8 jucatori de la Steaua au fost convocati de selectionerul Istvan Kovacs pentru pregatirea meciului cu Italia, de pe data de 21 ianuarie, de la Sori. Iata-i pe tricolorii nostri:
Nenciu, Mușat, Ghiban, Negrean, Chioveanu, G. Georgescu, Bușilã, Drãgușin.
Reunirea va avea loc pe 14 ianuarie, la Bazinul Olimpic din Oradea.
Componenta intregului lot este urmatoarea: Radu (Firenze), Iosep (Honved) , R. Georgescu (Firenze), Dunca (Paok), Nenciu, Mușat, Ghiban, Negrean, Chioveanu, G. Georgescu, Bușilã, Drãgușin (Steaua), Edi Andrei, Al. Matei, Stoenescu, Goanțã (Dinamo), Kadar, Tarnovețchi, Crețu, Câmpeanu (Leonardo Oradea).