Pe frpolo.ro si pe site-ul televiziunii romane nu apare nimic.
Pe frpolo.ro si pe site-ul televiziunii romane nu apare nimic.
Astazi incepe primul turneu final, cel de la Oradea: http://Steaua.ro/polo/2011/03/11/s-a-dat-s...l-de-la-Oradea/
Steaua invinge AMEFA Arad cu 15-5. Ii scufundam din nou pe caini diseara?
http://Steaua.ro/polo/2011/03/11/fara-surp...-Steaua-Dinamo/
Meci pierdut cu 4-9 cu Oradea, au fost cativa ultrasi pe acolo. ![]()
A fost deplasare frumoasa. Bere , polo , aceeasi jandarmi idioti care ne amenintau cu evacuarea daca mai strigam M*** Dinamo
) , apoi iarasi bere. Pacat ca a trebuit sa ma intorc la Cluj inainte de meciul cu cei de la Oradea. Baietii care au mai ramas mi-au spus ca la sfarsitul meciului cand se canta impotriva ciobanului oamenii din sala aplaudau.
Gara nu mai era unde trebuia sa fie, apa din Oradea nu tine de sete, vulturul negru sigur nu e hotel si tramvaiul 3R n-a ajuns la gara duminica dimineata, de obicei ajunge.
Numai bine baieti si sa speram ca ne vom revedea in curand
Incepe al doilea turneu final. Militarii pornesc la lupta vineri, de la ora 17:30, cu AMEFA Arad, in timp ce sambata si duminica se vor duela cu Dinamo(TVR3) si Oradea(TVR3) de la ora 12:00.
http://Steaua.ro/polo/2011/04/05/al-doilea...-incepe-vineri/
Prima zi: Steaua a invins AMEFA Arad 15-2 intr-o partida in care fluierasii si-au facut incalzirea pentru meciul de maine cu Dinamo. CSM Oradea a invins Dinamo cu 15-9.
Incepe turneul final de la Oradea. Steaua poate deveni vicecampioana
http://Steaua.ro/polo/2011/04/29/incepe-tu...-vicecampioana/
Asta trebuie pusa undeva sus : Un stelist adevarat este alaturi de echipa si in momentele dificile, nu doar la fotbal. Sunt multe sectii de traditie care trebuiesc incurajate.
De 20 de ani vad, in linii mari, cam aceleasi persoane la meciurile CSA; 20-30 de oameni
Un zbieret pe site "Gigi pleaca din Ghencea" te face stelistul suprem, oare?
Maine(15.10.2011), de la 11:45, Steaua-Dinamo
Nu tine de Steaua dar mi s-a parut o stire uluitoare.
Nu uitati! La 12 e Steaua-Dinamo pe TVR3!
Rezultatele de la turneul 3 de la Cluj
Etapa 1: Steaua " Poli Cluj 16-4 (4-0, 5-0, 3-2, 4-0)
Etapa 2: Steaua " Rapid 11-6 (2-1, 3-2, 3-0, 3-3)
Etapa 3: CSM Oradea " Steaua 12-11 (3-3, 3-4, 3-2, 3-2)
Etapa 4: Sportul Studentesc " Steaua 7-20 (1-6, 3-3, 2-5 1-6)
Maine de la ora 12 e meciul CSA Steaua - CS Dinamo (TVR 3) iar de la ora 18 CSA Steaua joaca impotriva echipei AMEFA Arad.
Probabil Steaua se va afla pe locul 3 si dupa acest turneu, la un punct de Dinamo, in cazul unei infrangeri a dinamovistilor cu CSM Oradea maine, gratie rezultatului de egalitate dintre Dinamo si Oradea din al doilea turneu.
Etapa 6: Steaua- AMEFA Arad 12-4 (4-1, 3-0, 2-2, 3-1)
Etapa 7: Crisul Oradea " Steaua 3-12 (1-4, 1-3, 0-3, 1-2)
Steaua ramane pe 3 cu 49 puncte, Pe 2 e Dinamo cu 50 iar primul loc este ocupat de CSM DiGi Oradea cu 61 puncte.
______
Turneul 4 se va desfășura la Arad.
Nationala Romaniei a efectuat primele antrenamente in piscina Peter van de Hoogeband, care va gazdui de luni 16 ianuarie, meciurile Campionatelor Europene. Poloistii tricolori au fost placut impresionati bazinul din Eindhoven. La antrenamente a participat si portarul Mihai Dragusin, care a avut parte de un program mai usor, după ce saptamana trecută a acuzat dureri la spate. În rest toti jucatorii sunt bine. Primul joc al Romaniei la Campionatul European este programat luni 16 ianuarie, impotriva campioanei en-titre, Croatia.