Astazi Steaua - dinamooie 9-7
Au marcat pentru noi: G.Georgescu 3, Negrean 2, B.Matei 2, Busila, Ghiban
pt dinamooisti: azorel si zdreanta ![]()
Inca o victorie, de data asta mult mai lejera, pt ca arbitrajul a fost mai aproape de normal(cu toate c-ar fi interesant de presupus de ce problemele cu cronometrul apareau numai pe atacul potailor in ultima repriza, cind aveau nevoie de timp). Numai ca timpul javrelor a apus...in citiva ani, cind o sa moara putinii securisti ramasi in viata precum si aurolacii de la statia de metrou st.cel mare, patrupezii nu vor mai avea chiar nici un suporter.
O prestatie superba a portarului Dragusin, asta a facut diferenta fata de ieri, asigurand un avans linistitor pe toata durata partidei. Ma bucur si ca George si-a revenit dupa finalul dezastruos de ieri; azi a dat 3 goluri si o pasa de gol superba de pe o extrema pe cealalta la Negrean. Echipa incepe sa se lege si acum putem emite pretentii serioase la titlu; maidanezii sunt limitati si in scadere de forma, asa ca principala contracandidata la titlu va fi CSM Oradea. Aia tocmai au ramas fara sponsor(Leonardo s-a retras din cauza crizei financiare) asa ca, daca ar pleca ungurii care le fac tot jocul, ar deveni o echipa de pluton. Sigur, ar fi mai frumos sa ramana aia la echipa si sa-i batem in formula completa dar...peste ani cind vom privi statisticile, amanuntele astea vor fi disparut demult..
