FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sugestii si reclamatii in legatura cu concursul de pronosticuri

«1192021222329»
blindica30.05.2012 17:21

@gio_stgloria:

 

In primul rand, multumesc pentru initiativa, a marit de 3x dorinta sa inceapa competitia odata!! :beer2:

 

In al doilea rand, la capitolul Revelatia turneului, jucatorul trebuie sa fie din aceeasi echipa nationala sau pot alege un jucator revelatie si o echipa nationala revelatie? :oops::blush: :blush:

 

Multumesc anticipat!

gio_stgloria30.05.2012 18:03

Poti alege un jucator de la Anglia ca revelatie spre exemplu si Croatia revelatia dintre nationale. Revelatia nu se puncteza pentru ca riscam sa nu fim obiectivi.

red&blue_boy30.05.2012 18:12
Data limita este 8 iunie. Poate voi accepta pronosticuri pentru meciurile ce nu s-au jucat deja si dupa 8 iunie.

Ar trebui sa stim sigur cum e , daca se accepta si dupa data limita.

Ca, in cazul asta, imi convine sa postez mai tarziu anumite meciuri, dupa 8 iunie. Conteaza mult rezultatele din prima etapa a grupelor. Asa, e mult mai dificil sa dau de-acum toate pronosticurile pentru faza grupelor.

Plus ca nu e prea corect ca unii sa posteze de-acum toate meciurile, iar altii doar o parte si apoi dupa 8 iunie restul.

 

Merci. :)

gio_stgloria30.05.2012 18:21

Bun , atunci sa posteze toata lumea pana pe 8 iunie. In caz ca suntem putini o sa mai las si ziua de 9(sper ca 1 zi nu va deranjeaza asa mult:P ). Dar bonusurile se inchid pe 8 iunie inainte de primul meci.

red&blue_boy30.05.2012 18:29

Aham, asta e altceva. :)

Eu intelesesem ca poti eventual posta pronosticuri la unele meciuri si acum , inainte de 8 iunie, iar apoi poti posta si dupa 8 iunie restul.

Deci cine posteaza pana la 8 iunie trebuie sa puna toate meciurile, iar celor care intarzaie un pic dupa data respectiva nu li se mai iau in considerare partidele deja jucate. :)

 

All clear now!

danimarcu30.05.2012 18:34

Bah ,voua nu va mai ajung banii, mafiotilor?

Iar inselati lumea si la sfarsit fugiti cu banii? :D

red&blue_boy30.05.2012 18:37

E criza Dani, s-a scumpit iarasi benzina, se scumpeste si curentul, ce sa facem si noi !

Maye30.05.2012 20:50
se scumpeste si curentul, ce sa facem si noi !

Stinge becul din baie si nu vei simti.

gio_stgloria30.05.2012 21:24
Deci cine posteaza pana la 8 iunie trebuie sa puna toate meciurile, iar celor care intarzaie un pic dupa data respectiva nu li se mai iau in considerare partidele deja jucate. :)

 

All clear now!

 

Trebuie sa postati toate pronosticurile nu doar cateva meciuri pe principiul " stau sa vad ce se intampla ca sa postez mai tarziu si restul". Sunt unii care au lasat si spatii libere. Daca imi transmit pronosticurile pana pe 8 iunie o sa le editez posturile personal, dupa 8 nu mai este posibil. De preferat ar fi sa postam toti inainte de 8 ca sa nu mai fie discutii. O sa anunt cu 2-3 zile inainte daca se mai prelungeste termenul de postare 1 zi sau blochez topicul. Concluzia ar fi urmatoarea: cine vrea sa participe sa posteze la timp.

drvladyk30.05.2012 21:47

editez ca era vb de masturbare pe intuneric apropos de becu lu maye si nu vreau sa supar pe nimeni:)):))

olfgob30.05.2012 22:06

Da,ramine Olanda(scuze pentru exprimarea cam ambigua).Cel mai bun atac-Olanda.Cea mai buna aparare-Anglia.

red&blue_boy31.05.2012 04:04
Stinge becul din baie si nu vei simti.

Nici nu am bec acolo! :))

gio_stgloria10.06.2012 12:38

UPDATE :

 

Avem si premii pentru concursul de pronosticuri EURO 2012. Cu bunavointa lui Costi :beer2: avem urmatorele premii :

 

1. Tricou primii 11

2. Fular primii 11

3. Sapca

 

tn2_675227636_tricou-albastru-spate.jpg

 

esarfa-primi-11-1024x768.jpg

 

Sapca va aparea saptamana asta.

 

***In cazul in care vor fi participanti la egalitate in primele 3 locuri , departajarea se face in functie de punctajul obtinut in grupe.

drvladyk10.06.2012 15:32

daca ies primu, faci o manevra sa ma treci pe 2 sau 3 ca am deja tricoul:))

Daniel-Ionut11.06.2012 13:05

Acum am vazut, ai mai lasat sa se posteze pronosticuri pentru diferite grupe, plus bonusuri. Nu mi se pare normal sa mai lasi bonusurile, cei care posteaza acum au avantaj... unii au postat de ex. la cel mai bun atac Rusia, asta dupa ce au vazut ca au marcat 4 goluri in poarta Cehiei.

gio_stgloria11.06.2012 13:15

I-am lasat pentru grupa D si pentru doua bonusuri. Voi aveti inca doua bonusuri in plus si 12 partide pe care ei nu le-au jucat , plus cele ce s-au desfasurat deja. In total un avantaj potential de 18 puncte doar din pronosticuri + 10 puncte din cele doua bonusuri pe care ei nu le au .

 

Eu zic sa lasam asa , dar daca se declara mai multi nemultumiti o sa le editez posturile si le sterg bonusurile...

 

LE : ca sa impacam si capra si varza , cei ce au postat dupa termen vor primi doar 3 puncte pentru cel mai bun atac si 5 pentru cea mai buna aparare. Printr-un calcul simplu voi puteti aduna la finalul grupelor un maxim de 24 de puncte din pronosticuri , ei doar 6, iar din bonusuri voi 20 , ei 8.

 

Multi dintre cei ce au intrat azi in concurs au facut-o la rugamintea mea si le multumesc. :beer2:

blindica11.06.2012 18:30
Bonus :

 

 

 

Cel mai bun atac: Rusia

 

Cea mai buna aparare: Germania

 

Revelatia turneului(jucator/echipa) : Rusia

 

Aiurea treaba cu Rusia, but... I guess. Oricum, a sesizat bine ebonyc.

La punctajul celor care au postat acum nu ma bag. :steagro:

drvladyk11.06.2012 18:40

subscriu, astea se postau inainte nu dupa cateva meciuri

gio_stgloria11.06.2012 20:51

Oamenii au postat fiindca eu le-am dat mesaj fiecaruia si i-am rugat oarecum sa participe. Nu au tinut ei sa participe, ci mi-au raspuns la invitatie si le multumesc inca o data. Motivul pentru care am dat din nou drumul postarilor il tin pentru mine.

 

Are careva curaj acum sa-si parieze casa pe ca Rusia va marca cele mai multe goluri pe meci in acest turneu ?Exagerez cand zic casa , 100 de lei sa zicem. Si pana la urma sunt doar 3 puncte.

 

Daca m-am invartit , am schimbat punctajul , premiile au venit mai tarziu , am redeschis concursul, aceste lucruri se datoreaza faptului ca e primul concurs mai important pe care il organizez. Din greseli se invata. Urmatorul va fi ca la carte.

misulikca12.06.2012 09:21

Mai poti deschide topicul cu campionatul european?Mai am de adaugat

 

Revelatii:Shevchenko/Ucraina

Golgheter:Torres

Cea mai buna aparare:Anglia

Cel mai bun atac: Spania

gio_stgloria12.06.2012 09:35

Imi pare rau, nu se mai poate. Au inceput toate grupele , de ieri am inchis concursul si pentru grupa D si pentru toate bonusurile. Trebuia sa vii mai devreme..

greenyes12.06.2012 12:11

Se mai pot da pronsoticuri pentru restul de meciuri din grupele pentru care nu am pronosticat. Eu sunt unul dintre invitatii care au pronosticat doar pentru grupa D :)

 

Numai bine!

 

Marius

gio_stgloria12.06.2012 13:24

Nu , asta era si ideea , din momentul in care o grupa incepe nu mai puteti da pronosticuri pentru ea. Ieri , singura grupa ce nu incepuse era D , cea pentru care ai postat tu .

 

Cei ce ati postat ieri veti putea aduna puncte in fazele eliminatorii si atunci vor fi bonusuri care vor cantari mai mult decat un simplu rezultat corect.

greenyes12.06.2012 13:39
Nu , asta era si ideea , din momentul in care o grupa incepe nu mai puteti da pronosticuri pentru ea. Ieri , singura grupa ce nu incepuse era D , cea pentru care ai postat tu .

 

Cei ce ati postat ieri veti putea aduna puncte in fazele eliminatorii si atunci vor fi bonusuri care vor cantari mai mult decat un simplu rezultat corect.

 

OK, multumesc.

 

Te rog sa corectezi tu greseala gramaticla pe care am facut-o in mesajul meu anterior: se mai pot da pronsosticuri nu ""se mai poate da pronosticuri".

 

Am incercat sa editez dupa ce am postat dar nu am acces la editare.

drvladyk12.06.2012 18:17

stai calm stim cu totii ca stii sa scrii, toti mai tastam aiurea

«1192021222329»