Ia uitati ce articol interesant am gasit in ProSport :
"Desfiintati masa presei!" (Daniel Nazare)
Cateva paragrafe :
FC Steaua a ridicat acreditările jurnaliştilor de la cele trei ziare de specialitate ca pe vremea lui Stalin.Cert e că niciuna dintre aceste publicaţii n-a scris ce voia să citească dimineaţa pe stomacul mic şi gol managerul general Mihai Stoica înainte să se spumeze controlat, să se taie accidental cu lama şi să se parfumeze.[..] ...pentru că e inadmisibil ca Steaua să piardă de la 3-0 cu 3-4 în doar o oră, indiferent în ce fază europeană se întâmplă tragedia, şi pentru că uneori Meme Stoica mai foloseşte metodele lui Jean Pădureanu când vrea să câştige un meci important.
Cateva precizari pentru domnul ziarist : FC Steaua nu are nevoie sa scrieti voi in favoarea ei, FC Steaua are nevoie de obiectivitate in articolele voastre, FC Steaua nu traieste prin voi, nu depinde de voi, ci voi de ea, FC Steaua este iubita de milioane de fani, iar acestia nu pot tolera ca zi de zi echipa lor de suflet sa fie batjocorita in ultimul hal de niste nesimtiti.
De ce n-ai scris bai nene Nazare de metodele folosite de Rapid, de ce faci referiri doar la Steaua ? Chiar as dori ca oficialii clubului nostru sa ceara acestui ziarist de ocazie niste dovezi concrete referitoare la acele metode de mai sus.
Bravo MM !