Steaua a fost nedreptatita clar in meciul cu Dinamo din 20 septembrie 2006 de catre arbitrul Sorin Corpodean(sau mai bine zis:"Porcodean").Acest arbitru a stiut sa arate cele 2 cartonase rosii lui Thereau si lui Nicolita de la Steaua,dar lui Tames de la Dinamo nu s-a gandit sa-i arate al doilea cartonas galben in prima repriza,ceea ce ar fi dus automat la eliminarea acestuia.Eu nu inteleg nici acum cum a putut acest arbitru sa-l elimine atat de usor pe Nicolita in a doua repriza,doar din motiv ca nu a asteptat fluierul sau ca sa reintre pe teren.
Astfel,cu doi jucatori in plus,e si normal ca Dinamo sa profite si sa ne invinga cu 1-0 in minutele de prelungire,asa cum s-a obisnuit in ultimii ani.Mai mult,acest arbitru e destul de vinovat pentru incidentele dintre suporteri care au urmat la acest meci.Pentru a nu mai exista aceste incidente intre suporteri,discutii si fel de fel de comentarii la finalul unui meci din campionat,sau la finalul unei etape,ar trebui ca la orice meci din Liga I sa nu mai asiste vreun arbitru din Romania,ci fiecare meci sa fie condus de arbitri straini,mai ales derby-urile importante(Steaua-Dinamo,Steaua-Rapid sau Dinamo-Rapid).
Noi,adevaratii stelisti,vom incerca sa uitam cat mai repede acest meci neplacut cu Dinamo si sa-i invingem in returul din Ghencea,iar in anii care vor veni,sa speram ca vom recupera si deficitul de 6 victorii cu care "cainii rosii" conduce pe Steaua in palmaresul meciurilor directe(39-33).