FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Barclays Premier League

«12324»
blindica06.06.2012 16:35

Premier-League.jpg

 

Sezonul 2012/13 al Barclays Premier League va incepe din data de Sambata, 18 august 2012.

 

Au promovat din Championship:

 

- Reading

- Southampton

- West Ham United

 

Au retrogradat din Premier League:

 

- Bolton Wanderers

- Blackburn Rovers

- Wolverhampton Wanderers

 

Campioana en-titre: Manchester City

 

Detinatoarea Cupei Angliei: Chelsea Londra

 

 

 

 

 

 

Arsenal1886Steaua194707.06.2012 20:05

Abia astept sa reinceapa fotbalul adevarat :D

red&blue_boy08.06.2012 05:07

Si eu.

Si disputa United vs Liverpool de pe forum. :D

Ronnie08.06.2012 07:25

Pe forum, ca in realitate United-ul cu care se lupta Liverpool tinde mai mult spre Newcastle.

red&blue_boy08.06.2012 07:46

Nu e adevarat, Newcastle se taie sezonul asta. :D

 

Nu se stie, cu antrenorul asta nou si jucatori caliti la un turneu european, plus noi transferuri, se poate schimba situatia. Liverpool poate urca, sa nu mai lupte cu Wigan !!! :)

 

 

drvladyk08.06.2012 08:30

Ahaaa... deci poate de aia umple mosneagu nationala de jucatori de acolo, sa-i caleasca pt campionat... nu ma gandisem la varianta asta.... O sa fie caliti ca otelu de Damasc, or rupe tot la anu:)):))

Kellerman08.06.2012 09:57

Incepe hegemonia.

drvladyk08.06.2012 13:08

Meme, tu erai, ma?

gio_stgloria08.06.2012 13:18

Arsenal%204%20old%20logo.png_thumb.jpg

 

 

Un nou sezon in care vom spera la ceva maret. :)

drvladyk08.06.2012 13:35

Nu v-ati plictisit? Stiu ca speranta moare ultima da... :)):))

Ronnie08.06.2012 13:56
Incepe hegemonia.

 

Panica mare pe Wigan.

gio_stgloria08.06.2012 13:58

Noi n-avem banii vostri. Sper la inca cateva veniri si dupa mai vorbim . :angry:

Ronnie08.06.2012 14:00
Noi n-avem banii vostri.

 

Parca noi am fi baieti de bani gata.

drvladyk08.06.2012 14:37

pai tu esti:)):)) eu ma chinui cu munca

 

Ps gio nu te incrunta ca faci riduri:P

Kellerman08.06.2012 14:53

Rodgers pass&move :D

Maye17.06.2012 17:06

Al treilea tricou al celor de la Liverpool pentru sezonul 2012-13 :

 

wstm200z.jpg

 

Odios.

Ronnie17.06.2012 17:10

Daca nu e o gluma intra clar la cel mai urat echipament din istoria moderna a fotbalului mare.

Kellerman17.06.2012 19:27

Nu e oficial, dar eu n-as comenta nimic daca as fi in locul vostru, avand in vedere ce pijamale aveti voi, si la voi nu e vorba de al treilea tricou. :D

 

In alta ordine de idei, cica maine aflam programul din sezonul viitor. :D

blindica17.06.2012 21:45

Cum poa' sa arate tricoul acela, zici ca-i camasa din aceea hawaiiana. :yeahh:

 

Agger si Suarez:

 

hawaiian-shirt-for-aloha-friday-06.jpg

 

 

Kellerman18.06.2012 07:35

Nu radeti. Se poate si mai rau.

 

4142000_700b.jpg

 

4188837_700b.jpg

 

4239656_700b.jpg

 

7186844050_5b32f0ed2a_o.jpg

blindica18.06.2012 08:17

Acu` douazeci de minute s-a dat publicului programul pentru sezonul 2012-2013!

 

Prima Etapa are loc pe 18 august:

 

Arsenal v Sunderland

Everton v Manchester United

Fulham v Norwich City

Manchester City v Southampton

Newcastle United v Tottenham Hotspur

Queens Park Rangers v Swansea City

Reading v Stoke City

West Bromwich Albion v Liverpool

West Ham United v Aston Villa

Wigan Athletic v Chelsea

Boxing Day:

 

Arsenal v West Ham United

Aston Villa v Tottenham Hotspur

Everton v Wigan Athletic

Fulham v Southampton

Manchester United v Newcastle United

Norwich City v Chelsea

Queens Park Rangers v West Bromwich Albion

Reading v Swansea City

Stoke City v Liverpool

Sunderland v Manchester City

 

Restul programului il aveti dand click AICI

 

 

Kellerman18.06.2012 08:36

Primele 3 etape acasa cu City, Arsenal si United. Seems legit.

*Alecs*18.06.2012 18:09

Oh boy, oh boy, inca doua luni fix incepand de azi.

 

Dar pana la prima etapa mai sunt si Community Shield pe 12 august si primul tur din Cupa Ligii.

 

Anul acesta sper sa nu mai existe vreo problema si primul meci sa fie cel de la 14:45 (anul trecut s-a anulat din cauza problemelor din Londra). Posibil Everton - Man United sau Newcastle - Tottenham.

Kellerman24.06.2012 18:05

de pe topicul cu euro, ca se oparesc moderatorii daca mai discutam pe forum (pentru ca nu asta e scopul unui forum, nu ?)

 

Ce sa zica si Kellerman acum? Liverpool nu da niciun jucator SERIOS la echipe nationale din afara Angliei. :D

 

Xabi Alonso a marcat ieri doua boabe. :D

 

Dar nu e nevoie sa trimita jucatori in strainatate, Liverpool ii tine pentru ei. Uite de exemplu Gerrard este si capitanul nationalei. Asta e diferenta dintre Liverpool si United. :D

blindica24.06.2012 19:31

Show us some love, Kellerman! :P

 

http://fantasy.premierleague.com

 

Pare interesant site-ul acesta in perspectiva noului sezon!

 

Mai stia cineva, ati mai jucat?

 

 

 

 

«12324»