FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Polo pe apa

«14567817»
f234567k17.01.2012 02:35

In a doua partida de la Campionatul European, Romania intalneste Spania, in piscina Peter van den Hoogeband, de la orele 17.00.

f234567k27.01.2012 15:11
TURQOAZ27.01.2012 15:40

Pacat ca la noi acest sport se joaca mai tot timpul fara spectatorii sau doar cu cateva zeci de persoane.Cu anii in urma meciurile se jucau cu bazinul plin de oamenii.

f234567k27.01.2012 15:48

Din pacate, la noi, bazinul Floreasca se umple doar cand joaca Steaua, Dinamo si CSM Oradea intre ele. In rest, bate vantul.

Baietii astia de la nationala de polo merita atentie dupa ce s-au mentinut atatia ani la un nivel foarte ridicat, atunci cand nu existau bazinele de la Oradea si Izvorani si se pregateau pe unde apucau.

Multumesc TVR inca odata, ca in cazul Bute!

red&blue_boy27.01.2012 16:11

Ce victorie mare!!!

Pacat ca ne-am trezit cam tarziu....

Mem028.01.2012 08:27

sa speram ca va fi altceva,daca ne vom califica la Olimpiada,trebuie tinut cont ca am pierdut multe meciuri la limita;

f234567k06.02.2012 19:05

Steaua joaca in perioada 8-12 februarie la Arad. Programul echipei aici

f234567k08.02.2012 12:08

Astazi, ora 17.15: Steaua -Sportul, in direct pe Digi Sport 2!

f234567k08.02.2012 16:55
f234567k09.02.2012 10:20
f234567k09.02.2012 18:18
Steaua - Oradea 7-8 , vineri, de la 19.45, Steaua - AMEFA Arad, pe Digi 2
zob7909.02.2012 18:37

Steaua - CSM Oradea 7-8

Marcatori: Cristescu, Cotrau, Deacu, Mihnea, Toaca, Gospodinov, B.Matei

Inca un meci remarcabil pentru tanara noastra echipa. Din pacate, inceputul a fost greoi(0-3 dupa primul sfert, 0-4 la inceputul celui de-al doilea, clipa in care m-am temut de un scor-fluviu), dar din acest moment a urmat o prestatie aproape de nivelul maxim pe care baietii il pot etala in prezent.

Cred ca antrenorii au citit excelent adversarul; s-a jucat cu multe intrari false in centru, care fie atrageau eliminari, fie creau spatii pt suturi ale interilor. Aruncarile de afara au mers excelent - astfel s-au marcat majoritatea golurilor; din pacate, Pavel in centru a facut un meci slab, 0 goluri si ff putine elininari obtinute. In conditiile astea, e greu sa invingi Oradea numai cu suturi de la 7-8 m.

Chiar si asa, cu o aparare mult imbunatatita in ultimele sferturi, si cu un portar Dragusin imperial, am reusit sa ne apropiem la un singur gol diferenta, 6-7 in sfertul al patrulea, iar Cristescu a ratat un 5m(bara) cind mai erau 4.43 minute de jucat. Pacat pt acea ratare, dar eu cel putin n-o sa-i pot reprosa vreodata ceva lui Cacao, care si-a dedicat toata viata sportiva Stelei, pe un salariu la auzul caruia Dodel ar ride in lacrimi. Revenind la meci, scorul final a fost 7-8; diferenta fata de Oradea scade neincetat, si merita sa speram ca afacerile bozgorului Teszari vor falimenta cit mai repede, ca sa ne putem bucura si noi de jucatorii pe care-i crestem.

f234567k10.02.2012 19:27
zob7910.02.2012 19:30

23-7 azi cu AMEFA Arad (Oanta 5, Mihnea 4, Pavel 4, A.Stan 3, Cotrau 2, Giuclea 2, Gospodinov, C.Stan, Dragomirescu)

Antrenament bun inaintea derby-ului cu potaile. Pavel mi s-a parut mult mai in vina decit cu CSM; sper sa-l tina si maine.

f234567k19.02.2012 14:36
red&blue_boy19.02.2012 15:29

Pfff, greu de tot.

f234567k19.02.2012 15:58

E greu, dar putem sa spunem si ca daca vom face o figura frumoasa in grupa noastra, in sferturi o sa intalnim un adversar mai accesibil.

f234567k21.02.2012 11:50

Romania-Grecia, Liga Mondiala, astazi, la 17.00, pe Digi 2

The_Foxes06.04.2012 06:02

Suntem la un pas de Olimpiada(dupa 16 ani de pauza). Diseara de la 12.40 ora Romaniei jucam meciul decisiv cu Brazilia. Suntem favoriti (in 2011 la mondiale brazilia s-a clasat pe 14/16) adversarul nostru principal fiind doar oboseala.

 

 

Meciul se poate vedea la acest link (incepe sa transmita de la 21.20)

 

http://livemanager.eurovision.edgesuite.ne...site/index.html

 

romania_polo.jpg

Mihai06.04.2012 13:00

Ar fi excelenta o calificare, pe care baietii ar merita-o din plin. Sper sa se uite cat mai multi, in noaptea asta.

f234567k06.04.2012 13:22

Trebuie sa multumim si Macedoniei pentru surpriza imensa din meciul cu Germania fara de care am fi jucat in meciul decisiv pentru Londra cu tara gazda, Canada. Nu vreau sa-mi imaginez cum ne-ar fi tocat arbitrii. Asa, au cazut grecii in groapa cu lei.

f234567k06.04.2012 21:40

4-0 dupa prima repriza! Sa dam afara toata frustrarea acumulata dupa ratarea calificarii la Beijing din 2008, de la meciul ala blestemat de la Oradea impotriva Canadei. Felicitari baietilor si succes la Londra!

Lari06.04.2012 21:57

9-2 la pauza mare.

 

Dupa 16 ani, din nou la JO! :thumbup:

 

Interesant e ca si in '96, tot 16 ani trecusera de la precedenta participare la JO...

 

BRAVO BAIETI!!!

f234567k06.04.2012 22:14

Vamos a la playa! Era pacat ca jucatori precum Diaconu, Busila, Radu Cosmin sau Stoenescu, toti trecuti de 30 de ani, sa nu prinda Olimpiada.

steaua-no106.04.2012 22:34

rezultat final 19-8 pentru Romania. Felicitari baietilor !

«14567817»