FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA - Rapid 0-0 suficient

«1101112131425»
Dalvia06.04.2006 09:27

stiu de pe site ca accesul pe stadion al suporterilor incepe de la 16.30. dar daca ajung la 19.30 la stadion mai intru sau nu. asta intrebam eu :-/

Dj06.04.2006 09:36

ideea e sa fii la stadion macar cu o ora inainte...k sa fii sigur k intri :)

forever_STEAUA06.04.2006 09:36

@Dalvia

Ce trebuie să ştie suporterii

2006-04-06 11:00:00

 

-accesul în stadion se poate face începînd cu ora 16:30

- nu vor putea să intre în tribune cu brichete, chei, spray-uri, parfumuri, bannere cu conţinut rasist, xenofob sau obscen

- galeria Rapidului se va aduna în zona Vatra Luminoasă, de unde va fi escortată la stadion. Giuleştenii vor sta la Tribuna I

- steliştii se vor deplasa la stadion individual şi vor fi dispuşi în tribuna a II-a, peluza a II-a, Peluza I

- accesul rapidiştilor se va face prin strada Tony Bulandra (Depoul RATB Vatra Luminoasă), iar steliştii vor intra prin strada Maior Coravu, Bulevardul Basarabiei, strada Sg. Şerbănică Vasile şi strada Pierre de Coubertin

- recuzita galeriilor va fi compusă din bannere, steguleţe, fulare, eşarfe, confettti

- interzicerea vînzării băuturilor alcoolice în zona stadionului va funcţiona începînd cu ora 12,30

- Jandarmeria va plasa filtre pe Maior Coravu, Bulevardul Basarabia, Bulevardul Pirre de Coubertin si strada Vatra Luminoasă

 

sursa gsp

 

probabil o sa poti sa intri si mai tarziu. Scrie incepand cu ora 16:30. Dar parerea mea e ca ar trebui sa mergi mai repede... pt orice eventualitate :)

Dalvia06.04.2006 09:52

ms fr de informatzii. au fost utile. Forza Steaua

lordandrey0006.04.2006 10:03

Cred ca se va putea intra si la ora meciului, avand in vedere ca vor fi doar 45000 de spectatori fata de 52000, capacitatea stadionului...Eu daca as fi avut bilet as fi mers totusi de la 18:30:P

dollitza06.04.2006 10:07

Forza Steaua

sorin_77706.04.2006 10:43

intrebare:

 

Ce inseamna aceste filtre pe strazile adiacente? Trebuie sa ai biletul la tine ca sa treci prin ele? Eu trebuie sa ma intalnesc cu sora mea in fata stadionului iar biletele sunt la mine. Ea ar putea ajunge pe Basarabia in fata stadionului? :?: :?: :?:

kaycee06.04.2006 10:49

asta sa fie singura noastra problema, accesul pe stadion. fratilor ne asteapta o seara magica. merg la stadion sa-mi incurajez favoritii. restul sunt detalii.

 

Forza Steaua!!!

juristcris06.04.2006 10:57

Eu cred ca ii batem cu 2-0 si fuga pe strazi si apoi la bere. Goluri: Cristea si Dica, care a ramas dator in ultimele meciuri. Nu cred ca sunt subiectiv cu pronosticu acesta, chiar cred ca Steaua are echipa mai buna toate compartimentele de joc. Apoi, jocul echipei e mult mai inventiv, mai direct pe poarta decat al visniilor. Rapid are un joc bine gandit, organizat, dar stereotip si nu vad cum ne-ar puta surprinde. Sper ca si Ghionea sa isi revina in forma.9in ultimele 2 meciuri a cam gresit).

In rest, sper sa iesim pe la 10 si jumatate in strazi si sa sarbatorim cea mai mare victorie stelista dupa revolutie.

PS: Pacat ca in Oradea nu este un fanclub Steaua si pacat ca lumea nu e la fel de entuziasta la in alte parti ale tarii. Poate dupa meciul asta se vor trezi, cine stie...

Dj06.04.2006 11:21
intrebare:

 

Ce inseamna aceste filtre pe strazile adiacente? Trebuie sa ai biletul la tine ca sa treci prin ele? Eu trebuie sa ma intalnesc cu sora mea in fata stadionului iar biletele sunt la mine. Ea ar putea ajunge pe Basarabia in fata stadionului? :?:  :?:  :?:

 

sa stii k se paote sa iti ceara biletul...cel mai bine e sa il ai la tine...just in case..

si mi se pare aiurea k vor veni tigani si in peluza 1...nu e normal..si`au luat bilete in plus si asta nu ar fi trebuit sa se intample

alinush8906.04.2006 11:43

Pai si ce mama naibii facem cu cheile...cheile de la casa...ce naiba fac..si de la masina??????? are idee cineva?

SSK06.04.2006 11:45

Cu cheile n-o sa fie probleme, nu va agitati. Nici macar pe giulesti unde eram galeria oaspete nu ni s-a zis nimic de chei. Cu cheile si cu telefonul mobil este voie.

DTP-Ludacris06.04.2006 11:49
Cu cheile n-o sa fie probleme, nu va agitati. Nici macar pe giulesti unde eram galeria oaspete nu ni s-a zis nimic de chei. Cu cheile si cu telefonul mobil este voie.

 

totusi nu este k in giulesti...e cam imposibil sa arunci cu telefonul sau cheile pana pe gazon....este distanta mare...ar trebuie sa ai voie cu telefon...chei....etc

radoi8606.04.2006 11:57

Am un bilet de vanzare la tribuna 1! Locul e excelent fiind in imediata apropiere a galeriei Stelei deci nu langa rapidisti! Daca e cineva interesat...0724403556 (Catalin). pret oficial

teofcvaslui06.04.2006 12:11

Hai baietii!!!

FINALAAAAAAAAAAAA

 

www.fcvaslui.ro

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.fcvaslui.ro/index.php?option=co...dfe44781f073d0e

DTP-Ludacris06.04.2006 12:19

inca 5 ore pana la MARELE MECI....HAI STEAUAAAAA !!!!!!!!!!!!!

forever_STEAUA06.04.2006 12:20

@teofcvaslui

 

nu te supara dar... jucam cu aia de sub pod nu cu catzelusii, aia is prea "buni" sa joace in UEFA. ei joaca doar in "sampion lig" :lol: :lol: :lol:

sorin_77706.04.2006 12:31

la rubrica REFLECTOR am citit pe acest site un articol foarte interesant care printre altele avea si un indemn extraordinar:

 

"Stelisti, in seara asta fiti doar stelisti."

 

Vreau sa il felicit pe aceasta cale pe Gica Chioru care a subliniat in acel articol un fapt ce trebuie sa se petreaca in aceasta seara pe stadion... Cu totii trebuie sa intelegem ca incurajarea echipei e singurul lucru care ne va preocupa. Considerati ca jucam cu o echipa de afara, considerati ca jucam cu Lens, considerati ca jucam cu Halmstads, considerati ca jucam cu Betis... uitati de rapid.

 

EI NU EXISTA PENTRU NOI!!!

Dalvia06.04.2006 12:31
@teofcvaslui

 

nu te supara dar... jucam cu aia de sub pod nu cu catzelusii, aia is prea "buni" sa joace in UEFA. ei joaca doar in "sampion lig"  :lol:  :lol:  :lol:

 

ai mai de ce te iei de moldoveni? incepem de pe forum cu rasismul?

forever_STEAUA06.04.2006 12:40

@Dalvia

 

Daca ai intrat pe link-ul postat de el ai fi inteles la ce ma refeream. Era un poll : Ce echipa va juca semifinala? Steaua sau Dinamo? 'nteles? :lol: :lol: :lol:

Dalvia06.04.2006 12:43

oups i did it again.... ok ok... solly. am facut o gafa. am scris fara sa gandesc prea mult. solly :D

forever_STEAUA06.04.2006 12:58

"Băsescu nu mai vine la meci

Preşedintele României, Traian Băescu, a mărturisit că nu vine la meciul de pe "Naţional" din cauza declaraţiilor făcute "de un parton de club la adresa unui om important din stat "."

 

sursa gsp

 

De asta nu mai pot eu! Foarte bine ca nu mai vine la meci. La ultimele doua din UEFA numai ghinion ne-a adus.

mahay06.04.2006 13:03

se intra pana la ora 19.00...eu am plecat d acu ca sa am timp sa ajung la meci...NE VEDEM IN PELUZA :D

redandblue06.04.2006 13:05

cine a zis ca se intra pina la 19:00...la meciul cu Betis am intrat cu 30 min inainte si nu a zis nimeni nimic...

mahay06.04.2006 13:06

asa au anuntzat...

«1101112131425»