Ma fratilor, nu are nici o legatura ritmul de CL cu tensiunea acestui meci. Noi asistam acum la 2 manse pe viata si pe moarte, intre 2 echipe care nu au mai fost in grupe de f. mult timp, 2 meciuri in care se joaca tot sezonul de CL. Meciurile din grupe o sa fie poezie pe langa astea, cel putin in ce priveste tensiunea si miza. Mai ales ca o sa ne reintre piese de baza in opinia mea: Radoi, Iacob si de ce nu Saban. Carlos ramane veriga slaba in orice faza ar juca, si dupa cum se vede si cel mai mare pericol pentru Steaua.
Carlos este un portar mediocru, cu reflexe bunicele, care l-au si ajutat sa ajunga la un anumit nivel, Liga portugheza, insa nu e portar care sa joace sub tensiunea din cupele europene. In primul rand nu are plasament, este total labil psihic, iar iesirile sale hazardate in multe randuri produc frica in psihicul echipei.
Nesu iar nu e osolutie nici pentru campionat, da cupele europene, insa a fost o solutie temporala astazi, sper. Saban se va ridica la asteptari.
In rest, hai sa nu mai fim asa carcotasi, avem jucatori valorosi si ne ducem in grupe.
Forza Steaua!