FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UEFA Champions League

«123416»
gio_stgloria18.09.2012 20:29

Fara pic de rautate, dar nu cred ca Milan se va califica.

red&blue_boy18.09.2012 20:34

Tot ce-i posibil, si eu cred ca asa se va intampla.

Malaga si Zenit cred ca sunt peste Anderlecht...

 

ps : Ibrahimovic si Silva dau goluri acum pentru altii...

blindius18.09.2012 20:38

Clasa le-au dat astora din Manchester, nenica!!

Ce amuzanta-i treaba asta, dai 40+ mil. pe Modric, il tii rezerva, egaleaza Marcelo cand esti la ananghie.

 

Malaga ii calca in picioare pe Zenit in conditiile in care stim ce-au transferat rusii. Cred ca tot lotul Malagai nu valoreaza cat Hulk!

 

P.S.G. deschide scorul cu Kiev dintr-un penalty inventat, Ibrahimovic - cel care l-a transformat -, zici ca a venit din Italia cu loviturile de pedeapsa.

 

Arsenal se respecta si castiga! Gio, cate goluri are de depasit Podolski pentru a fi cel mai bun marcator intr-un sezon la Arsenal?

 

Victorie pentru Borussia!

 

red&blue_boy18.09.2012 20:46

Bine ca a jucat Essien titular... :dry:

 

La Dortmund as fi vrut un egal.

 

Zenit a avut ceva absente, Danny, Witsel si parca si Criscito.

Arsenal1886Steaua194719.09.2012 12:18

@blindius

 

Most goals in a season: Ted Drake, 44 goals

Most goals in a 38"game league season: Thierry Henry, 30 goals

Ronnie19.09.2012 13:50
Most goals in a 38"game league season: Thierry Henry, 30 goals

 

Si Van Persie a dat 30 sezonul trecut. :D

ebonyc19.09.2012 14:52

Most goals in a 38"game league season: Cristiano Ronaldo 31 goals (2007-2008) & Alan Shearer 31 goals (1995-1996).

gio_stgloria19.09.2012 15:15

Grupa E Shakhtar - Nordsjaelland

Chelsea - Juventus

Grupa F Lille - BATE

Bayern Munich - Valencia

Grupa G Barcelona - Spartak Moscow

Celtic - Benfica

Grupa H Braga - CFR Cluj

Manchester United - Galatasaray

Arsenal1886Steaua194719.09.2012 15:36

@ebonyc

 

 

Eu ma refeream strict la jucatorii lui Arsenal

 

 

@Ronnie

 

Nu puteam sa-l pun langa o legenda :)

ebonyc19.09.2012 16:44
@ebonyc

 

 

Eu ma refeream strict la jucatorii lui Arsenal

 

 

@Ronnie

 

Nu puteam sa-l pun langa o legenda :)

 

A, scuze, nu m-am prins. Ai dreptate in cazul asta.

 

 

Nu stiu daca ati vazut, dar Bate Borisov are 3-0 la Lille acasa.

crysty1419.09.2012 20:08

frumos verdele cefereului :naughty:

red&blue_boy19.09.2012 20:37

Champions League - Group E

Chelsea 2 - 2 Juventus

Shakhtar Donetsk 2 - 0 FC Nordsjaelland

 

 

Champions League - Group F

Bayern Munich 2 - 1 Valencia

Lille 1 - 3 BATE Borisov

 

 

Champions League - Group G

Barcelona 3 - 2 Spartak Moscow

Celtic 0 - 0 Benfica

 

 

Champions League - Group H

Braga 0 - 2 CFR Cluj

Manchester U. 1 - 0 Galatasaray

 

Surprinzatoare victoria celor de la BATE. Si revenirea lui Juventus, condusa repede cu 2-0.

Daniel-Ionut20.09.2012 07:25
Braga 0 - 2 CFR Cluj

Manchester U. 1 - 0 Galatasaray

 

Daca nu se accidenta Sougou, le dadeau astia cu terenul in cap.

La Manchester, Galatasaray a avut penalty clar in primele minute :thumbdown:

gio_stgloria20.09.2012 07:48

Politia din Germania si suporterii lui Ajax la deplasarea de la Dortmund . ( Dortmund - Ajax 1-0)

 

534403_531772053515577_172440774_n.jpg

 

 

Exista un site unde sa vad si eu rezumatele de aseara ?

red&blue_boy20.09.2012 08:12
Daca nu se accidenta Sougou, le dadeau astia cu terenul in cap.

Crede-ma, prea putin ma intereseaza...

 

 

La Manchester, Galatasaray a avut penalty clar in primele minute.

Da, asa e.

MoWeed20.09.2012 08:33

Acum 7-8 ani BATE erau niste necunoscuti, cu mult sub Steaua ca nivel sportiv.

Iata ca, cu reinvestirea banilor europeni si cu o oarecare stabilitate la club, se poate ajunge la un nivel decent pentru Champions League.

Dar hai noi sa ignoram ca face ala milioane din club. De dragul echipei...

blindius20.09.2012 08:58

Nu stiu cati bani au reinvestit sau cum i-au reinvestit, au doar trei stranieri si stadionul de ''casa'' are sub 6000 de locuri, insa, cert este ca acolo se lucreaza profesionist de vreme ce au devenit o prezenta ''obisnuita'' a ultimelor sezoane. Pana si antrenorul este din Belarus si pare destul de tanar. Sau cel putin banuiesc ca s-o lucra profesionist fiindca, nu-i asa, si despre Steaua s-ar putea spune ca este o prezenta obisnuita in ultimii 9 ani.

 

Insa, uitandu-ma peste lotul lor si faptul ca acesta nu-mi spune ceva, bineinteles nefiind informat cu privire la BATE si necunoscand campionatul din Belarus, m-as putea grabi sa zic ca Steaua i-ar elimina si maine.

 

Bun, ii eliminam, insa la cum se face treaba acum la noi - '' ne-am calificat, am luat banii, asta e acum''.

___

 

Surprinzatoare victoria CFR-ului, cel putin pentru mine! N-au reusit pana acum sa treaca de faza grupelor, sunt curios daca va fi nou sezon esuat din acest punct de vedere.

gio_stgloria20.09.2012 09:37

Braga e o echipa ce joaca bine atunci cand se apara. Aseara s-au inversat rolurile si au fost pusi in situatia de a ataca, CFR prinzandu-i pe contre. N-am vazut meciul , insa eu asa ma gandesc ca s-a intamplat. Nu e o supriza ce s-a intamplat la Braga, la Lille da. Frumos inceput pentru Juve , nu ma asteptam sa faca fata in Anglia tinand cont de experienta celor de la Chelsea.

 

 

Grupa E Shakhtar - Nordsjaelland 2-0

Chelsea - Juventus 2-2

 

Grupa F Lille - BATE 1-3

Bayern Munich - Valencia 2-1

 

Grupa G Barcelona - Spartak Moscow 3-2

Celtic - Benfica 0-0

 

Grupa H Braga - CFR Cluj 0-2

Manchester United - Galatasaray 1-0

MoWeed20.09.2012 10:23

Eu as paria bani ca nu ii batem. Cine stie, poate la anu' picam cu ei si punem de un pariu, macar pe o lada de bere.

 

Cat despre meciul de ieri, la Braga e antrenor Peseiro. Asta spune totul.

red&blue_boy20.09.2012 11:22
Cat despre meciul de ieri, la Braga e antrenor Peseiro. Asta spune totul.

 

Dar nu e patron Copos. :)

crysty1420.09.2012 11:44
Exista un site unde sa vad si eu rezumatele de aseara ?

 

http://www.digisport.ro/UCL/Highlights/

gio_stgloria20.09.2012 11:49

Multumesc crysty !

 

Voi ati auzit vreodata de baiatul ala de a marcat doua goluri pentru Chelsea aseara ?

red&blue_boy20.09.2012 11:50

Da. :)

 

Ce l-a pleznit cu al doilea pe Buffon. Sweet !!!

gio_stgloria20.09.2012 12:11

Ca tot vorbeam mai sus despre Bate Borisov. Doua goluri au fost marcate din pozitie de offside.

Arsenal1886Steaua194720.09.2012 13:07

Oscar ala a costat o galagie de bani...vreo 20-30 de milioane de euro din ce stiu eu ... :|

«123416»