Fara pic de rautate, dar nu cred ca Milan se va califica.
Fara pic de rautate, dar nu cred ca Milan se va califica.
Tot ce-i posibil, si eu cred ca asa se va intampla.
Malaga si Zenit cred ca sunt peste Anderlecht...
ps : Ibrahimovic si Silva dau goluri acum pentru altii...
Clasa le-au dat astora din Manchester, nenica!!
Ce amuzanta-i treaba asta, dai 40+ mil. pe Modric, il tii rezerva, egaleaza Marcelo cand esti la ananghie.
Malaga ii calca in picioare pe Zenit in conditiile in care stim ce-au transferat rusii. Cred ca tot lotul Malagai nu valoreaza cat Hulk!
P.S.G. deschide scorul cu Kiev dintr-un penalty inventat, Ibrahimovic - cel care l-a transformat -, zici ca a venit din Italia cu loviturile de pedeapsa.
Arsenal se respecta si castiga! Gio, cate goluri are de depasit Podolski pentru a fi cel mai bun marcator intr-un sezon la Arsenal?
Victorie pentru Borussia!
Bine ca a jucat Essien titular... ![]()
La Dortmund as fi vrut un egal.
Zenit a avut ceva absente, Danny, Witsel si parca si Criscito.
@blindius
Most goals in a season: Ted Drake, 44 goals
Most goals in a 38"game league season: Thierry Henry, 30 goals
Most goals in a 38"game league season: Thierry Henry, 30 goals
Si Van Persie a dat 30 sezonul trecut. ![]()
Most goals in a 38"game league season: Cristiano Ronaldo 31 goals (2007-2008) & Alan Shearer 31 goals (1995-1996).
Grupa E Shakhtar - Nordsjaelland
Chelsea - Juventus
Grupa F Lille - BATE
Bayern Munich - Valencia
Grupa G Barcelona - Spartak Moscow
Celtic - Benfica
Grupa H Braga - CFR Cluj
Manchester United - Galatasaray
@ebonyc
Eu ma refeream strict la jucatorii lui Arsenal
@Ronnie
Nu puteam sa-l pun langa o legenda ![]()
@ebonyc
Eu ma refeream strict la jucatorii lui Arsenal
@Ronnie
Nu puteam sa-l pun langa o legenda
A, scuze, nu m-am prins. Ai dreptate in cazul asta.
Nu stiu daca ati vazut, dar Bate Borisov are 3-0 la Lille acasa.
frumos verdele cefereului ![]()
Champions League - Group E
Chelsea 2 - 2 Juventus
Shakhtar Donetsk 2 - 0 FC Nordsjaelland
Champions League - Group F
Bayern Munich 2 - 1 Valencia
Lille 1 - 3 BATE Borisov
Champions League - Group G
Barcelona 3 - 2 Spartak Moscow
Celtic 0 - 0 Benfica
Champions League - Group H
Braga 0 - 2 CFR Cluj
Manchester U. 1 - 0 Galatasaray
Surprinzatoare victoria celor de la BATE. Si revenirea lui Juventus, condusa repede cu 2-0.
Braga 0 - 2 CFR ClujManchester U. 1 - 0 Galatasaray
Daca nu se accidenta Sougou, le dadeau astia cu terenul in cap.
La Manchester, Galatasaray a avut penalty clar in primele minute ![]()
Politia din Germania si suporterii lui Ajax la deplasarea de la Dortmund . ( Dortmund - Ajax 1-0)

Exista un site unde sa vad si eu rezumatele de aseara ?
Daca nu se accidenta Sougou, le dadeau astia cu terenul in cap.
Crede-ma, prea putin ma intereseaza...
La Manchester, Galatasaray a avut penalty clar in primele minute.
Da, asa e.
Acum 7-8 ani BATE erau niste necunoscuti, cu mult sub Steaua ca nivel sportiv.
Iata ca, cu reinvestirea banilor europeni si cu o oarecare stabilitate la club, se poate ajunge la un nivel decent pentru Champions League.
Dar hai noi sa ignoram ca face ala milioane din club. De dragul echipei...
Nu stiu cati bani au reinvestit sau cum i-au reinvestit, au doar trei stranieri si stadionul de ''casa'' are sub 6000 de locuri, insa, cert este ca acolo se lucreaza profesionist de vreme ce au devenit o prezenta ''obisnuita'' a ultimelor sezoane. Pana si antrenorul este din Belarus si pare destul de tanar. Sau cel putin banuiesc ca s-o lucra profesionist fiindca, nu-i asa, si despre Steaua s-ar putea spune ca este o prezenta obisnuita in ultimii 9 ani.
Insa, uitandu-ma peste lotul lor si faptul ca acesta nu-mi spune ceva, bineinteles nefiind informat cu privire la BATE si necunoscand campionatul din Belarus, m-as putea grabi sa zic ca Steaua i-ar elimina si maine.
Bun, ii eliminam, insa la cum se face treaba acum la noi - '' ne-am calificat, am luat banii, asta e acum''.
___
Surprinzatoare victoria CFR-ului, cel putin pentru mine! N-au reusit pana acum sa treaca de faza grupelor, sunt curios daca va fi nou sezon esuat din acest punct de vedere.
Braga e o echipa ce joaca bine atunci cand se apara. Aseara s-au inversat rolurile si au fost pusi in situatia de a ataca, CFR prinzandu-i pe contre. N-am vazut meciul , insa eu asa ma gandesc ca s-a intamplat. Nu e o supriza ce s-a intamplat la Braga, la Lille da. Frumos inceput pentru Juve , nu ma asteptam sa faca fata in Anglia tinand cont de experienta celor de la Chelsea.
Grupa E Shakhtar - Nordsjaelland 2-0
Chelsea - Juventus 2-2
Grupa F Lille - BATE 1-3
Bayern Munich - Valencia 2-1
Grupa G Barcelona - Spartak Moscow 3-2
Celtic - Benfica 0-0
Grupa H Braga - CFR Cluj 0-2
Manchester United - Galatasaray 1-0
Eu as paria bani ca nu ii batem. Cine stie, poate la anu' picam cu ei si punem de un pariu, macar pe o lada de bere.
Cat despre meciul de ieri, la Braga e antrenor Peseiro. Asta spune totul.
Cat despre meciul de ieri, la Braga e antrenor Peseiro. Asta spune totul.
Dar nu e patron Copos. ![]()
Multumesc crysty !
Voi ati auzit vreodata de baiatul ala de a marcat doua goluri pentru Chelsea aseara ?
Da. ![]()
Ce l-a pleznit cu al doilea pe Buffon. Sweet !!!
Ca tot vorbeam mai sus despre Bate Borisov. Doua goluri au fost marcate din pozitie de offside.
Oscar ala a costat o galagie de bani...vreo 20-30 de milioane de euro din ce stiu eu ... ![]()