da un jucator de extrema dreapta care furnizeza niste centrari foarte bune si pe deasupra are si o viteza fantastica... Sa il vad pe Nesu cum il stopeaza la un meci direct Dinamo-Steaua
da un jucator de extrema dreapta care furnizeza niste centrari foarte bune si pe deasupra are si o viteza fantastica... Sa il vad pe Nesu cum il stopeaza la un meci direct Dinamo-Steaua
cred ca ar fi mai bun Petre Marin pt el... e mai solid ca Nesu, si un pic mai inteligent in joc, as zice, in sensul ca Nesu baga piciorul de multe ori aiurea, si dk e un jucator rapid, asa cum e angolezul asta, il poate face de galben sau de roshu lejer...
"Yannick Boumsong, noul transfer făcut de Dinamo!
Yannick Boumsong, fratele mai mic al lui Jean-Alain Boumsong, internaţional francez de la Newcastle United, este noul transfer făcut de Dinamo! Jucatorul, in varsta de 22 de ani, a evoluat ultima data la TSKA Sofia si a fost recomandat de Florentin Petre oficialilor dinamovisti. El evolueaza pe postul de stoper."
Sursa: GSP.ro
Vad ca Dinamo transfera in draci. Ramane de vazut cate din aceste transferuri sunt plase si cate nu. Tind sa cred ca la ei primeaza cantitatea si nu calitatea. Totusi, tanarul pare de perspectiva.
=))=))=))=))=))=))=))=)) MOR DE RAS
La Fanatik Show, liderul galeriei de la Dinamo - Mihai Ionescu, intr-o discutie alaturi de Gigi Corsicanu, a declarat "Cel mai bun sa castige dar sa nu fie Steaua" :lol:
Mare mai e invidia asta nene...ce lume frustrata.
Melku, cred ca prostia e si mai mare... :lol: :lol: :lol:
Numai prin invidia si turbarea altora iti dai seama cat esti de mare .... :lol: :lol:
Scrie in Prosport ca Rapid mai aduce un atacant de la Sahtior...Numai noi nu avem relatii....sau avem cu Bacaul si Vasluiul, numai ca nu e de ajuns.
Plus ca Lucescu inca incearca sa o convinga pe Viorica Moldovan sa revina asupra deciziei de a se retrage... :roll:
Dinamo il asteapta pe Marius Niculae... Deja cred ca mi se face rau... Nu pot sa inteleg cum conducatorii Stelei fac mishto de transferurile rivalilor pentru ca orice om cu capul pe umeri vede ca Dinamo si rapid pun foarte mare baza pe acest sezon... Nu cred ca vom fi in primele 3 la finalul turului... :cry: :cry: :cry:
Nu conteaza pe cat suntem la sf turului atata timp cat la final suntem pe 1 . :lol:
Nu conteaza pe cat suntem la sf turului atata timp cat la final suntem pe 1 . :lol:
Sper sa nu jucam ca in ultimele 2 retururi pentru ca s-ar putea sa ne fi dorit sa fim pe 1 la finalul turului...
Ne-am vaitat toata vara cu transferurile.....
Daca nu se promiteau transferuri si sume era f.bine
Daca nu-l vindeam pe George O. era f bine...
Daca renuntam la Carlos si luam alt portar de prin tara era f bine...................................
Realitatea ca toate aceste transferuri ma demoralizeaza.. mai bine scoateti-le de pe forum si
Silenzio Stampa
Daca te demoralizezi usor,evita acest topic.
Sa privim partea buna,rivalele noastre fac asemenea achizitii deoarece incearca sa tina pasul cu performantele noastre.
Poate Oli si-a dat seama ca nu avem nevoie de alti jucatori dupa cele 2 stagii de pregatire din aceasta vara.Probabil peste doua zile la primul meci oficial ne vom da seama de capacitatea echipei.
O veste buna auzita de mine in aceasta seara la emisiunea "Sase,vine presa!",a postului B1TV.Redactorul rubricii sportive a ziarului Averea a spus ca pana la sfarsitul datei limita a perioadei de transferuri,la Steaua vor veni un aparator si un atacant performanti.
Tipul a considerat normala atitudinea jucatorilor nostri fata de presa,anume aceea de a intra in silenzio stampa pana cand ziaristii implicati nu cer scuze clubului Steaua,pentru stirea falsa in legatura cu Carlos,inclusiv pentru comentariile denigratoare la adresa lui.
Mi-a placut de el.
O veste buna auzita de mine in aceasta seara la emisiunea "Sase,vine presa!",a postului B1TV.Redactorul rubricii sportive a ziarului Averea a spus ca pana la sfarsitul datei limita a perioadei de transferuri,la Steaua vor veni un aparator si un atacant performanti.
Sa de Dumnezeu sa fie asa Virgil ... sigur avem nevoie de asa ceva.
PS : M-am intrebat adesea ... credeti oare ca stimata noastra conducere incearca "marea cu sarea", adica intrarea in grupele CL cu lotul actual, in ideea ca daca reusesc vor face transferuri pe sume mai substantiale pe care sa le recupereze din veniturile acumulate din CL ?
Ieri, la primul antrenament de la Timişoara, după revenirea din Austria, directorul general al lui Poli, Paul Cazan, a dezvăluit ultima mutare pe piaţa transferurilor din mandatul lui Sorin Cîrţu. "Transferurile sînt pe final, nu s-au încheiat încă, pentru că vom mai lua un mare talent din Anglia. Are 19 ani şi joacă la echipa de tineret a unui club galonat, este un atacant de mare perspectivă. S-ar putea să-l vedem cu Steaua, dar decizia îi va aparţine lui Cîrţu, depinde cît de avansat e cu pregătirea fizică", a spus Cazan.
Prin intermediul unui impresar sîrb, bănăţenii sînt aproape de a obţine semnătura atacantului lui Newcastle United, Marc Walton (19 ani). El a fost împrumutat de la echipa de tineret, în debutul anului, pentru 3 luni, în Liga a treia, la Torquay. Walton a jucat cu regularitate la naţionala Angliei Under 16, fiind apoi selecţionat şi în Under 18. Recent, tînărul fotbalist a figurat în lotul lărgit al "coţofenelor", care au jucat miercuri cu Lillestrom (1-1), în Anglia, în UEFA Intertoto (gsp.ro)
Daca se vrea, se poate.
Trebuie sa vedem partea buna a lucrurilor: faptul ca nu transferam multi jucatori inseamna ca de bin ede rau s-a ajuns la o anumita stabilitate in cadrul echipei. Nu cred de exemplu ca Dinamo care a transferat o sumedenie de jucatori o sa reuseasca sa formeze o echipa competitiva pentru viitorul apropiat. Sa nu uitam ca si in urma cu cativa ani cand au transferat jumatate din echipa Craiovei au avut probleme. Iar Rapidul este clar slabita in urma transferurilor din aceasta vara. Daca Nicolae juca la Steaua nu ar fi plecat niciodata pe o suma asa mica la o echipa de mana a 2-a din Franta. :!: :!: :!: :!:
Vroiam sa subliniez un lucru - Steaua, Dinamo si Rapid au pornit de pe pozitii diferite in perspectiva transferurilor, Rapid a pierdut ceva jucatori si in urma rezultatelor bune Lucescu a pus presiune pe conducere pentru cateva achizitii bune, Dinamo a tras tare la capitolul asta pentru a spala rusinea ultimului sezon in timp ce Steaua in primul rand a vizat pastrarea lotului cu care a obtinut performante mari si intarirea lui, hai sa mentionez si CFR Cluj care in perspectiva aniverarii a 100 de ani daca stiu bine au dorit sa isi intareasca lotul (coroborat cu dorinta de performanta). Singura diferenta care ar trebui (in legatura cu Steaua) facuta legata de campania de transferuri ar trebui sa fie facuta cu Rapid care a obtinut performante apropiate cu cele ale Stelei. Mai pe romaneste, noi am cam avea cel mai putin nevoie de transferuri fata de celalalte echipe avand in vedere ca avem un lot foarte valoros si omogen, dar asta nu inseamna ca ne-am lipsi de ceva jucatori de valoare.
"Yannick Boumsong, noul transfer făcut de Dinamo!
Yannick Boumsong, fratele mai mic al lui Jean-Alain Boumsong, internaţional francez de la Newcastle United, este noul transfer făcut de Dinamo! Jucatorul, in varsta de 22 de ani, a evoluat ultima data la TSKA Sofia si a fost recomandat de Florentin Petre oficialilor dinamovisti. El evolueaza pe postul de stoper."
Sursa: GSP.ro
Vad ca Dinamo transfera in draci. Ramane de vazut cate din aceste transferuri sunt plase si cate nu. Tind sa cred ca la ei primeaza cantitatea si nu calitatea. Totusi, tanarul pare de perspectiva.
Dinamo intotdeaua a facut multe transferuri, de multe ori a iesit la rampa prin aducerea de jucatori surpriza, dar nu intotdeauna acei jucatori si-au demonstrat valoarea. Eu deocamdata ma abtin. Astept alt meci oficial (cel cu Hibernians nu se pune :twisted: )sa ma pronunt. Dar pana una alta am incredere in Rednic, stiu ca va face treaba buna. Iar daca Petre l-a recomandat pe ultimul venit, din nou am incredere si in recomandarea lui.
Voi nu va laudati cu Coman? Hai ca nu e deloc un transfer rau. Cred ca Poli s-au cam fraierit aici.
Chiar vorbeam azi cu un amic si imi spunea si el ca Poli l-a cedat prea usor pe Coman. Sunt sigur ca va fi un transfer reusit. Oli il cunoaste si daca il va aduce la randament maxim va fi un real castig.
Se pare ca tanarul Boumsong este doar in probe la Dinamo, deci transferul acestuia nu este o certitudine.
Are si rapidul un inceput de stea pe tricou... !!!!
Este totusi doar Steluta de deasupra lui "A" de la sponsorul "ALTEX" :lol: :lol: :lol:
Chiar vorbeam azi cu un amic si imi spunea si el ca Poli l-a cedat prea usor pe Coman. Sunt sigur ca va fi un transfer reusit. Oli il cunoaste si daca il va aduce la randament maxim va fi un real castig.
Se pare ca tanarul Boumsong este doar in probe la Dinamo, deci transferul acestuia nu este o certitudine.
Eu sincer nu am auzit de el, dar nici nu pot sa il laud doar pentru ca este fratele unui jucator cu un renume cat de cat dobandit la o echipa engleza. Daca Rednic il va aprecia si va vedea ca are sa dea ceva in teren, sunt sigur ca va fi luat de Dinamo.
Tanarul pare de perspectiva si daca Rednic vrea sa construiasca o echipa de viitor la Dinamo ar trebui sa il aconteze. Cred ca pe acolo s-au convins toti ca nu poti face treaba cu jucatori imprumutati sau reciclati.
Se pare ca Rednic l-a trimis la plimbare pe Boumsong.