FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, editia 2006/2007

«13456720»
Gaby27.06.2006 17:59
Bill Gates e un V.I.P. adica un "very important papagal"de camera care d-abia face 3 pasi pana la buda ca il doare hernia.

Sa fim seriosi,el nici nu stie ce-nseamna soccer vorba lu' "I.N.Money".

hehe,

 

Vladivostok, pari un demn reprezentant al Generatiei Pro. Ar trebui sa fii mai respectuos, mai ales fata de oameni care au schimbat lumea, precum Bill Gates. Nu mai raporta absolut totul la principiile dambovitene sau piperane. Bill Gates este poate cel mai destept Homo Sapiens in viata, iar incercand sa-l jignesti nu faci decat sa te jignesti singur.

forever_STEAUA27.06.2006 18:03

8O Urmeaza biografia lui Bill Gates? 8O

Asta daca nu ar fi complet off topic!!!

Motanu D27.06.2006 20:37

@forever_STEAUA:

can spui Gigi Becali e imposibil sa nu cazi in offtopic. Oricare ar fi tema discutiei !!!

Papp28.06.2006 12:28
8O Urmeaza biografia lui Bill Gates?  8O  

Asta daca nu ar fi complet off topic!!!

Io care credeam ca aici se vorbeste despre Liga Campionilor!

forever_STEAUA28.06.2006 16:30
@forever_STEAUA:

can spui Gigi Becali e imposibil sa nu cazi in offtopic. Oricare ar fi tema discutiei !!!

 

Tz, tz, tz... Nu ai fost atent. Eu vorbeam de Bill Gates :D

Kristy_Cj29.06.2006 23:10

Gorica e echipa cu cel mai mare coeficient UEFA din primul tur,iar Steaua este echipa cu cel mai mare coeficient din turul 2

 

Nova Gorica Slo 4.355

Steaua Bucuresti Rom 46.381

 

 

iar Linfield Belfast Nir 0.770

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/UEFA/s...seedcl2006.html

radoi8630.06.2006 17:07

Cand este tragerea la sorti pentru turul 3?

Alex1430.06.2006 20:35
Cand este tragerea la sorti pentru turul 3?

:)) Dupa turul 2...

Ayrton30.06.2006 20:45
Cand este tragerea la sorti pentru turul 3?

 

Pe 28 iulie! Intre cele 2 manse ale turului 2 de calificare.

radoi8601.07.2006 07:13
Cand este tragerea la sorti pentru turul 3?

:)) Dupa turul 2...

 

Oricum stiam ca nu ai dreptate. Dar eram curios sa aflu data sigur!

focus01.07.2006 11:56

Dupa scandalul din fotbalul italian e posibil ca Fiorentina sa nu mai participe in LC, asa ca teoretic in lista echipelor care nu vor fi cap de serie in turul 3 va apare o echipa mai slaba.

weeezer_2001.07.2006 12:28

ce treaba ar avea lucrul asta? din cate am inteles sanctiunile se refera strict strict la Il Calcio

Motanu D01.07.2006 12:35

@weeezer_20:

 

Daca echipa X este depunctata/retrogradata nu mai prinde Cupele Europene !

El Nino_901.07.2006 13:10

iar fiorentina se aude ca i-a: "20 pct"

weeezer_2001.07.2006 13:12

ma rog... nu stiu cum sunt regulile lor, dar sunt convins ca sunt, ca peste tot, interpretabile. adik Juventus clar nu mai pupa UCL anul asta? si poate nici Milan? parca n-as crede. UEFA face presiuni catre Federatia Italiana sa se ocupe EI de problema, iar pt Italieni, simpla retrogradare a acestor echipe va insemna o pierdere imensa de cash... d-apai sa nu-i lase nici in Cupe...

El Nino_901.07.2006 13:19

weeezer_20

Milan prinde CL chiar daca ii depuncteaza cu 20 pct cum se aude prin Italia...asa ei ar termina pe 4 ...deci prind CL

clasamentu din Italia ar arata astfel daca se dicteaza sanctiunile auzite :

1 Inter... 2 Roma... 3 Chievo... 4 Milan

weeezer_2001.07.2006 13:24

IN SFARSIT!!! AM AJUNS SA O VAD SI P-ASTA!! INTER CAMPIOANA!!! si jUVE si Milan depunctate si/sau in B.

 

sunt fericit! jur!

 

P.S. imi pare rau de Fiorentina though..

Dawson01.07.2006 16:04

Inter va fi campioana numai daca i se retrage si titlul lui Juve. Din cate am inteles, Juve va fi depunctata sau retrogradata, dar va ramane cu titlul cucerit pe teren. In schimb nu-si va mai putea juca sansele in UCL in acest sezon. E posibil sa ma insel, totusi. Nu-i nimic clar pana pe 10 iulie.

El Nino_901.07.2006 17:57

daca va fi depunctata/retrogradata titlul sigur nu-l pastreaza...dar se poate ca titlul sa-l i-a Inter sau nimeni...yo as vrea Inter :D

DTP-Ludacris01.07.2006 17:58

Nu ar fi corect ,sper sa se faca dreptate ,adica JUve in B ...

Dawson01.07.2006 18:02

Ma rog... exista posibilitatea ca aplicarea depunctarii sa fie considerata a fi facuta dupa adjudecarea titlului si deci acesta sa se contorizeze. In caz ca nu-i asa, nu ar fi corect ca o echipa care pe teren nu a aratat nimic sa se trezeasca din senin cu un titlu pe care n-a mai fost in stare sa-l castige de vreo cinspe ani.

DTP-Ludacris01.07.2006 18:04

Macar au jucat corect ...

Dawson01.07.2006 21:49

Tocmai asta e, si Juve au jucat corect. Ce vina au jucatorii din teren cu mis-masurile sefilor?

weeezer_2001.07.2006 23:08

stai linistit Dawson.. jucatorii nu au multe de patimit... cei care sunt Juventini adevarati vor ramane la echipa si in B sau in C, bani tot vor lua... iar cei care nu sunt cu juve din nastere, se duc oricand la alte echipe, asa ca ei n-au de patimit prea mult... nu jucatorii sunt cei pedepsiti

Dawson01.07.2006 23:50

Ai si tu dreptate...

«13456720»