FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Standard Liege - Steaua Bucuresti 2 - 2 (1 - 1)

«1789101120»
sorin_77708.08.2006 20:11

La ce zambet afiseaza nu vad sa nu apere maine. macar sa faca un meci asa ca la Betis, nu vreau mai mult... :lol:

Rossoblu08.08.2006 20:17

in aproape toate meciurile decisive din ultimii ani care le-am jucat in deplasare am pierdut calificarea : Villareal, Rosenborg, Boro, exceptie face doar Betis, deci din perspectiva asta e bine ca jucam primu meci acolo

_yang08.08.2006 20:21
mizez pe instinctul lui Oli de a juca in fata cu un atacant de careu pursange...

 

Si care o fi ala?!

Aaa, mda! Iacob intr-un picior... :wink:

 

Eu cred ca va incepe cu 2 inchizatori in 4-4-1-1 si pe parcurs va schimba sistemul in functie de scor. E posibil sa vedem la un moment dat chiar un 4-3-3 cu Badea varf, iar Dica si Cristocea, "interi".

 

 

daca tu nu-l consideri pe Badea un varf de careu atunci ai probleme... cu judecata

bodanelu08.08.2006 20:22

mai ti minte meciul cu rapid de anul trecut din UEFA? de ce am impresia ca se pregateste ceva asemanator?

 

later edit:

yang, Badea se aseamana mult cu Rica. l`ai vazut anul trecut ce ne`a facut noua, la javre si la cioroi cand avea spatii? l`ai vazut in meciul cu oltenii cum se misca mult mai bine pe stanga, cand avea spatii fata de cand a trecut varf impins?

***alex***08.08.2006 20:23

In sfarsit o veste ceva mai buna... dupa zambete imi dau seama ca o sa joace Carlos! Si sansele incet incet incep sa revina la normal! :)

 

fularsteau2

sorin_77708.08.2006 20:33

Hai baieti la somn, maine avem zi grea... ne vor macina emotiile... :lol: :lol: :lol:

Ayrton08.08.2006 20:35
daca tu nu-l consideri pe Badea un varf de careu atunci ai probleme... cu judecata

 

Baiete, e adevarat ca Badea poate juca si varf impins, dar el e mai degraba varf retras sau atacant de banda si nu un varf de careu pursange.

Atentie la exprimare, daca asta ai vrut sa spui! :wink:

bodanelu08.08.2006 20:35

eu n`am somn de acum... si mai ma supara si o mare durere de spate :D

sorin_77708.08.2006 20:41

@ Ayrton

@ _yang

 

nu incepeti cu polemicile, e destul de tarziu... Si trebuie sa fim uniti acum...

 

FORZA Steaua spre cl steag1

Ayrton08.08.2006 20:43

OK! Ai dreptate!

 

Forza Steaua! steagcruce2

_yang08.08.2006 20:49

Asa e... Vorba lui Gigi : "Ne vede Dumnezeu"... Si cine stie ce se mai intampla maine seara.

andr3y08.08.2006 21:19
Asa e... Vorba lui Gigi : "Ne vede Dumnezeu"... Si cine stie ce se mai intampla maine seara.

 

batem! asta facem...

 

forzza Steaua

Rossoblu08.08.2006 21:32

steag2 sprecl2 steaua_ro spre cl steagsimplu steagcruce2

qewolf08.08.2006 21:41

Inainte de toate va spun ca sunt un STELIST.Pt a castiga si nu numai acest meci avem mare nevoie de o noua strategie:aici ma refer in primul rand la finalizarea oricarei actiuni spre poarta adversa.Acest lucru inseamna:din orice atac sau contraatac sa obtii ceva(fault,11m,sut pe poarta si nu in balarii,chiar si aut de poarta pana la urma e bine-dc?pt ca ei nu ne mai pot surprinde pe contraatac...deci orice faza trebuie finalizata indiferent ce iese din ea.)Al doilea lucru pe care as dori sa-l practice Steaua sunt suturile de la distanta(nu le avem? facem la antrenament acest lucru pana ne iese,si avem ceva jucatori cu suturi puternice...)Nu mai merge ca-n '86 cu taca paca pana in poarta.Oli kiar nu se vede ca ducem mingea pana la 16m si acolo jucam ca la handbal.Att. OPRITA si Bostina pre mult se joaca cu ea si oricand un adversar redutabil ar putea sa ne surprinda pe contraatac-dc?actine nefinalizata!!!Sunt multe de spus aici si subiectul este f.larg.Acest lucru i l-am spus si d-lui Argaseala, cu rugamintea de a il transmite si lui Oli,in dimineata de MARTI cand dansul a iesit din cabina pilotilor."SORINE TI-A PLACUT?".

AmuntBoy08.08.2006 21:45

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

alex4steaua08.08.2006 21:50

Pfoai nu stiu de o sa reusesc sa adorm prea devreme la singurul lucru care ma gandesc este ... Liga Campionilor (interzisa cainilor) . As prefera sa-i vad pe rapidisti la anul in turu 3 decat pe caini .

Oricum noi ne vedeam de treaba noastra sprecl2

liloiu08.08.2006 22:21
Eu as vrea sa il vad pe Cristocea in locul lui Lovin. In rest cam asa vad si eu echipa.

 

Si mie mi se pare Cristocea mai bine asezat la mijloc decat Lovin si mult mai motivat.

toc71cc08.08.2006 22:26

100

http://kassiesa.com/uefasearch/filter-matc...p?search=Steaua

 

Cifrele sunt uneori seci.. statistica nu arata decât o parte de netăgăduit a istoriei Stelei.

Adversarul nr. 100

Standard Liège este cea de a O SUTA echipa pe care Steaua o intalneste in competiţiile europene….1963-2006…98 de echipe întâlnite…majoritatea in dubla manşa….adunam Supercupa Europei si Cupa Intercontinentala si rezulta…cifra 100

Sa fie acesta noul început ? Nu ne ramane decât speranţa, mâine seara vom vedea cat de aproape si cat de departe suntem de adevăr…..

Un lot omogen din care lipsesc piese grele, întărit cu transferuri minime si nu întotdeauna de valoare egala cu titularii de drept ai sezonului trecut…

Rămânem tributari mentalitatii balcanice de jucător distrat, ce ia cartonase in momente in care acest lucru nu se impune si nu este necesar , o stare de fapt ce ne duce cu gândul la imaturitate... si poate ca un psiholog ar mai remedia ceva.

Sa credem in Steaua NOASTRA!!! Vom fi pe 23 august alături de ei.. ramane doar de datoria lor sa-si demonstreze valoarea.

100 - o cifra rotunda. Sa nu ne oprim aici si sa ne realizam visul din nou acolo unde ne este locul, in ELITA…..

daddycaddy66666608.08.2006 22:36

Vad ca aici domneste optimismul.Nici eu nu pot fi altfel.Sa nu uitam ca dubla cu Rosenborg s-a petrecut in cu totul alte circumstante.Norvegienii sunt o echipa de forta,puternica,exact opusul lui Standard.Belgienii sunt tehnici,ca si noi.Au portughezii in echipa...Paseaza pe jos,la fel ca noi...Si in acest caz vom vedea fotbal.Si nu uitati:cand Steaua are adversar care nu se apara,e prapad pentru cine ii sta in cale!FORZA Steaua!!!!!!!!II UMILIM!!!!!

liloiu08.08.2006 22:36

Eu am incredere in Steaua, si sunt sigur ca dupa meci va fi iar o sarbatoare nationala in toate orasele din Romania.

stelistul2209.08.2006 05:01

Steaua va bate cu un scor fragil dar va bate totusi si standard liege este o echipa buna... cel putin asa cred eu :D

Dawson09.08.2006 05:38

In seara asta, aproape de miezul noptii, ne vom bucura pentru victoria Stelei. Va fi primul pas catre grupele Ligii Campionilor!

FORZA Steaua!!!

steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro

liloiu09.08.2006 06:06

Asa frate!!!

Asa vad eu un stelist adevarat.

sorin_77709.08.2006 06:42

A sosit si ziua "Y", pentru ca "Z" e pe 23 la Bucuresti...Dar eu sper sa fie o zi "Y" mai mult spre un "Z" indeplinit... :lol: ...

pana la ora meciului nu stiu ce am sa fac, cred ca la munca o sa fiu varza... :lol:

 

Steaua ne va aduce o bucurie in aceasta seara pentru ca eu SIMT asta...

steagcruce2 spre cl steagcruce2

_yang09.08.2006 07:51
100

Adversarul nr. 100

Standard Liège este cea de a O SUTA echipa pe care Steaua o intalneste in competițiile europene….1963-2006…98 de echipe întâlnite…majoritatea in dubla manșa….adunam Supercupa Europei si Cupa Intercontinentala si rezulta…cifra 100

Cupa Intercontinentala nu e competitie Europeana !

Barcelona a m intalnit-o de 3 ori,Standard vine si ea a treia oara la Bucuresti deci nu e adversarul 100 ...

«1789101120»