zii" , "Yes Man", "Ace Ventura" ... etc

 

ca filme noi sunt cateva chiar marfa

Yes man - comedie parerea mea personala NOTA 10

Sex Drive - comedie nota 9,5

Amurg (Twilight) - drama, fantastic, romantic, thriller - nota 10 cu felicitari

Transporter 3 - actiune nota 10

bedtime stories - comedie nota 8,5 .. hmm cam aiurea asa

Benjamin Button - nota 9

 

toate sunt filme ce merita vazute dupa parerea mea :)

vizionare placuta!

Of Doamne! Cred ca-i o scara de la 1 la 20.Altfel nu vad notele astea absolut socante.Fara suparare.Daca Sex Drive ia 9,5... atunci trebuiesc scosi la pensie : Vince Vaughn, Will Farrell, Ben Stiller, Seinfeld, Seann William Scott din generatia noua. Iar Steve Martin , Bill Murray si Chevy Chase trebuiau imbalsamati demult .

... Twilight -10 ? Transporter 3 -10????

Fac pariu ca The Punisher War Zone ar lua 11 in topul tau!

se7en24.02.2009 17:24
La Haine - din 1995, cu Vincent Cassel. film psihologic, excelent as spune, legat de viata a 3 adolescenti din Paris in preajma unei mari revolte impotriva politiei.
andrey_ptm_steaua24.02.2009 17:31

spuneti-mi si mie niste filme cu hitler,evrei,etc

alex_lef24.02.2009 18:03

@Andrei

 

Schindler's List

The Pianist

Valkyrie

 

Daca te intereseaza cu adevarat acest subiect te asigur nu vei fi dezamagit. Cel putin de primele doua.

«1242526272889»