www.h2opolo.ro a notat:
"Eternul derby bucureștean, programat in debutul turneului 1-4 de la Oradea, a fost câștigat din nou la limita Steaua s-a impus cu 10 la 9, după un meci cu oscilații in joc de ambele tabere. Roș-albaștrii au câștigat prima repriză cu 2 la 0, după golurile lui Nastran și Teohari. Jucatorii antrenați de Viorel Rus au echilibrat partida in repriza a doua și chiar au preluat conducerea pe tabela de marcaj, după ce l-au invins de șase ori pe portarul Mihai Dragușin (5-6). Al treilea sfert a fost din nou al Stelei, care a incheiat cele 8 minute de joc fară gol primit. În schimb, Steaua a marcat de patru ori și a intrat la ultima pauză cu trei goluri avantaj (9-6). Ultima parte a meciului a aparținut din nou dinamoviștilor, care s-au apropiat la un gol de Steaua, după reușitele lui Iosep și Matei (9-8). Daniel Teohari a inscris al zecelea gol pentru formația din Ghencea, fiind practic golul victoriei, pentru că Dinamo a reușit doar să se mai apropie la un pas de adversari, chiar dacă a mai avut o situație de om in plus in ultimele secunde de joc.
Steaua " Dinamo 10-9 (2-0, 3-6, 4-0, 1-3)
Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe, Toni Barbaric 2 (1 pen), Codrin Cotrau, Pavel Popescu 1, Daniel Teohari 2, Matej Nastran 1, Daniel Robu, Alexandru Ghiban, Radu Gospodinov 3, Petre Popescu, Razvan Cristescu 1. Antrenor : Ionuț Angelescu
Dinamo: Dragoș Stoenescu, Traian Orzoiu, Adrian Enescu, Andrei Iosep 2, Ion Vranceanu 1, Alexandru Matei 4 (2 pen), Szilard Demeter, Petru Ianc, George Georgescu 1, Andrei Georgescu 1, Ion Necșulescu, Marius Țic, Alexandru Simion. Antrenor: Viorel Rus.
Arbitrii: Adrian Alexandrescu și Mihnea Alexandrescu
Superiorități numerice 4 /7 Steaua și 1/12 Dinamo
Penalty-uri: Steaua 1/1 și Dinamo 2/2"
"Ziua a doua a turneului 1-4, gazduit de bazinul Ioan Alexandrescu din Oradea, a inceput cu intalnirea dintre Steaua și Sportul. Formația din Ghencea a trecut la limită de stundenți, cu 5 la 4. Jucatorii antrenați de Aurelian Georgescu au inceput foarte bine partida și după primul sfert au codus cu 2 la 0 gratie reusitelor centrului Zdravko Delas. Steaua a egalat situatia pe tabela de marcaj in sfertul al doilea printr-o dubla a lui Codrin Cotrau, dar tot Sportul a avut avantaj la pauza mare, după ce Iulian Radoi a inscris al treilea gol pentru echipa sa (2-3). La reluarea jocului, Cotrau si Ghiban inscriu pentru ros-albastrii, Sportul reusind sa egaleze pe finalul celei de-a treia reprize. Ultima parte a fost la fel de echilibrata, Mihnea Gheorghe inscriind singurul gol al reprizei, care a adus si victoria pentru Steaua. Cel mai bun marcator al meciului a fost stelistul Codrin Cotrau, cu trei goluri.
Steaua Buc - Sportul Studențesc 5-4 (0-2, 2-1, 2-1, 1-0)
Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea, Mihnea Gheorghe 1, Toni Barbaric, Codrin Cotrau 3, Pavel Popescu, George Deacu, Matej Nastran, Daniel Teohari, Daniel Robu, Alexandru Ghiban 1, Radu Gospodinov, Petre Popescu, Cristian Calin. Antrenor : Ionuț Angelescu
Sportul Studentesc: Bertini Nenciu, Piotr Markoci, Zdravko Delas 2, Eduard Ciobanu, Andrei Mateiasi , Vlad Dragomirescu, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta, Adrian Stan, Iulian Radoi 2, Andrei Edward. Antrenor: Aurelian Georgescu
Superiorități numerice: 2/8 Steaua si 0/6 Sportul
Arbitrii Radu Matache și Adrian Alexandrescu".