FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre si pentru schimbare

«14567813»
axl09.02.2012 11:53
Singura solutie e sa se organizeze redactorii pe departamente. Unii cu istoria - de exemplu Gandalf, altii polivalenti, altii anti becali etc...

E o idee pe care o gasesc interesanta. Va trebui vorbit in acest sens cu Alex, el este redactorul sef. Momentan lipseste asa ca iti sugerez fie sa-i trimiti un pm fie sa astepti pana cand va reveni pe site si sa-i expui atunciideea ta.

red&blue_boy09.02.2012 12:00
Singura solutie e sa se organizeze redactorii pe departamente. Unii cu istoria - de exemplu Gandalf, altii polivalenti, altii anti becali etc...

Nu stiu, cred ca din start nu da bine un departament gen redactori anti-becali...Lucrul asta poate fi facut de catre oricare redactor, in diferite articole...Nu e nevoie de cineva care sa aiba doar scopul asta, ar insemna ca deja i-am da prea mare importanta ciobanului, chit ca ar fi in sens negativ...

joseph09.02.2012 12:08

daca nemultumirile fata de moderatori nu mai sunt judecate de alti moderatori, ci de o alta autoritate(de ex. comisia asta de etica despre care vorbiti), ati putea sa introduceti foarte frumos si o noua regula pentru a limita abuzul userilor si jocurile de-a soarecele si pisica. de exemplu, ati putea sa dublati pedeapsa utilizatorilor care fac o reclamatie ce se dovedeste falsa/exagerata/nefondata si probabil ati scapa de multe dintre discutiile interminabile de pe aici. la fel, daca un moderator a facut un abuz de putere si a dat o sanctiune aiurea, ati putea sa-i transferati lui sanctiunea(daca nu este un caz prea grav si nu este nevoie de o pedeapsa mai aspra). este cazul sa realizam ca in probeleme de genul asta(care dpmdv nu sunt chiar atat de importante desi pot influenta destul de mult directia site-ului) au gresit si userii si moderatorii si admin-ul si n-ar strica sa-si asume fiecare o mica responsabilitate pentru actiunile lui.

 

daca vreti mai multa implicare... ar trebui rezolvata problema cu orientarea site-ului si cand vor aparea niste proiecte, probabil o sa aveti parte de destula sustinere. oameni care isi doresc protest cred ca sunt destui si acum, dar momentan nu prea au unde sa actioneze pentru ca nu mai merg pe stadion, locul unde s-a desfasurat pana acum lupta. dar multi nu cred ca se vor multumi doar sa vina aici si sa posteze, pentru ca dupa cum spunea si Costi acum ceva pagini... sunt oameni care isi doresc sa actioneze ceva mai mult in realitate si nu sunt prea interesati de socializare pe forum

Kellerman09.02.2012 12:49
Gresesti o data, iti iei ban 3 zile si data viitoare esti mai atent cum formulezi. Nu esti atent cum vorbesti nici dupa ban atunci zbori.

 

 

Nu stiu cum sa-ti zic, dar eu cand primesc ban pentru ca pun sub semnul intrebarii demnitatea lui axl, nu revin dupa 3 zile tocmai curat sau curatat sufleteste si am sa vorbesc numai cu unicorni roz care scot aburi din fund. Ba chiar, e fix invers, eu cand primesc ban abuziv asa cum am primit ultimele 3-4 dati de la axl si Daniel-ionut, ma enervez mai tare si poate chiar incep sa jignesc. Si sunt sigur ca nu vreti nici voi asta, ca am un vocabular foarte bogat in ce nu trebuie sa zic.

 

revine in actualitate punctul ala al regulamentului in care scrie ca moderatorii au intotdeauna dreptate.

 

Ce ? adica moderatorul e Dumnezeu pe pamant care are dreptate suprema mereu ? detine adevarul absolut in toate situatiile ?

 

mai pe scurt, axl este Dumnezeu pe pamant care nu face abuzuri ? asta s-o crezi tu.

 

vorba lui Gandalf, "ma puteti bana, dar nu-mi puteti baga pumnul in gura".

 

Am facut cel putin 4 mii de plangeri impotriva lui axl, in toate aveam dreptate, si nu s-a luat nici o masura.

Stanici09.02.2012 13:09

Kellerman. Asteapta si tu un pic, sa rezolvam problema comuna inantea celei personale. Ai un pic de intelegere ca, daca discutia deviaza, pierdem o oportunitate de a face un lucru bun. Ms.

Adrian09.02.2012 13:19

Pai ignoranta e o binecuvantare. Nu vezi ca ei prefera sa vorbeasca in loc sa actioneze?

Hai sa mai stam vreo 2-30 de ani si sa povestim cum putem sa imbunatatim siteul in loc sa facem.

 

Adevarul e ca moderatorii clar nu vor schimbare. Asta ar insemna sa-si piarda din puterea lor absoluta. Si nici unul nu doreste asta. Degeaba zic si se baga in discutii.

 

O sa se discute pana cand reincepe campionatul, apoi pana cand incepe sezonul urmator si tot asa.

Degeaba tot se lauda baietii astia ca le pasa de site si nu stiu ce, le pasa doar de putere.

 

Si partea nasoala e ca sunt si murdari.

 

Daca ar fi corecti, i-ar durea in cot ca exista o astfel de comisie, ca oricum nu ar pati nimic.

Dar stiu ca sunt murdari, stiu ca vor comite abuzuri si de aia nu isi doresc schimbarea asta.

 

Ca sa fie totul bine, trebuie ras totul si reinceput cu oameni noi. Dar asta nu se va intampla niciodata pentru ca nu il vad pe Calin pregatit sa renunte la postul de moderator sef sau pe altii la puterile lor de moderare.

 

Am avut dreptate pana acum in absolut orice.

Cand am zis ca se vor duce dracului treburile, nu m-ati crezut dar asa a fost.

Acum o s aam dreptate si in legatura cu "discutiile"astea. Vor fi napasta acestei propuneri si garantez ca lucrurile se vor inrautati.

 

Calin va fi indepartat pentru ca e moale, axl va fi pus sef la mozi pentru ca asta isi doreste si pentru ca are prieteni unde trebuie, siteul va fi neutru pentru ca asa vor unii si gata.

Kellerman09.02.2012 13:24
axl va fi pus sef la mozi pentru ca asta isi doreste si pentru ca are prieteni unde trebuie

 

Daca vor sa scape de mine, asta e mai eficient decat banul pe ip, lol.

Adrian09.02.2012 13:38

Calin

 

Am vazut ca mi-ai mai dat 10%.

Cum am propus sa nu mai fii sef la mozi, cum te-ai speriat. HOPA!

Nu mai fiti mah, curve. Fiti barbati.

Daca vreti sa inchideti gura cuiva, banati-l direct, nu va mai ascundeti dupa prostii gen "offtopic".

 

Daca ma apuc acum, gasesc o tona de offtopic de la ronnie in ultima luna, offtopic nesanctionat, offtopic de care s-au plans multi oameni. Diferenta e ca ronnie nu a cerut schimbarea nimanui.

 

Utilizatorii pot acum sa vada cine sunt acesti moderatori.

 

Gandalf a fost banat permanent(nu 7 zile, stati calmi) pentru ca a avut tupeul sa reclame niste nedreptati si pentru ca s-a revoltat ca i-a fost spart mailul.

Eu sunt la un pas de a fi banat pentru ca am propus schimbarea in bine.

Lui Costi i-a fost editat abuziv un mesaj.

 

Felicitari baieti! Veti fi eterni, CA CAstro.

 

 

Moderatorilor

Daca sunteti barbati si daca va pasa de siteul asta, renuntati la posturile voastre. Sunteti incompetenti si nu va descurcati. Sunteti depasiti.

Daca nu sunteti aici pentru putere, renuntati de buna voie si contribuiti la imbunatatirea siteului.

Fane09.02.2012 13:49
Moderatorilor

Daca sunteti barbati si daca va pasa de siteul asta, renuntati la posturile voastre. Sunteti incompetenti si nu va descurcati. Sunteti depasiti.

Daca nu sunteti aici pentru putere, renuntati de buna voie si contribuiti la imbunatatirea siteului.

 

Adriane, referitor la postarea asta am sa-ti dau un raspuns cand ajung acasa ( timpul nu-mi permite in momentul de fata sa intru in detalii )....si da sunt barbat, cui trebuie sa-i demonstrez asta ?

Adrian09.02.2012 13:52

Hai, Fane, lasa-ma cu astea ca n-am chef. Stii foarte bine ca nu am facut referire la tine.

Nu ma pune acum sa enumar, ca n-am chef.

M-am referit la acei moderatori pe care ii mananca mana si care sunt activi doar cand vine vorba de propriul lor interes.

axl09.02.2012 13:53

Confirm cu mana pe inima ca Fane este barbat. L-am vazut in slipi.

 

 

 

Mai oameni buni, discutia asta a pornit foarte bine si s-a mentinut decenta vreme de mai mult pagini, a ajuns acum la pagina a 7-a si daca o compari cu 2, 3 sau oricare alta e o diferenta de la cer la pamant.

 

Ce s-a intamplat?

Unde am luat-o razna?

Care a fost amorsantul?

Din ce motiv a degenerat discutia?

 

Va astept parerile.

Fane09.02.2012 13:53
Hai, Fane, lasa-ma cu astea ca n-am chef. Stii foarte bine ca nu am facut referire la tine.

Nu ma pune acum sa enumar, ca n-am chef.

M-am referit la acei moderatori pe care ii mananca mana si care sunt activi doar cand vine vorba de propriul lor interes.

 

Pai da NUME mon cher...nu-i mai baga pe toti in aceeasi oala !!!!

Cand spui MODERATORILOR, eu la ce sa ma gandesc ????

MoWeed09.02.2012 13:57

Adriane, ma doare in cot de pozitia de sef al moderatorilor. Daca tu crezi ca eu traiesc pentru forumul asta sau pentru "puterea" pe care mi-o aduce pozitia asta in fata unor oameni pe care nu ii cunosc te inseli amarnic.

 

De ce nu iti recunosti vina? De ce, de fiecare data cand primesti sanctiune arunci pisica in curtea altuia "ala n-a primit atunci, eu de ce primesc"? Ronnie a luat 3 zile pauza acum vreo saptamana, tocmai pentru off-topic.

Costi09.02.2012 13:58

@Adrian,

 

ai fost sanctionat pentru ca ai continuat desi ai fost rugat sa incetezi. Kellerman a fost de asemenea sanctionat pe merit. Daca veti continua discutia in felul asta s-ar putea sa fiti banati amandoi si tot ceea ce facem aici sa nu duca la nimic constructiv.

 

Inainte sa vii cu presupuneri despre ce se va intampla te-am rugat personal, de cateva ori, sa ai rabdare pentru ca toate propunerile vor fi analizate iar la sfarsitul saptamanii vom avea niste concluzii de tras. Nu astazi, nu cand vrei tu, ci la sfarsitul saptamanii. De ce? Pentru ca asa vrem noi, pentru ca asa am stabilit. Se stie ca pana acum am judecat maxim de obiectiv orice problema si daca cineva va trebui sa zboare, va zbura. Nu sta nimeni aici pentru putere, nu stiu ce putere ti se poate da intr-un mediu virtual si ce faci cu puterea asta. In ultimele saptamani am vazut zeci de discutii, zeci de certuri, comentarii, Poli in gura, dar in ultimii ani am vazut mult mai putine initiative constructive sau persoane cu dorinta de implicare in ceva.

 

Pana una alta, un nou mesaj de la Gandalf:

 

Ce se intamplă aici e o doar mascarada Vorbiti de detalii (cosmisii, necomisii, punctul 1, punctul 7), cand tot fondul urlă la voi.

Clubul Steaua, siteul, un partid, chiar tara, toate astea inseamna intim si final, o idee. Nu zic de principii sau valori, că deja ar fi penibil.

În cazul in care nu ai niciun interes meschin, te raliezi sau nu - in calitatea ta de OM LIBER - ideii de Steaua, de site, de partid, de doctrina in urma unui singur resort final: ceea ce SIMȚI.

Degeaba vorbiti de cum si cat să faceti. Vedeti, inainte de toate, ce inseamnă lucrurile, nu cum, cat sau ce sunt, vedeti ce inseamnă ele, ce inseamnă faptele oamenilor.

Vorbiti de reformare, adică de o idee, alaturi de oameni care, in tot acest rastimp, au avut posibilități si libertăți infinite - in calitatea lor de oameni liberi - de a arata ceea ce SIMT intim. Toate actiunile lor libere, generate doar de ceea ce simt, vă arata clar cine sunt si ce vor, ce idee urmaresc. Peste decizii, planuri, sarcini, există "n" momente in care fiecare arată cine e si ce vrea - prin fapte - nefiind ceva ce poate controla. E doar ceea ce simte.

Pentru mine, Clubul Steaua e o victorie a tot ce-i mai bun si frumos, uman, asupra tot ce-i mai rau.

Siteul fcsteaua.ro trebuia să fie nu ultima reduta cum spun unii. Trebuia să fie prima redută in care, pentru 2, 8 sau 30 de ani, pană cand o fi nevoie, să exprime vocatia ideii de Steaua.

Aud că "unii s-au plictisit să astepte un rezultat." Nu stiu de nimeni altcineva, dar tot ceea ce cred că trebuie să facă un om liber care crede intr-o idee, este să facă orice, oricat, oricum, pe unicul resort că "asa trebuie". Eu nu protestez pentru un rezultat, eu protestez pentru că asa trebuie, in urma a ceea ce simt si in urma ideii pe care o urmaresc.

Dacă in aceeasi idee sunt prinsi, insa si indivizi parasutati acolo de altceva decat de ceea ce SIMT, dezastrul e sigur.

Am incercat, cu ce-am putut, să exprim ceea ce cred eu despre Steaua, pe unicul motiv că asa simt, si asta imi pare unica modalitate prin care, un om liber, poate servi o idee.

Aud că unii intreabă "Ce spune AISS?", ca să stim cum ne pozitIonam si ce facem? Pe cine interesează si ce contează ce spune AISS sau ONU? Contează să exprimi ce simti despre o idee, pe baza constiintei tale. Dacă toti ar face asta, atunci cei de-un cuget s-ar uni natural, si totul ar decurge lin, uniti de aceeasi idee. N-ar mai fi nimeni pentru moda frica interes.

În momentul in care deghizamente stangace ale neantului caută să li se spună ce să gandeasca adică cum să actioneze, si aceleasi degizamente sunt catalizatoarele noii ordini, ceea ce se va intampla e evident.

Eu vreau să lucrez intr-un magazin de delicatese, nu la Metro, si vreau să lucrez cu ciocolatieri care fac totul pentru o idee, nu cu salahori de-o zi, care interpretează ce le dictează niste initiale.

Le cer scuze celor care s-au raliat sau o vor face pe viitor initiativei, dar eu in niciun caz n-o să girez mascarada ast. Turnul din Pisa e unul singur. Ce faceti voi se numeste altfel.

Ceea ce-i rog pe cei care care au participat sau o vor face de-acum incolo, e ca peste 3, 6, 9 luni, să nu indraznească să-și gasească vreo scuză sau să acuze in vreun fel ce s-a intamplat. N-au scuza că n-au stiut sau că n-aveau de unde să-și dea seama. Lucrurile sunt ce sunt, fiecare e ce e, si numai un orb n-ar vedea asta.

În cazul in care mă insel, voi avea barbăția să vin, peste 6-9-12 luni, să recunosc eroarea si să mă declar onorat să pot contribui cu ceva la ideea voastra Dar eu nu o să mai girez ce se intamplă aici.

Pană atunci, toate cele bune si mult noroc.

 

 

Adrian09.02.2012 14:02

Ok, Fane.

Mozii la care am facut referire:

 

Axl, MoWeed, Alecs, Daniel Ionut - Pe ei ii consider incapabil sa-si faca treaba corect. Nu ma refer doar la abuzuri. Ma refer si la ignorarea anumitor mesaje pe site cand i-am vazut chiar eu ca citeau respectivele articole. Daca esti moderator, nu inseamna ca trebuie doar sa dai warn si ban. Mai stergi si anumite mesaje care pot duce la scandal.

 

Si, ca vine vorba, siteul e cam sat fara caini. Ca o mare parte din mozi e absenta.

Iar intreb.

De ce mai sunteti mozi daca nu intrati pe site sa moderati?

 

In alta ordine de idei, o noua dovada ca schimbarea e necesara:

 

Faci o plangere, iti raspund. Iti convine sau nu, decizia respectiva este definitiva, deci nu mai avem ce discuta despre ea.

 

Deci, chiar daca MoWeed ia decizia incorecta si comite un abuz, utilizatorul trebuie sa inghita, pentru ca MoWeed e sef si seful intotdeauna are dreptate.

Bullshit!

 

 

Asa a fost mai demult pe forum si nu se plangea nimeni de abuzuri.

Atunci erau oameni de onoare pe forum. Ei moderau.

Atunci aia nu comiteau abuzuri.

Nu se jucau cu tine, nu te asteptau la cotitura, nu stateau ascunsi si nu inventau motive ca sa iti dea warn si ban.

 

E diferenta mare intre oamenii aia si voi.

Adrian09.02.2012 14:14
Adriane, ma doare in cot de pozitia de sef al moderatorilor. Daca tu crezi ca eu traiesc pentru forumul asta sau pentru "puterea" pe care mi-o aduce pozitia asta in fata unor oameni pe care nu ii cunosc te inseli amarnic.

 

Demonstreaza-mi atunci ca ma insel amarnic si lasa-l pe Red&Blue Boy in locul tau.

Il cred om capabil, e impartial, e stelist adevarat, nu se cearta cu nimeni. Daca iti faci griji ca nu va accepta, linisteste-te, sa il conving eu.

 

Daca, totusi, nu accepta el, o sa gasesc alt om capabil care sa fie.

 

Spune, esti de acord sa renunti la post? Daca da, atunci ma apuc acum si vorbesc cu oameni ca sa te inlocuiasca. Te asigur ca iti voi alcatui o lista de oameni la care sa nu le poti reprosa nimic.

 

 

 

De ce nu iti recunosti vina? De ce, de fiecare data cand primesti sanctiune arunci pisica in curtea altuia "ala n-a primit atunci, eu de ce primesc"? Ronnie a luat 3 zile pauza acum vreo saptamana, tocmai pentru off-topic.

 

 

 

 

 

Ronnie a luat 3 zile acum o saptamana pentru offtopic pentru ca ti-am atras eu atentia ca e plin de offtopic si ca iar va bateti joc. Remember?

 

Ca, daca era dupa voi, nu primea ala niciodata nimic.

 

Negi?

 

 

Mai Costi.

Am tot stat aici, am vazut cum oamenii sunt in mare de acord cu propunerea mea, am vazut ca cei care nu sunt de acord nu au adus nici un argument, de ce nu facem?

De ce tot stam si discutam?

 

Hai, frate, ca pierdem timp pretios. In 2 zile o sa mai trimita baietii veseli pe vreun acolit sa ma provoace sau mai inventeaza ei ceva offtopic si ma baneaza si gata toata propunerea.

 

Nu ai vazut ca, pentru ca l-am facut pe ala retardat mintal intr-o propozitie, baietii mi-au sters intreaga postare in care am explicat propunerea mea in detaliu, ca sa inteleaga si cel mai prost om de pe pamant?

Nu ai vazut ca au mutat mesaje dintr-un topic in altul ca sa se piarda urma?

Nu ai vazut ca nu fac altceva pe aici decat sa schimbe subiectul si sa se bage in rahaturi care chiar nu au nici o legatura cu propunerea mea?

 

 

Eu nu inteleg de ce voi trebuie sa incepeti cu sfarsitul.

Haideti sa incepem cu inceputul de data asta. Schimbarea trebuie sa vina de sus, apoi sa continue in jos, pe toate treptele.

 

Primul pas e ordinea pe forum si crearea unui staf serios si responsabil. Apoi facem restul lucrurilor.

Daniel-Ionut09.02.2012 14:20
Mozii la care am facut referire:

 

Axl, MoWeed, Alecs, Daniel Ionut

 

No problem.

 

Adica axl, Daniel, Mo, si Alecs care a fost cel mai activ moderator de la numirea in functie.

 

post_8741_1327525774.jpg

Kellerman09.02.2012 14:20

Si schimband putin subiectul, dar mentinand scopul unei schimbari, de ce nu mi s-au luat un considerare sau macar in discutie celelalte recomandari ale mele ?

 

Pe langa treaba cu moderatorii jandarmi, am mai cerut si cam asa ceva:

 

1. update la INVISION POWER BOARD 3.0 (este doar o sugestie). Am precizat ca daca nu ma inseala memoria, avand in vedere ca aveti licenta pentru 2.3, va vor da gratis pentru 3.0.

 

2. introducerea suportului pentru diacritice. nu merg de cativa ani buni.

 

3. introducerea unui BBCODE de genul [ spoiler ] MOARE DUMBLEDORE [ / spoiler ] ca sa putem posta o serie de filmulete de pe youtube mult mai usor, astfel pagina nu va incarca toate linkurile si va aparea mult mai repede.

 

4. introducerea unui BBCODE de genul [ youtube ] link youtube [ / youtube] prin care putem posta mai usor filmuletele de pe youtube, pentru e foarte greu cum e acum, si nu merge tot timpul.

 

Punctul 1 este putin mai complex, in rest, toate sunt perfect posibile, in maxim 5 minute fiecare.

axl09.02.2012 14:24
1. update la INVISION POWER BOARD 3.0 (este doar o sugestie). Am precizat ca daca nu ma inseala memoria, avand in vedere ca aveti licenta pentru 2.3, va vor da gratis pentru 3.0.

 

2. introducerea suportului pentru diacritice. nu merg de cativa ani buni.

 

3. introducerea unui BBCODE de genul [ spoiler ] MOARE DUMBLEDORE [ / spoiler ] ca sa putem posta o serie de filmulete de pe youtube mult mai usor, astfel pagina nu va incarca toate linkurile si va aparea mult mai repede.

 

4. introducerea unui BBCODE de genul [ youtube ] link youtube [ / youtube] prin care putem posta mai usor filmuletele de pe youtube, pentru e foarte greu cum e acum, si nu merge tot timpul.

 

Punctul 1 este putin mai complex, in rest, toate sunt perfect posibile, in maxim 5 minute fiecare.

Toate idei foarte bune, pe partea tehnica.

 

Din pacate noi discutam aici pe partea mai mult sufleteasca a forumului. Dar ideile raman valabile, voi vorbi cu cineva de la tehnic, cand persoana respectiva va fi on-line, despre ele.

Adrian09.02.2012 14:29

Au fost activi in ce sens? Ca v-ati luat de Kellerman?

 

Pai, ba, ia uitati-va in rest pe site sa vedeti ce harababura a fost. Am dat exemplul cu ronnie, care facea ce voia pe site si nu era bagat in seama dar mai sunt si altele.

Si red&blue boy v-a atras atentia ca a fost injurat si nu a luat nimeni nici o masura. Nu a fost singurul caz. Stai tu clar.

 

Ati fost cei mai activi dar in functie de interesele voastre.

 

 

MoWeed09.02.2012 14:36

@Kellerman

 

A vazut tot forumul poza aia. Gata, ajunge. Esti off-topic.

 

Si apoi iar te plangi ca esti abuzat....

MoWeed09.02.2012 14:42

@Adrian.

 

Propunerea ta a fost luata in considerare. Se va discuta si veti primi un raspuns in cel mai scurt timp. Nu azi, nu maine, ci cand o sa luam noi decizia.

Nu te va urmari nimeni. Comporta-te civilizat, respecta regulamentul si nimeni n-o sa aiba nimic cu tine.

joseph09.02.2012 14:44
Mai Costi.

Am tot stat aici, am vazut cum oamenii sunt in mare de acord cu propunerea mea, am vazut ca cei care nu sunt de acord nu au adus nici un argument, de ce nu facem?

De ce tot stam si discutam?

 

Hai, frate, ca pierdem timp pretios. In 2 zile o sa mai trimita baietii veseli pe vreun acolit sa ma provoace sau mai inventeaza ei ceva offtopic si ma baneaza si gata toata propunerea.

 

Nu ai vazut ca, pentru ca l-am facut pe ala retardat mintal intr-o propozitie, baietii mi-au sters intreaga postare in care am explicat propunerea mea in detaliu, ca sa inteleaga si cel mai prost om de pe pamant?

Nu ai vazut ca au mutat mesaje dintr-un topic in altul ca sa se piarda urma?

Nu ai vazut ca nu fac altceva pe aici decat sa schimbe subiectul si sa se bage in rahaturi care chiar nu au nici o legatura cu propunerea mea?

 

de ce nu te gandesti ca o sa ai 2 zile la dispozitie pentru a face o propunere mai detaliata si pentru a-ti exersa putin si autocontrolul?!? nu mai arunca in carca celorlalti si greselile tale, pentru ca nu te-a obligat nimeni sa-l faci retardat pe un coleg de forum(unul care nu mi-e nici mie deloc simpatic), indiferent de ce provocare zici ca postase la adresa ta. puteai sa-l ignori sau sa ii raspunzi in acelasi ton, daca tot tineai neaparat sa-l bagi in seama... pentru ca daca o sa ne blocam de fiecare data in pagini intregi de discutii personale si tu si Kellerman o sa continuati sa repetati acelasi lucruri... nu-mi dau seama ce crezi ca o sa realizezi.

 

lasa oamenii sa studieze propunerile si sa ia o decizie... si pe urma poti sa te plangi cat vrei daca nu iti convine rezultatul...

 

LE: au dat un termen rezonabil(weekend-ul asta) si pe langa asta, daca tot te plangi de comportamentul lor, poate n-ar strica sa incerci sa dai tu un exemplu si sa actionezi putin mai constructiv. poti incepe prin a posta propunerea detaliata pentru a o studia toata lumea

Adrian09.02.2012 14:44

Roger, boss.

Sa ma anuntati si pe mine cand ati hotarat sa actionati. Deceniul asta, daca se poate. Multumesc.

 

Pana una alta, eu ma retrag ca inca sunt la servici si se uita oamenii urat la mine ca mor de ras din cauza ca a vazut ca a zis de kellerman ca a facut trolling la faza cu fontul dar ce a facut lrp cu comunismul e corect.

 

V-am pupat. Sa fiti sanatosi si eterni in postuirle voastre.

 

Joseph

 

Cuvintele mele au fost(in mare): "LRP esti dus cu capul, ca sa nu zic ca esti redardat mintal"(nu i-am zis ca e retardat mintal pe fata)

Am raspuns pentru ca el a comparat ce am propus eu cu comunismul si pe mine cu Ceausescu.

Daca asta nu e comportament de retardat mintal, eu nu stiu ce e. Dar nu conteaza.

 

Oricum, nu el m-a enervat. Ca ma doare fix in cur de LRP. E si pus la ignore la mine.

M-a enervat faptul ca oamenii prefera sa discute in loc sa actioneze.

Propunerea a fost facuta, detaliatat, totul e gata.

Ei prefera sa discute pentru ca stiu ca multi isi vor pierde posturile. Asta e toata treaba. Tin de scaune.

Joga Bonito09.02.2012 15:02
Mai oameni buni, discutia asta a pornit foarte bine si s-a mentinut decenta vreme de mai mult pagini, a ajuns acum la pagina a 7-a si daca o compari cu 2, 3 sau oricare alta e o diferenta de la cer la pamant.

 

Ce s-a intamplat?

Unde am luat-o razna?

Care a fost amorsantul?

Din ce motiv a degenerat discutia?

 

Va astept parerile.

 

Pai discutia a degenerat in momentul in care Alecs si MoWeed au luat pozitie fata de propuneri. Virulenta trufiei lor a activat complexul Adrian-Kellerman-LRP si astfel a degenerat toata discutia.

 

Suntem absolut jenanti. In Romania secolului 21 nu mai exista notiunea de dialog civilizat. Daca nu sunteti in stare sa aduceti un argument de minimum 3 randuri si sa judecati obiectiv 2 s, stati dracu' in banca voastra. Aveti mari carente de educatie! Problema dureroasa este ca unii dintre voi sunteti moderatori.

 

Eu daca eram moderator in locul lui MoWeed rezolvam toate probleme intr-o singura zi in doi timpi si trei miscari. Dar va rog, perpetuati mediocritatea, poate ne prinde Pastele in acelasi balci.

 

«14567813»