Prin absurd, ma rog, e de neluat in calcul, dar prin absurd daca ar castia Timisoara, ar fi "campionatu 1" :lol: Ii tot cereti palmaresu lu Iancu. Care dracu de palmares? Campioni judeteni? Macar vreo Cupa a Romaniei aveti si voi?
Trofeele de dinainte de a va naste voi nu se pun?
Daca tot nu considerati echipa de acuma ca fiind Poli, atunci macar hai sa vorbim de ce a realizat Timisoara. Inclusiv in perioada cind voi erati in stadiu de embrion in ouale lui Stalin.
Ce misto suna:
"Pe 7 iunie 2005, Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti a împlinit 58 de ani de existenţă. Înfiinţat în anul 1947, din iniţiativa unor inimoşi ofiţeri ai armatei române, sub denumirea iniţiala "AS Armata", clubul militar cuprindea un număr de 7 secţii sportive: fotbal, scrimă, volei, box, tir, atletism şi tenis...
Denumirea sub care clubul armatei avea să se impună atât pe plan intern, cât şi internaţional - CCA (Casa Centrala a Armatei) - a fost dobândită în 1950, iar din 1961 clubul a căpătat denumirea care l-a făcut celebru pe toate meridianele şi care o poartă şi astăzi - Steaua". (de pe Google).
Pai voi le puneti la socoteala si pe cele ale lui CCA sau numai pe cele din 1961? Ca-asa le punem si noi trofeele lui Chinezul, Ripensia...