FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UEFA Champions League

«13456716»
ady.fcsb08.11.2012 16:21

Si din nou arbitrul e impotriva lu' nea Mircea . Daca nu ar fi arbitrii astia Sahtior ar fi campioana universului :D .

 

Luce atacă arbitrul!

La conferinta de presa Mircea Lucescu l-a criticat pe arbitrul spaniol Velasco Carballo pentru că a lasat să se execute ultimul corner, in afara timpului de prelungire anuntat de la margine de al 4-lea oficial. "Centralul a gresit in final. Erau trei minute de prelungire, iar Chelsea a inscris golul victoriei sale după trei minute si 40 de secunde".

gio_stgloria08.11.2012 16:43

Trebuie sa recunoastem ca are o super trupa la Donetsk. Iar i-au suit pe Chelsea pe garduri. Acasa sunt in stare sa bata pe oricine.

Lari20.11.2012 19:55

Galatasaray: Muslera, Nounkeu, Semih Kaya, Eboué, Hamit Altñntop, Selçuk ðnan, Felipe Melo, Riera, Amrabat, Elmander, Burak Yñlmaz. Antrenor: Fatih Terim

 

Manchester United: Lindegaard, Rafael, Jones, Büttner, Anderson, Carrick, Cleverley, D.Fletcher, Powell, Hernández, Welbeck. Antrenor: Sir Alex Ferguson

ebonyc20.11.2012 21:36
Galatasaray: Muslera, Nounkeu, Semih Kaya, Eboué, Hamit Altñntop, Selçuk ðnan, Felipe Melo, Riera, Amrabat, Elmander, Burak Yñlmaz. Antrenor: Fatih Terim

 

Manchester United: Lindegaard, Rafael, Jones, Büttner, Anderson, Carrick, Cleverley, D.Fletcher, Powell, Hernández, Welbeck. Antrenor: Sir Alex Ferguson

 

L-au luat turcafletii si pe Amrabat. Ce meciuri facea asta la VVV.

Lari20.11.2012 21:43

Grupa E

 

Juventus - Chelsea: 1-0 (Quagliarella '38)

FC Nordsjaelland - Șahtior Donetk: 2-2 (Nordstrand '24, Lorentzen '30 / Luiz Adriano '26, Willian '44) - Razvan Raț este titular

 

Grupa F

 

Valencia - Bayern: 0-0

BATE Borisov - Lille: 0-2 - rezultat final

 

Grupa G

 

Benfica Lisabona - Celtic Glasgow: 1-1 (John '7 / Samaras '33)

Spartak Moscova - FC Barcelona: 0-3 - rezultat final

 

Clasamentul grupei H la pauza (CFR - Braga: 3-1 si Galata - Manchester: 0-0):

 

1. Manchester United 13 p

2. CFR Cluj 7 p

3. Galatasaray 5 p

4. Braga 3 p

f234567k20.11.2012 22:44
Practic, după ce in această seară ucrainenii lui Lucescu au facut un gest total lipsit de fair-play, marcand la o minge de arbitru, pe care Willian o degajase, "minerii" pot intra in cartea neagră a fotbalului cu o altă performanță: dacă vor remiza in ultima etapa cu Juventus, ambele echipe s-ar califica, iar rezultatul meciului dintre Chelsea si FC Nordsjælland nu ar mai conta.

 

La o minge de arbitru la centrul terenului, Wilian a degajat mingea, in semn de fair-play, dar Luiz Adriano ('26) a urmarit-o si a marcat in fata unei audiente surprinse.

 

La numai 3 minute distanță, Lorentzen ('29) a readus gazdele in avantaj, dar jucatorii Șahtiorului nu au dat senzatia că i-ar fi lasat să marcheze.

 

Mircea Lucescu a vrut să arate insă că si el dezaprobă gestul elevului sau, iar televiziunea daneză l-a surprins in timp ce le cerea jucatorilor lui să le permită adversarilor să inscrie. Asta s-a si intamplat, golul 2 al danezilor fiind inscris in urma unei faze pe care jucatorii lui Șahtior au tratat-o cu multă superficialitate.

 

Adevarul e undeva la mijloc :))

Arsenal1886Steaua194720.11.2012 23:14

Chelsea e aproape out din Liga ! Singura varianta pentru ei este ca Sahtkar sa o bata pe Juve in ultima etapa si sa bata si ei bineinteles...orice alt rezultat intre Sahtkar si Juve o trimite pe Chelsea in EL.

Lari20.11.2012 23:33

Grupa E

 

Juventus - Chelsea: 3-0 (Quagliarella '38, Vidal '61, Giovinco '90+1)

FC Nordsjaelland - Șahtior Donetk: 2-5 (Nordstrand '24, Lorentzen '30 / Luiz Adriano '26, '53, '81, Willian '44, '50) - in acest meci, Razvan Rat integralist

 

Grupa F

 

Valencia - Bayern Munchen: 1-1 (Feghouli '77 / Thomas Muller '82)

BATE Borisov - Lille: 0-2

 

Grupa G

 

Benfica Lisabona - Celtic Glasgow: 2-1 (John '7, Garay '71 / Samaras '33)

Spartak Moscova - FC Barcelona: 0-3 - rezultat final

 

Grupa H

 

CFR Cluj - Sporting Braga: 3-1 (Rui Pedro '7, '15, '33 / Alan '17)

Galatasaray - Manchester: 1-0 (Burak Yilmaz '54)

Ronnie21.11.2012 13:26

Ce coincidenta ca o echipa antrenata de un om de etnie rroma sa faca cel mai mizerabil gest din istoria Ligii Campionilor. Coincidenta ...

Lari21.11.2012 20:13

Ajax: Vermeer, Alderweireld, Moisander, Blind, Van Rhijn, Poulsen, Enoh, Eriksen, De Jong, Boerrigter, Lukoki.

Borussia: Weidenfeller, SubotiÇ, Hummels, Piszczek, Schmelzer, Bender, GündoĂŸan, Götze, Reus, Grosskreutz, Lewandowski.

 

Man. City: Hart, Maicon, Kompany, Zabaleta, Kolarov, NastasiÇ, Nasri, Silva, Yaya Touré, Džeko, Agüero

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Coentrăo, Arbeloa, Khedira, Xabi Alonso, ModriÇ, Di María, Ronaldo, Benzema

MoWeed21.11.2012 20:22

Si mai are si tupeu cioara. Auzi la el, i-au lasat sa dea gol :))

 

Harald21.11.2012 22:36

m-am uitat la Ajax - Dortmund, parca i-au batut cu zambetul pe buze aproape..

Ronnie22.11.2012 17:13

Gaseste cineva faza video cand Messi da gol lui Sahtior si nu a fost fair? Tot aud la TV de chestia asta da' sa mor daca-mi amintesc.

Harald04.12.2012 22:43

Blindius, acum ca s-a incheiat grupa, trebuie sa admiti ca te-ai pripit un pic cu postarea 22 de pe acest topic :cool:

Ronnie05.12.2012 11:07

Ce ciudat s-au terminat grupele anul acesta. Locul 2 arata mult mai puternic decat primul. Porto, Arsenal, Milan, Real Madrid, Juventus/Chelsea sau Valencia sunt echipe clasate pe locul secund. Echipe ca Schalke, PSG, Malaga, Dortmund sau Sahtior gasim pe primul loc.

blindius05.12.2012 14:59

@Harald: da, am mentionat la acel moment ca doar cred, dovada acum ca mai am de vazut fotbal.

 

Totusi, calificarea frumoasa la care "visam" s-a infaptuit, BVB si Real Madrid merg mai departe.

Arsenal1886Steaua194707.12.2012 00:34

Abia astept tragerea. Acum incepe CL adevarat :D

Lari20.12.2012 11:49

Ce meciuri...

Clipboard03.jpg

Arsenal1886Steaua194720.12.2012 12:08

Ce meciuri o sa avem ! :D Doar Galata- Schalke si Celtic- Juventus mi se par dezechilibrate...

Harald20.12.2012 15:27

nea Mircea :wave:

MoWeed20.12.2012 15:51

Deja a declarat ca se pregateste sa il fure arbitrul. Doamne, ce om...

 

Ronnie20.12.2012 20:37

Real Madrid - Manchester UNITED , meciul asta ma unge la inima. Orgasm fotbalistic.

Lari21.02.2013 14:01

Cica n-a fost hentz, ci cap.

Nu_Hent.gif

iNsTiGaToR21.02.2013 21:20

M-as fi bucurat sa fi fost hent. Ca sa-si bage unghia-n gat mai rau fanii barcii.

Lari15.03.2013 13:56

Sferturile Ligii:

 

Málaga CF (ESP) v Borussia Dortmund (GER)

Real Madrid CF (ESP) v Galatasaray AȘ (TUR)

Paris Saint-Germain FC (FRA) v FC Barcelona (ESP)

FC Bayern München (GER) v Juventus (ITA)

sferturi.jpg

«13456716»