FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UEFA Champions League

«1234516»
ebonyc20.09.2012 13:20

Probabil ca in vremurile cand urmaream Brazilia si Argentina as fi stiut de Oscar. Asa am aflat de el de-abia de la un comentator la meciul amical PSG - Chelsea. Superb golul 2 al lui Oscar, n-am cuvinte. Au dat 30 de milioane pe el din cate am auzit, iar pe Hazard 40. Mai ciudat mi se pare ca multi nu au auzit de Hazard.

MoWeed20.09.2012 14:02
Dar nu e patron Copos. :)

O fi Copos cum o fi, dar Peseiro mi-a lasat impresia unei panarame de antrenor. Un fel de Sumudica portughez.

Desigur, fiecare cu parerea lui...

red&blue_boy20.09.2012 18:39

Nu-l simpatizez deloc pe Peseiro.

Vream doar sa accentuez ca la Braga nu e si Copos, unul precum Copos. :)

red&blue_boy02.10.2012 20:32

BATE Borisov continua sa surprinda, 3-1 cu Bayern !!!

Tare curios as fi cand o echipa din Romania ar invinge cu acest scor pe nemti.

 

Champions League - Group E

Nordsjaelland 0 - 4 Chelsea

Juventus 1 - 1 Shakhtar Donetsk

 

Champions League - Group F

BATE Borisov 3 - 1 Bayern Munich

Valencia 2 - 0 Lille

 

Champions League - Group G

Spartak Moscow 2 - 3 Celtic

Benfica 0 - 2 Barcelona

 

Champions League - Group H

CFR Cluj 1 - 2 Manchester U.

Galatasaray 0 - 2 Braga

kaspersky03.10.2012 06:23
BATE Borisov continua sa surprinda, 3-1 cu Bayern !!!

Tare curios as fi cand o echipa din Romania ar invinge cu acest scor pe nemti.

 

De cativa ani se intampla ceva cu fotbalul bielorus,acum se vad rezultatele dar parca e prea de tot. Iti bati joc de Lille , acum de finalista UCL!

MoWeed03.10.2012 07:12
BATE Borisov continua sa surprinda, 3-1 cu Bayern !!!

Tare curios as fi cand o echipa din Romania ar invinge cu acest scor pe nemti.

Raspunsul e simplu: cand n-o sa mai fie patroni alde Becali, Copos, Porumboiu.

 

red&blue_boy03.10.2012 08:00

Cred ca da.

 

Noi ne extaziem cu un egal la Stuttgart sau ca a pierdut aseara onorabil Clujul cu United, ca Ferguson a declarat ca au inceput greu meciul, iar o echipa din Belarus bate la Lille si apoi da 3-1 lui Bayern.

MoWeed03.10.2012 08:05

Da, dar nu au un patron al carui idiotenii sa se fi auzit in toata Europa.

Cum ar fi sa mearga BATE mai departe dintr-o grupa cu Lille, Bayern si Valencia?

red&blue_boy03.10.2012 08:09

Sanse ar fi, poate-i bat pe Lille si acasa, poate nu pierd acasa cu Valencia.

Nu cred sa bata si pe Mestalla, iar la Munchen in retur sigur Bayern se va razbuna.

ebonyc03.10.2012 19:18

Cine dracu' il deleaga pe imbecilul asta de Howard Webb in Liga?

Lari03.10.2012 19:23

Incredibil cum poa' sa joace Borussia cu City...

 

Imi pare tare rau de Ajax, da' poate se remediaza problema in repriza a doua.

red&blue_boy03.10.2012 19:24

De era Pantilimon in poarta conducea Dortmund-ul.

Bravo lor pentru joc!

 

 

ps Ce imi place ca amaratii de Milan i-au invins pe rusnaci la ei acasa. Chiar nu ma asteptam nici la un egal.

gio_stgloria03.10.2012 19:28

Cine e pe dolce ?

red&blue_boy03.10.2012 19:30

Tot egal are Arsenal si pe Dolce. :P

gio_stgloria03.10.2012 19:31
Tot egal are Arsenal si pe Dolce. :P

m-a lovit somnul si acum m-am trezit :D

red&blue_boy03.10.2012 19:32

Pe Digi sunt, acolo unde si MM ne impartaseste din vasta sa cunoastere tactica. :D

Lari03.10.2012 19:58

Malaga are 3-0 la Bruxelles, nene... :blink:

kaspersky03.10.2012 20:09
Cine dracu' il deleaga pe imbecilul asta de Howard Webb in Liga?

 

Probabil alti imbecili.

ebonyc03.10.2012 20:12

Mda, Porto 1-0 cu PSG, gol finut al lui James Rodriguez. Ancelotti l-a introdus pe Lavezzi in minutul 73 si l-a scos in minutul 79, accidentat totusi din ce-am inteles din comentariile de dupa meci.

red&blue_boy03.10.2012 20:34

Ce meci a facut Borussia!!! Cred ca cea mai buna partida a lor in cupele europene de mult timp.

Bravo lor, chiar joaca incantator.

Noroc cu Hart, rezultatul e cam mincinos.

 

 

 

Champions League - Group A

Dynamo Kyiv 2 - 0 Dinamo Zagreb

FC Porto 1 - 0 Paris S.G.

 

Champions League - Group B

Arsenal 3 - 1 Olympiakos Piraeus

Schalke 2 - 2 Montpellier

 

Champions League - Group C

Zenit St. Petersburg 2 - 3 AC Milan

Anderlecht 0 - 3 Malaga

 

Champions League - Group D

Ajax Amsterdam 1 - 4 Real Madrid

Manchester C. 1 - 1 Borussia Dortmund

Harald04.10.2012 05:05

cand m-am dus la culcare scorul era 0-1, cand m-am trezit astazi era 1-1...

Lari04.10.2012 06:48

Io ma uitam la meci fiind convins ca se joaca la Dortmund (ma uit la meciuri fara sonor). Am schimbat canalu' sa ma uit la Ajax si abia cand am schimbat la loc am vazut cum sta treaba.

 

La final, m-a impresionat ca multi de la Borussia, inclusiv Klopp, l-au felicitat calduros pe Hart. Alta lume, fratioare...

kaspersky04.10.2012 07:32

Bate Borisov , explozia primelor 2 etape. Tare imi e ca nu se vor califica nici in EL. Urmeaza 4 jocuri in care vor fi tratati in serios . Valencia ii spulbera tur/retur.

red&blue_boy04.10.2012 08:02

Am citit undeva ca meciul de la Borisov e banuit ca ar fi fost trantit pentru pariuri. Nu cred una ca asta, nu imi vine sa cred ca Bayern s-ar preta la asa ceva.

Eu cred ca Bate se va califica.

 

 

Io ma uitam la meci fiind convins ca se joaca la Dortmund (ma uit la meciuri fara sonor).

Si eu o perioada am facut asa, ba chiar puneam si muzica.

Dar apoi am inceput sa ma uit iarasi si cu sonor, parca lipseste ceva fara sa auzi zumzetul tribunelor, altfel se simte atmosfera.

Ideal ar fi sa putem vedea meciurile fara comentariu, doar cu sunetul de la fata locului. :)

Ronnie04.10.2012 08:39
cand m-am dus la culcare scorul era 0-1, cand m-am trezit astazi era 1-1...

 

Oho, ce revenire socanta :))

«1234516»