FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Barclays Premier League

«1171819202124»
Arsenal1886Steaua194726.04.2013 15:29

Manchester United a devenit matematic regina in Premier League, dupa victoria de luni seara, 3-0 cu Aston Villa si rivalii de la Arsenal vor sa o primeasca asa cum se cuvine.

Intr-un semn de respect, care ar putea parea putin ciudat in campionatul nostru, Manchester United va fi primita pe Emirates cu garda de onoare.

"Vorbim despre o traditie in fotbalul englez, pe care nu ne-am gandit niciun moment sa o incalcam.", a declarat Arsenel Wenger.

 

 

 

Asta inseamna Premier League si fotbal civilizat :)

gio_stgloria03.05.2013 14:47
Ronnie06.05.2013 21:27

Alexandru, MoWeed...cum vi s-a parut eliminarea lui Rafael din meciul cu Chelsea? Tot United este echipa ajutata de arbitrii? PS Webb a fost la centru.

drvladyk06.05.2013 21:53
Alexandru, MoWeed...cum vi s-a parut eliminarea lui Rafael din meciul cu Chelsea? Tot United este echipa ajutata de arbitrii? PS Webb a fost la centru.

 

Hai mai, ca stiu deja ce vor spune. Te bati cu morile de vant

Alexandru H.06.05.2013 23:10

Da, ma, sunteti persecutati de arbitrajele din Anglia. Rafael nu trebuia eliminat pentru ca lovitul adversarilor trebuie recompensat, nu pedepsit. Iar lui Webb probabil nu i-ati mai platit salariul, economisiti bani pentru aducerea lui Ronaldo... e normal ca omul s-a decis sa va chinuie un pic...

Adrian06.05.2013 23:18

Rafael a fost eliminat corect. Dar trebuia dat afara si David Luiz. Mai ales ca parca avea un galben in momentul ala. Oricum, sper ca David Luiz sa primeasca cateva etape de pauza.

drvladyk07.05.2013 07:50

Atacul violent si de o cruzime inimaginabila al lui Rafael:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=eDHgwH1kIVE

 

Asta ar trebui scos din viata sportiva, incredibil, sa dai pe langa minge si sa il atingi pe adversar..... mai ceva ca in mma....

Ronnie07.05.2013 08:25

A fost o intrare de galben cel mult. Nu a fost un fault intentionat si nici violent. Se vede din reactia lui David Luiz. Da' cand ramai fara argumente mai bine bagam niste ironii si depasim cu bine momentul.

 

United, echipa ajutata de arbitrii in frunte cu Webb, legenda continua.

MoWeed07.05.2013 10:03

Ahahahaha. Probabil numai daca ii rupe picioarele e fault de rosu pentru unii. Cica n-a fost intentionat :)))

Arsenal1886Steaua194707.05.2013 10:53

Cartonasul a fost dat pentru intentie nu pentru intensitate. Eu zic ca e justificat.

 

 

As fi vrut sa castige United meciul asta sau macar sa se fi terminat egal.

Ronnie07.05.2013 11:11

Bai, frate, parca urmariti PL de o saptamana. Un campionat unde se joaca atat de fizic sa dai rosu la o faza ca aia e de ras.

 

Apropo, in poza de mai jos, la accidentarea lui Rooney nu s-a dat nici macar fault.

 

577587_603818272961721_1061140013_n.jpg

Adrian07.05.2013 11:44

Mai, nu-i vorba de cat de tare a fost intrarea, e vorba ca a vrut sa il loveasca. Asta e. Amandoi trebuiau dati afara pentru comportament nesportiv.

MoWeed07.05.2013 11:58

Exact. Si intentia se pedepseste, Ronnie!

drvladyk07.05.2013 12:33

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=eDHgwH1kIVE

 

Sunteti siguri ca despre asta vorbim? Ma rog, normal ca sunt subiectiv, dar vad ca vrea sa dea in minge si pe ala nu il atinge cine stie ce. Eu vad ca era si balonul pe traiectorie...

 

1. Era sau nu era?

2. Daca era, unde e intentia?

Ronnie07.05.2013 12:38

Intentia?!?! In fiecare meci sunt macar zece faulturi facute intentionat, dar fara intensitate.

 

Si daca eu ma prefac ca-i trag un pumn ca Doroftei si cand ajung la obrazul adversarului il mangai primesc rosu? Pentru ca despre asta vorbim.

 

Hai sa fim seriosi, mi se pare aiurea sa vorbim despre rosu la aceasta faza in Premier League. E un campionat unde abia se da galben pentru o intrare ca a lui Rafael.

 

Daca s-ar da cartonas rosu la orice fault facut cu intentie s-ar termina toate meciurile prin minutul 60.

Adrian07.05.2013 12:45

Mi-aduc aminte ca acum cativa ani Deco a fost eliminat dintr-un meci de CL doar pentru ca a lovit prieteneste, in joaca, cu piciorul un jucator de la echipa adversa. Cei doi erau prieteni si chiar apartineau de acelasi club, Porto. Celalalt jucator, nu ii mai tin minte numele si nici nu mai stiu la ce echipa era, era imprumutat de porto la echipa respectiva.

 

In gluma, Deco l-a atins(ca nu se poate vorbi de lovit sau nu stiu ce) cu piciorul. Arbitrul l-a dat afara. Chiar daca Deco incerca sa ii explice ca "he's my friend, he's my friend".

drvladyk07.05.2013 12:52

Bai baieti, m-am mai uitat de 3 ori, vrea sa dea in minge, atac intarziat ok, rosu nu.

Lorimer07.05.2013 12:59

E haotic, e capiat...miscarea piciorului nu prea pare altceva decat un sut catre adversar. Ca el a vrut altceva, a alta poveste, dar nu e prima oara cand acest baiat dovedeste ca se maturizeaza fotbalistic cam greu...

Arsenal1886Steaua194707.05.2013 13:05

Eu am vazut prea multe accidentari urate de cand urmaresc Arsenal si cred ca trebuie evitate astfel de intrari ... chiar daca a vrut sa-l sperie..putea totusi sa ii prinda piciorul ..si poate iesea urat.

 

 

Si David Luiz trebuia penalizat poate pentru ca a facut circ...

 

 

 

 

Ronnie07.05.2013 13:45

Rosu lejer la Nani, rosu pentru nimic la Rafael. Deja se invata lumea.

drvladyk07.05.2013 14:02

Ei nu demonstreaza nimic, nu mi-a raspuns inca nimeni, in afara de Lorimer dar cam metaforic :P, la o intrebare simpla:

Era balonul pe traiectorie?

 

Da' tu ma enervezi ca nu o lasi balta...

 

 

PS stiu ca pare aiurea comentariul meu, da' a editat asta micu, va intreba ceva de demonstratii :P

Ronnie07.05.2013 14:03

Ce sa fac ma daca stau degeaba toata ziua si n-am ce face. Toata lumea-i la munca si la facultate numa' eu o frec pana diseara.

 

Incerc si eu sa mai alung din plicti.

drvladyk07.05.2013 14:06

Eu sunt acasa de 4 saptamani si mi-a mai dat dr 6 :))

red&blue_boy07.05.2013 15:07

Pfff, nimic nou p-aici, United si restul lumii. :P

 

 

 

Arsenal1886Steaua194707.05.2013 15:23

United - singuri impotriva tuturor :)))))

«1171819202124»