FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Standard Liege - Steaua Bucuresti 2 - 2 (1 - 1)

«167891020»
waste08.08.2006 10:24

Cernea - sa vedem ce poate. Nu pare mult mai nesigur decat titularul postului.

In atac, Badea va inscrie. Se vede cat isi doreste sa marcheze primul gol la Steaua, si are atuurile ca sa il reuseasca miercuri seara.

 

steagcruce2 spre cl

Kristy_Cj08.08.2006 10:27

Nu vom primi nici un gol...desi anul acesta parem fara cei mai multi titulari,vom face o figura frumoasa,eu garantez ca Oprita va da sigur un gol si va fi eroul pt Steaua(cel care ne va duce dupa 10 ani in Ch.League)

O sa mai avem nevoie de intariri cand ajungem in grupe,daca vrem sa facem si acolo ceva,daca nu se vor face ceva achizitii,ne vom descurca oricum dar vom termina pe ultimul loc,maxim pe locul 3...cu ceva jucatori de certa valoare sper la un loc 2 chiar 1

 

Miercuri vom avea inca o sansa uriasa sa facem istorie,conteaza psihicul jucatorilor,deoarece valoare avem...sper sa nu aiba vreun blocaj gen Boro,dar returul va fi decisiv si se va juca pe un stadion sper plin peste capacitate(daca nu vor baga iar preturi in bataie de joc)

gogutza08.08.2006 12:09

am mai scapat de o grija...Carlos,Cristocea si Coman sunt aptzi de joc..deci din primul "11" lipseshte doar Iacob...hai ca sigur o sa cashtigam

alex4steaua08.08.2006 12:12

Sper sa il foloseasca Olaroiu pe Saban in locul lui Nesu care a fost foarte nesigur mai ales meciul tur cu Gorica . Sa fie o formula

Portar : Carlos

Fundasi : Saban , Goian , Ghionea , Marin (pe stanga)

Mijlocasi : Nicolita , Paraschiv , Lovin , Bostina

Atacanti : Badea cu Dica in spatele lui .

Obisnuitul 4-4-1-1 .

De singurul lucru de care mi-este frica este de lipsa de experienta europeana a lui Badea si arbitrajul lui Ivanov .

Insa cred ca cu toate acestea Steaua va ajunge in Champions League .

ktalyn08.08.2006 12:20
standard nu e un club mic...

hai sa fim seriosi, astia nu au jucat niciodata in Liga, ce club e asta, se aseamana cu Dinamo-rusinea Romaniei!

in comparatie cu Steaua kiar e un club mic! :wink:

gone08.08.2006 12:30
Sper sa il foloseasca Olaroiu pe Saban in locul lui Nesu care a fost foarte nesigur mai ales meciul tur cu Gorica . Sa fie o formula

Portar : Carlos

Fundasi : Saban , Goian , Ghionea , Marin (pe stanga)

Mijlocasi : Nicolita , Paraschiv , Lovin , Bostina

Atacanti : Badea cu Dica in spatele lui .

Obisnuitul 4-4-1-1 .

De singurul lucru de care mi-este frica este de lipsa de experienta europeana a lui Badea si arbitrajul lui Ivanov .

Insa cred ca cu toate acestea Steaua va ajunge in Champions League .

 

Eu as vrea sa il vad pe Cristocea in locul lui Lovin. In rest cam asa vad si eu echipa.

Gontel08.08.2006 13:44

Va fi greu, dar sunt increzator in sansa noastra de a ne califica. Standard e peste Rosenborg, dar si Steaua are mai multa experienta europeana decat anul treecut. Totul porneste de la pregatirea psihologica.

LOGANUL08.08.2006 16:55

Am auzit astazi la stiri ca individul pe nume Rednic a furnizat o gramada de informatii despre Steaua.Gestul mi se pare incalificabil!!!

Un alt lucru este interesant ca la cel mai mic contact jucatorii sufera accidentari care ii fac indisponibili cu lunile.Probleme cu antrenamentele?

bodanelu08.08.2006 17:09

am auzit si eu.. dar doar ne`a laudat.. nu le`a dat informatii...

acum doar el si cu cei din belgia stiu!

 

poate s-a bagat Borcea in asta si l`a obligat pe Rednic sa ne toarne la belgieni...

sorin_77708.08.2006 17:37

Nu cred ca statea Standard in informatiile lui Mircea Rednic... Nu ar trebui sa ne temem de ceea ce a spus Rednic pentru ca Standard nu poate recupera diferenta de omogenitate care o au in urma noastra prin faptul ca stiu ceva din secretele noastre. Aceasta intalnire cu Standard trebuie sa ne aduca calificarea dupa 10 ani in grupele CL, acolo unde NUMAI Steaua A FOST SI VA FI!!!!

 

steag1 FORZA Steaua steagsahmic

Virgil08.08.2006 18:14
...

Un alt lucru este interesant ca la cel mai mic contact jucatorii sufera accidentari care ii fac indisponibili cu lunile.Probleme cu antrenamentele?

 

Corecta remarca.Si cand te gandesti ca in anii '80,cand Steaua cucerea CCE,notiunea de jucator accidentat la ros-albastri,nu era cunoscuta.

Sa fie atat de greu sa gasesti un preparator fizico-psihic performant ?

bodanelu08.08.2006 18:34

Virgil, Iacob s-a accidentat la o intrare criminala asupra lui, cu talpa sus direct pe genunchi... del putin asa am vazut eu din peluza...

si oricine s`ar accidenta asa...

Mirel s-a accidentat dupa ce s-a batut cu aia, si avea problema de mai mult timp

 

Coman nu era la zi cu pregatirea fizica...

Cristocea nu shtiu de ce...

Virgil08.08.2006 18:46

Inteleg,exista circumstante de a atenua vina celor care pregatesc echipa,dar parca sunt prea multe situatii de jucatori accidentati,si vorba lui LOGANUL,parca se accidenteaza prea usor.

alex4steaua08.08.2006 18:48

Becali mai trebuie sa aduca un varf impins sa se masoare cu Iacob , in caz ca ii accidentat . Insa sa-i uram lui Badea succes in acest meci va avea nevoie , da Doamne sa dea gol .

flo220308.08.2006 18:57
Inteleg,exista circumstante de a atenua vina celor care pregatesc echipa,dar parca sunt prea multe situatii de jucatori accidentati,si vorba lui LOGANUL,parca se accidenteaza prea usor.

 

in 86 echipa era pregatita din punct de vedere a rezistentei la accidentari de florentin marinescu, un tip cu vechi state in arte martiale.avea metode specifice de intarire a ligamentelor si musculaturii, drept pt care nu am prea avut accidentati in acel parcurs

Virgil08.08.2006 19:01

Stiu.Il cunosc personal pe Florentin.

sorin_77708.08.2006 19:09

Atunci de ce nu se apeleaza la serviciile lui sau a unuia ca el...? Poate asa nu o sa avem atatia accidentati?

Eu raman totusi la parerea ca au fost intamplari nefericite ce nu au legatura cu modul de pregatire. :?

skorpio1508.08.2006 19:12

Da, Virgil poate aranjezi tu cumva sa pregateasca lotul. :P

Virgil08.08.2006 19:22

Cine stie pe unde o mai fi?Un timp a trait in USA si a fost instructor de arte martiale in US Army.A fost plecat imediat dupa ce Steaua castigase CCE,dupa revolutie revenind in tara.

Iancu Jianu Zapciul08.08.2006 19:42

Nu stiu de ce dar parca avusesem impresia ca Shihan Florentin Marinescu se intorsese la voi anul trecut...Oricum...tipul e tare...daca il luati inapoi sunteti jmekeri... 8)

sorin_77708.08.2006 19:42

De ce nu am vazut si noi imagini de la conferinta de presa de dinaintea partidei? De ce nu au aparut pe nicaieri? Eram curios sa aud declaratia lui Oli si ale celor 2 jucatori, care or fi fost aceia...

Iancu Jianu Zapciul08.08.2006 19:46
Am auzit astazi la stiri ca individul pe nume Rednic a furnizat o gramada de informatii despre Steaua.

 

Potaie scarnava... :evil:

skorpio1508.08.2006 19:47

S-a zis la tvr dar n-au dat imagini cu conferinta. Oli a fost cu Para si Dica, insa n-au zis mare lucru.. la sfarsit nu stiu cine a zis c-ar fi multumiti si daca n-ar primi gol (adica remiza alba).

Frumos, nu?

sorin_77708.08.2006 19:58

Am vazut acum pe ONLINESPORT ce a declarat Dica si cu Para...

 

Legat de Carlos. Priviti aceste imagini!!!

 

1664_3398_02.jpg

1664_3402_09.jpg

 

Arata el a jucator accidentat grav care nu va intra in teren maine?

skorpio1508.08.2006 20:06

P-astea incercam si eu sa le bag in topicul lui da n-a mers sa postez mesajul.. :?

N-are treaba baiatul se si distreaza. Poate nu joaca bine maine..

«167891020»