FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Polo pe apa

«1151617»
FortuneTeller_revived25.05.2022 16:14

CSA Steaua București a câștigat astăzi titlul de campioană la polo masculin, după ce s-a impus cu 3-1 la general în fața celor de la CSM Oradea în finala SuperLigii, una disputată după sistemul "cel mai bun din cinci întâlniri". 

Roș-albaștrii s-au impus în meciul patru jucat în bazinul celor de la Oradea cu 12-4 (3-1, 3-1, 4-1, 2-1). Echipa antrenată de Aurelian Georgescu se impusese meciurile din bazin propriu cu 10-8 și 11-9, pierzând în primul meci din deplasare cu 8-9. 

Este al 18-lea titlu din istoria echipei din Ghencea și al șaselea consecutiv. În acest sezon, Steaua a câștigat și Cupa României, reușind astfel și eventul. Podiumul acestei ediții de campionat a fost completat de Dinamo București, care a învins-o în finala mică pe Rapid. 

CSA Steaua, campioana României la polo

În ziua în care CSA Steaua a fost încoronată campionată, Federație de polo a oferit mai multe distincții, pentru performanțele realizate în sezonul recent încheiat. "Militarii" au dominat toate categoriile:

  • Cel mai bun antrenor: Aurelian Georgescu ( CSA Steaua București)
  • Golgheterul Superligii Naționale "Suzuki": Fulea Tudor ( C.S.A Steaua București) - 110 goluri
  • Cel mai tehnic jucător: Fulea Tudor (C.S.A Steaua București)
  • Cel mai bun portar: Tic Marius ( CSA Steaua București).
Helmuth08.06.2022 10:27

La rugby pe ce loc a terminat Steaua?

FortuneTeller_revived08.06.2022 15:53

In ce an?

«1151617»