FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sugestii si reclamatii in legatura cu concursul de pronosticuri

«1222324252629»
SteauaToronto01.05.2013 05:25

Gata....clasamentul e la zi...va rog verificati scorurile...si scrieti aici daca am gresit la cineva...

blindius01.05.2013 21:56

N-ai gresit, Lari are exact cate puncte tre' sa aiba! :D

 

Multumim pentru organizarea exemplara!

SteauaToronto30.05.2013 20:01

Ok fratilor, deci maine o sa postez CLASAMENTUL FINAL (pentru ca meciul Bistrita - Chiajna a fost amanat pana atunci)....premiile le voi trimite abia saptamana viitoare (nu va faceti griji, nu ma cheama Jiji sa va dau teapa :)))))).

Harald02.06.2013 10:27

Ai :drunk: weekendul asta?

misulikca02.06.2013 13:40
Ok fratilor, deci maine o sa postez CLASAMENTUL FINAL (pentru ca meciul Bistrita - Chiajna a fost amanat pana atunci)....premiile le voi trimite abia saptamana viitoare (nu va faceti griji, nu ma cheama Jiji sa va dau teapa :)))))).

 

 

ce premii?:)))

nu de alta dar din ce mi.am calculat am luat locul 3:)

SteauaToronto03.06.2013 01:20

frate am fost rupt si acuma sunt beat...acuma fac clasamentele dar cum am mai scris mai sus trimit banii cred ca joi sau vineri (saptamana viitoare).

Harald05.06.2013 07:27
vorbiti cu vlad sa ma adaugati pe facebook daca vrei banii de la pronosticuri (pentru astia top 3)

 

Nu am facut vreodata transfer cu Western Union, dar banuiesc ca e nevoie de ceva date personale, gen CNP si numele intreg. Nu e posibil sa iti trimitem aceste informatii pe privat? (inainte sa se intample ceva rau )

MoWeed05.06.2013 09:00

Prea tarziu; n-o sa va mai poata raspunde pe privat.

drvladyk05.06.2013 20:35

toronto:

"sa-mi dea add primii 3

https://www.facebook.com/alexsteaua1989

aici ca sa isi primeasca banii de la pronosticuri"

drvladyk06.06.2013 13:19

Si aseara l-a avut dezactivat o perioada. Mai incearca. Oricum el citeste aici si cel mai probabil iti va raspunde

Harald12.06.2013 15:12

Alex, daca mai citesti acest forum, ti-am scris pe ambele conturi de fb (cu 1989 si 89 in coada), pe langa asta nu exista optiunea de add; cat si pe messenger. Ai scris aici ca te tii de promisiune, astfel incat noi, cei 3 premianti, inca mai speram!

misulikca12.06.2013 20:30
Tot aici a spus ca nu mai injura si ca atunci cand consuma alcool nu mai intra....

 

22:37

Mihai Manolache

Salut,sunt misulikca de pe fcsteaua.ro

Spune-mi ce date trebuie sa iti trimit!

 

22:37

Alex Steaua

ba sa trimiteti lu LDS si MoWeed ei sunt sefii

sunt foarte nervos dar trece

ma batea gandul sa nu mai dau nimic dar nu vreau sa fiu nesimtit

dar jigodiile alea merita

 

22:39

Mihai Manolache

ok..

 

22:39

Alex Steaua

sunt la munca acuma

 

22:39

Mihai Manolache

ok

 

Alex Steaua

o sa ma duc acasa si o sa ma gandesc cred ca trimit pana la urma chiar daca site-ul ala nu merita nimic o sa ma interesez iti dau mesaj mai pe seara sau maine

 

22:40

Mihai Manolache

bine:)

 

Asta am vorbit cu el acuma:)

MoWeed12.06.2013 21:57

Eu nu inteleg ce treaba avem eu sau LDS :))) Ce, eu am intrat beat aici si m-am apucat sa-i injur pe toti?

 

 

 

 

Alexandru H.12.06.2013 22:29

Misulica, tie nu ti se pare ca astfel de conversatii ar trebui sa fie private? Poate omul nu voia sa stie toti ca ii baga in ma-sa pe MoWeed si pe LDS.

Alexandru H.13.06.2013 08:19

Daca ii vrea banii, macar sa respecte regulile unei conversatii private.

Adrian13.06.2013 08:32

Imi cer scuze ca fac offtopic. Cred insa ca avocatii lui Toronto ar trebui sa ii dea sfaturi in primul rand lui Toronto, apoi sa se ia de oameni de pe site. Parerea mea.

Lorimer13.06.2013 15:58

Avocatul Jean Louis Dupont isi sfatuieste clientul sa fie barbat adevarat si sa-si respecte cuvantul dat. Apoi, poate da in judecata conducerea de aici.

Harald15.06.2013 13:30

Baieti, haideti sa ne calmam; Alex a primit ban si pe undeva e de inteles ca a devenit mai reticent in ceea ce priveste premiile concursului. Parerea mea este ca, devreme ce a fost acceptat ca moderator pe aceasta parte a forumului, a facut oarecum parte din staff si lucrurile ar trebui rezolvate printr-o discutie 'interna' . Chiar daca acum conteaza mai putin, personal ma simt o victima colaterala a situatiei.

misulikca16.06.2013 20:46

Iar am intrebat cum sta treaba cu premile...desi a vazut ca i-am scris ,nu mi-a raspuns:(

drvladyk16.06.2013 21:13
Baieti, haideti sa ne calmam; Alex a primit ban si pe undeva e de inteles ca a devenit mai reticent in ceea ce priveste premiile concursului. Parerea mea este ca, devreme ce a fost acceptat ca moderator pe aceasta parte a forumului, a facut oarecum parte din staff si lucrurile ar trebui rezolvate printr-o discutie 'interna' . Chiar daca acum conteaza mai putin, personal ma simt o victima colaterala a situatiei.

 

Promisiunile trebuiesc tinute, parerea mea...cat erau premiile?

misulikca16.06.2013 21:22
Promisiunile trebuiesc tinute, parerea mea...cat erau premiile?

 

Locul 1: 50 de dolari

 

Locul 2: 30 de dolari

 

Locul 3: 20 de dolari

Harald16.06.2013 22:02

Mihai, nu cred ca mai e nevoie sa il contactam direct, am facut-o deja toti 3. Eu voi astepta in continuare, poate avem succes. Marius, pai atunci sa lasam conducerea sa ne dea un punct de vedere 'oficial' pe tema banul lui Alex / acordarea premiilor la acest concurs.

MoWeed16.06.2013 22:18

Fiindca am fost pomenit in discutia lui Toronto, tin sa fac niste precizari:

 

1. Nu sunt nici un sef aici si nici macar nu imi doresc asta. Sunt doar moderator. Atat.

Ban i-am dat lui Toronto pentru ca i s-a pus in vedere inca de cand a fost reprimit pe site ca la prima abatere zboara. Mai mult, au mai existat indiscretii de ale lui pe care le-am trecut cu vederea sau nu le-am sanctionat cu ban permanent (tin minte ca i-am si dat o sanctiune de 7 zile desi, dupa cum am scris anterior, i s-a spus clar ca la prima abatere zboara).

 

2. Toronto s-a oferit singur sa dea premii, nu i-am cerut nici eu, nici Vlad, nici Dragos si nici un alt membru al forumului acesta. Drept urmare, singurii afectati de decizia lui de a nu mai da premiile sunt cei care le-ar fi meritat. Faptul ca Toronto a ales sa nu se tina de cuvant nu ma afecteaza pe mine in nici un fel.

 

3. Aici nu suntem centru de ajutorare. Eu, unul, nu l-am injurat niciodata pe Toronto si nici macar nu l-am jignit (cu exceptia unor mici ironii) asta desi am fost injurat de el in repetate randuri de multe ori neprovocat. Si eu am intrat beat pe forum dar niciodata nu m-am apucat sa le iau mortii in penis pe rand celor care nu sunt de acord cu mine.

Cu toate prostiile care le-a facut de-a lungul timpului pe forumul asta (de la injurarea unui intreg forum si a unei intregi peluze pana la rugamintile aduse curvei de MeeeeMeeee pentru inchiderea forumului asta) i s-a mai dat inca o sansa si si-a dat cuvantul ca prostiile acestea nu se vor mai repeta.

Omul are peste 20 de ani, nu este raspunderea mea sau a oricarui alt coleg de pe forum sa-l educam si, chiar daca ar fi, e prea tarziu pentru asta. Daca el intelege sa raspunda celor care au ideei diferite de a lui prin injurii si amenintari, ce sa-i fac eu?

drvladyk16.06.2013 23:28

Ok, stiu ca citesti Alex, iti scriu aici in loc de privat. Ai facut o promisiune acestor oameni. Poate pt ei banii au alta valoare. Cu siguranta noi 2 avem valori diferite, eu am bani multi(dupa standarde ro) tu si mai multi. Eu ii muncesc pe ai mei... intelegi unde bat. Pe acesti 3 baieti nu ii cunosc, nu stiu cu ce se ocupa, poate vreunul e student, poate altu e vreun din ala cu 5 ani de facultate si ia 10 mil ca asa e apreciat intelectualul acolo...plm.. nu stiu. Cei care ma cunosc stiu ca nu muncesc din apr, deci o duc mai greu, dar la primul salariu, care va fi pe 15 aug le voi da eu. Daca mi se acorda un imprumut la care am aplicat va fi mai repede, daca nu pe 15 aug tin eu. ok? Promisiunile se tin chiardaca le faci beat. Eu sunt baut bine acum dar promisiunea ramane scrisa aici. restu e cancan plm...

MoWeed17.06.2013 09:59

@mariusmihet

 

Nu ai inteles nimic; probabil am fost si eu ambiguu. Sa incerc iar:

 

1. Personal, nu am fost de acord cu punerea lui Toronto ca moderator la concursul de pariuri si am spus chiar de la inceput ca m-ar mira foarte tare sa se abtina pana la finalul returului (am gresit, a primit ban la vreo saptamana dupa asta). Ce-i drept, dintre toti astia care au participat la concursul respectiv nici unul nu era dispus sa faca acest lucru si toti l-au acceptat fara nici un fel de retinere (mentionez ca eu, unul, nu am participat la acest concurs tocmai pentru ca anticipam disparitia responsabilului si circul care a urmat).

 

Deci nu o mai da in patetisme. Nu noi l-am pus pe el moderator la pariuri fara sa consultam participantii, nu noi am promis banii si nici macar nu i-am sustinut, macar declarativ, ideea de a da premii in bani.

 

 

2. Postarea cu "centru de intr-ajutorare" pornise de la postarile unora de pe aici care ar fi vrut sa-l educam noi pe Toronto si sa-i toleram la nesfarsit injuriile pentru ca "e stelist de-al nostru" si ca "are nevoie de ajutor". Nu are nici o legatura cu cei care au castigat concursul de pronosticuri.

 

 

3. Din vorbele lui Toronto reiesea ca nu se mai tine de cuvant ca un fel de razbunare fata de mine sau de LDS (nu mai da banii pentru ca i-am dat eu/noi ban). Am scris ca nu ma afecteaza pe mine in nici un fel ca sa inteleaga ca singurii care sunt afectati de decizia asta sunt cei care meritau banii. In nici un caz nu este afectat personal MoWeed sau LDS sau oricare alt moderator de pe aici.

«1222324252629»