Logic!
E de ajuns sa se scrie 2-3 mizerii din astea in rahaturile astea de ziare de sport..si de acum toata lumea incepe sa creada de Steaua ca face prostii!
Cea mai mare tampenie..
Logic!
E de ajuns sa se scrie 2-3 mizerii din astea in rahaturile astea de ziare de sport..si de acum toata lumea incepe sa creada de Steaua ca face prostii!
Cea mai mare tampenie..
Normal. La Rapid le stie Ganea pe toate ![]()
Zici Ganea (ca om) si tragi apa, ca jucator nu am ce spune!!!
Este clar ca, ca jucator si la Steaua era titular. Are probleme cu capu saracu, vorbeste mai repede decat gindeste ...
Andone preia CFR-ul din vara
Patronul CFR-ului, Arpad Paszkany, a declarat ca la l-a sfarsitul campionatului, pe banca CFR-ristilor, va veni Ioan Andone.Ce se va intampla cu Cristiano Bergodi nu se stie, el luandu-si cateva zile libere.
Un om destept daca il ia pe Andone, o sa faca treaba la Cluj, acolo se investesc bani si pasiune!!
Daca e asa, mi-ar place ca Bergodi sa vina la Steaua.
Bergodi nu va veni, ca la noi incepe sa se poarte o politica anti-straini din cate se vede. Daca, Clujul va pastra actualul lot si il va aduce pe Andone, s-ar putea sa lupte pentru primul trofeu din istoria lor la anul.
@I.N.Money
Hai ca fiecare an este la fel, ba Poli, ba Cluj samd vor fi canditate serioase la campionat, si ca de obiciei va cistiga un club din Bucuresti ...
Mie personal imi este mai frica de Dinamo, si Rapid, poate pe urma mai vine si Poli, si Cluj.
Interesant orcum este ca lupta devine mai strinsa, si ca se investesc in sfirsit bani in Liga1.
Chestia cu "anti-straini" este o porcarie, bine inteles ca nu este bine sa vina numai straini, dar daca poate sa ridice nivelul Ligi si al echipelor, de ce nu 2-3 ?
La Cluj este altceva, astia fac acord cu Benfica parca, o sa fie CFR Clujao ?? la citi portugezi au !!!
Daca Clujul va pastra acelasi nucleu de jucatori si daca ii vor mai aduce pe altii de o certa valoare, nu gen Coman si Stancu, CFR-ul poate emite pretentii.
Spre deosebire de Timisoara unde se baga milioane de catre indivizi gen Iancu, care nu au habar de fotbal si management, la Cluj sunt oameni capabili cu sete de performanta.
Clujul incepe intr-adevar sa devina o forta, bani exista, ambitie exista, profesionalism asemenea. Deocamdata, experienta nu prea au clujenii... experienta meciurilor cu miza, si asta s-a vazut. Chiar si dupa venirea lui Andone, presupunand ca noi vom avea tot lotul valid, tot nu cred ca vor fi peste noi. Dar la cum se investeste acolo, se pare ca in sfarsit vom avea constant o echipa din provincie in topul Ligii 1...
Scuza-ma Andone la cine sa mearga? Ca nu am inteles!!
Andone va merge la CFR de la vara, sau asa se zvoneste, daca erai mai atent, am postat eu cu 6-7 mesaje mai inainte aceasta stire.
Mersi pentru raspuns, ma gandeam eu ca la CFR! Ca doar ciobanul nu era in stare sa-l dea pe Oli afara!!
Cica la TV Sport daca CFR ia locul 2, atunci Dinamo va fi cap de serie in preliminariile din turul 3. Asta ar fi chiar culmea. Daca e asa, la meciul Dinamo-CFR voi paria 1 milion la pariuri pe CFR.
Nu-i chiar asa... E adevarat ca daca ia Clujul locul 2, Dinamo are ceva sanse in plus sa intre direct in grupe, dar pentru asta tot mai trebuie sa se intample cateva conditii, cu sanse mici de realizare...
Prostii. Adica cel putin nu vad raportul. Capii de serie se dau in functie de cite puncte au echipele in UEFA (si nu tara respectiva), si cum Ham Ham nu prea au puncte, nu vor fi decit plasati in second hand, asa cum sunt si au fost.
Steaua trebuie neaparat sa ia locul doi, restul, ce face Dinamo ne doare...
Eu cred ca feroviarii de la Clujao si de sub Podulet se vor impiedica unii in altii, si va fi meci egal. In cel mai rau caz castiga milogii, dar nu cred ca CFR poate sa-i bata.
ham ham poate sa fie cap de serie doar daca :
1 --> Cluj pe locul 2
2 --> Atletico Madrid pe 4 in Spania
3 --> Galatasaray pe 2 in Turcia
Din 3 una sigur pica
)))
Sa speram ca pe 2 o sa fim noi
:D
CFR are 2-1!Au dat doua goluri intr-un minut :shock: !E un rezultat foarte prost pentru noi...cred ca un egal ar fi excelent!Sa speram ca ciorex il vor obtine...
P.S.Apoula ala e bun de circ...se bate cu brio pentru cel mai prost portar din Romania din ultimii ani,alaturi de Carlos [...]...
Edel este intradevar un portar de tot cacao. Un meci in care si-a aratat adevarata valoare.
Intr-un fel e mai bine ca a batut CFR ca poate intra ai nostri mai determinati in teren. Meciul lor a avut un ritm bun,dar milogii au fost dezavantajati de arbitru si mai ales de portarul lor comic.
Eu stiam ca portarii se baga in minge nu se feresc de ea,baiatul asta e un Carlos negru,daca sta pe linia portii apara bine suturile de la distanta insa la centrari si cornere e jale mare.
Trebuie sa batem la Urziceni pentru ca daca nu batem nu meritam nici UEFA.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Nu-i posibil...un rezultat care nu ne avantajeaza deloc! Daca nu batem azi la Urziceni, cred ca locul 2 e pierdut...
P.S.Rapid a avut penalty clar in ultimul minut...dar na, ungurii trebuie sa joace in turul 3...sa ne faca de ras! ![]()
Ala nu e penalty clar.
Nu e deloc, fundasul avea mainile libere pentru a arata ca nu-l tine, iar rapidistul i-a tras pe spate in mana de la nici 30 de centimetri.
Acum trebuie sa tinem cu Ham Ham sa-i bata pe CFR-isti, nu este deloc bine...
Ham-ham este deja campioana si se va prezenta cu jucatorii care au jucat mai putin în acest sezon. Cel putin asa spune Strâmbul.
Nu am niciun dubiu ca ham-hamii vor trânti meciul cu ceferistii, pentru a le oferi acestora sansa de a prinde un loc in preliminariile Champions League.