FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Standard Liege - Steaua Bucuresti 2 - 2 (1 - 1)

«13456720»
silvy05.08.2006 07:05

Cine va bate in primul meci Standard - Steaua

bate Standard

7% [ 5 ]

meci egal

21% [ 14 ]

bate Steaua

70% [ 45 ]

 

Total Votes : 64

 

nush de ce mai fac sondaj ...se shtie deja ca suntem calificati...ii rupem pe standar

 

liege o sa fie

 

______________________________________

17+3 nu e egal cu 23(incurand cu 24)

Dan_BKL05.08.2006 07:54

Nu trebuie sa-i luam la misto ca e grav daca ii desconsideram.

campionatul e una Liga Campionilor e alta asa ca dupa 2infrangeri rusinoase poate face miercuri un meci mare cu noi si isi spala pacatele.MARE ATENTIE!

Nu va lasati indusi in eroare de cele 2 infrangeri ale belgienilor in campionat standard e o echipa imprevizibila.imi amintesc si in campionatul trecut au facut niste rezultate de ziceai ca nu-i adevarat:o luau akasa la 2 goluri si bateau in deplasare 3-0 asa ca atentie mare nu e de gluma.

 

poftim rezultate din campionatul trecut:standard 1-3 beveren-etapa 6 cercle brugge 0-3 standard-etapa 7

***alex***05.08.2006 08:34

Mare atentie la Geraerts, este marcatorul din ambele meciuri din campionat, pare singurul capabil sa faca diferenta, este mijlocasul de creatie.

Dan_BKL05.08.2006 08:51

intarti pe www.standard.be pentru mai mult informatii despre echipa beligiana.

sper s-a nu se supere nimeni ca am facut o mica reclama dar este spre folosul fanilor stelisti.

Virgil05.08.2006 10:07

Ce nu trebuie sa faceti la Liege

 

 

AVERTISMENT. Suporterii gazdelor sunt cunoscuti ca fiind printre cei mai turbulenti din Belgia, orasul fiind considerat drept unul muncitoresc si mai putin civilizat.

 

Centru siderurgic cunoscut, alaturi de Charleroi, orasul Liege se evidentiaza ca o zona cu densitate mare de muncitori pe metru patrat. Fara sa aiba stralucirea Bruxelles-ului, orasul are 185.000 de locuitori, zona industriala ducand numarul acestora pana la 600.000 de suflete. Pe langa renumitele otelarii din zona, Liege mai este cunoscut pentru productiile de arme, textile si pentru industria chimica.

 

360 de euro, drumul cu masina

 

Ca sa ajungi cu masina din Bucuresti la Liege, trebuie sa te pregatesti pentru circa 2.300 de kilometri din care 1.500 sunt de autostrada. Cu tot cu taxele de drum si carburant, costul calatoriei dus-intors este de 360 de euro. O alta varianta este cea cu avionul pana in Olanda la Maastricht, de unde se mai fac 35 de kilometri pana la Liege cu un autobuz local. O alta solutie este tot cu avionul, pana la Bruxelles, iar de aici intr-o ora se poate ajunge la Liege cu TGV-ul.

 

Atentie la culori

 

Ajunsi in Belgia e de preferat sa nu va imbracati in culorile alb-violet, ale clubului rival din capitala Belgiei. Suporterii lui Anderlecht au avut de fiecare data probleme de cate ori au fost pe stadionul Sclessin, o arena abrupta ceva mai mica decat stadionul National. De asemenea, dupa ultimele reguli UEFA, in stadion fumatul este interzis, ca si consumul de bauturi alcoolice. Suporterii lui Standard sunt cunoscuti ca agresivi, ei pornind scandaluri, atat in timpul meciurilor, cat si dupa terminarea acestora, mai ales daca favoritii pierd meciul. Ultima lor isprava, la meciul din deplasare de la Lokeren (1-2) s-a soldat cu 4 arestari si cu autocarul devastat al celor de la Standard.

 

Ionut Margaritescu

www.averea.ro

forever_STEAUA06.08.2006 10:24

Întrebat dacă antrenorul formaţiei Standard Liege, Johan Boskamp, s-a speriat de Steaua, urmărindu-i evoluţia în meciul cu Universitatea Craiova, Becali a răspuns: "O să vedem dacă s-a speriat sau nu antrenorul lui Standard. Aş vrea să facem un joc bun la Liege, să venim cu 2-0, ca să nu mai avem emoţii în retur. E bine că jucăm primul meci în deplasare. Să dea Dumnezeu să fim fericiţi miercuri seară, iar pe 23 august să ne pândiţi la 6 dimineaţa la Golden Blitz, prin boscheţi". Gigi Becali

 

sursa: prosport

 

 

MM, la aia de la gsp nici pentru boscheti sa nu le dati acreditare :twisted:

boggie06.08.2006 10:38
MM, la aia de la gsp nici pentru boscheti sa nu le dati acreditare  :twisted:

era amuzant ieri cum rulau de zor reclamele la GSP pe noile panouri lcd

AmuntBoy06.08.2006 10:43

la site-ul UEFA

 

Results:

 

Who will qualify for the group stage of the UEFA Champions League: R. Standard de Liège or FC Steaua Bucuresti?

R. Standard de Liège 19.64%

FC Steaua Bucuresti 80.36%

Virgil06.08.2006 10:46

Concluzia : meciul e dinainte jucat.

sorin_77706.08.2006 18:45

Vor juca Iacob si Cristocea in acest meci sau nu vor putea fi recuperati? Ma macina acest lucru...

skorpio1506.08.2006 18:55

La Cristocea am inteles ca-i doar o accidentare usoara, n-ar trebui sa fie probleme. De Iacob insa astia de la prosport ziceau c-ar putea fi inlocuit cu Oprita miercuri. Si cu Cernea in poarta va fi superb.. :evil:

_yang06.08.2006 19:13

Da' ce esti mai linistit cand e Carlos intre buturi ???

Eu sincer nu sunt... Cernea chiar merita sansa lui intr-un meci greu la cat a stat rezerva ca portughezul a gafat prea des in meciurile cu miza...!!!

skorpio1506.08.2006 19:31

De bine de rau Carlos are mai multa experienta in meciurile internationale. La Liege ai vazut ce atmosfera se face, nu se compara cu Craiova sau Gorica. Si eu imi doresc sa-l vad pe Cernea jucand bine in meciuri grele dar nu cred ca e pregatit inca. Psihic! pt ca altfel sunt de parere ca intre cei doi nu e diferenta mare de valoare.

_yang06.08.2006 19:41

Cam ai dreptate cu atmosfera dar sunt sigur ca Cernea e chiar mai bun ca portughezul pentru ca l-am urmarit o vreme la Galati... si iti spun eu ca gafeaza mult mai putin decat Carlos...

weeezer_2006.08.2006 21:17
Ce nu trebuie sa faceti la Liege

 

 

AVERTISMENT. Suporterii gazdelor sunt cunoscuti ca fiind printre cei mai turbulenti din Belgia, orasul fiind considerat drept unul muncitoresc si mai putin civilizat.

 

Centru siderurgic cunoscut, alaturi de Charleroi, orasul Liege se evidentiaza ca o zona cu densitate mare de muncitori pe metru patrat. Fara sa aiba stralucirea Bruxelles-ului, orasul are 185.000 de locuitori, zona industriala ducand numarul acestora pana la 600.000 de suflete. Pe langa renumitele otelarii din zona, Liege mai este cunoscut pentru productiile de arme, textile si pentru industria chimica.

 

360 de euro, drumul cu masina

 

Ca sa ajungi cu masina din Bucuresti la Liege, trebuie sa te pregatesti pentru circa 2.300 de kilometri din care 1.500 sunt de autostrada. Cu tot cu taxele de drum si carburant, costul calatoriei dus-intors este de 360 de euro. O alta varianta este cea cu avionul pana in Olanda la Maastricht, de unde se mai fac 35 de kilometri pana la Liege cu un autobuz local. O alta solutie este tot cu avionul, pana la Bruxelles, iar de aici intr-o ora se poate ajunge la Liege cu TGV-ul.

 

Atentie la culori

 

Ajunsi in Belgia e de preferat sa nu va imbracati in culorile alb-violet, ale clubului rival din capitala Belgiei. Suporterii lui Anderlecht  au avut de fiecare data probleme de cate ori au fost pe stadionul Sclessin, o arena abrupta ceva mai mica decat stadionul National. De asemenea, dupa ultimele reguli UEFA, in stadion fumatul este interzis, ca si consumul de bauturi alcoolice. Suporterii lui Standard sunt cunoscuti ca agresivi, ei pornind scandaluri, atat in timpul meciurilor, cat si dupa terminarea acestora, mai ales daca favoritii pierd meciul. Ultima lor isprava, la meciul din deplasare de la Lokeren (1-2) s-a soldat cu 4 arestari si cu autocarul devastat al celor de la Standard.

 

Ionut Margaritescu

www.averea.ro

 

dupa care, la 10 minute

 

Incercati sa sintetizati esentialul unui astfel de text si pentru cei care vor mai mult dati linkul.

 

Nu mai copiati kilometri de text,oferiti-ne sursa,insotita de parerile voastre.

 

Nu de alta, da prea mi-a sarit in ochi.

 

Ontopic: nu cred ca trebuie sa ne facem probleme de eventuala aparitie in poarta al unuia sau celuilalt dintre portarii nostri, intrucat sunt de valori relativ apropiate. Cu Iacob insa, va fi groasa. Dar am increderea ca putem trece de belgieni, chiar si fara Iacob (si fara Mirel).

PIRLO_A06.08.2006 21:58

Steaua are cam multi indisponibili pentru meciul de la Liege.... :( , dar e bine ca Steaua a reusit sa isi faca niste rezerve "de lux"

Pentru meciul de la Bucuresti vor fi disponibili Carlos, Iacob, Cristocea SI Coman ? :?:

_yang06.08.2006 22:02

Important e Iacob.. nu stiu daca ceilalti pot spera la un loc de titular... doar Carlos dar Cernea il poate suplini cu brio...

weeezer_2006.08.2006 22:19

Eu totusi pe Cristocea il vad titular... Cel putin pt cand voi fii eu antrenor :D

PIRLO_A06.08.2006 23:37

Cred ca si Carlos lipseste Stelei pentru ca era nevoie de el in atmosfera ingrozitoare de la Liege, desi in atmosfera de la Boro s-a facut de ras (are ceva mai multa experienta) ... cat despre Cristocea cred ca e important si ca rezerva pentru ca dupa ce intra cateva minute pe teren se vede un plus de viteza in echipa Stelei. Iar Gigel Coman nush dak e facut sa joace la Steaua ... :? ... este el un jucator talentat dar sper ca va fi si compatibil cu relatiile de joc de la Steaua.

Oricum si cu aceste absente cred ca vom castiga la LIEGE! Forza Steaua.

... bine ca Oly a jucat cu rezervele in meciul cu oltenii ca sa nu ii poata studia antrenorul belgienilor prea bine echipa ... 8)

invincibile_armada06.08.2006 23:53

In ceea ce priveste meciul cu Rosemborg de anul' trecut doar ghinionul si experienta superioara a norvegienilor au facut sa nu fim anul acesta pt a doua oara consecutiv in Liga, deoarece nu cred ca se pune problema sa nu ne calificam cu standard deoarece acum avem un lot mult mai omogen si experimentat ,iar standard are 10 jucatori nou-veniti si in plus suntem cu o clasa peste belgieni.Daca i-am batut acuma 2 ani , cam greu recunosc si cu noroc , anul acesta ii batem in ambele manse iar ca un pronostic pentru miercuri eu zic ca batem cu 1-0 la Liege gol Dica Brasil. Respect pt culoarea ros-albastra pana la moarte...FORZZA Steaua..

FortuneTeller07.08.2006 02:00

Probabil meci de 0-0. Sper sa nu se lase cu alte accidentari. Va fi mult mai greu decit vor unii sa creada. Principalul obstacol va fi amintirea dublei cu Rosenborg. Nu sunt mare fan Olaroiu, dar trebuie sa recunosc ca imi place faptul ca tot lotul e rulat, spre sfirsitul campionatului vom culege roadele acestei tactici.

Virgil07.08.2006 04:14

@ weeezer

 

In legatura cu remarca facuta de tine mai sus.

Da-mi voie sa cred ca pot si stiu sa discern cand un text este necesar sa fie publicat integral.

Verifica ultimele 14 zile - de exemplu - si o sa te convingi ca unii ca _yang,***alex***,etc,exagereaza cu acest gen de postare.

 

Probabil ca au sesizat si altii situatia semnalata de tine,dar au avut inteligenta sa evite un conflict user vs moderator.

Consider observatia facuta de tine,ca rauvoitoare la adresa moderatorilor in general,o imixtiune in problemele pe care acestia se straduiesc sa le rezolve zilnic,pentru ca forumul sa fie cat mai placut navigabil.

 

Iti recomand sa judeci mai atent astfel de situatii.

BandiT07.08.2006 05:07

o sansa mare de a ajunge in grupe. sa nu-i dam cu piciorul...rosenborg ne-a dat o lectie..

sa dam si noi o lectie belgienilor.

vreau in grupele ligii!

***alex***07.08.2006 05:44

Astãzi V.Iacob va face o radiografie, în urma cãreia se va ști cu exactitate dacã va putea sau nu evolua cu Standard. Staff-ul medical al campioanei a decis sã-l supunã unui RMN, temîndu-se sã nu-i fie afectat ligamentul genunchiului.(gsp.ro)

 

Nu mai puneti intrebari ca se afla azi, exact cum a zis si Valeriu Argaseala la OTV aseara!

 

Carlos, care a suferit o entorsã la glezna stîngã face în continuare tratament pentru a se recupera, șansele ca el sã poatã evolua poimîine fiind foarte mari.Cristocea aproape sigur va fi apt sutã la sutã la ora jocului cu Standard.(gsp.ro)

 

Inclin sa cred ca nu vom afla decat la ora meciului cine va fi titular in poarta, exact ca la meciul cu rapid!

ktalyn07.08.2006 09:09

A inceput sa'mi placa f mult de jocu' lu Cristocea insa nush pe cine sa scoata Oli k sa'l bage pe el,poate sa renunte la un inkizator(Lovin),ajungand la un sistem mai ofensiv, insa nush dak va fi cazul miercuri, totusi cu putin ajutor divin vom trece usor de ei, kiar dak nu va juca Carlos sau Iacob.Sa nu uitam ca ultima oara cand am intrat in grupe am jucat tot cu belgieni(FC Brugges) primu' meci jukndu'l tot k acum in deplasare, unde Adrian Ilie a jucat fenomenal, dubla asta o da tvsport-u miercuri, pt cine vrea sa'si aduca aminte, ar fi frumos sa fie la fel k atunci!......

«13456720»