Echipa de rezerve a Stelei,ajutata de cativa titulari in repriza a doua,a infrant mandria subpodarilor,invingandu-i la mustata si cucerind Supercupa Romaniei.

Echipa de rezerve a Stelei,ajutata de cativa titulari in repriza a doua,a infrant mandria subpodarilor,invingandu-i la mustata si cucerind Supercupa Romaniei.

:evil: >>>Daca am ajunsa sa le mai suflam o cupa, enaspa de ei,si i-am mai si batut cu rezervele :lol: ,acuma poate mai comenteaza ca tot ei sunt " campioni morali" eu ii intreb acuma ...."LA CE?">>> :twisted:
I-am batut si cu rezervele, si-n minutul 90, cand tocmai sperau sa ne trimita in prelungiri...Mai rau de atat pentru milogi nu se poate! Inca un upercut in ficatelul deranjat de oftica, al acestui ranchiunos antrenor al echipei ``de sub Podul Grant``...:lol:
Hmmm..ce sa mai zic...le-am aratat aseara cine este cea mai tare echipa din Romania.....asa ca sa nu se mai laude......asta este suntem campioni....haide Steaua ![]()
Cu ocazia meciului de aseara ii uram bun venit lui sapunaru in echipa frustratilor! :lol:
Dupa meci putem zice ca avem rezerve mai bune si ca cel mai bun jucator al meciului a fost cel mai huiduit stelist!
*Steaua 50*
@Virgil
Au fost totusi doi titulari Carlos si Ghionea
. Iar Sapunaru e pe lista neagra .
hhhhhmmmmm...totusi aseara nu mi-a placut un singur lucru...si anume cand incepeam sa cantam jumatate din peluza sta jos si cealalta canta...ar fi trebuit sa cante toti....dak nu ar fi trebuit sa mearga la tribuna :x
@VirgilAu fost totusi doi titulari Carlos si Ghionea
. Iar Sapunaru e pe lista neagra .
Si in plus, si Rapidul a jucat cu multe rezerve si improvizatii... pai daca a ajuns Perja capitan de echipa, nici nu cred ca mai e ceva de discutat... Perja, Minca, Constantin, Burdujan, Grigore...
In plus, da, e un trofeu care ramane in palmaresul echipei, dar e FOARTE irelevant. A fost primul meci oficial, in care rapezii au jucat cu 5 rezerve + 2 nou veniti + Karamian care saracul am inteles ca nu era prea pus la punct cu pregatirea, ca ba e la raped, ba nu e. Iar noi? tot 5 rezerve (Baciu, Balan, Ochirosii, Oprita, Lovin) + 2 nou veniti (Badea si Coman). Asta in conditiile in care pe Cristocea si Nesu (cel putin eu) ii consider la momentul asta titularii posturilor respective. Deci din pct asta de vedere n-a fost o asa mare diferenta, sa zicem ca noi am jucat cu echipa a paishpea iar ei cu cea mai buna. A fost pur si simplu un meci la voia intamplarii in care putea sa se intample orice. Si s-a intamplat bine pt noi. Nu consider ca a fost un meci bun, nu consider ca "rezervele au demonstrat ca au valoare". Mai e mult pana acolo.
In alta ordine de idei, Sapunaru cred ca e cel mai reusit transfer al verii, pe plan intern. Bila alba pt ei, bila neagra pt noi.
Concluzile dupa acest meci ar putea fi urmatoarele:
1.Apararea a functionat excelent,cu exceptia ultimelor 5 minute din prima repriza cand au fost acele mari ocazii giulestene.
2.Descoperirea unui jucator,Ochirosii care are tupeu si in cativa ani daca continua pe acest drum poate ajunge un jucator de baza la noi
3.In mod surprinzator o echipa fara:Goian,Radoi,Marin,Bostina,Dica sau Iacob a jucat peste asteptari demostrand inca o data daca mai era cazul ca este cea mai buna echipa din Romania.
4.Iar patru,nu pot sa nu remarc o imbunatatire a jocului lui Carlos,care este la al doilea meci consecutiv oficial,dupa cel de la Vaslui cand a evoluat admirabil.
Una peste alta,de azi trebuie sa uitam victoria asta si sa ne concentram asupra partidei din Slovenia.
BRAVO Steaua! Steaua a dovedit ca are si rezerve de valoare! Oprita cred ca a devenit din nou omul de baza al Stelei!
Si in plus, si Rapidul a jucat cu multe rezerve si improvizatii... pai daca a ajuns Perja capitan de echipa, nici nu cred ca mai e ceva de discutat... Perja, Minca, Constantin, Burdujan, Grigore...
In plus, da, e un trofeu care ramane in palmaresul echipei, dar e FOARTE irelevant. A fost primul meci oficial, in care rapezii au jucat cu 5 rezerve + 2 nou veniti + Karamian care saracul am inteles ca nu era prea pus la punct cu pregatirea, ca ba e la raped, ba nu e. Iar noi? tot 5 rezerve (Baciu, Balan, Ochirosii, Oprita, Lovin) + 2 nou veniti (Badea si Coman). Asta in conditiile in care pe Cristocea si Nesu (cel putin eu) ii consider la momentul asta titularii posturilor respective. Deci din pct asta de vedere n-a fost o asa mare diferenta, sa zicem ca noi am jucat cu echipa a paishpea iar ei cu cea mai buna. A fost pur si simplu un meci la voia intamplarii in care putea sa se intample orice. Si s-a intamplat bine pt noi. Nu consider ca a fost un meci bun, nu consider ca "rezervele au demonstrat ca au valoare". Mai e mult pana acolo.
- Nu cred ca e chiar asa trebuie privit in felul urmator: raped a avut absente importante in linia defensiva (mafeti, Constantin, Coman) pe cand noi am jucat cu o echipa in care niciuna din linii nu a fost completa cu titularii de drept. O echipa care a facut un meci foarte slab cu aia prin belgia. Deci cred ca rapid e mai slaba, mult mai slaba ca anul trecut si vor depinde in mare masura de experienta lui maldarasanu si forma de moment a lui Zicu. Iar noi trebuie sa fim constienti ca in meciul de aseara un sg. jucator a fost de CL in rest... nici macar rezerve de CL .
Si in plus, si Rapidul a jucat cu multe rezerve si improvizatii... pai daca a ajuns Perja capitan de echipa, nici nu cred ca mai e ceva de discutat... Perja, Minca, Constantin, Burdujan, Grigore...In plus, da, e un trofeu care ramane in palmaresul echipei, dar e FOARTE irelevant. A fost primul meci oficial, in care rapezii au jucat cu 5 rezerve + 2 nou veniti + Karamian care saracul am inteles ca nu era prea pus la punct cu pregatirea, ca ba e la raped, ba nu e. Iar noi? tot 5 rezerve (Baciu, Balan, Ochirosii, Oprita, Lovin) + 2 nou veniti (Badea si Coman). Asta in conditiile in care pe Cristocea si Nesu (cel putin eu) ii consider la momentul asta titularii posturilor respective. Deci din pct asta de vedere n-a fost o asa mare diferenta, sa zicem ca noi am jucat cu echipa a paishpea iar ei cu cea mai buna. A fost pur si simplu un meci la voia intamplarii in care putea sa se intample orice. Si s-a intamplat bine pt noi. Nu consider ca a fost un meci bun, nu consider ca "rezervele au demonstrat ca au valoare". Mai e mult pana acolo.
....ai mare dreptate frate...pana vor ajunge rezervele sa joace bine o sa mai treaca putin timp...cel putin asa mi s-a parut mie aseara dupa cum am vazut ca joaca baietzii....Rapid(CFR) :lol: insa credea ca intra in prelungiri si ca acolo o sa ne bata dar nu au avut norucul acesta :lol: :lol:
Personal,echipa a doua mi s-a parut o echipa inchegata,in care relatiile de joc functioneaza.O echipa omogena.Am remarcat pe Carlos,Balan,Nesu,Oprita,Lovin,Cristocea,Ochirosii si Badea,dar si ceilalti au jucat aproape de nota echipei.
Atacul mi s-a parut subtire,dar mijlocul si apararea care au fost mai solicitate,s-au descurcat perfect.Fara gol.
Ma bucur ca Oli a reusit,ce n-au reusit pana acum nici Walter,nici Oleg.Sa joace un meci oficial cu miza,aproape in totalitate cu rezerve,si sa castige.
Repet echipa asta, cam echipa asta, a facut 0 -0 cu aia din Liga a treia belgiana. Eu cred ca raped sunt slabi, subtiri, anul trecut traind din experienta lui Moldovan, valoarea lui niculae, entuziasmul lui pancu si forma buna a fudasilor. Nu se mai intalnesc cu asa ceva mult timp...(tur locul 7 retur pancu +Moldovan locul 2)
Sa nu uitam ca echipa aliniata de Rapid este mai aproape de echipa cu care vor aborda meciurile in sezonul urmator, lucru care nu este valabil in cazul nostru.
Practic la Rapid, in afara de Minca, Perja si Burdujan, echipa va arata aproximativ identic si in sezonul urmator. Piesele grele care au lipsit de la ei sunt: Coman, M. Constantin si Maftei.
De la noi au lipsit: Radoi, Dica, Nicolita, Goian, Iacob, P. Marin si partial Paraschiv. Oprita, Coman si Badea pot fi considerati eventuali titulari in anumite scheme de joc.
Sergiule,poti sa crezi ce vrei,e parerea ta si nu se supara nimeni.
Eu am observat ca rezervele pot respecta ideea tactica,ca pot mari sau micsora ritmul jocului,ca pot fi confundati cu titularii.Nu de niste "specialisti" ca noi. :lol:
De cand ne-a scos rapid 2 din cupa nu mai cred in rezerve, in oprita Balan si Lovin ca pot juca la nivel inalt fara Radoi in preajma sau in rezultate mincinoase. Dar la mine poate este trauma de la meciul ala nenorocit.
De cand ne-a scos rapid 2 din cupa nu mai cred in rezerve, in oprita Balan si Lovin ca pot juca la nivel inalt fara Radoi in preajma sau in rezultate mincinoase. Dar la mine poate este trauma de la meciul ala nenorocit.
ai dreptate dar se pare ca aseara am avut noroc cu rezervele 8)
Personal,echipa a doua mi s-a parut o echipa inchegata,in care relatiile de joc functioneaza.
Virgil, eu nu am vazut decat o buna coordonare in aparare.
Relatiile de joc ar fi trebuit sa iasa in evindenta in fazele de atac.
Din pacate, Steaua practica acelasi joc incalcit cu suprasolicitarea benzilor terenului. Culmea e ca acest tip de joc nu ne aduce mari beneficii (mai multe ocazii sau goluri), dar se continua cu el pentru un motiv care reprezinta chintesenta filozofiei lui Olaroiu: daca pierzi mingea pe benzile terenului este mult mai putin periculos decat daca o pierzi la centrul terenului.
Olaroiu ramane, pentru mine, acelasi antrenor mediocru si fricos... pana la proba (probele) contrarie.
PS As avea o rugaminte, sa nu mai puneti poze mai mari in rezolutie decat pagina normala.
E foarte enervant!
I-ati batut, nimeni nu va contesta victoria. Dar sa spui ca a fost un meci usor, nu e deloc asa. Ati marcat cu noroc, la o eroare a lui Minca. Ma intreb, daca era Coman in poarta se mai intampla asta?
Si nu ati avut numai rezerve pe teren. Cati titulari nu au fost introdusi???
cand ne-au batut cciorile pe greselile lu Carlos de ce nu mai zicea nimeni nimic?
I-ati batut, nimeni nu va contesta victoria. Dar sa spui ca a fost un meci usor, nu e deloc asa. Ati marcat cu noroc, la o eroare a lui Minca. Ma intreb, daca era Coman in poarta se mai intampla asta?Si nu ati avut numai rezerve pe teren. Cati titulari nu au fost introdusi???
......nu negam ca nu am avut putin noroc..dar dupa cum ai zis..[/i]DACA..era Coman..au fost si titulari dar mai multe rezerve..asta este o sa vedem si in campionat si in cupe cine-i mai tare....HAIDE Steaua ![]()
n-am avut deloc noroc, am fost mai buni de la inceput pana la sfarsit, noi am jucat cu rezervele ei cu exceptia a 3 jucatori cu toti titularii inclusiv mare bomba zicu, sa ne lase dreaq in pace ca suntem cu 3 clase peste ei...
I-ati batut, nimeni nu va contesta victoria. Dar sa spui ca a fost un meci usor, nu e deloc asa. Ati marcat cu noroc, la o eroare a lui Minca. Ma intreb, daca era Coman in poarta se mai intampla asta?Si nu ati avut numai rezerve pe teren. Cati titulari nu au fost introdusi???
Daca si cu parca... :twisted:
Nimeni nu a zis ca am jucat doar cu rezervele. Dar sa nu imi spui ca asta e cea mai buna echipa pe care o putea alinia Oli aseara...
doar Nicolita a fost introdus !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!