FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Barclays Premier League

«12021222324»
Anfield15.05.2013 10:20
Scrii ca Van Persie a marcat din offside si lui Suarez i-a fost refuzat un gol, dar nu pui si invers. Doar ce-am citit si mi-am adus aminte de un gol marcat de RvP, care a trecut de linia portii, cu Reading si arbitrii n-au acordat nimic.

 

Happens, mai ai de recuperat 7 goluri. Aștept să imi spui care sunt și celelalte 7 goluri anulate incorect lui Van Pussy. 24 - 8 fake goals + 1 nevalidat = 17.

 

Luis: 23+1 nevalidat = 24.

 

Cat despre boșorog, nu e mare antrenor. Și nici manager. Doar un om influent, a câștigat titluri datorită federației.

drvladyk15.05.2013 10:28

Ronnie, ne-au ajuns blestemele lui kellerman, a mai aparut un "rapidist" de PL

Ronnie15.05.2013 10:31

@Anfield

 

Da-mi si mie niste videouri sa ma conving si eu de alea nu stiu cate goluri marcate de VP din offside, ca am un lapsus. Presupun ca ti-ai verificat sursa, nu ai dat doar copy/paste de pe un anumit blog.

 

Vlad, astia dupa ce ca-s pe un amarat loc 8, 9 se mai si cred campioni mondiali.

Adrian15.05.2013 10:36
Sturridge a prins 7 aparente pentru Chelsea in sezonul 12/13 si a marcat un singur gol. In 11/12 a prin 30 (28 titular) si a marcat 11. E un atacant la valoarea lui Welbeck. La echipe care se bat la campionat nu face fata, la echipe de mijloc ies in evidenta.

 

Daca asta e argumentul tau pentru tot, iti zic eu ca nu e foarte bun. Ia pune-l pe Van Persie la o echipa de mijlocul clasamentului sa vedem ce face. Eu zic ca nu o sa se descurce deloc. Si nu pentru ca l-ar afecta presiunea. Ci pentru ca el are nevoie de ajutor mult din spate. Are nevoie de oameni care sa-i dea mingea, care sa-i faca spatii, care sa-l protejeze.

 

Si vezi ca aparentele inseala. Sturridge a jucat la echipe de top pana acum, chiar daca tu incerci sa spui ca doar Manchester United e the shit. Nu-i chiar asa. Liverpool, Chelsea, Arsenal, City, astea nu-s echipe de mijlocul clasamentului.

 

 

Ba e un criteriu, si unul foarte important. Cand se alege balonul de aur se aleg in primul rand jucatorii de la echipele care au castigat Champions League si Mondialul/Europeanul. Ei au prioritate. Asta pana s-a nascut generatia Messi/Ronaldo.

 

De ce crezi ca a luat Fabio Cannavaro in 2004? In acel an a mai luat Buffon locul 2 si Henry 3. De ce? Ca finala de la WC a fost Italia-Franta.

 

Tu compari un campionat mondial cu un titlu national. Din nou dai dovada de subiectivism. Ti-am zis ca ai tot dreptul sa crezi ca premier league e cel mai tare campionat din lume dar nu inseamna ca e asa. Va aduc aminte ca sunt foarte putine echipe britanice care se pot impune in europa.

 

Majoritatea nu fac fata. Steaua a batut pe Westham, Aston Villa, Southampton, Boro. Astea n-au fost echipe care sa ne dea cu terenu-n cap, da? Desi ar fi trebuit.

 

O echipa ca Sunderland ar trebui sa ne dea cu terenu-n cap. La fel o echipa ca QPR. La fel una ca Newcastle. La fel una ca Swansea. Campionatul britanic e cea mai buna dovada ca nu conteaza doar banii in fotbal.

 

 

Nasri nu a fost atat de decisiv pentru City cum a fost Van Persie. Nasri imi pare ca nu-i nici foarte bine integrat la City. Nu e cu siguranta un titular de baza.

 

Pai nu ti-am zis ma ca nu a fost asta chiar asa decisiv? Tu nu ai vazut ca Rooney si Hernandez au fost cel putin la fel de eficienti ca el? Doar ca ei au jucat mai putin . Pai Hernandez, la forma pe care a aratat-o, putea sa dea peste 30 de goluri usor. Repet, el are vreo 10 goluri in 10 meciuri.

 

Altul in locul lui ar fi innebunit la cat si-a batut joc jegul de ferguson de el in acest sezon. Dupa fiecare gol dat, venea scotianul in presa sa spuna cat de bun e hernandez si cat de rau ii pare ca nu il poate folosi, ca trebuie sa joace cu Van Persie. O prostie! Cum adica sa nu-l poti folosi, ca trebuie sa joci cu Van Persie?

 

Pai, daca dobitocul ala iti da goluri si pase de gol si e in super forma, de ce dracu' sa nu-l bagi? Si mai zice lumea de ferguson ca e mare antrenor. E un mare gaozar, aia e.

 

Oricine in locul lui Van Persie, in acest sezon, facea cel putin la fel de mult. Avand in vedere ca Hernandez a jucat de cel putin 3 ori mai putin decat Van Persie si a dat aproape jumatate la fel de multe goluri, pentru mine e clar ca nu postul de atacant a fost decisiv in acest sezon pentru United.

 

Daca Van Persie dadea 25 de goluri iar Rooney, Wellbeck si Hernandez dadeau in total 10, atunci da, era cum zici tu. Da' asa...

 

Rusescu e decisiv, ca da 20 de goluri in timp ce Nikolic si Costea se chinuie sa scoata 3. Da, asta merge.

Bine, exista si la Steaua caz asemanator: Adi Rocha.

Poate ca daca nu era baiatul super injurat de cioban, dadea si el vreo 15 goluri. Atunci ar fi fost cam greu sa zici ca Rusescu a fost decisiv, nu si Rocha.

 

Oricum Rocha sta foarte bine. E cel mai eficient atacant din campionat. Iar asta se datoreaza jocului echipei!!!! Exact ca la Man Utd.

 

 

Faptul ca a jucat atacant de careu in acest sezon nu inseamna ca sta la pomene, e genul de jucator care oricum coboara foarte mult. Dar cand ii ai in spate pe Rooney, Kagawa, Young sau Giggs de ce?

 

A dat multe goluri stand la pomene dar cu executii care nu le vezi prea des.

 

Pomenele-s tot pomene, prietene. Ca degeaba ai tu executii frumoase daca nu vine mingea la tine. Ovidiu Maier lovea mingea mult mai bine decat o loveste Van Persie. Merita el sa fie numit cel mai tare dintre cei mai tari? Ma indoiesc.

 

Rooney, de care tu zici ca nu e atacant, are un impact mai puternic asupra lui Man Utd decat Van Persie. Rooney e motor, poate trage echipa dupa el. Van Persie nu poate face asta.

 

Cu Real Madrid toata echipa lui UTD avea un singur scop: sa ii dea mingea lui. Ce a facut?

Nu a facut nimic. Pentru ca a dat peste o echipa care nu lasa pasele adversarului sa curga. Or Van Persie, fara pase ideale, nu poate sa faca nimic. Bravo lui, are executii frumoase, e tehnic. Dar daca trebuie sa joace pentru echipa e un jucator cel mult mediocru(vorbim de nivel inalt).

 

Ibrahimovic e decisiv, trage echipa dupe el. Rooney la fel. Rooney nu tre sa stea la pomene ca sa dea gol. Asta nu intelegi tu. Rooney poate sa si munceasca, sa si dea frumos in minge, sa si dea goluri, sa si dea pase de gol. O sa fie cea mai mare pierdere pt Utd daca pleaca. O sa vezi.

 

 

Rooney nu este un marcator. De cand joaca in Premier League, doar in 2 sezoane a depasit barierea de 20 de goluri.

 

Acelasi lucru e valabil si pentru olanez. A dat peste 20 de goluri in doar 2 sezoane. Cel de anul trecut si anul asta. Atat. In rest dadea tot pe la 10 goluri pe sezon marele marcator.

 

Si, cum am zis si inainte, Rooney nu joaca intotdeauna varf impins, la pomene!

 

Nu-i niciun bullshit. Asta e adevarul. Van Persie joaca la o echipa campioana spre deosebire de Bale, Suarez, Di Natale, Cavani.

 

Si campioni inseamna cei mai buni. Iar Van Persie a fost anul asta cel mai bun dintre cei mai buni. Simplu.

 

Iti arat mai jos de ce e bullshit. Si o sa ma folosesc de ce zici tu. Adica o sa folosesc materialul clientului.

 

 

 

Ohhooho, intr-un fotbal in care avem Cupa Mondiala, Liga Campionilor si alte 4 trofee importante (Primera, Serie A, Premier, Bundesliga) tu imi zici ca Suarez si Falcao au castigat la cariera lor. Unul a luat niste trofee in Olanda, unde nivelul este infinit mic fata de restul Europei si altul a castigat niste trofee in Portugalia (nu stiu care-i mai slaba, O sau P) si 2 Europa League, trofeu unde te bati cu Rubin Kazan si Frankfurt.

 

Eu vorbesc aici despre cel mai inalt nivel din fotbal. Suarez si Falcao au nevoie sa castige trofee majore.

 

Revin, eu vorbesc strict de sezonul 12/13, in care Falcao si Suarez au fost sub RvP.

 

Ia uite ce a castigat Van Persie in toata cariera lui:

 

Honours

 

Feyenoord

 

UEFA Cup (1): 2001"02

 

Arsenal

 

FA Cup (1): 2004"05

FA Community Shield (1): 2004

 

Manchester United

 

Premier League (1): 2012"13

 

Deci un titlu amarat, asta de anul asta. Atat. In rest, din ce ai zis tu, nimicuri.

Dar doar acest titlu din anul asta il face automat cel mai bun.

 

Deci un titlu jegos. UN SINGUR TITLU! La Arsenal a fost 0 barat. La Feyenoord a luat o Cupa UEFA jucand impotriva echipelor gen Rubin Kazan(Desi evident nu e asa. Ca in 2000 nu era sistemul de acum, era altfel, mult mai greu. Plus ca daca treceai in primavara, la fel ca acum, dadeai peste echipe de CL. Numai ca pentru tine Premier League = zeu, celelalte competitii = fraieri)

 

Doar asa de curiozitate. Daca United nu lua titlul dar van Persie dadea tot 25 de goluri. Ai fi zis la fel?

Eu cred ca da. Pentru ca la tine vorbeste subiectivitatea. Tu nu poti sa fii obiectiv. Doar ca atunci ai fi venit cu alte argumente. Ceva gen "e la primul an la echipa" sau "a jucat intr-un sistem necunoscut" sau "a tras dupa el o echipa de babalaci".

 

 

 

Da' unde am scris eu amice pe Torres presiunea l-a invins? Am scris clar ca au fost mai multi factori. Cand cresti nivelul e posibil ca randamentul sa nu ramana acelasi. D-asta zic ca astept sa-i vedem pe Falcao, Suarez, Cavani, Lewa la Real, Barca, United, Juve, Bayern si abia apoi sa zicem despre ei ca sunt cei mai buni atacanti din lume. Nu cand joci la Napoli sau Liverpool. Ei au timp sa fie cei mai buni, acum cei mai buni sunt cei care joaca la aceste echipe si obtin performante. Respectiv Messi, Ronaldo, Van Persie, Robben, Ribery, Pirlo.

 

 

Logica ta ma da gata, pe cuvant.

 

Vorbim aici despre niste fotbalisti OBISNUITI CU PERFORMANTA! Nu despre Nikolic, ba! Falcao, Suarez, Cavani, etc. - astia au jucat deja in destule meciuri cu miza incat sa nu le mai tremure genunchii cand calca la Barca acasa sau la United acasa.

 

Tu ii tratezi de parca astia au jucat doar in Liga a treia in timp ce van persie a dominat Champions League-ul in fiecare an. De unde le scoti?

 

 

Chiar crede cineva ca, daca veneau la united Suarez sau Falcao, s-ar fi pierdut? Hai ma!

 

Pai ciudatul ala de Ibrahimovic a jucat doar la echipe care se bateau pentru trofee toata cariera lui. Ala niciodata nu s-a speriat de nimic si a dominat oriunde s-a dus. Chiar si la Barca a dat vreo 20 de goluri in sezonul ala pe care aia l-au considerat ratat pentru el.

 

Cum a aratat Cristiano Ronaldo in primul sezon la Real si cum arata acum?! Cum a aratat Berbatov in primul an la United?

 

Tu compari mere cu masini dacia.

 

Ronaldo la Real face ce vrea el. La fel ca Messi. Ala are libertate de miscare, nu are treaba.

A tras careva pentru Berbatov sa ajunga golgheter? Nu cred.

 

Tu, care te dai mare cunoscator al fotbalului, ar trebui sa cunosti ce sunt alea sarcini de joc. Ar trebui sa stii de ce nu dau fundasii la fel de multe goluri ca atacantii. Acum te faci ca nu stii? Pai normal, ca doar te ajuta in discutia asta.

 

 

Poate ca si calitati, dar nu poti spune ca e cel mai bun. A jucat totusi 31 de meciuri anul asta si a marcat 14. Daca era atat de bun atunci isi obliga antrenorul prin joc sa-l titularizeze meci de meci.

 

 

Ohohohoh. Dzeko, saracu', putea sa dea 3 goluri pe meci in fiecare meci in care intra, ca tot nu-l baga Mancini. Are 14 goluri in 1783 de minute. Deci 14 goluri in vreo 20 de meciuri. Ca saracu' nu a jucat el chiar atat cat ar fi trebuit. Plus ca multe goluri le-a dat din postura de rezerva, jucand cate 20 de minute.

 

Asta da atacant decisiv. A dat cu 10 goluri mai putin ca van Persie si a jucat aproape cu 50% mai putin ca el.

 

Vom vedea la anu', daca mai ramane la echipa, daca am sau nu dreptate. Eu cred ca va ramane si cred si ca va fi folosit de urmatorul antrenor. Ca e imposibil ca aia sa aduca pe unu' la fel de prost ca mancini.

Anfield15.05.2013 10:38
@Anfield

 

Da-mi si mie niste videouri sa ma conving si eu de alea nu stiu cate goluri marcate de VP din offside, ca am un lapsus. Presupun ca ti-ai verificat sursa, nu ai dat doar copy/paste de pe un anumit blog.

 

Vlad, astia dupa ce ca-s pe un amarat loc 8, 9 se mai si cred campioni mondiali.

 

:))))))

 

ManU(re) câștigă cu 3-0 in meciul cu Villa, din care toate cele 3 goluri sunt marcate de RVP... din offside.

 

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hpho...141420240_n.jpg , https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hpho...565298095_n.jpg , https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hpho...626371074_n.jpg .

 

În meciul direct cu LFC din tur furați ca in codru. Shelvey a fost eliminat, deși trebuia și Evans. Arbitrul a fost din nou inexistent. Suarez a fost faultat in careu, dar din nou arbitrul a fost invizibil. Ați primit penalty cadou pe finalul meciului, deși a fost și acela inexistent. Desigur că golul a fost marcat tot de atotstivuitorul RVP.

 

Să nu amintesc că Van Pussy trebuia eliminat in minutul 84, dar a primit doar galben. Nu ințeleg de ce Ferguson Association nu vă dă titlul din prima etapă și să ne lase pe noi să jucam separat.

 

P.S. Pentru toate celelalte, google is your friend.

Ronnie15.05.2013 10:56
ManU(re) câștigă cu 3-0 in meciul cu Villa, din care toate cele 3 goluri sunt marcate de RVP... din offside.

 

Prietene, ai chef de conversatie sau ce faci? Macar cu Adrian pot avea o discutie baza pe argumente, da' cand vad ce prostie zici tu aici ma intreb daca are rost sa-ti raspund sau nu. O fac, pentru ultima oara daca nu incetezi sa fii subiectiv. Vorbesti de Van Persie de zici ca-i cel mai prost atacant de pe pamant doar pentru ca joaca la rivala.

 

Toate cele 3 faze au fost pe linie. Ai ochelari de cal de vezi tu mai bine? Ai auzit de credit dat atacului daca faza-i pe linie?

 

3 goluri se anuleaza. Au mai ramas 4. Care-s alea?

 

PS: Suarez a marcat 12 goluri neregulamentare in acest sezon.

Anfield15.05.2013 11:03

Daca ai un picior in fața liniei de offside, ești in offside. RVP nu a fost pe linie la nicio faza. Mai pune și tu mana pe regulamentul ala. Mă așteptam să nu il știi, doar ești glory hunter.

drvladyk15.05.2013 11:03
Macar cu Adrian pot avea o discutie baza pe argumente, da' cand vad ce prostii zici tu aici ma intreb daca are rost sa-ti raspund sau nu. .

 

Asa ma gandeam si eu, parca plecai la facultate...

Arsenal1886Steaua194715.05.2013 11:22

Van Persie pana acum 2 ani jumate a stat 70 % din timp accidentat sau in umbra lui Henry. Era greu sa marcheze +20 goluri pe sezon.

 

Eu nu contest valoarea lui. Chiar daca pleacara de vara trecuta mi s-a parut o tradare foarte mare si mai ales declaratiile lui mi s-au parut mizerabile nu pot sa zic ca nu e un atacant exceptional.

 

 

Totusi dpmdv sezonul trecut el a fost peste sezonul asta ca rezultate personale. Efectiv a tras pe Arsenal dupa el. Si s-a si vazut ca o jumatate de an dupa plecarea lui s-a resimtit Arsenal...abia acum in ultimele 3-4 luni si-a mai revenit echipa.

 

Pe locul 3 dupa Messi si Ronaldo nu consider ca e dar clar este in primii 5-6 din lume. Pentru mine e genul de atacant care atunci cand te astepti sa nu faca nicio branza sa rupa norii si cand te astepti sa fie cel mai bun sa fie praf.

 

Cred ca daca nu era atat de ghinionist la viata lui sa fie asa fragil si sa se tot accidenteze ar fi fost mult mai sus acum. Si in acelasi timp cred ca daca ar fi fost la orice alta echipa sa aiba atatea accidentari ar fi fost demult aruncat ca o masea stricata si probabil era mult mai jos acum. Doar Wenger cred ca poate sa aiba rabdare atata cu jucatorii chiar daca ei nu se ridica la nivelul la care ar trebui.

Ronnie15.05.2013 11:34
Daca asta e argumentul tau pentru tot, iti zic eu ca nu e foarte bun. Ia pune-l pe Van Persie la o echipa de mijlocul clasamentului sa vedem ce face. Eu zic ca nu o sa se descurce deloc. Si nu pentru ca l-ar afecta presiunea. Ci pentru ca el are nevoie de ajutor mult din spate. Are nevoie de oameni care sa-i dea mingea, care sa-i faca spatii, care sa-l protejeze.

 

N-ai de unde sa stii ce face Van Persie la o echipa de mijloc. Poate reuseste, poate nu. Asta este o situatie ipotetica. Eu vorbesc de fapte reale, Van Persie joaca la o echipa de top si in sezonul 12/13 a fost cel mai bun dintre cei mai buni.

 

Nu-i chiar asa. Liverpool, Chelsea, Arsenal, City, astea nu-s echipe de mijlocul clasamentului.

 

Eu de Liverpool am zis ca e o echipa de mijloc. Nu-mi baga cuvinte-n gura.

Si nu-i asa? Liverpool e pe 7. Anul trecut au terminat pe 8. Acum 2 ani pe 6. Acum 3 ani pe 7. Ti se par asa buni? Ei sunt o echipa istorica care momentan au 2-3 jucatori care ar face fata la o echipa de top, in rest nu-s mare branza.

 

Tu nu ai vazut ca Rooney si Hernandez au fost cel putin la fel de eficienti ca el? Doar ca ei au jucat mai putin . Pai Hernandez, la forma pe care a aratat-o, putea sa dea peste 30 de goluri usor. Repet, el are vreo 10 goluri in 10 meciuri.

 

Nu conteaza media de goluri la minute jucate aici. Conteaza numarul, cantitatea. Asta e marea ta greseala pe care o faci, vezi un atacant care a marcat 2 goluri in 3 meciuri si crezi ca pana la final o tine tot asa.

 

Atacantii au perioade in care nu inscriu deloc. Van Persie a marcat in primele 7-8 meciuri la United vreo 15 goluri si in luna martie nu a mai inscris deloc. Ei pot prinde momente si momente.

 

Sunt unii atacanti nascuti sa fie rezerve si sa intre pe final cu rol decisiv, gen Hernandez, si altii care sunt facuti sa fie titulari, gen Van Persie. Hernandez a fost titularizat in multe meciuri si nu a facut nimic.

 

Ferguson nu-i nebun sa nu-l bage daca era asa bun. Eu ti-am zis ca am urmarit United in acest sezon meci de meci si cand Hernandez era la balon in afara careului era mingea pierduta, spre deosebire de Van Persie care e plin si de calitati tehnice.

 

Pai, daca dobitocul ala iti da goluri si pase de gol si e in super forma, de ce dracu' sa nu-l bagi? Si mai zice lumea de ferguson ca e mare antrenor. E un mare gaozar, aia e.

 

Despre ce dobitoc vorbesti? Rooney nu a fost in forma in niciun moment in acest sezon, a fost un jucator mediu. Iar Hernandez in nota obisnuita lui, 1 gol la 3 meciuri.

 

Pomenele-s tot pomene, prietene. Ca degeaba ai tu executii frumoase daca nu vine mingea la tine.

 

Hai sa-ti arat niste "pomene".

 

 

 

 

 

 

Daca tu zici ca a stat numai la pomene eu nu stiu ce sa mai zic. Arata-mi tu un atacant care a marcat toate goluri dupa actiuni personale.

 

E drept, majoritatea golurilor lui Van Persie sunt din careu, da' probabil la acest lucru e cel mai bun din lume. Asta este calitatea lui principala, cand e in pozitie de gol nu prea rateaza.

 

Rooney, de care tu zici ca nu e atacant, are un impact mai puternic asupra lui Man Utd decat Van Persie. Rooney e motor, poate trage echipa dupa el. Van Persie nu poate face asta.

 

Aici te contrazici. Rooney sezonul trecut a juca meci de meci si United a pierdut campionatul, anul acesta Van Persie a jucat meci de meci si United a luat campionatul la pas, Rooney prinzand doar jumatate din meciuri ca titular.

 

Ibrahimovic e decisiv, trage echipa dupe el. Rooney la fel. Rooney nu tre sa stea la pomene ca sa dea gol. Asta nu intelegi tu. Rooney poate sa si munceasca, sa si dea frumos in minge, sa si dea goluri, sa si dea pase de gol.

 

CORECT! CORECT 100%! Acum eu te intreb: daca Van Persie era genul de jucator ca Rooney atunci de ce il mai cumpara Ferguson? De ce era nevoie de 2 jucatori care sa se calce pe teren? Rooney si Van Persie se completeaza perfect!

 

Ia uite ce a castigat Van Persie in toata cariera lui

 

N-ai inteles nimic din ce-am zis. Repet a nu stiu cata oara, pana ma plictisesc, eu vorbesc de Van Persie din sezonul 12/13, de Falcao din sez 12/13, de Suarez din sez 12/13. Discutia a pornit de la faptul ca eu am zis de RvP ca e cel mai bun dupa Messi si Ronaldo strict in sez 12/13.

 

Falcao a jucat la A. Madrid in acest an, Suarez la Liverpool, Cavani la Napoli.

 

Ca sa-i gasesti rival lui Suarez vorbeste-mi de alti atacanti care au jucat la acest nivel in acest an: Benzema, Higuain, Sanches, Aguero, Tevez, Torres, Vucinic, Muller, Gomez, Mandzukic. Astia sunt atacanti care mai demult erau niste "Falcao" si niste "Suarezi" jucand la echipa mai mici si au ajuns la echipe de top. Iti amintesti ce rupeau Aguero si Torres la A. Madrid, iti amintesti ce rupea Benzema la Lyon, Gomez la Stuttart?

 

Doar asa de curiozitate. Daca United nu lua titlul dar van Persie dadea tot 25 de goluri. Ai fi zis la fel?

 

Nu, clar. Daca castiga City campionatul si sa zicem Aguero marca 20 si United era pe 2 si RvP marca 25, as fi recunoscut ca cele 20 marcate de Aguero sunt infinit mai importante decat cele 25 ale lui VP pentru ca ele au adus un trofeu, un trofeu extrem de important.

 

Tu ii tratezi de parca astia au jucat doar in Liga a treia in timp ce van persie a dominat Champions League-ul in fiecare an. De unde le scoti?

 

Zici de jucatori obisnuiti cu performanta da' nu-ti dai seama ca Falcao si Suarez n-au niciun minut in UEFA Champions League?!?! Cavani are si el un sezon, atat. Despre ce jucatori obisnuiti cu performanta vorbim? Daca ei sunt obisnuiti cu performanta atunci Xavi si Iniesta ce pusca mea mai fac?!

 

Chiar crede cineva ca, daca veneau la united Suarez sau Falcao, s-ar fi pierdut? Hai ma!

 

Chiar credea cineva inainte ca Torres sa plece de la Liverpool la Chelsea ca se pierde in halul ala?

Chiar credea cineva ca Carrol cand a plecat de la Newcastle si era pe val se pierde la Liverpool?

Chiar credea cineva ca Owen cand a plecat de la Liverpool (care era super echipa atunci) la Real se pierde?

 

Adrian, nu te avanta. Hai sa-i vedem la echipe mari. Fotbalul nu-i matematica.

 

Ronaldo la Real face ce vrea el. La fel ca Messi. Ala are libertate de miscare, nu are treaba.

 

Pentru ca s-au adaptat si au iesit in evidenta ca fiind cei mai buni. De ce nu are Di Maria libertatea lui Ronaldo? De ce nu are Alexis Sanchez libertatea lui Messi? De ce nu are Valencia libertatea lui Rooney?

 

Stai sa-l vedem si sezonul urmator pe Van Persie. Eu zic ca o sa fie mai bun decat anul asta. Anul urmator este deja integrat si sistemul poate sa fie facut dupa el. Ma rog, acum cu schimbarea antrenorului o sa fie greu pentru United in primul sezon.

 

Dzeko, saracu', putea sa dea 3 goluri pe meci in fiecare meci in care intra, ca tot nu-l baga Mancini. Are 14 goluri in 1783 de minute. Deci 14 goluri in vreo 20 de meciuri. Ca saracu' nu a jucat el chiar atat cat ar fi trebuit. Plus ca multe goluri le-a dat din postura de rezerva, jucand cate 20 de minute.

 

Asta da atacant decisiv. A dat cu 10 goluri mai putin ca van Persie si a jucat aproape cu 50% mai putin ca el.

 

Exact cum am zis. Sunt jucatori care intra bine in timpul meciului si care intra bine din start. Sa stii ca m-am uitat la cateva meciuri cu Dzeko titular si nefacand nimic si altele in care intra in min 85 si marca.

 

Poate bosniacul se simte mai bine cand echipa adversa e deja obosita, cand nu are un marcaj pregatit din start.

 

Chiar daca are 14 goluri in 20 de meciuri asta nu inseamna ca la 40 are 28. Un atacant poate prinde usor o forma proasta.

Ronnie15.05.2013 11:41

Unde vezi ma tu offside aici?

 

11.jpg

Anfield15.05.2013 11:57
Unde vezi ma tu offside aici?

 

11.jpg

 

Pai nu aici era offside-ul, ci inainte cu cateva secunde. :))))

 

64115_563600780347217_2141420240_n.jpg

Ronnie15.05.2013 11:59

N-ai gasit si vreun fault in atac neacordat inainte sa inceapa meciul? :))

Anfield15.05.2013 12:13
N-ai gasit si vreun fault in atac neacordat inainte sa inceapa meciul? :))

 

De acolo a inceput acțiunea ce a dus la gol. Și tot RVP e cel in offside.

 

A fost offside și la golul egalizator in meciul cu West Ham United, terminat 2-2. Sam Allardyce a fost și amendat de FA deoarece și-a exprimat public parerea in legatură cu o altă hoție marca Man U. SAF nu a fost niciodată amendat pentru faptul că a declarat că o decizie sau alta a fost incorecta

 

Și uite un cadou de la Rafa Benitez, back in 2008/09, cand SAF a câștigat titlul datorită influențelor la FA.

 

"To complain and to always have an advantage is not fair." - și campionii zic de Liverpool că se plang...

Adrian15.05.2013 12:15
Cred ca daca nu era atat de ghinionist

 

Nu-i doar asta. Van Persie a cam fost si cocalar mare. N-a avut grija de el, si-a batut joc chiar. Si chestiile astea s-au vazut si pe teren.Ca la un nivel foarte inalt, nu prea merge cu trisatul.

Arsenal1886Steaua194715.05.2013 12:49

@Adrian

A fost si viata extrasportiva o problema... a fost aproape de puscarie la un moment dat acuzat fiind de viol. Oricum e greu sa faci un top al atacantilor. Fiecare are stilul lui , fiecare echipa are stilul ei. Conteaza mult lucrurile astea. Fiecarui om ii place un anumit tip de jucator. Pentru mine de exemplu Henry o sa ramana mereu cel mai complet atacant pe care l-am vazut jucand. Si cel mai bun. Poate pentru altii Henry nu inseamna cine stie ce.

Adrian15.05.2013 13:35

Nu a fost aproape. Chiar a facut puscarie cateva saptamani.

Arsenal1886Steaua194715.05.2013 14:08

Da.. e posibil. Nu mai tin minte. Stiu doar ca a fost scandalul. Era undeva prin 2005 parca.

gio_stgloria15.05.2013 14:19
Poate pentru altii Henry nu inseamna cine stie ce.

Vreau si eu sa-l vad pe ala. Da sa nu fie unu care n-are treaba cu fotbalul de nici un fel.

Anfield17.05.2013 10:48
Retiring David Beckham is set to be offered a top job with the Football Association.

 

Era Ferguson Association (FA) se pare că mai evolueaza. United ar putea să ajungă la al 4-lea membru din federație. Incredibil!

Ronnie17.05.2013 11:49

Lasa ma ca se retrage Suarez acus si o sa aveti si voi un membru in Twilight :))

Anfield17.05.2013 15:26

După ce se va retrage RVP se va mai face o

.
blindius17.05.2013 18:20

Am uitat ce nick avea userul acela de a primit ban nelimitat si era mare fan Liverpool. :D

 

Meciuri incinse maine pentru ultimul loc de UEFA Champions League, Spurs primesc vizita celor de la Sunderland iar Arsenal se deplaseaza la Newcastle, echipa pe care a invins-o cu 7-3 lin tur.

 

Sunderland si Newcastle nu mai au nici o miza, poate doar pe cea a onoarei. Dupa ce si-au pierdut principalii marcatori, cele doua echipe s-au zbatut aproape de zona retrogradarii, Fletcher-accidentat la Sunderland si Demba Ba, plecat la Chelsea de la Newcastle.

 

Spurs sunt la un punct in spatele lui Arsenal, ambele echipe sunt aproape obligate sa castige si cred ca vor merge all attack. Santi Cazorla si Gareth Bale sunt doi din primii trei mijlocasi ai acestui sezon, iar cel putin din partea lui Bale se asteapta o evolutie aducatoare de succes maine.

 

Ramane de vazut daca Newcastle are sete de revansa sau daca Paolo di Canio, managerul lui Sunderland, poate motiva o echipa scapata de griji si lipsita de cei mai buni jucatori.

drvladyk17.05.2013 18:44
Am uitat ce nick avea userul acela de a primit ban nelimitat si era mare fan Liverpool. :D

 

Nu fi rau, oricum e plin de clone... si iti dai seama de cand tine in el?!

Anfield18.05.2013 12:30

Nu sunt clona, se poate verifica, dar se pare că nu sunteți suficient de inteligenți.

«12021222324»