In sezonul trecut, Arsenal a fost cea mai avantajata de arbitri, cu 7-8 etape inainte de final. Nu ar fi prins nici macar Top 4. Liverpool cea mai dezavantajata.

Ronnie si drvladyk sunt niste frustrati... acum ca echipa lor e ciuca batailor tac malc toti si sunt cu capul in pamant. Sper ca vor avea si ei parte de "10 years of Moyes". Fotbalul din Anglia s-a bazat in mare parte pe "cicluri". Revenirea in Champions League va fi de bun augur pentru LFC. Am incredere in Brendan Rodgers... jocul pe care il fac cormoranii, chiar si cu un lot atat de subtire, aminteste de jocul practica de trupa lui Rafa Benitez. Nu e plictisitor ca un meci al lui Tottenham, Chelski sau United... nu e penibil ca un Arsenal care in ultimele 5 meciuri de pe teren propriu nu e in stare sa dea gol in prima repriza. Singura care ar merita sa ia titlul ar fi City, fiindca practica si ei un joc spectaculos.
Pacat ca sunt pe aici unii utilizatori ipocriti care il pupa pe rus in dos, chiar daca echipa lor joaca un fotbal de rahat, iar cand e vorba de Barcelona, ii ridica la rang de world class pe niste jucatori care in acest moment sunt doar pe locul 3 in Spania, cu arbitraje cu tot, dar care totusi se straduiesc sa ofere si ei un fotbal cat de cat placut ochiului. Cand Barcuta e "umilita" prin antijoc precum a fost City cu Chelski, ataca si ei antijocul adversarelor, dar uita ca sustin o echipa gen autobaza in alt campionat. #plasticfans #gloryhunters


