FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ei sunt cei carora le stam in gat.

«1236»
Virgil19.05.2006 12:11

Topic permanent despre toti cei carora le stam in gât.Gen Mircea Lucescu,Dinu Gheorghe-Vama,Razvan Lucescu,Cristi Borcea,Gigi Netoiu,Marian Jail Iancu,galeria Rapidului,diversi ziaristi,anumite ziare de sport si nu numai.

Puneti in post ceea ce credeti ca e important,cat mai concis si faceti trimitere la link-urile martor.

Nu copiati toata polologhia din ziar.

Avem o gramada de vorbit despre acest subiect si tot atat de mult de incriminat si de dispretuit acele persoane.

Faceti-o aici cu incredere,dar in cuvinte civilizate.Sunt sigur ca avem inteligenta necesara sa o facem !

 

 

Ca deschizatoare de drum,o sa pun aici,parerea colegului nostru de forum Zama,pe care am copiat-o dintr-un topic deschis de el,dar inchis pe buna dreptate pentru ca articolul se discuta la "Stirile zilei ".Iata ce zice el despre Mircea Lucescu :

 

"O MIZERIE DE OM ! Nu are rost sa ma apuc sa comentez tot interviul, pentru ca pur si simplu nu am ce comenta ! Acest om NU MERITA DERANJUL ! A uitat cand inainte de 1989 taia si spanzura dupa bunul plac si era un apropiat al generalilor de milite...

Doar o rugaminte as avea pt "MERELE OM SI ANTRENOR"...sa se duca pe la un meci al lui "Poli" Timisoara..Oare ce stiu acestia despre IL MUCE de il urasc atat de mult ?

Ca antrenor, nu pot sa apreciez eu cat de bun a fost/este...dar ca om, stie o tara intreaga...Macar Razvan, puradelul, pare mai cu bun simtz..."

 

Iar "cannavaro" a intrebat,dornic sa afle cat mai repede :

 

" E nebun ? "

Dansan20.05.2006 10:15

Bine v-am regasit...Dupa o perioada lunga de timp in care nu am mai avut posibilitatea de a vizita site-ul, iatama-s alaturi din nou de familia ros albastra...

 

Cat despre personajele abjecte care isi dau cu parerea despre performantele unice ale Stelutzei...nu ar merita un topic deschis...parerea mea...vocea care treb sa se auda cel mai clar ca raspuns la aceste atacuri fara precedent treb sa fie cea a conducatorilor Stelei...

Bravo MM pentru iesirea in presa de ieri. Bravo Ienei,[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] si Duka' pt luarea de pozitie...si vor mai fi si altii in masura sa vorbeasca despre performantele lor...

 

Iar noi nu n ramane decat sa iubim si sa incurajam aceasta echipa asa cum numai noi stim cel mai bine...

FORZA Steaua SPRE 23!

Gaby20.05.2006 10:49

Stii cum il dezveti pe un copil care vezi ca face sau zice prostioare ? Il ignori. In acest fel, ii arati ca ce zice sau face nu te intereseaza, nu le iei in seama si astfel inceteaza.

 

Serios, cand vad atatia stelisti coborandu-se sa gaseasca caracterizari pentru niste neica nimeni care se baga in seama doar ca sa fie bagati in seama, ma ingrozesc. haideti sa-i lasam cu frustrarile lor si sa nu incercam sa ne demonstram tot noua, aici, de ce acele personaje sunt de rahat. Toti cei de aici stiu asta. Asa ca ? Ce sens mai are ?

Virgil20.05.2006 14:33

Bine ai revenit printre noi Dansan ! Mi s-a parut ciudat ca ai disparut brusc,fara nicio vorba.Dar ma bucur ca putem sa contam din nou pe opiniile unui Stelist adevarat cum esti tu.

 

In ce priveste necesitatea acestui topic,eu cred ca manifestarile antisteliste trebuie cunoscute si combatute undeva pe acest forum.Pentru ca e greu sa treci usor peste minciuni,jigniri,persiflari,etc.,ale dusmanilor,invidiosilor,in general ale celor care vorbeste gura fara ei,la adresa clubului pe care il tii in inima.

Asadar,la treaba !

forever_STEAUA20.05.2006 16:06
Stii cum il dezveti pe un copil care vezi ca face sau zice prostioare ? Il ignori. In acest fel, ii arati ca ce zice sau face nu te intereseaza, nu le iei in seama si astfel inceteaza.

 

Serios, cand vad atatia stelisti coborandu-se sa gaseasca caracterizari pentru niste neica nimeni care se baga in seama doar ca sa fie bagati in seama, ma ingrozesc. haideti sa-i lasam cu frustrarile lor si sa nu incercam sa ne demonstram tot noua, aici, de ce acele personaje sunt de rahat. Toti cei de aici stiu asta. Asa ca ? Ce sens mai are ?

 

Uneori nu e bine sa ignori, pentru ca acestia vor ramane cu falsa impresie ca ai intors si celalat obraz. Si astfel va deveni o obisnuinta sa vezi tot felul de jigniri, minciuni, insulte la adresa Stelei. In momentul in care il muce a lovit (pentru a cata oara ?!) in Steaua, a lovit in fiecare din noi. Sunt oameni, ma refer aici la cei foarte tineri, care isi vor forma o parere gresita despre Steaua. Fie ca e vorba despre cea de pe vremea odiosului abuziv impuscat , fie ca e vorba de echipa care momentan este pe locul 4 (!!!) in clasamentul coeficientilor pe sezonul 2005/2006 (si nu a avut buget de 84,5 mil $).

 

PS: Virgil :wink: , scuze daca am fost putin off topic.

vlad7520.05.2006 17:04

Oameni buni daca pastorul nostru cel iubit i-a iertat greselile robului Lucescu inseamna ca trebuie sa-l iertam si noi?Si cand ma gandesc ca maica-mea mi-a pus numele de Mircea ca-l placea ca fotbalist in tinerete.

Gaby20.05.2006 19:47

Aici nu este vorba de A IERTA, pentru ca pe dusmani nu trebuie sa-i ierti niciodata, trebuie sa le tii minte greselile impotriva ta si sa le-o platesti cu varf si indesat. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa le-o platesti pe loc, prin vorbe.

 

Dusmanii care ne vorbesc de rau echipa, trecutul ei si ceea ce este acum trebuie ignorati, dar nu uitati. Totusi, ignorati. De ce ? Pentru ca noi suntem STEAU. Noi suntem intotdeauna SUPERIORI. Elefantului nu-i pasa de soarecii care chitaie pe langa ei, nici macar nu-i calca. Ii ignora pentru ca efectiv acestia NU MERITA mai mult.

 

Bagandu-i in seama, le faceti un bine. Binele de a observa ca exista si sunt si altceva decat niste frustrati. Cum ar veni, niste taratoare.

sorin_77721.05.2006 16:57

dupa meciul nostru din Regie si marsavia facuta de rapizi la Cluj sunt sanse mari sa le ramanem in gat Mucestilor pana cand se vor ineca cu noi... :lol: :lol: :lol: :lol:

I.N.Money21.05.2006 16:59

Dupa meciul asta, Meme cred ca a zis pe fata cam tot ce simtim noi pentru astia...

i.h.u.g.21.05.2006 18:41

tie ti s-a parut normala reactia lui Meme? ce se intampla acum daca pierdem titlul? va dati seama ca toti rapidistii o sa-si bata joc...si daca nu pierdem..mi s-a parut cam lipsit de bun simt...si parea frustrat...pe mine m-a amuzat dar probabil ca rapidistii l-ar linsa acum

I.N.Money21.05.2006 18:42

Personal mi-a placut,am fost diplomati pe o perioada prea lunga

Suntem aroganti,da !! pentru ca am fost,suntem si o sa fim superiori.

Bodanel21.05.2006 18:52

A zis bine cine a zis. Pe dusmani nu ii ierti ci le-o platesti cu varf indesat. Ochi pentru ochi e prea putin. Daca ei lovesc intr-un jucator de-al nostru noi sa dam in toata echipa lor. A doua oara sa nu mai faca greseala sa se ia de noi.

stella21.05.2006 18:57

la sfarsitul campionatului, dupa ce vom sarbatori castigarea titlului 23, ma voi bucura si pt esecul unora dintre adversari... abia astept sa-l vad pe libidinosu ala de gaurel Moldovan cum plange ca o tarfa, pe dinu vama cum isi inghite limba cu tot cu mustata aia jegoasa, pe Lucescu, tata si fiu, cum intreba cat e halatu, pe Borcea cum se pregateste el de "shampion lig" samd

FORZA Steaua

i.h.u.g.21.05.2006 18:58

poate aici ar trebui sa intervina spiritul nostru...superior de care vorbeste toata lumea...a.ca.a. "nu te cobori la nivelul rapidistilor si (mai ales) al dinamovistilor"...

si eventual am putea sari cu gura dupa ce am CASTIGAT...23 e aproape...da stiti cum e cu numaratul vrabiilor inainte sa le fi prins...eu o sa ma bucur dupa ce sportul incurca rapidul si Steaua bate Jiul...

omg stella ce pornita esti!

Gaby21.05.2006 19:21

Bravo stella ! Esti mai rea decat portugheza aceea de la gala de box de la braila ! :lol:

stella21.05.2006 19:25
Bravo stella ! Esti mai rea decat portugheza aceea de la gala de box de la braila !  :lol:

 

:lol: nu stiu de nicio portugheza...

:oops: :lol: nu sunt o ea

I.N.Money21.05.2006 19:28

Era o luptatoare de 1,50, vreo 70 de kg,freza gen Fernando Torres si tatuata pe tot corpul... :lol: ]

Dar si-a luat bataie rau..

Virgil21.05.2006 19:28

5013_muresan.jpg

 

 

Si astuia ii stam in gât.Muresan,presedintele C.F.R.-ului.

I.N.Money21.05.2006 19:29

Asta e Muresan?? :lol: :lol: ce fata are saracu om..

Dansan21.05.2006 19:33
Bine ai revenit printre noi Dansan ! Mi s-a parut ciudat ca ai disparut brusc,fara nicio vorba.Dar ma bucur ca putem sa contam din nou pe opiniile unui Stelist adevarat cum esti tu.

 

In ce priveste necesitatea acestui topic,eu cred ca manifestarile antisteliste trebuie cunoscute si combatute undeva pe acest forum.Pentru ca e greu sa treci usor peste minciuni,jigniri,persiflari,etc.,ale dusmanilor,invidiosilor,in general ale celor care vorbeste gura fara ei,la adresa clubului pe care il tii in inima.

Asadar,la treaba !

 

 

Salut,Virgil...Din cauze obiective n-am mai putut fi prezent alaturi de voi, insa sa stii ca daca nu am spus nimik in ultimul meu mesaj despre acest lucru, asta a insemnat ca nici nu aveam de gand sa ma despart de acest site cu stelisti 100% asa ca tine si ca multi altii de pe aici...

 

Cine rade la urma rade mai bine...iar zambetul Dinu Vama si ai lui/ beeeeehaitorii estului ( la behaitori intra si geanta, buzarin & co) se transforma incet,incet intr-un ranjet frustrat...Le cam ingheatza pasta in pix dlor de la prostsport la gandul ca din nou Steluta poate iesi campioana....

Da..Campionatul si apoi grupele champions reprez cel mai bun raspuns dat detractorilor Stelei....

i.h.u.g.21.05.2006 19:38
Bravo stella ! Esti mai rea decat portugheza aceea de la gala de box de la braila !  :lol:

 

:lol: nu stiu de nicio portugheza...

:oops: :lol: nu sunt o ea

:lol: asta e cea mai tare chestie pe care am auzit-o azi...

cristian01421.05.2006 19:50

Rusine sefilor CFR-ului, Muresan si Pazkany ! Prin acest non-combat impotriva aviarilor au sters performantele din vara, din Intertoto.CFR-ul a lasat o impresie extraordinara ajungand in finala acestei competitii, iar acum se preteaza la jocuri penibile impotriva fratilor feroviari din capitala.Pacat de acei oameni care au umplut stadionul si care au crezut in Dorinel si in ai lui.

Muresan mai are tupeul sa declare dupa meci ca echipa lui a pierdut din cauza Stelei, care a pus presiune pe umerii jucatorilor prin declaratiile din ultima vreme.

Se pare ca alaturi de tata Jean si Dinu Babuinu' a intrat in hora blaturilor si Muresan..si bomboana pe coliva "Ligii I" o reprezinta revenirea pe prima scena fotbalistica a Ceahlaului si a lui Pinalti.Cei mai fericiti pentru promovarea asta sunt dinamovistii...prietenii stiu de ce. :lol:

horse3721.05.2006 20:02
5013_muresan.jpg

 

 

Si astuia ii stam in gât.Muresan,presedintele C.F.R.-ului.

 

pai la mintea muresanului asta mai pui cinci bani si iei o creta.

cristian01421.05.2006 20:13

In legatura cu meciul de la Dej.

 

Directorul sportiv al Gloriei Bistriţa, Ioan Horoba, a urmărit meciul CFR - Rapid de la tribuna oficială. La pauza meciului, el chiar a oferit un pronostic. "Bate Rapidul cu 3-1", a spus Horoba

 

MM Stoica a declarat la Realitatea Sportivă că "în minutul 60, la scorul de 1-1, la CFR Cluj a intrat jucătorul Radu Mărginean, care în ultimele 330 de zile jucase 8 minute, într-un meci cu FCM Bacău. Cînd îţi doreşti să cîştigi un meci, nu procedezi astfel. De ce n-a intrat cu noi Mărginean, de exemplu?".

 

:lol: :lol:

Ce prost e Horoba..ii da de gol pe-ai lui tovarasi !

clubdumonde21.05.2006 20:37

Eu zic sa-l scoatem pe asta din top.

Nu poti sa stai suparat de o persoana cu nevoi speciale.

Trebuie doar sa-i dam halatul.

Si un tort de la Ana (Copos stie de ce)

«1236»