FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Middlesbrough - STEAUA - semifinala UEFA 4-2

«1202122232427»
waste28.04.2006 09:49

Asta e, ne intoarcem la campionatul intern, cu **** crrapid si **** dinam0. Visul european s-a sfarsit :(

tanti28.04.2006 09:56
O fi.Dar eu cred mai degraba ca ii plac fundurile.

 

voi chiar sunteti nebuni?... chiar pana aici ati ajuns? ar trebui sa va fie rusine pentru astfel de comentarii... nu zic ca nu s-a gresit sunandu-se retragerea in minutul 30... nu zic ca poate Oli nu a stiut sa-i motiveze asa cum a trebuit la pauza, dupa ce in ultimele 15 minute din prima repriza aia au fost pe noi... nu zic ca fundasii nu s-au calcat pe/in picioare in careul propriu, de asa natura incat Carlos (care, da, are si el o parte de vina la ratarea calificarii) NU MAI VEDEA MINGEA... dar de la toate astea pana la a face astfel de "glume" e cale lunga...

 

stiu ca poate o sa mi se raspunda ca romanii se multumesc intotdeauna cu putin... dar ar trebui sa fim MANDRI ca avem o echipa care ne-a adus pana aici, care ne-a facut sa visam atat de frumos, sa ne gandim macar pentru o secunda cum dracu` sa facem rost de bani sa mergem la eindhoven (nu cred ca a fost doar cazul meu)... fiti mandri ca sunteti stelisti... nu vorbiti despre NOI doar la victorie si despre EI la esecuri

 

nu-mi cereti sa fiu realista... nu vreau sa fiu realista... vreau doar sa urlu de durere si sa plang si mai tare cand o sa vad ca baietii sunt asteptati la aeroport ca niste invingatori... chiar daca s-a pierdut rusinos o calificare pe care am avut-o in mana, ei sunt "batutii nostri", asa cum au fost si dupa meciul cu PSG, si dupa cel cu Rosenborg...

nitnerolf28.04.2006 09:57

Did I disappoint you or let you down?

Should I be feeling guilty or let the judges frown?

'Cause I saw the end before we'd begun,

Yes I saw you were blinded and I knew I had won.

So I took what's mine by eternal right.

Took your soul out into the night.

It may be over but it won't stop there,

I am here for you if you'd only care.

You touched my heart you touched my soul.

You changed my life and all my goals.

And love is blind and that I knew when,

My heart was blinded by you.

I've kissed your lips and held your head.

Shared your dreams and shared your bed.

I know you well, I know your smell.

I've been addicted to you.

 

I am a dreamer but when I wake,

You can't break my spirit - it's my dreams you take.

And as you move on, remember me,

Remember us and all we used to be

I've seen you cry, I've seen you smile.

I've watched you sleeping for a while.

I'd be the father of your child.

I'd spend a lifetime with you.

I know your fears and you know mine.

We've had our doubts but now we're fine,

And I love you, I swear that's true.

I cannot live without you.

And I still hold your hand in mine.

In mine when I'm asleep.

And I will bear my soul in time,

When I'm kneeling at your feet.

 

James Blunt-Goodbye my lover

 

Versurile ingrosate sunt dedicate Stelei(am scos refrenul pt ca niciodata nu o sa zic adio Stelei).Le multumesc pt acest parcurs european!!!

Si nu uitati:Orice sut in fund e un pas inainte!!

Forza Steaua!!!!!

4ndr33a28.04.2006 10:00

Nu am cuvinte...sunt trista pt c s-a intamplat...nici in cele mai negre vise nu ma gandeam ca s poate intampla asta dar asta e...FORZA Steaua PANA LA MOARTE SI DUPA!!! SUNT MANDRA D VOI ORICUM SI VA IUBESC ENORM!!! TOTUL PT Steaua!!!!!

Virgil28.04.2006 10:00

Tantico,las-o mai usor cu dojana,ca suntem alergici la asa ceva. :(

nitnerolf28.04.2006 10:12

rosusialbastru20062006 asa a fost sa fie.Pana nu or sa se schimbe mentalitatile din Romania(sa ataci din min 1 pana in min 90) nu ai ce face.

Aseara mi-am dat seama ca cel mai tare citat din istoria fotbalului este:Atacul este cea mai buna aparare.

Nu stiu cine a spus-o,dar jos palaria in fata lui.

Duminica sper sa fim multi la meciul cu rapid sa primim echipa asa cum se cuvine.(sa nu va ganditi la injuraturi :) )

PENTRU NOI SUNTETI CAMPIONI!!!!

SUNTEM MANDRII DE VOI!!!!!!!!!!

alexfilip28.04.2006 10:14

Emil Gradinescu: " 2-0! Se vede Eindhoven de aici! Da da, se vede clar de aici de sus!"

Sa recunoastem ca e vina noastra ca popor de looseri...nu avem profesionalismul in sange...sunt sigur ca jucatorii gandeau exact ca Gradinescu la 2-0

red_blue4ever28.04.2006 10:44

zi dureroasa...trista......dar trebuie sa stim si sa PUTEM ridica privirea din pamant, TREBUIE sa putem privi spre viitor,sa avem speranta ca vor veni vremuri bune....Va trece....Greu,dar va trece....eu nu sunt din capitala,dar ii rog p suporterii din Bucuresti sa-i primeasca p jucatori km se cuvine,sa-i incurajeze....poate e prea mult ceea ce cer dar as vrea sa fie prmiti ca niste campioni....FORZA Steaua!! Si iti multumim pt ceea ce ne-ai daruit...pakt ca a trebuit sa ne trezim din acest vis... :cry:

forever_STEAUA28.04.2006 10:49

Am uitat sa zambesc...

Si nu e vina ta Oli. Nu e vina lui Radoi, nu e vina voastra Carlos, Ogararu, Dica,Iacob, Ghionea, Goian. Nu e vina ta Steaua. E destinul. Nu ma indoiesc de faptul ca v-ati dorit mai mult ca orice sa ajungeti in finala. Pt voi. Si pentru noi , ceilalti de acasa. Si pt mine. VA IUBESC. Pe fiecare in parte. Si am plans si eu alaturi de voi. Nu m-ati vazut ? Am fost pe teren la final. Dica, Radoi, Nesu , nu ati simtit mana mea pe umarul vostru? Daca vi s-a parut ca a murit ceva din voi la finalul meciului, va spun eu ca nu e adevarat. Suntem noi aici sa va demonstram asta. Mergem INAINTE impreuna ... Capul sus , Steaua!

 

Nu va cer imposibilul. Va cer doar sa invatam IMPREUNA sa zambim din nou. Vom reusi!

 

FORZA

alexia_radoi28.04.2006 10:53

locul 14 din anglia si o echipa de kkt ne da 4 goluri in juma de ora...toata viata lor au luat o cupa a angliei...asta ne e valoarea mergem inainte..macar campionatul sa il luam cu toate ca va fi foarte greu de acum incolo

alexia_radoi28.04.2006 10:56

specialistii ...il evalueaza pe Goian la 10 milioane...pe Radoi la 15...pe Ogararu la 10 milioane de euro.....si maccarone ala au dat pe el 8 milioane de euro si se pisa cu jet pe apararea noastra de Liga Campionilor...atat putem din pacate... 4 goluri de la niste no-name care se lupta la retrogradare in anglia....

 

 

imi aduc acum aminte de meciu cu rosenborg care erau pe 11 in norvegia...tot jos am ramas...n-am invatat nimic..suntem in genunchi iar... :(:(:(

Dan_BKL28.04.2006 11:26

jucatorii nostri trebuie sa se trezeasca dupa aceasta tragedie de la boro si duminica sa le arate rapidistilor ce inseamna o echipa mare care nu se pierde psihic dupa un dezastru.vreau sa vad un stadion plin duminica la fel cum a fost la meciul din Cupa UEFA cu Rapid.

 

Forza Steaua!!!!!!!!

 

Editat. Moderatorii

Dj28.04.2006 11:27

clar tre sa batem ciorile.neaparat!

forever_STEAUA28.04.2006 11:30

@alexia_radoi

 

Poate tu esti in genunchi...

Un Stelist nu va fi niciodata in genunchi. Un Stelist va tine intotdeauna capul sus. Un Stelist va fi alaturi de echipa la bine dar mai ales la greu. Un Stelist nu isi desfiinteaza favoritii. Un Stelist va crede mereu in Steaua.

Dar Stelistul de fata nici macar nu stie daca se adreseaza unui alt Stelist.

 

 

FORZA

 

PS:ai grija ca ai gresit cam toate cifrele...

poisonsnakebite200228.04.2006 11:40

vreau si eu sa felicit echipa noastra pentru parcursul extraordinar. Noi deja ne faceam vise la supercupa, insa trebuie sa avem rabdare, ca nu se face totul asa de-odata. Anul trecut optimi, acum semi-finale, si la anul cupa. Trebuie sa fim optimisti. Mai vreau sa felicit si pe cei care au iesit dupa meci in Piata Universitatii. Asta trebuie sa facem. Sa-i sustinem pe baieti, pt ca urmeaza un meci greu duminica.Ca de aia suntem suporteri. Pentru a critica si a injura jucatorii, sunt altii...hai sa-i numim "suporteri de ocazie". Baietii au ascultat de Oli, practicand un joc gen FC Arges, cu care nu suntem obisnuiti. Imi pare rau sa recunosc, si ma doare, insa Oli a gresit enorm, si stiu ca sunteti de acord. Insa cu totii gresim, greseala e omeneasca. Si pentru toti care au intrebat cine sunt Viduka si Macaronne...ati vazut aseara! Acum tintim spre 23, si trebuie sa o facem cu capul sus! Oricum noi vom mai trai sa prindem Steaua la a doua cupa europeana, la a treia...etc! Salutari!

alex4steaua28.04.2006 12:19

Cum am zis NU E UN DEZASTRU NICI MACAR O CATASTROFA

NOI n-am pierdut nimic , de Steaua era ca man utd de exemplu era dezastru da noi nu suntem cotati favoriti la castigarea ligii campionilor ca exemplu ... putini se asteptau sa trecem de optimi ... noi am ajuns pana in semi-finale am trait bucurii insa bucuria nu vine nicodata singura , mai este si tristete , insa parcursul european a fost superb si trebuie sa le multumim tuturor jucatorilor Stelei pentru unde ne-au adus . Am castigat experienta !!

FORZA Steaua PAN LA MOARTE SI DUPA !!!!!!!!!!

Vladinho28.04.2006 12:28
Cum am zis NU E UN DEZASTRU NICI MACAR O CATASTROFA

NOI n-am pierdut nimic , de Steaua era ca man utd de exemplu era dezastru da noi nu suntem cotati favoriti la castigarea ligii campionilor ca exemplu ... putini se asteptau sa trecem de optimi ... noi am ajuns pana in semi-finale am trait bucurii insa bucuria nu vine nicodata singura , mai este si tristete , insa parcursul european a fost superb si trebuie sa le multumim tuturor jucatorilor Stelei pentru unde ne-au adus . Am castigat experienta !!

FORZA Steaua PAN LA ... SI DUPA !!!!!!!!!!

 

Si nu numai jucatorilor ci si antrenorului care majoritatea in injura acuma poate fara el nu se ajungea aici....

uZy | @nDr3i28.04.2006 12:32

trebe sa fim mandri ca a ajuns pana in semifinale si atat!!!...sa gresit la tactica si nu avem ce sa facem...poate acuma stie Cosmin sa nu mai faca aceeasi greseala.. :cry:

Vladinho28.04.2006 12:33
trebe sa fim mandri ca a ajuns pana in semifinale si atat!!!...sa gresit la tactica si nu avem ce sa facem...poate acuma stie Cosmin sa nu mai faca aceeasi greseala.. :cry:

 

Foarte corect

Omu din greseli invata..si Olaroiu e om si nu trebuie sa-i taiem capu la o greseala.....

alexia_radoi28.04.2006 12:38
trebuie sa le multumim tuturor jucatorilor Stelei pentru unde ne-au adus . Am castigat experienta !!

quote]

 

 

si din pacate ...cam atat... nici un trofeu :(:(:(

 

e greu sa castigi Cupa UEFA cu un antrenor care nu a castigat nimic in viata lui... nici ca antrenor nici ca jucator...e un antrenor limitat si ma doare cand vad ca a plecat Protasov...

Mevi28.04.2006 12:46

[...] NUMAI APARARE!! din cauza lui era sa mor eu de nervi !!!!!!!!!! 4-2 mah asta e scor Becali? [...]

:twisted: :evil: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Editat. Moderatorii

Kristy_Cj28.04.2006 12:50

E cea mai trista zi din viata mea...

Am fost parasit de persoana pe care am iubit-o cel mai mult in viata mea,Alina.

Si Steaua a pierdut in fata la englezi,calificarea in finala.

Steaua e si va ramane in sufletul meu pana voi muri,si nimeni si nimic nu mi-o va scoate de acolo.

Oricate infrangeri sau cate finale va rata,am suferit pt esecul de aseara,dar sunt alaturi de jucatori si de Oli...capu sus si mergem mai departe,ce nu te omoara te face mai puternic.Bravo lor ca au ajuns pana aici si la anul poate vom fi in Liga.

Si teroristi au incercat prima data sa doboare WTC,dar n-au reusit,dar nu s-au lasat si le-au doborat.

Data viitoare victoria va fi a noastra si vom juca finala.

Kristy_Cj28.04.2006 12:50

Cei care au ceva cu jucatori sau cu Oli,mie mi se face scarba ca sunt asa curve,in momentele astea au cea mai mare nevoie de suporteri si se vor vedea in meciul cu rapidul.

Vladinho28.04.2006 12:50
SA_MI BAG P>>LA IN OLARAOIU SI NEAMU MASII!!! se vede ca e tzaran !!NUMAI APARARE!! din cauza lui era sa mor eu de nervi !!!!!!!!!! 4-2 mah asta e scor Becali DA-l in mortii masii afara !!!!!!

:twisted:  :evil:  :twisted:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

 

Mai bine mureai de nervi :))

korynna28.04.2006 13:07

trebuie sa facem ceva sa-i incurajam pe baieti!nu se poate sa fie demoralizati la meciul de duminica!trebuie sa vada k noi ii iubim si suntem alaturi de ei orice s-ar intampla...trebuie sa le dam o lectie rapidistilor!TREBUIE sa ii sustinem mai mult k niciodata astfel k impreuna sa trecem peste acest cosmar cat mai rpd!!mi-as dori k duminica sa vad stadionul plin si sa ii incurajam mai mult k niciodata!eu una as face orice k ei sa nu se simta complexati si sa poata sa joace cum numai ei stiu!multi cred k astea sunt doar vorbe,dar va rog,va implor,dak iubiti Steaua cum sustineti hai sa le demonstram asta,hai sa fim un trup si un suflet pe stadion,hai sa le redam increderea pe care probabil au pierdut-o!sper sa nu vi se para un mesaj exagerat,dar eu cred k este foarte important pt echipa sa vada asta in momentul de fata!ne-au facut fericiti si mandri de nenumarate ori hai sa ii facem si noi pe ei!!!

«1202122232427»