Asta insemna un arbitraj parsiv. Aici nu calculezi matematic. Ma tem ca in momentul acelui 11m care trebuia dat nemtilor, soarta dublei era oricum pecetluita. Exact cum ti-am spus, la acest nivel in momente de echilibru asemenea decizii distrug total un meci. Sunt absolut convins ca daca se juca la nemti, cei de la Arsenal primeau al doilea galben in situatia lui Boateng. Si ca de obicei se plangeau la luna, ca degeaba o faceau. Acum 3 ani, Arsenal a fost furata cand avea 3-2 la general pe Camp Nou si era minutul 60... s-a uitat foarte repede, asa cum s-a uitat si halul in care a fost furat Pellegrini la Dormund anul trecut pentru ca avea o echipa prea mica pentru semifinale. Asa cum s-au cautat si-n trecut dueluri istorice, de mare rezonanta in finale si semifinale, asa se cauta si acum. UEFA vrea sa scoata bani si momentan Guardiola vs fosta lui echipa e cel mai dorit meci, e meciul care aduce banii...
