ok sunt offtopic...dar voi vedeti conversatia dintre Iacov si porumboiu de pe realitatea? despre meciul nationalului cu Pandurii :lol: fascinant
ok sunt offtopic...dar voi vedeti conversatia dintre Iacov si porumboiu de pe realitatea? despre meciul nationalului cu Pandurii :lol: fascinant
s-a discutat despre meciul ala ..dar in final national a batut..sper ca national sa-si apere corect sansele cu Dinamo pentru ca Dinamo sa nu prinda cupele europene.
Si natioanl are forta sa nu piarda in fata lui Dinamo.
Dupa meciul de azi cu sportul sunt 100% sigur ca sportul se va da laoparte din fata rapidului in meciul direct.
Acum vreo 2 luni am deschis un topic Antistelistul i nu-l mai gasesc.
Nu.Nu e offtopic pentru ca acolo era o analiza a carierei lui muce si era interesant de citit.(atunci n-a avut un succes prea mare).
Dupa meciul asta, Meme cred ca a zis pe fata cam tot ce simtim noi pentru astia...
E adevarat, asa o ura ce-am prins pe astia nu am avut nici pe Dinamo... E o ura foarte ciudata, plina de scarba... parca ma uit la niste gandaci striviti... negrii si urati, plini de infectie...
Dinamo acuzã rivalii de blaturi! Unul dintre acționarii formației din ªtefan cel Mare, Vladimir Cohn, a declarat asearã, dupã ce a vizionat meciurile CFR Cluj - Rapid (1-3) și Sportul - Steaua (1-2): "Partida din Ardeal a fost, fãrã doar și poate, delicatã! Delicatã rãu! CFR a jucat cu foarte multã atenție. Referitor la meciul din Regie - cum sunã Regie în acest context? -, mi s-au pãrut suspecte ieșirile portarului Sportului, Stãncioiu, la Dicã și la faza penaltyului. Dacã Olãroiu a spus înainte de partidã cã Sportul nu trage la titlu, eu zic cã asta spune totul. Eh, în fine, ambele meciuri vor fi validate, așa cã degeaba vorbim".
Cohn a gãsit soluția: "Va fi nevoie de o interceptare a telefoanelor conducãtorilor din fotbal. Ca în Italia. Pentru curãțenia fotbalului românesc, ne trebuie un tratament Moggi".
sursa: http://www.gsp.ro/index.php?a=44382&shift=1
Uite cine vorbeste! Echipa cu cele mai "putine" blaturi!
si acum:
Gazeta Sporturilor
Onlinesport
Prosport
sunt cotidiane sau site-uri sportive carora le stam in gat si se cam ineaca cu noi...
ANTENA 1
postul de televiziune care nu gaseste nici o solutie ca sa ne scoata din gat si se vede cum incet, incet crapa, si moare.... Ca bine a zis MM aseara la recurs cand a atacat Antenea 1 ca duce o campanie anti Steaua...... si ............SURPRIZA: Ioanitoia nu a negat nimic... A tacut in semn de aprob... Jos palaria, i-ati jucaria si pleaca din rahat nea Ovidiu ca scade rating-ul.. mai bine faci o emisiune la arenele Romane si pui sa filmeze cine vrea sa transmita, ca decat manjit mai bine un ziarist cinstit ci credibil :arrow: . LOGIC...
Am descoperit inca o persoana careia ii stam in gat.Colonelul Georgescu,seful dispozitivului de jandarmi care au asigurat ordinea la meciul Sportul - Steaua.
Desi in ziua meciului in apropierea portilor stadionului din Regie se mai aflau circa 4000 de suporteri Stelisti,care solicitau bilete de intrare,col.Georgescu a respins cererea verbala a lui M.M.,de a se permite vanzarea biletelor in ziua meciului.
Datorita deciziei lui tribunele au fost goale,in schimb blocul din spatele stadionului erau intesat.
Probabil ca numai in Romania e posibil asa ceva.

:lol: :lol: :lol: nu-mi vine sa cred ca in secolul xxi e posibil asa ceva...oamenii responsabili cu asta trebuie sa fie foarte "ingusti"
dal naibii pe col gEORGESCU, inca unu care e invidios pe noi...
Eu am fost printre putinii care am facut apeluri - in forumul de stiri, de exemplu (am deschis si un topic pentru asta, dar a fost sters) sa se duca lumea la stadion sa-si ia bilet, pentru ca se anuntase ca in ziua meciului nu vor fi vandute (si MM, si Gigi au recunoscut ca asa s-a anuntat). Jandarmii nu au facut decat sa respecte regula asta. ah, ca poate ar fi trebuit sa fie mai maleabili, etc ? Poate. Dar tot n-are sens sa injuram pe cineva doar ca a respectat o regula. N-ar fi corect.
dar vezi paradoxul, nu? tribune goale...oameni calare pe cladirile alea? problema nu e ca oamenii respecta regulile...problema e ca oamenii respecta regulile pana in panzele albe, chiar si atunci cand ar fi indicat sa le treaca cu vederea...d-asta sunt "ingusti" ![]()
Paradoxul este ca desi suntem in Europa nu facem parte din ea. Si faptul ca facem diferentieri, trepte in respectarea regulilor este un motiv pentru care nu facem parte cu adevarat din Europa.
Nu exista relativism in respectarea unei reguli. O respecti sau o incalci. Ce panze albe ?!
ok suntem in europa...ai vazut vreodata in anglia oameni inghesuiti pe cladiri?!..sa fim seriosi...traim in Romania..trebuie sa ne conformam...daca s-ar aplica aceleasi reguli ca in restul europei nu am mai avea mult din farmecul pitoresc de acum! ![]()
Oamenii s-au inghesuit pe cladiri pentru ca au vrut neaparat sa vada meciul si n-au gasit alta solutie. Nu vad in asta un argument pentru criticarea jandarmilor.
Asa, daca raman fara permis de conducere pentru cine stie ce regula incalcata, si trebuie sa ma ingramadesc in RATB (Doamne fereste !
) e de vina politistul care m-a lasat fara permis ?
PS: Sincer, mi se rupe de "farmecul nostru pitoresc". De asta sa se bucure Copos cand o intra la bulau.
nu? asta ar putea fi o problema...atata timp cat era in puterea jandarmilor ca oamenii aia sa vada meciul de pe stadion e vina jandarmilor ca oamenii s-au inghesuit pe cladiri...
asta e...asa demonstrezi ca esti stelist adevarat, totusi il mai tii minte pe ala care a murit la un meci al Stelei pe Ion oblemenco pentru ca cazut de pe stalpul nocturnei? genul asta de situatii trebuie pe cat posibil evitate
PS: si mie mi se "rupe" de multe dar ii respect pe cei care au alta parere ![]()
:evil: >>>Ce bine imi pare ca le stam la unii in gat,poate se ineaca si mor odata ca scapam de acesti "gandaci"ai lumii moderne,ni mi-au placut niciodata nici un ziar din cele enumerate pe aci si nici de ANtena 1,ma p.. pe ei!!!Cat despre jandarmi......creiere de gainii aviare!!>>> :twisted:
esti foarte pornit... :lol: saracii jandarmi
...atata timp cat era in puterea jandarmilor ca oamenii aia sa vada meciul de pe stadion e vina jandarmilor ca oamenii s-au inghesuit pe cladiri...
Uite, si in puterea mea era sa ii dau biletul meu unuia dintre cei care s-au suit pe bloc si putea sa cada de acolo. Nu am facut-o. Asa-i ca-s bun de pus la tabloul cu "ne stau in gat" langa jandarmi ?
PS: si mie mi se "rupe" de multe dar ii respect pe cei care au alta parere![]()
Faptul ca iti raspund (folosind cuvinte decente, zic eu) inseamna ca iti respect opinia. Parerea mea !
:lol: okokok...am inteles..toata lumea respecta pe toata lumea...iar jandarmii sunt cei mai super aparatori ai integritatii spectatorilor si ai dreptatii...ma bucur ca am ajuns la un consens ![]()
Eu nu vad de ce nu s-au vandut bilete si in ziua meciului pentru ca la urma urmei nu se dadeau gratis biletele..si sportul ar fi scos mult mai multi bani din bilete...
Nu cred ca jandarmii au legatura cu biletele...pentru ca oriunde in lume se vand bilete in ziua meciului daca mai sunt...si jandarmii nu intervin in nici un fel.
Regula privind interdictia vanzarii biletelor in ziua meciului e stupida.Vin oameni si din alte localitati sa vada un derby,exact in ziua meciului.
Pe cine deranjeaza si cat poate deranja vanzarea pana cand nu se mai afla niciun client in fata casei de bilete?
In acest fel sunt incurajati bisnitarii si specula.
Cred ca aceasta regula ar trebui sa fie revazuta si amendata.
georgescu ala trebuia sa se dea voie sa se vanda bilete. da-o dracului de regula. cine a facut regula "ori e prost ori nu gandeste" cum e o parte dintr-o zicala de pe la noi
georgescu ala trebuia sa se dea voie sa se vanda bilete. da-o dracului de regula. cine a facut regula "ori e prost ori nu gandeste" cum e o parte dintr-o zicala de pe la noi
nu e o regula...au facut asta doar sa nu le umplem stadionu ... in rest nu vad de ce nu ar fi vrut sa puna bilete la vanzare si in ziua meciului...
la noi la meciu cu rapid sau vandut si in ziua meciului(ca la toate meciurile)... yo cred ca tind sa fie prosti... ca de regula nici vorba ![]()
asa o sa se intample si la urmatoarele meciuri?in ultima zi nu o sa se mai vanda bilete sau s-a intamplat doar la meciul cu sportul?
Intr-un clasament al 'inamicilor' Stelei implicati in Divizia A, cine s-ar situa pe primele 5 locuri in opinia voastra ? :lol:
Sa incep eu : Borcea, dinu vama, marian Iancu, il muce jr. si netoiu.