FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ei sunt cei carora le stam in gat.

«13456»
_yang29.09.2006 13:05

@***alex***

 

 

Cu Dinamo n-am tinut niciodata dar cu Rapid am facut-o... Dupa episodul de dupa semifinala UEFA de anul' trecut am devenit fan al tuturor echipelor care infrunta cei 2 "minigranzi" ai capitalei !!!

alex_Ra229.09.2006 16:56

Ieri deschid TVu, schimb programele dau sa vad ce mai este.Ajung la Realitatea TV. Il vad acolo pe Manuel Terzian aka 'Prostu' (cum de altfel singur isi spune,se si vede pe el), 'Manolo' etc. Zic hai sa vad ce tampenii mai debiteaza Prostu' si il aud vorbind depre meciurile contracandidatelor in Cupa UEFA. Prezentatoare il intreaba daca crede ca suporterii lui Binamo vor aprinde torte la meciul cu Xanti riscand astfel ca terenul sa fie suspendat ei pimind o penalizare dupa meciul din Grecia. Prostu' a raspuns cam asa:" Nu se va intampla pentru ca suporterii dinamovisti mi se par cei mai inteligenti dintre suporterii echipelor bucurestene dupa bannerele pe care le-au afisat dealungul timpului, dupa cum se comporta,dupa slujbele pe care le au etc."

 

Deci noi santem mai prosti in viziunea acestui tampit care cu orice ocazie murdareste numele Steaua ,eu m-am simitit jignit desi vorbele vin din partea unui tampit, cu fata aia de idiot, si care incearca sa para interesant si pare penibil rau de tot. Faza asta s-a intamplat pe la 15:55 ora de la Realitatea.

 

Mie chiar din contra mi se pare ca suporterii javrelor is cei mai idioti prin tot ce au facut de alungul timpului cum am mai avut si pe aici fragmente de pe javroprostia si mai stim noi o gramada.

 

Forza Steaua! Multi is invidiosi ca suntem cei mai buni din Romania, desi nu suntem pe 1 unde ne este locul pt ce se face tot posibilul sa fim trasi in jos.

Virgil29.09.2006 16:59

Nu pune la suflet,nu merita.E parerea lui si nu face doi bani.

Bogdan4Steaua29.09.2006 17:03

Probabil ca Manolo e suporter dinamovist si pe deasupra e tare incantat de propria persoana asa ca generalizeaza. :wink:

_yang29.09.2006 17:03

Eu zic ca el nici macar nu poate emite pareri...

Virgil29.09.2006 17:11

In plus e ofuscat de faptul ca Gigi l-a umilit,numindu-l idiot si prost.

michael29.09.2006 18:04

Sunt tare curios daca Borcea chiar va investi in stadionul din groapa. Pe noi ne-a costat cateva milioane bune ca sa-l aducem la standarde europene (si al nostru arata binisor inainte, cu exceptia gazonului). Dar Borcea care nu a scos in viata lui mai mult decat cateva sute de mii de euro pentru echipa, se va indupleca sa scoata acum 2-3 milioane de euro?

 

Sunt sigur ca o sa incerca sa-l carpeasca. Faza misto ar fi ca sa se "prepare de Liga" si sa iasa pe locul 2 :lol: Avand in vedere geniul acestui personaj cu diploma de bacalaureat, cred ca o sa puna o clauza de genul "Daca nu ma calific direct in grupe, atunci imi returnati investitia".

forever_STEAUA26.10.2006 15:11
Preşedintele clubului CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a spus că nu ar trebui să plătească echipa pentru declaraţiile lui Becali, dar aceasta trebuie oprit într-un fel să nu mai facă declaraţii xenofobe.

 

sursa: prosport

 

 

Unul in plus sau in minus, mai conteaza? Intrebarea e daca doreste depunctarea Stelei pentru cei de sub pod sau e doar anti-stelist?

Motanu D26.10.2006 17:53

Blatul cu Rapeed demonstreaza ca, indiferent daca e sau nu antistelist, Muresan e o unealta a echipei de sub pod.

dbd28.10.2006 09:26

eh lasa sa le stam noi in gat ! sa se innece cu noi ! :twisted:

e bine sa avem si dusmani :wink: carora le stam in gat

_yang31.10.2006 12:05
Reporter: Ce obiectiv aveti?

 

Balba: Acum nu avem nici un obiectiv. Eu n-am nici o prima. Poate baietii au. Dar mie ce prima sa mai imi bage? De la locul sapte in sus avem 600 cu 900 (euro - n.r.). Stii cat am luat, ma, dupa meciul cu Steaua? Am luat 100 de milioane cash. A dat Dinamo 2.000 de euro. A mai dat si clubul si inca unul din oras, nu stiu cine.

 

http://www.ieseanul.ro/articol/ziar/Iasi/s...Poli/12644/166/

 

De ce cred oare ca nimic nu se va intampla cu nr. de puncte al lui dinam0 ?

focus31.10.2006 12:38
 De ce cred oare ca nimic nu se va intampla cu nr. de puncte al lui dinam0 ?

 

Pentru ca nu are cum..Crezi ca cei de la Dinamo s-au dus cu banii la Iasi cum s-a dus Gigi la muntele Athos? Banii astia vin prin alte persoane, in asa fel incat nimeni de la Dinamo sa nu fie implicat oficial.

_yang15.11.2006 15:05
"Întotdeauna, Poli - UTA va fi peste un meci Steaua - Dinamo", a spus Bãlace

 

http://www.prosport.ro/articole/balace-pol...ua-Dinamo/14994

 

Nu-mi venea sa cred cand am citit ce poate spune acest... ah ce rau imi pare ca nu pot sa injur.

Poate ca un p0li-UTA poate rivaliza cu un Steaua-Rapid numai ca ele nu se pot intalni deocamdata pentru ca Poli joaca in C. Dar ce stie Balace... ???

 

P.S. : Rog moderatorii sa faca o exceptie in acest topic si sa putem injura!

 

 

later edit : Iata si un om care cunoaste fotbalul cu adevarat

"Nu e cazul sã mi se explice ce înseamnã un derby. Cred cã am jucat destule la viața mea, iar un Poli-UTA nu se comparã cu un Steaua-Dinamo" Marius Lacatus
http://www.gsp.ro/index.php?a=62685&shift=1
Bogdan4Steaua16.11.2006 02:51

Nu are rost sa ne punem mintea cu toti jucatorii. Pe undeva este normal sa declare acest lucru. Daca ar juca la Steaua sau Dinamo ar declara altceva. Mie putin imi pasa ce crede Balace.

 

P.S.: Pastram in continuare decenta pe forum. Injuraturile nu isi au locul aici.

lorry1022.11.2006 16:20

cel care merita incoronat si decorat cu cele mai inalte ranguri de gretzos, las, imbecil si in special ANTIROMAN e dragul nostru al tuturor Cristi Borcea care nu se lasa pana nu o sa se vada intr-o zi transat in pungi de un kg de cativa suporteri stelisti!Si ce e cel mai hazliu e ca el nu tine cu Steaua ba chiar e cel mai aprig dusman al ei dar desteptu nu-si da seama ca in Europa minunata echipa a javrelor turbate castiga puncte grele pe spatele Stelei!Asa ca haideti sa-l "felicitam" cu totii pe acest gunoi care merita toata "stima si respectul" nostru

SteauaToronto22.11.2006 20:39

Declaratia anului:

 

Borcea: Am tinut cu Steaua

 

Replyul meu:

 

HAI BRUGGGESSS

lorry1023.11.2006 17:02

a tinut cu Steaua da in alta viata replay-ul nu e bun hai sa nu fim si noi ca el si sa fim impartiali in meciul asta!

forever_STEAUA23.11.2006 17:04

@lorry10

 

Uite cum ma bucur eu : a inscris FC Bruges !!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Bogdan4Steaua23.11.2006 18:07

Declaratie de ultima ora a "maestrului" Cornel Dinu:

 

"Lucian Goian este mai bun decat fratele sau de la Steaua". :roll:

 

Probabil ca nu este nici o diferenta intre Van Nistelrooy si Salou.

El Nino_923.11.2006 18:17

sunt cateva plusuri in favoarea lui Salou :roll: , in rest nici o difereanta intre ei...doar ca Salou este vedeta iar Nisterlooy unu de care n-a auzit nimeni pana la meciu cu Steaua :twisted:

_yang06.12.2006 04:48
La Tribunalul Sportiv de la Lausanne s-a dat sentinta privind folosirea numelui Poli Timisoara de  echipa lui Marian Iancu. Actiunea a fost introdusa în luna iunie de italianul Claudio Zambon (foto), care reclama folosirea ilegala a acestei denumiri de formatia de pe Bega. "Tribunalul a hotarât ca echipa lui Marian Iancu sa-si schimbe denumirea si sa nu mai poarte culorile alb-violet, începând cu data de 5 decembrie 2006", a declarat Claudio Zambon.  

 

S-a facut dreptate... :lol: :lol: :lol:

sorin_77706.12.2006 05:12

Tare faza, si cu ce tricouri va juca Poli atunci? Probabil le vor baga in vopsea de oua rosii, ca tot au ei "boala" pe rosu...

Virgil06.12.2006 05:22

Vechile culori ale Fulgerului Bragadiru. Sau culorile lui AEK, galben si negru.

_yang06.12.2006 05:24

Important e sa nu joace dezbracati ca dupa aia tre' s-o faca dupa 12 noaptea...

AcMilan1406.12.2006 05:35

Pe blogul unui ziarist de la Prosport mai exact Florin Caramavror - uitati ce articol poate sa publice...

 

 

 

Si-a dat drumul Meme

 

4 Decembrie 2006, 19:27

 

 

 

 

 

Era o liniste nefireasca in fotbal atit timp cit Meme a fost plecat in Brazilia la pescuit de perle pe Copacabana. S-a intors omul si, precum unul care n-a mai facut sex de mult timp, si-a dat drumul precoce, la prima atingere a lui Borcea si a lui Marian Iancu. Chiar n-am inteles nimic din conferinta de presa de azi. Ce a avut de impartit? Ce l-a suparat atit de tare? Poate distanta fata de Dinamo, nu stiu exact.

 

 

 

Dupa multe critici aduse omul s-a hotarat sa raspunda:

 

 

 

Florin CARAMAVROV a spus...

5 Decembrie 2006, 13:32

 

 

 

Vad ca unii ma criticati pentru limbaj, altora v-a picat bine comentariul despre Meme. Nu vad ce este atit de jignitor ca si-a dat drumul? Ce, voi nu va dati drumul niciodata? Si-a dat drumul la vorba, la munca, sunt tot felul de expresii cu "dat drumu" si, chiar daca am facut comparatia in alt sens, nu mi se pare ceva rusinos sa-ti dai drumul. Ni se intimpla tuturor. Unii isi dau drumul mai repede, altii mai greu. Sa nu-mi spuneti ca sunteti atit de pudici si ca ati rosit cind ati citit comentariul. Hai sa fim seriosi. Va uitati la filme porno sau pe reviste deocheate si va rusinati de o expresie care reflecta ceva normal

 

 

 

http://www.prosport.ro/index.php?section=b...id=34&aid=9

«13456»