FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Polo pe apa

«15678917»
f234567k06.04.2012 22:37

snapshot20120407013600.jpg

 

snapshot20120407013622.jpg

 

snapshot20120407013639.jpg

 

Mi-au umplut inima de bucurie imaginile astea!

Lari06.04.2012 22:58

Aceasta va fi cea de-a noua prezență a reprezentativei de polo la Jocurile Olimpice, după editiile din urmatorii ani: 1952 (locul 17 din 17), 1956 (locul 8 din 10), 1960 (locul 5 din 13), 1964 (locul 5 din 16), 1972 (locul 8 din 16), 1976 (locul 4 din 12), 1980 (locul 9 din 12) si 1996 (locul 11 din 12).

 

 

Marcatorii partidei cu Brazilia: Ramiro Georgescu şi Tiberiu Negrean - 4, Cosmin Radu - 3, Andrei Iosep şi Mihnea Chioveanu - 2, Dimitri Goanţă, Alexandru Matei Guiman, Andrei Buşilă şi Nicolae Diaconu - 1.

 

zob7925.04.2012 19:15

Succes reconfortant in primul turneu final de la Oradea: Steaua - Dinamo 6-3.

Au marcat: Cristescu 2, Toaca 2, C.Stan, A.Stan

 

Baietii nostri au avut un inceput sub posibilitati (maidanezii conduceau cu 2-0 in sfertul al doilea) dar au revenit in stil de mare echipa, egalind la 2 in decurs de un minut, dupa care totul a curs in favoarea noastra. De remarcat apararea noastra, aproape impecabila pe tot parcursul partidei, precum si prestatia veteranului Cristescu, autor al unui gol foarte important in ultimul sfert.

 

Au existat si aspecte negative (mult mai palide, totusi, fata de meciul de ieri contra oradenilor), insa acestea merita discutate cu alt prilej. Acum trebuie sa ne bucuram pentru o victorie categorica impotriva jigodiilor puricoase din groapa, si sa gustam citeva cadre nepretuite oferite de Digi TV cu pocitania Doru Spinu, cel mai urit personaj din lumea poloului autohton, intepenit intr-un rictus strimb dupa aceasta infringere care nu lasa loc decit de un "mars, potaie!" rostit in sila.

 

Forza Steaua si multa m*ie maidanezilor, in veci!

 

f234567k30.04.2012 09:50

Pentru cine nu are program de 1 mai, de la 18.30, la bazinul Floreasca din Bucuresti are loc meciul Steaua - CSM Oradea. Miercuri(2 mai), tot de la 18.30 se joaca Steaua - Dinamo.

gio_stgloria30.04.2012 09:52

Cred ca o sa vin, n-am fost niciodata la polo.

zob7930.04.2012 12:16

Vino, poate dam mwie vreunui bozgor inotator. Eu tinjesc la kalman kadar; are o fatza plingareatza care ma excita si niste buze ce ar viri pe oricine in pacat :))

 

Ai vazut ce ne-a facut kadar, daca nu l-am iubit suficient in gura?

blindica01.05.2012 19:24

Steaua v Dinamo este tot la bazinul Floreasca?

Cum se face accesul?

zob7901.05.2012 20:57

Da, tot la bazinul Floreasca.

Accesul se face pe porti :))

f234567k02.05.2012 17:12

10-5 pentru Dinamo dupa o partida de cosmar pe care vreau sa o uit cat mai repede.

 

- Cat sa te mai scoata si Dragusin? S-a intamplat sa nu fie intr-o zi extraordinara. Orzoiu l-a surprins cu un sut parabil de la distanta in repriza a doua si cu o bolta spectaculoasa in a treia.

 

- Pe cand un antrenor adevarat la Steaua? L-am avut pe Viorel Rus, probabil cel mai valoros tehnician roman in activitate si ne-am batut joc de el. Dupa ce jocul s-a rupt la 5-5 si Dinamo a inceput sa ia avans, nu am vazut un time-out cerut la timp care se presupune ca exista pentru a le da posibilitatea jucatorilor sa se calmeze si sa le dai o idee de joc, ceva acolo...

- Daca era o scandura in poarta dinamovistilor astazi, in loc de Stoenescu, sunt convins ca tot Dinamo ar fi castigat. Cred ca 70% din suturile noastre au fost pe centru.

 

- Trebuia sa defilam anul asta in lupta pentru locul 2, mai ales ca Dinamo l-a pierdut si pe Goanta care a plecat in Elvetia.

 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE02.05.2012 20:02

Penibili am fost de la jucatori pana la antrenor.

f234567k07.05.2012 08:39

Programul meciurilor Romaniei de la Jocurile Olimpice de la Londra

 

Poloistii tricolorii vor evolua in grupa B, alaturi de ......

f234567k15.05.2012 00:06

Astazi, 15 mai, la bazinul Dinamo, in Complexul din Soseaua Stefan cel Mare, incepe ultimul turneu final al SuperLigii Nationale de polo pe apa. Pentru ca militarii sa termine pe locul secund, in fata eternilor rivali, au nevoie de ........

 

Steaua - Oradea, marti, 18:15 Digi Sport 3

Steaua - Dinamo, miercuri, 18:30 Digi Sport 3

Steaua - Crisul, joi, 10:00 Digi Sport 3

 

f234567k15.05.2012 20:47

Astazi(miercuri, 16 mai), Dinamo - Steaua, la 18.30, pe Digi 3

f234567k12.09.2012 15:43

Viorel Rus este noul antrenor de polo al celor de la Dinamo! Felicitari celor care l-au indepartat pe omul asta de la carma echipei dupa cel mai bun sezon din ultimii ani, cand Steaua a terminat pe 2, surclasandu-i pe caini. Sunt sigur ca daca ramanea la Steaua, pe vremea asta puteam sa speram si ca o sa punem ceva probleme celor de la Oradea. Era unul dintre putinii oameni capabili sa scoata maximum din jucatorii nostri tineri(sunt multi!). Ave Boroi : ))))))

 

Cristescu si Matei s-au retras... fix p*a transferuri!

f234567k08.11.2012 17:07

Steaua - Rapid

 

 

 

 

rtj08.11.2012 17:59

Se duce lume la polo?Eu nu sunt din Bucuresti si nu am de unde sa aflu.

ebonyc08.11.2012 19:50
Se duce lume la polo?Eu nu sunt din Bucuresti si nu am de unde sa aflu.

 

N-am fost niciodata, dar nu e o idee rea.

f234567k08.11.2012 20:29

La meciurile dintre Steaua, Dinamo si CSM Oradea, bazinul Floreasca este plin si simti cum tensiunea pluteste in aer la fiecare faza. La meciurile mai putin importante o sa gasesti in jur de 50 de spectatori si multi juniori care asista la meciurile respective. Asta daca te refereai strict ca prezenta a publicului larg si nu ca incurajare a echipei.

cristy.steaua2109.11.2012 18:23

Steaua - Rapid 15 -4

Lari10.11.2012 14:06

Staua - Rapid: 17-7 (3-3, 5-1, 5-1, 4-2)

f234567k16.11.2012 00:14

Steaua - Dinamo

Vineri, 16 noiembrie

Ora 18:30

Bazinul "Floreasca"

 

Intrarea este libera! Cine are timp liber si vrea sa vina nu o sa regrete spectacolul sportiv :)

 

 

f234567k16.11.2012 20:45
Lari17.11.2012 15:28

Oleee, oleee, am troznit catzelele!

 

7-5, dupa ce am avut 5-2 si am fost egalati la 5! Ce meci...

Ivanski17.11.2012 20:56

Bravo lor. 3 eliminari + antrenorul in tribune si totusi Steaua e Steaua !

f234567k18.11.2012 03:28
«15678917»