Farul 1-2 Rapid, si locul 3 e la 3 puncte... Sezon ratat, cu exceptia participarii in UEFA Champions League. :?
Cu Oli pe banca mai asteptam 2-3 etape si asa cum anticipam acum cateva luni, vom modifica din nou titlul.
Farul 1-2 Rapid, si locul 3 e la 3 puncte... Sezon ratat, cu exceptia participarii in UEFA Champions League. :?
Cu Oli pe banca mai asteptam 2-3 etape si asa cum anticipam acum cateva luni, vom modifica din nou titlul.
La 8 puncte distanta de CFR... cred ca timpul sa vedem un trei(3)(III) in titlu.
Cam nasol.
Si cand ma gandesc ce-o furam la Cluj.......
Eu deja mi-am luat gandul de la performanta anul asta... poate Cupa s-o mai luam, desi in halul in care suntem si asta e un obiectiv maret....
Daca nu s-a mai discutat asta, propun sa fie schimbat titlul topicului in "Cu un ochi in curtea contracandidatelor la locul 4". 50% gluma, 50% serios, dar 100% cu amaraciune :cry:
Ar fi prea mult. Ramâne asa. Vom vorbi în continuare despre contracandidatele pentru locul 2. Chiar daca Steaua a iesit din cursa.
Daca era tur in acest moment, putea sa pui numele topicului "Conntracandidatele la retrogradare"! ![]()
Am vazut la Realitatea TV mai devreme ... Steaua cu Olaroiu pe banca a fost pe 3 in clasamentul returului editiei trecute si pe 4 in clasamentul campionatului actual.
Intr-un fel, Steaua lui Olaroiu a castigat titlul pentru ca echipele care au jucat bine in retur (Steaua si Sportul) erau la distanta de cateva puncte de Steaua condusa de Protasov in tur. Asa ca Olaroiu a castigat titlul mai mult pe munca altora.Sezonul asta ce sa mai comentez ....Steaua Cu Olaroiu antrenor e pe 4 dar la ce distanta de primul loc ...
Concluzia celor de la Realitatea : Olaroiu e antrenor de locurile 3-4.
Asta era si conlcuzia lu' grasu' de la Poli... Ce coincidenta... :lol:
Duminica e programat un derby care ne va interesa si pe noi, Dinamo-Rapid. Daca pana in acest sezon, Rapid (2005) si Dinamo (2006), tineau cu noi sa luam campionatul, acum roata s-a intors. Noi trebuie sa speram ca Dinamo va invinge pe Giulesti in campionat, si ca Rapid va lua Cupa, ca sa putem prinde si noi un loc in UEFA.
Si astea, cu Oli pe banca...
daca rapid cistiga Cupa Romaniei si are si loc in Champios League,sigur alege a doua varianta,si daca
are loc asigurat in UEFA datorita locului 3 ocupat,iar nu merge in Cupa,zice Timisoara,si cica merge Poli Timisoara in locul Rapidului,ca si cistigatoare a Cupei Romaniei.Deci,in viata,esti in top,e ok,nu mai esti in top,astepti mila celorlalti sau mina norocului,sansa nu te ajuta mereu.Steaua nu mai stie,la tactica stau prost,nu tin oamenii,nu stiu sa faca zid la lovituri,au luat goluri identice cu Bistrita si Timisoara,din actiuni in careu unul la unul cu portarul,soldat cu gol.sa nu mai vorbim de golurile luate din lovituri libere ,cind nu au stiut sa aseze zidul,si portarul a fost victima sigura ,ori a luat gol imediat,ori din al doilea sut la poarta.deci,fazele fixe-in aparare,nu sunt tratate corespunzator.plus in atac,nu mai au curajul necesar.Echipa de aur,de anul trecut,s-a stricat prin transferul lui Ogararu,care evident nu trebuia dat,mai ales pentru suma aceea aceea infima.S-au adus juca5tori buni,care nu au nici o vina ca nu stiu sa construiasca si sa combine intre ei,probabil ca au nevoie de meciuri impreuna,poate ar ajuta sa faca meciuri "turneu" cum a facut Dinamo.Nu cred ca e o rusine sa copiezi un antrenor buin,cum e Rednic,ma refer la rotirea celor 3 atacanti,cind ii avea,si la turneele respective in provincie,cind a probat mai multe variante de echipa.Steaua nu stie sa acopere terenul,sa isi creeze superioritate in zona,desi se pare ca ei se apara in zona,dar zona nu e a lor,ci a celeilalte echipe.trebuie sa avem si niste jucatori mai tapeni pe opicioare,nu tot din astia care cad pe jos imediat,si apoi se tirasc dupa minge,la primul atac cedeaza,se timoreaza,fizic si psihic,cind sunt agresati fizic.nu mai au curaj,nu mai sunt Steaua unu,ci ceva de Liga patru.bafta!!!
O echipa nu alege in astfel de situatii. Situatia este clara: Dinamo are titlul asigurat si va participa in turul 3 preliminar sau grupele UCL. In cazul in care CFR termina pe locul 2, si clujenii merg in preliminariile UCL. Daca Rapid termina pe 3, merge in UEFA impreuna cu Poli Timisoara, indiferent de cine castiga Cupa Romaniei. Daca Rapid termina pe 2 si CFR pe 3, Rapid merge in preliminariile UCL, CFR si Poli Timisoara in Cupa UEFA.
In consecinta, avand deja o finala a Cupei Rapid - Poli si o echipa campioana (Dinamo), locul 4 nu ne duce spre Europa, decat via Intertoto. In aceste conditii, este vorba de totul sau nimic. Inscrierile pentru Intertoto se fac inainte de terminarea campionatului, si daca, prin absurd ne-am inscrie in aceasta competitie si ulterior am termina pe 2 sau 3, suntem obligati sa jucam in competitia in care ne-am inscris. Si cum ii stim pe conducatorii nostri, vor spera pana in ultima etapa la o clasare mai buna, deci nu ne vom inscrie in Intertoto.
Concluzia: ori prindem cel putin locul 3 ori anul acesta ne uitam la televizor la cupele europene. Si sincer, cu Oli pe banca imi este greu sa cred ca vom urca in clasament.
@Bogdan4Steaua
Din cate stiu eu, daca rapid termina pe 2, Poli aek merge in UEFA indiferent de rezultatul din cupa, daca rapid termina pe 3 si castiga cupa, Poli aek nu mai merge in UEFA...merge locu' 4
Si eu stiam la fel de acest lucru.
Later: Si iata ca CFR face egal la Vaslui, iar daca batem diseara, ajungem la 6 puncte de ei. O eventuala victorie a noastra cu Iasi, si la Cluj, ne-am apropia la 3 puncte de CFR.
Bun..sa mai speram sau nu?
Asta e intrebarea....
De dragul emblemei sa moara jucatori pe teren, dar sa moara frumos...
Iar noi... pai pe noi intereseaza pe cineva cate kg de lacrimi varsam pe campionat?
Daca in acest moment am juca fotbal, am putea spera. Totusi, imi e greu sa cred ca vom merge noi impecabil pana la sfarsit.
Daca asa e, Lucescu pleaca la FC Brasov ..cred ca avem sanse.
Rapid e condusa cu 2-0. e in verva Niculescu. sau Edel e varza.
Cresc sansele noastre pentru locul 2(doi, II).
Hehe 2-0 ... e bine ![]()
Joaca si in 10 ... deci daca batem la Cluj avem locul 2 asigurat ... parerea mea !
spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl
2-1, au dat milogii gol!
FORZA Steaua!
Anul asta nu a fost al nostru... trebuie sa facem multe schimbari la vara si anul asta trebuie sa luam locul 2.... nu avem ce face; trebuie sa tinem cu Dinamo!
spre cl!
Ar fi culmea sa nu bata Dinamo si cu un om in plus...apropo am citit in Prosport ca Goian ar fi absent la meciul cu CFR(cica a acumulat 7 galbene). Din cate stiu eu dupa meciu cu milogii avea 4 si a stat in meciul cu Dinamo. Apoi a mai jucat inca 2 meciuri. Imposibil sa fi luat 7...am dreptate?
Scrie pe stelisti ca poate juca.
Ohohoh 2-1 pentru caini, iar rapidistii sunt cu 1 om in minus...
)) Vreau sa bata cainii sa se duca Rapid....
scrie pe stelisti ca poate juca
Ok , multumesc mult ! ![]()