FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Polo pe apa

«1789101117»
Saramago19.10.2013 17:58

Crișul Lancetti " Steaua Buc. 7-19 (0-4, 4-5, 1-5, 2-5)

 

Crișul Lancetti Oradea: Mircea Furtoș, Andrei Panzariu, O. Szilagyi, Istvan Szabo 1, Sergiu Olcean 2, R. Tifrea 1 Alexandru Sfarle 1, Roland Szabo, Bogdan Paleacu 1, Claudiu Alb 1, Cristopher Oros, Doru Maior, Cr. Terec. Antrenor Eugen Bajenaru

 

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe 3, Toni Barbaric 4, Codrin Cotrau 1, Pavel Popescu 1, George Deacu 1, Daniel Teohari, Daniel Robu 7, Alexandru Ghiban 2, Petre Popescu, Cristian Calin, Razvan Cristescu. Antrenor : Ionuț Angelescu

 

vezi www.h2opolo.ro

afinogenov6120.10.2013 05:34

Astazi de la ora 12 derby-ul cu Dinamo!Sa speram ca va fi a-2-a victorie in sezonul acesta!

Saramago20.10.2013 13:22

Steaua " Dinamo 6-7 (2-2, 1-0, 2-3, 1-2), 20 octombrie 2013

 

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe 2, Toni Barbaric 1, Codrin Cotrau, Pavel Popescu, George Deacu, Daniel Teohari, Daniel Robu, Alexandru Ghiban, Radu Gospodinov 3, Petre Popescu, Cristian Calin, Razvan Cristescu. Antrenor : Ionuț Angelescu

 

Dinamo: Dragoș Stoenescu, Traian Orzoiu, Adrian Enescu, Andrei Prioteasa, Ion Vranceanu, Alexandru Matei 3 (2 pen), Szilard Demeter, Petru Ianc, George Georgescu 3, Andrei Georgescu, Ion Necșulescu 1, Marius Țic, Alexandru Simion. Antrenor: Viorel Rus.

Superiorități numerice: 8/3 Steaua și 4/4 Dinamo

Penalty-uri: Steaua " și Dinamo 2/2

 

vezi www.h2opolo.ro

Saramago20.10.2013 20:39

Steaua " Rapid 17-6 (6-2, 3-2, 4-1, 4-1)

Steaua: Mihai Dragusin, Mihnea Gheorghe 1, Toni Barbaric 4, Codrin Cotrau 3, George Deacu, Matej Nastran 1, Daniel Teohari 2, Daniel Robu 1, Alexandru Ghiban, Radu Gospodinov, Petre Popescu, Cristian Calin 1, Razvan Cristescu 4. Antrenor : Ionuț Angelescu

Rapid: Ștefanica Ionuț Tem, S. Patrașcu, Mircea Mihai, A. Enciu, Costea 2, Radu Buică 1, Tudor Fulea, Dumitru 2, Marian Constantin, Samson 1, Prioteasa, Cazacu. Antrenor: Eduard Rusu

 

vezi www.h20polo.ro

afinogenov6121.10.2013 14:11

Pacat ca am pierdut cu Dinamo am avut ocazia la 3-2 nu odata de cel putin 2 sau 3 ori sa ne distantam la 4-2 sau chiar mai mult!Mergem mai departe :)

Saramago21.10.2013 16:25

Steaua a câștigat fară probleme partida cu AMEFA, scor 16 la 5, și a urcat pe locul doi in clasament, cu 31 de puncte, aceleași ca și Sportul Studențesc, Levente Vancsik a marcat pentru AMEFA trei goluri, in timp ce de la Steaua cel mai bun marcator a fost Daniel Robu (4).

AMEFA Arad " Steaua 5-16 (1-3, 3-4, 0-4, 1-5)

Amefa Arad:: Catalin Hodageu , Levente Vancsik 3, Alex Baltean, Ronald Furj, Alex Fericean, Richard Huber, Marius Marinescu, Claudiu Grama, Bogdan Laza 2, Z. Szabadai, Robert Gergelyfi, Sergiu Finață, Alex Vidican. Antrenor: Cristi Cozma

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe 1, Toni Barbaric 3, Codrin Cotrau 1, Pavel Popescu 1, Matej Nastran, Daniel Teohari 1, Daniel Robu 4, Alexandru Ghiban 3, Petre Popescu, Cristian Calin 1, Razvan Cristescu 1. Antrenor : Ionuț Angelescu

 

vezi www.h2opolo.ro

Saramago26.10.2013 09:50

n primul joc din cadrul grupei de la Napoli contand pentru turul secund al LEN Euro Cup, editia 2013-2014, Circolo Nautico Posillipo " Steaua Bucuresti 11 " 6 (1-1, 4-0, 3-2, 3-3).

 

Posillipo Napoli: Gianluca Cappuccio, Vicenzo Dolce 1, Simone Rossi, Gianluca Foglio, Giuliano Mattiello 2. Aleksandar Radovic 3, Vicenzo Renzuto Iodice 1, Valentino Gallo, Filip Klikovac 1, Zeno Bertoli 2, Jacopo Mandolini 1, Paride Saccola, Tommaso Negri.

 

Steaua: Mihai Dragușin, Bogdan Giuclea 1, Mihnea Gheorghe, Toni Barbaric 1, Razvan Cristescu, Pavel Popescu 1, George Deacu, Matej Nastran, Daniel Teohari 2, Daniel Robu 1, Alexandru Ghiban, Radu Gospodinov, Marius Florea.

 

In celalt meci al grupei disputat vineri, 25 octombrie, Spartak Volgograd a trecut cu 11-7 de Waterpolo Montpellier. Sambata, 26 octombrie, Steaua joaca cu echipa franceza.

Saramago27.10.2013 06:48

Steaua Bucuresti (ROU) " Montpellier WP (FR) 9 " 11 (2-3, 2-2, 2-4, 3-2), in al doilea meci al ros-albastrilor din turneul LEN EuroCup de la Napoli.

 

Steaua: Mihai Dragușin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe 4, Toni Barbaric 2, Razvan Cristescu, Pavel Popescu 1, George Deacu 1, Matej Nastran 1, Daniel Teohari, Daniel Robu, Alexandru Ghiban, Radu Gospodinov, Marius Florea, Antrenor: Angelescu

 

Montpellier: Jaszbereniy, Aguilar, Pastry 1, Martel, Saudadier Remi 1, Mutur, Peisson 5, Heinrich 1, Ladouce, Vlahovic 2, Laux, Chipotel 1, Aulas. Antrenor: Vasseu

 

vezi www.h2opolo.ro

Saramago27.10.2013 12:37

Spartak Volgograd (RUS) - Steaua Bucuresti (ROU) 11-9 (3 " 3, 3 " 3, 2 " 1, 3 " 2), iar bucurestenii incheie cu trei infrangeri din tot atatea partide turneul de la Napoli din cadrul LEN EuroCup. Stelistii nu au altceva de facut decat sa se concentreze asupra meciurilor din Superliga.

 

Volgograd: Ivanov, Lazarev, Yurchik, Chesev, Panfili 1, Ashaev 2, Khalturin 2, Andryukov, Latypov 5, Rekechinsky 1, Lisunov, Agarkov, Fedotov. Antrenor: Vladimir Karabutov

 

Steaua: Mihai Dragușin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe 1, Toni Barbaric 1, Razvan Cristescu, Pavel Popescu, George Deacu, Matej Nastran, Daniel Teohari 2, Daniel Robu 3, Alexandru Ghiban 1, Radu Gospodinov 1, Marius Florea, Antrenor: Ion Angelescu

 

vezi www.h2opolo.ro

afinogenov6129.11.2013 17:31

In turneul de la Oradea Steaua castiga in fata celor de la Dinamo scor 10-9 :steag_sah_mic: si se apropie la 6 pct de liderul CSM Digi Oradea!

Maine Steaua va juca impotriva celor de la Sportul Studentesc!

afinogenov6130.11.2013 19:09

In a-2-a zi a turneului gazduit la Oradea Steaua castiga in fata celor de la Sportul Studentesc(meci transmis pe Digi Sport) scor 5-4!

Maine de la ora 11 in direct pe Digi Sport 1 Steaua intalneste liderul CSM Digi Oradea de la ora 11!

 

http://www.digisport.ro/Sport/POLO/VIDEO+C...torii+la+Oradea

Saramago01.12.2013 03:53

www.h2opolo.ro a notat:

 

"Eternul derby bucureștean, programat in debutul turneului 1-4 de la Oradea, a fost câștigat din nou la limita Steaua s-a impus cu 10 la 9, după un meci cu oscilații in joc de ambele tabere. Roș-albaștrii au câștigat prima repriză cu 2 la 0, după golurile lui Nastran și Teohari. Jucatorii antrenați de Viorel Rus au echilibrat partida in repriza a doua și chiar au preluat conducerea pe tabela de marcaj, după ce l-au invins de șase ori pe portarul Mihai Dragușin (5-6). Al treilea sfert a fost din nou al Stelei, care a incheiat cele 8 minute de joc fară gol primit. În schimb, Steaua a marcat de patru ori și a intrat la ultima pauză cu trei goluri avantaj (9-6). Ultima parte a meciului a aparținut din nou dinamoviștilor, care s-au apropiat la un gol de Steaua, după reușitele lui Iosep și Matei (9-8). Daniel Teohari a inscris al zecelea gol pentru formația din Ghencea, fiind practic golul victoriei, pentru că Dinamo a reușit doar să se mai apropie la un pas de adversari, chiar dacă a mai avut o situație de om in plus in ultimele secunde de joc.

Steaua " Dinamo 10-9 (2-0, 3-6, 4-0, 1-3)

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe, Toni Barbaric 2 (1 pen), Codrin Cotrau, Pavel Popescu 1, Daniel Teohari 2, Matej Nastran 1, Daniel Robu, Alexandru Ghiban, Radu Gospodinov 3, Petre Popescu, Razvan Cristescu 1. Antrenor : Ionuț Angelescu

Dinamo: Dragoș Stoenescu, Traian Orzoiu, Adrian Enescu, Andrei Iosep 2, Ion Vranceanu 1, Alexandru Matei 4 (2 pen), Szilard Demeter, Petru Ianc, George Georgescu 1, Andrei Georgescu 1, Ion Necșulescu, Marius Țic, Alexandru Simion. Antrenor: Viorel Rus.

Arbitrii: Adrian Alexandrescu și Mihnea Alexandrescu

Superiorități numerice 4 /7 Steaua și 1/12 Dinamo

Penalty-uri: Steaua 1/1 și Dinamo 2/2"

 

"Ziua a doua a turneului 1-4, gazduit de bazinul Ioan Alexandrescu din Oradea, a inceput cu intalnirea dintre Steaua și Sportul. Formația din Ghencea a trecut la limită de stundenți, cu 5 la 4. Jucatorii antrenați de Aurelian Georgescu au inceput foarte bine partida și după primul sfert au codus cu 2 la 0 gratie reusitelor centrului Zdravko Delas. Steaua a egalat situatia pe tabela de marcaj in sfertul al doilea printr-o dubla a lui Codrin Cotrau, dar tot Sportul a avut avantaj la pauza mare, după ce Iulian Radoi a inscris al treilea gol pentru echipa sa (2-3). La reluarea jocului, Cotrau si Ghiban inscriu pentru ros-albastrii, Sportul reusind sa egaleze pe finalul celei de-a treia reprize. Ultima parte a fost la fel de echilibrata, Mihnea Gheorghe inscriind singurul gol al reprizei, care a adus si victoria pentru Steaua. Cel mai bun marcator al meciului a fost stelistul Codrin Cotrau, cu trei goluri.

Steaua Buc - Sportul Studențesc 5-4 (0-2, 2-1, 2-1, 1-0)

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe 1, Toni Barbaric, Codrin Cotrau 3, Pavel Popescu, George Deacu, Matej Nastran, Daniel Teohari, Daniel Robu, Alexandru Ghiban 1, Radu Gospodinov, Petre Popescu, Cristian Calin. Antrenor : Ionuț Angelescu

Sportul Studentesc: Bertini Nenciu, Piotr Markoci, Zdravko Delas 2, Eduard Ciobanu, Andrei Mateiasi , Vlad Dragomirescu, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta, Adrian Stan, Iulian Radoi 2, Andrei Edward. Antrenor: Aurelian Georgescu

Superiorități numerice: 2/8 Steaua si 0/6 Sportul

Arbitrii Radu Matache și Adrian Alexandrescu".

 

 

Saramago01.12.2013 16:06

www.digisport.ro a notat pe 1 decembrie 2013:

 

"Poloistii de la CSM Digi au obtinut doar un rezultat de egalitate, 7- 7, in derby-ul cu Steaua, in ultima zi a turneului 1-4 de la Oradea. În celalalt meci, Sportul a surclasat Dinamo, scor 12-6. Gheorghe Dunca a fost eroul lui CSM Digi Oradea in derby-ul cu Steaua, din ultima zi a turneului 1-4 gazduit la bazinul Ioan Alexandrescu. Poloistul bihorenilor a scos in extremis un punct pentru campioana Romaniei, după ce a inscris cu un minut inainte de final. CSM Digi a condus pe tabelă doar in primul sfert, 2-1. Mihnea Gheorghe a restabilit egalitatea in startul reprizei secunde, iar roș-albastrii au preluat initiativa. Dacă la pauza mare, bucurestenii conduceau cu 4-3, inaintea ultimului sfert avansul s-a dublat, 6-4. Oradea a revenit pe final si a obtinut un rezultat de egalitate, 7-7, al doilea in acest sezon."

 

Saramago21.12.2013 18:48

www.h2opolo.ro a notat pe 20 decembrie:

 

Eternul derby bucureștean Dinamo " Steaua, a oferit un nou meci disputat, la fel ca și celelalte intalniri din actualul sezon. Dacă primele trei partide au fost câștigate la un singur gol, de data aceasta Steaua s-a impus mai clar, cu 9 la 6. Radu Gospodinov a fost primul care a marcat in meciul de la bazinul Floreasca. Dinamo a replicat repede prin Andrei Georgescu, care a restabilit egalitatea, dar stelistii au intrat in avantaj la prima pauza după golul lui Toni Barbaric. În sfertul doi, alb-rosii au fost cei care au condus jocul, reușind serie perfectă de trei goluri marcate de George Georgescu, Alex Simion și Andrei Georgescu. Cu 18 secunde inainte de pauza mare, George Deacu a inscris singurul gol al Stelei, astfel că la jumatatea meciului scorul a fost 4-3 pentru Dinamo. Militarii au reintrat in joc in sfertul al treilea, si chiar au trecut la conducere pe tabela de marcaj. Cotrau de două ori, Ghiban și Pavel Popescu au marcat pentru Steaua, Alex Matei reusind singurul gol dinamovist al reprizei (5-7). În ultimul sfert, George Georgescu și-a mai adus echipa o dată la un gol de adversari, dar Matej Nastran a punctat de două ori pentru Steaua, care a obținut a treia victorie in fața dinamoviștilor in acest sezon.

 

Dinamo " Steaua 6-9 (1-2, 3-1, 1-4, 1-2)

 

Dinamo: Dragoș Stoenescu, Traian Orzoiu, Adrian Enescu, Andrei Prioteasa, Andrei Iosep, Alexandru Matei 1, Szilard Demeter, Petru Ianc, George Georgescu 2, Andrei Georgescu 2, Ion Necșulescu, Marius Țic, Alexandru Simion 1. Antrenor: Robert Fierășteanu

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe, Toni Barbaric 1, Codrin Cotrau 2, Pavel Popescu 1, George Deacu 1, Daniel Teohari, Matej Nastran 2, Daniel Robu, Alexandru Ghiban 1, Radu Gospodinov 1, Petre Popescu, Antrenor : Ionuț Angelescu

 

Arbitrii: Adrian Alexandrescu și Radu Matache

Superiorități numerice Dinamo 1/9 și Steaua 4/11"

 

afinogenov6122.12.2013 07:42

Steaua-Sportul Studentesc 11-10 greu am revenit de la 5-7,iar ultimul sfert a fost cel care a decis meciul!Astazi in direct la Digi Sport ora 12:15 Steaua-CSM Digi Oradea!

Ieri Dinamo a batut pe CSM Digi Oradea scor 11-7 si provoaca prima infragere a oradenilor!Nu prea imi vine sa cred rezultatul asta,meciul a fost si la pariuri,iar Dinamo avea o cota de 11,50,nu stiu exact situatia in clasament,dar nu prea ii afecteaza aceasta infrangere pe oradenii!Iata ca se fac si magarii in polo,sincer mie greu sa cred Dinamo a pierdut aproape tot la turneul disputat la Oradea,iar acum subit bate Oradea!

Saramago22.12.2013 18:11

www.h2opolo.ro a scris pe 22 decembrie:

 

"CSM Digi Oradea nu a facut nici astazi un meci stralucit. A avut parte din nou de un meci foarte greu in fața Stelei, după ce sambata a fost invinsa de Dinamo. Campioana a avut un inceput slab de meci. A primit patru goluri și a inscris o singură data scor care s-a pastrat pe tabela de marcaj, pană la jumatatea meciului. CSM-ul a revenit in joc in sfertul 3. Diaconu cu o dublă si Negrean l-au invins pe Dragușin Pavel Popescu stabilind scorul inainte de ultima repriza În sfertul patru, oradenii au reușit o serie de trei goluri, prin Ramiro Georgescu, Mihnea Chioveanu si Negrean, astfel ca CSM Oradea a condus cu 7 la 5 cand mai era de jucat minut si 34 de secunde din partida. Stelistii nu au cedat insa si dupa ce Deacu a marcat cu 36 de secunde inainte de fluierul final, Nastran a adus egalarea, pe tabela de marcaj mai fiind 18 secunde de joc. Pentru Steaua este al treilea egal inregistrat in meciurile cu CSM Digi Oradea, jucatoriiformatiei din Ghencea fiind siguri acum ca nu mai pot pierd elocul doi in clasament. CSM Oradea incheie anul pe primul loc, cu 51 de puncte.

 

Steaua " CSM Digi Oradea 7-7 ( 4-1, 0-0, 1-3, 2-3)

 

CSM Digi Oradea: Gojko Pjetlovic, Adrian Jurca Tiberiu Negrean 2, Nicolae Diaconu 2, Mihnea Chioveanu 1, Alex Popoviciu, Voijslav Cupic, Andrei Cretu, Gh. Dunca, Ramiro Georgescu 2, Kalman Kadar, Dorin Cretu, Bogdan Cimpianu.. Antrenor: Dorin Costras

 

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe (suspendat), Toni Barbaric 1, Codrin Cotrau, Pavel Popescu 1, George Deacu 1, Matej Nastran 2, Daniel Teohari 1, Daniel Robu, Alexandru Ghiban 1, Radu Gospodinov, Petre Popescu. Antrenor : Ionuț Angelescu"

 

afinogenov6123.12.2013 06:39

Saramago,mai este vreun turneu sau dupa pauza,incepe play-off-ul?Eu deja sunt cu gandul la finala cu Oradea! :D

edmond_dantes28.12.2013 20:43

Va mai fi un turneu la sfarsitul lunii ianuarie. Si eu ma gandesc la finala cu Oradea; Sportul, desi reinventata in sezonul asta, nu poate castiga 2 meciuri din 3 contra noastra

edmond_dantes21.01.2014 15:32

Astazi incepe ultimul turneu al Superligii; singura miza ramasa in joc este locul 3, pentru care se bat Sportul si Dinamo. Turneul are loc la bazinul Steaua. In seara aceasta vor avea loc meciurile CSM Oradea - Sportul (ora 18) si Steaua - Dinamo (19.30, in direct la DigiSport 3)

afinogenov6122.01.2014 14:09
Astazi incepe ultimul turneu al Superligii; singura miza ramasa in joc este locul 3, pentru care se bat Sportul si Dinamo. Turneul are loc la bazinul Steaua. In seara aceasta vor avea loc meciurile CSM Oradea - Sportul (ora 18) si Steaua - Dinamo (19.30, in direct la DigiSport 3)

 

Din pacate am pierdut cu Dinamo scor 8-9!Cum a spus mai sus si edmond_dantes nu mai are nici o miza acest turneu,dar pentru orgoliul nostru trebuiau batuti aseara cei de la Dinamo!

 

CSM Digi Oradea-Sportul Studentesc 16-8

 

Astazi de la 18:30 jucam contra celor de la Sportul Studentesc!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE23.01.2014 14:38

8-8 si cu sportul,azi jucam cu csm digi Oradea un meci fara miza.

afinogenov6124.01.2014 14:22

Steaua-CSM Digi Oradea 10-12

Sportul Studentesc-Dinamo 10-7

 

Steaua cu Sportul Studentesc in semifinale cel mai probabil,iar Dinamo cu CSM Digi Oradea!

edmond_dantes29.03.2014 21:43

Duminica incep meciurile semifinalei Superligii Nationale de polo. Steaua o va intalni pe Sportul Studentesc intr-o partida ce incepe la ora 11. Meciul retur este programat in 5 aprilie la bazinul Ghencea.

 

In finala Superligii se califica echipa care castiga doua meciuri din trei; partida cu numarul trei se va juca, daca va fi cazul, in 6 aprilie la bazinul Steaua.

edmond_dantes30.03.2014 14:15

Steaua a invins Sportul cu 6-4 dupa un meci mai echilibrat decat ma asteptam; Sportul a inceput mai bine, a condus cu 3-1 dupa 2 sferturi, dar baietii nostri au revenit excelent, castigand sfertul al treilea cu 4-0 si pastrand avansul pana la final. Urmatorul meci va avea loc sambata 5 aprilie; sper sa invingem si sa castigam seria cu 2-0.

 

In cealalta semifinala CSM Oradea a invins lejer la Bucuresti pe 5inamo cu 10-5, dupa ce la un moment dat scorul era 8-1; e clar ca oradeanii vor fi adversarii nostri in finala

 

Marcatorii nostri astazi: Mihnea, Barbaric, Cotrau, Nastran, Teohari, Robu

edmond_dantes31.03.2014 12:44

Mi s-a parut interesanta declaratia catelului edward Andrei, un mascarici batran expulzat de 5inamo la Sportul Studentesc:

 

"Daca eram putin mai atenti in aparare, cred ca duceam meciul pana la bun sfarsit, cu victorie. Al doilea joc cred ca o sa fie si mai echilibrat ca primul, deoarece noi acum nu mai avem ce pierde. Cred ca este o surpriza pentru toata lumea faptul ca Sportul Studentesc a ajuns pina in semifinale si pot spune ca noi vom da totul ca sa ajungem chiar in finala.

 

Deplin in stilul patentat de dinamwie: orbire in fata realitatii insotita de tupeu in bot. Nu stau sa-i demontez aberatiile; pentru oricine a vazut meciul de ieri, precum si toate confruntarile Steaua-Sportul din acest sezon, este cit se poate de clar care echipa e cu doua-trei clase deasupra celeilalte. Sper doar ca maidanezul sa aiba parte sambata, la noi acasa, de o primire pe masura declaratiei.

«1789101117»