mda...ca de obicei, ne meritam soarta.
imi aduc aminte de meciul cu rosemborg de anul trecut, exact aceeasi miza.
acolo Protasov a gresit ca a schimbar sistemul de joc, l-a pus pe Nesu sa joace mijlocas stanga, pe Bostina mult prea avansat,etc. macar avea scuze ca nu era de mult la echipa, nu cunostea jucatorii, nu stia ca nu suntem in stare sa schimbam sistemul de joc de la un meci la altul, daramite in acelasi joc..
acum aceeasi miza, antrenor Olaroiu.
pana acum l-am aparat cand s-a ivit ocazia, mi-am zis ca este un bun tactician,este informat, cunoaste jucatorii, stie defectele fiecaruia, etc.
acuma in schimb nu mai am ce sa zic...deja e prea mult.
1. dupa ce ai antrenat echipa asta un an, nu ai fost in stare sa vezi ca NU POATE sa schimbe sistemul de joc??!???!
2. pentru ca a schimbat sistemul de joc, jucatorii sunt nevoiti sa joace pe alte pozitii, ceea ce iarai NU STIU!!!!!!Ce mare mutare a facut cu Nicolita pe stanga??Dupa ce ca Nicolita e in forma in care este, daca ar fi avut un inlocuitor cat de cat bun, in mod normal nici nu ar fi trebuit bagat in teren.
3.Ce cauta Nesu pe teren???!!!Acest jucator nu are psihicul necesar unei partide de o asemenea miza...trebuia bagat Saban pe dreapta si Marin pe stanga. Cand oare o sa avem si noi un fundas stanga adevarat, si sa scapam de Nesu? Nu vad la el nici o imbunatatire in joc de cand a venit la Steaua...si in multe meciuri a fost titular.
Cu un asemenea antrenor care nu invata nimic din greseli, nu avem ce sa cautam in Champions League.
