bah distrusilor stati dreaq in banca voastra ....ati batut si voi doua blatiste si v-a venit cheful de cearta...o sa vedeti vio dupa meciul cu Steaua...
@red19 las-o mai moale...
acelasi MODERATOR
bah distrusilor stati dreaq in banca voastra ....ati batut si voi doua blatiste si v-a venit cheful de cearta...o sa vedeti vio dupa meciul cu Steaua...
@red19 las-o mai moale...
acelasi MODERATOR
La cat de slab joaca Steaua acum nici nu-mi fac probleme ca nu vom castiga la vreo doua diferente. In legatura cu suporterii Stelei m-am lamurit cu ei... in ultima etapa anul trecut cand conduceam cu 0-1 UNDE ERAU ''ADEVARATII SUPORTERI AI Stelei"??????? Steaua- Poli 0-2 PETER SIMEK DOUA BOABE...
Ba baietzi lastziva de prostii si apucatziva de munca. Fotbalul e pentru cunoscatori nu pentru chibitzi de ocazie. La ce rezultate avetzi voi de-a lungul existentzei voastre ar trebui sa nu mai ridicatzi capul din pamant. Pentru voi e o onoare sa fitzi pe 3 in campionat dar pentru noi e o jignire sa fim mai jos de locul 2.
Diferentza dintre Steaua si Timisoara e ca diferentza dintre Barcelona si Cadiz :lol:
Voi habar n-avetzi ce e aia performantza. Sa va vad castigand de 2 ori la rand campionatul si jucand 28 meciuri in cupele europene in 2 ani si apoi daca in al 3 an Poli n-o sa joace bine sa vad daca o sa fitzi veseli. Va zic eu ca o sa facetzi ca noi si o sa fitzi nervosi daca Poli n-o sa inscrie in 3 meciuri consecutive.
Acum la voi totul e boem, suntetzi fericitzi ca dupa multzi ani avetzi si voi echipa in A.
Daca n-ar fi vandut ROCAR-ul locul in A Timisoarei acum ne-ati fi vazut doar la TV si va-tzi fi dus la meciurile din C, ale adevartei Poli.
:evil: Deci tre sa multzumitzi Bucurestiului ca va adus pe linia de plutire si sa nu mai fitzi asa complexatzi pentru ca noi v-am ajutat mai mult decat ganditzi si acum va credetzi prea mari. :evil:
Am mai spus-o si o repet, GANDITZI INAINTE SA SPUNETZI CEVA IMPOTRIVA CELOR CARE AU TRADITZIE IN FOTBAL.
P.S.: Mie nu mi-e frica de Poli, ca doar e fotbal, de ce sa-mi fie frica pentru un meci.
Pe mine ma deranjeaza aberatzile pe care le scot unii suporteri ai lui Poli care habar n-au ce e ala fotbalul, care nu gandesc ratzional si vor doar sa incite, sa creeze disensiuni. Practic vorbesc ca niste copii razgaiatzi, egocentristi pe care nu-i intereseaza daca NU au dreptate si continua sa-si sustzina ideile proaste provocand prin nepasarea lor conflicte.
Imi aduc aminte de vremurile de dinainte sa se acidenteze Oprita chiar incepuse sa dea goluri. Doamne ferste ce ghinion a avut
cand daea si el goluri s-o rupt
( Sper s aisi revina. Sa dea domnul ca eu unl pe Cristea nu il vad pe postul de pivot
Hagi nu o sa joace defensiv. NU ii sta in fire deci dk nu gafeaza apararea in cel mai rau caz egal
www.Bluenvember.ro
-------------------------------
STEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAAA tata
-------------------------------
Mare mai este gradina lui Dumnezeu:
Nu credeam ca cineva ne va face pe noi fratii cainilor... Dar uite ca exista.....
Cred ca unii sunt porniti pe noi (cainii, aviarii,
nationalul, Poli si poate mai vedem si pe alti)
tocmai pentru ca nu au traditia Stelei si pentru
ca le este frica de noi.
PS:Nu inteleg cum o echipa cu o mana de suporteri
se poate numii "national". Chiar acest nume dat unei
echipe obscure este aiurea.
Sper sa umplem "ceaunul" ala de stadion Duminica, sa-i ajutam pe baietii sa iasa din pasa asta neagra a meciurilor de "acasa" fara gol marcat.........sa cantam pana ragusim !!!!
MDA, BAI KRONOS DACA TU ESTI MARE CUNOSCATOR DE FOTBAL ATUNCI ZIMI SI MIE CUM A CASTIGAT Steaua CAMPIONATU anul TRECUT...BINENTELES DACA AI ONOARE.. DACA NU,NU INCEPE SA MA ABURESTI SI TU CA A FOST UN MECI PE BUNE, CA IN REPRIZA A DOUA Poli A CAZUT PSIHIC SI VOI VI-ATI DAT DRUMU LA JOC...ORICUM VAD CA ESTI BAIAT ISTET, NU TE IEI DE CE TE DOARE, MA INTREB DACA Poli VA CONDUCE 0-2 LA PAUZA OARE VETI PLECA AKASA???? SI APROPO DE CIVILIZATIA VOASTRA IESITA DIN COMUN, AM OBSERVAT CA VOI SI Dinamo AVETI UN CANTEC LA FEL CARE IL CANTATI LA FIECARE MECI: "HAIDETI PE EI / HAIDETI PE EI / HAIDETI PE EI PE MAMA LOR"... CE SA MAI SPUN, JOS PALARIA TINETI-O TOT ASA CA SUNTETI PE DRUMUL CEL BUN SI BINENTELES SA NU UITATI CUMVA DE OBISNUITELE : M..E, S... P....
PS: Timisoara AVEA MULTE TITLURI CASTIGATE IN Romania CAND IN Bucuresti NICI CURENT ELECTRIC NU AVEATI ASA CA CIOCU MIC CU REALIZARILE VOASTRE COMUNISTE, AR TREBUI SA II FACETI LUI CEASCA O STATUIE.....
PS2: IN 80 PARCA VI-AM TRAS-O IN FINALA SI PE CUPA SCRIA CASTIGATOARE Steaua...OARE D C?? AR TREBUI SA VA PUNETI SI VOI INTREBARILE ASTEA, CUNOSCATORI AI SPORTULUI CU LOBDA...
[...]
In 1980 Poli l-a cumparat pe Dumitru si asa a castigat meciul.Dupa care Dumitru a fost dat afara de Steaua si a aparut in echipa Timisoarei.Tin minte ca a jucat Dan Paltinisanu la Poli,Marcel Raducanu(care parca a fost eliminat) si Iordanescu la Steaua.
L-a sfarsit i-am aplaudat pe oaspeti.Asa era in vremurile alea.Eram romani cu totii,nu eram dezbinati si nu ne jigneam.
Editat. Moderatorii
TOTUSI PE CUPA DE CE SCRIA CA, CASTIGATOARE ERA Steaua?? MAI BINE NU MAI SPUNE ASA CEVA CA POATE TE MAI CREDE CINEVA PE AICI...ASTA IMI ADUCE AMINTE DE UN MECI CU Dinamo IN CARE ARBITRU ERA BURLOIU SI NE-A FURAT IN ULTIMUL HAL, IAR DUPA MECI LA TOATE EMISIUNILE DAMBOVITENE ERAU INVITATI NUMAI DINOMOVISTI CARE CULMEA SUSTINEAU CA EI AU FOST DEZAVANTAJATI SARACII, SI NOI AM TERMINAT MECIUL IN 7 OAMENI...CAM ASA CEVA INCERCI SI TU SA LASI IMPRESIA...
[..]
Editat. Nu mai folosi Caps Lock. Moderatorii
1) MDA, BAI KRONOS DACA TU ESTI MARE CUNOSCATOR DE FOTBAL ATUNCI ZIMI SI MIE CUM A CASTIGAT Steaua CAMPIONATU anul TRECUT
2) ORICUM VAD CA ESTI BAIAT ISTET, NU TE IEI DE CE TE DOARE, MA INTREB DACA Poli VA CONDUCE 0-2 LA PAUZA OARE VETI PLECA AKASA????
3) PS: Timisoara AVEA MULTE TITLURI CASTIGATE IN Romania CAND IN Bucuresti NICI CURENT ELECTRIC NU AVEATI
1) Poate ca Iancu si Becali erau mai buni prieteni in vara ca acum cand mai au putzin si se injura la TV. Dar la acel meci Dica si Cristea au dat niste goluri norocoase si se putea termina foarte bine 1-0 pentru Timisoara si noi am fi pierdut titlul. a fost un meci urat in care Steaua a avut noroc. Daca ai observat Poli din vara e ca Steaua de acum. Adica nu avea mentalitatea de invingatoar in toate meciurile si daca primea un gol risca sa mai ia. Acum Steaua cu Olaroiu e cam debusolata pentru ca din 6 meciuri mie personal nu mi-au placut 5. Si cred ca Olaroiu nu e antrenor de primele locuri. El vrea dar nu-i iese. Ii lipseste ce avea Zenga si Protasov si anume mentalitatea de invingator. Zenga si Protasov au jucat la echipe mari din Europa pe cand Olaroiu a jucat la Gloria Buzau.
2) Daca Poli o sa conduca cu 2-0 la pauza n-o sa plecam. Dar fi sigur ca n-o sa conducetzi cu 2-0 si implicit n-o sa castigatzi la Bucuresti.
Dar astept sa va vad pe voi cand o sa fitzi obisnuitzi cu succesele in campionat si in cupele europene si dintr-o data n-o sa mai castige nimic Poli atunci sa va vad daca o sa mai sustzinetzi echipa ca la inceput. O sa fitzi ca noi, mult mai exigentzi cu jucatorii si cu antrenorii si o sa incepetzi si voi sa injuratzi mai mult.
3) Daca esti supoter al lui Poli Timisoara NU ar trebui sa te lauzi cu titlurile echipelor Chinezul si Ripensia pentru ca e ca si cum m-as lauda eu cu titlurile lui Dinamo sau Rapid doar ca sunt din Bucuresti. E aiurea!!!!
Oricum ultimul titlu care a ajuns la Timisoara a fost in 1937-38 si a fost castigat de Ripensia. http://www.romaniansoccer.ro/
Fiecare cu echipa lui si tu cu Poli Timisoara nu prea ai cu ce sa te lauzi.
4) Voi, timisorenii, zicetzi ca noi suntem comunisti dar voi ce ati fost inainte de 90? N-ati fost tot comunisti? Daca capitala ar fi fost la Timisoara probabil azi s-ar fi zis ca Valentin Ceausescu a sprijinit pe Poli Timisoara si probabil ca Poli ar fi avut 22 titluri. Intotdeauna cei care au puterea or sa-i faca pe cei slabi sa fie si mai slabi si tocmai de aceea nu sunt niciodata indragitzi de cei pe care-i asupresc.
Dar n-ai cum sa schimbi istoria si nu potzi sa scotzi ochii Stelei pentru succesele de dupa 90. Daca eratzi buni dupa 90 ati fi castigat si voi un titlu macar.
Fitzi si voi mai cumpatatzi cu exprimarile astea gen "Comunistiilor" ca practic va injuratzi si pe voi.
P.S.: Daca vrei sa vorbesti de blaturi vorbeste de Dinamo care a facut, face si va mai face blaturi ca sunt dependentzi de ele. Daca nu fac blaturi nu ajung in cupele europene unde se fac de ras.
Steaua si Rapid au ajuns in sferturile Cupei UEFA pentru ca joaca cinstit in campionat si adversarii nu se dau la o parte cum fac in meciurile cu Dinamo. Dovada clara e meciul National-Steaua 0-0 in care Iacob a fost rupt + Paraschiv, Goian.
In care meciuri dinamovistii au iesit plini de sange?
P.S. 2: Poate observi ca eu nu fac ironii de genul "nu aveatzi curent electric" sau mai stiu eu ce. Referate doar la fotbal. Ca nu stiu daca totzi timisorenii aveau curent electric inainte de al 2 razboi mondial. Nici acum multzi din Romania nu au curent si apa potabila.
Pai daca tot esti obiectiv , fii pana la capat ...dupa `90 Steaua avea cei mai buni jucatori din Romania , toti luati cu japca , asta avea .
Da ce atata tam tam cu istoria asta? Oricum pe astia de la Poli nu cred ca poti sa ii faci sa creada altceva, au ideile lor putine da fixe.
Mai Andrei,tu nu esti Stelist.Altfel nu ai vorbi asa.
In alta ordine de idei,nu erau luati cu japca.Oricare fotbalist bun al tarii isi dorea si isi doreste sa joace la Steaua,Dinamo si mai recent la Rapid.Pentru ca existau conditii mai bune sa-si valorifice talentul.Pentru ca puteau sa se consacre.Sa ajunga in echipa nationala,sa fie cunoscuti,sa-si faca o cariera.
Voi chiar sunteti veniti de pe luna ? Nu ati trait sau nu traiti in tara asta,de spuneti asemenea enormitati ?
eu cred ca ii batem pe astia cu vreo 2-0 sau in cel mai rau caz 0-0
Eu sper sa ii batem.
Nici nu stiu de ce vorbim de istorie. Ca sa putem compara ceva trebuie sa ai ce compara. Ori Poli AEK nu are istorie.
Dinamo joca cu faru??? e clar..3-1 faru-Dinamo...Hagi ar trebui sa joace cu rezervele daca e stelist...Forza Steaua
trebuie sa avem incredere in Steaua si stim ca poate reusii sa o bata pe Poli
in locul lui Iacob va intra oprita. dar nu ca atacant si ca mijlocas dreapta in locul lui Banel jardel...si jardel trece atacant cu Dica
Nici nu stiu de ce vorbim de istorie. Ca sa putem compara ceva trebuie sa ai ce compara. Ori Poli AEK nu are istorie.
In schimb are are suporteri complexati.Nu toti,numai cei care nu sunt capabil sa judece singuri,preferand sa preia povestile altora.
ce marfa.jardel intra atacant.atunci castigam sigur
Hagi ar trebui sa joace cu rezervele daca e stelist
Nici vorba. Nu vrem meciuri facile, cu adversari care sa se dea la o parte. Cu astfel de practici sunt obisnuiti dinamovistii si de cate ori au de sustinut meciuri prin europa aceasta meteahna ii loveste din plin.
Steaua si Rapid s-au calit in campionat datorita meciurilor jucate pe teren(nu in afara lui) si rezultatele se vad in Europa.
Pai daca tot esti obiectiv , fii pana la capat ...dupa `90 Steaua avea cei mai buni jucatori din Romania , toti luati cu japca , asta avea .
Ori esti stelist si tzi cu mine ori esti timisorean si tzi-ai pus nick-ul ala la misto?
Milan, Juventus, Barcelona si Real Madrid au avut si vor avea facilitatzi. Poate ai uitat ca Real Madrid avea o datorie de 100 milioane de dolari in 1999 si i-a fost stearsa acea datorie doar ca sa nu fie desfintzat clubul pentru ca e echipa cu cei mai multzi suporteri din Spania si probabil din lume.
Orice club mare din lume a avut si va avea facilitatzi.
Deci si Steaua face parte din cluburile mari ale Europei si are facilitatzi.
Dar tu ce vrei ca FC Caracal sa fie mai privilegiata decat Steaua? :?:
Orice jucator vrea sa ajunga la un club mare chiar daca o sa aibe contractul mai mic ca la o echipa de divizia B. Dar stie ca de la un club mare poate sa ajunga la echipa natzionala si implicit la echipe din strainatate unde se plateste mai bine.
Cele mai clare manevre cu jucatori se intampla la Dinamo si ati vazut in presa in ultimile saptamani catzi jucatori au plecat si sumele oficiale sunt mult mai mici decat cele reale.
P.S.: Steaua trebuie sa castige cu Poli ca sa scapam de o contracandidata la titlu si ca sa nu mai aibe timisoarenii ce sa vorbeasca pe acest forumul. N-am nimic cu timisorenii. Eu am o problema cu arogantza unora care n-au ce face, nu judeca si intra pe forumul Stelei ca sa incite.
bai,viole(n)t!vezi-ti tu de site-ul tau ala care nu face 2 bani,si lasa campionii sa discute intre ei!ce suporterii lu peste vi-s voi?la 0-8 pt Steaua ati continuat sa cantati!ati vrut sa apareti prin ziare ca cine vis voi,ca cantati la 0-8!asta deja i prostie,sau probabil ati cantat de frig ce va era! :lol:
sursa www.steauafc.ro (site oficial)
"A fost stabilit pretul biletelor pentru partida cu Politehnica Timisoara, din etapa a XVIII-a a Campionatului National care va avea loc pe data de 27 martie, ora 20:30, pe stadionul "National" din Complexul "Lia Manoliu".
TRIBUNA 0 - 50 lei
TRIBUNA I - 20 lei
TRIBUNA II - 10 lei
PELUZE - 5 lei
Biletele vor fi puse vanzare vineri, 24 martie, ora 10:00, dupa urmatorul program:
Vineri 24 martie:
Stadionul Ghencea 10.00 - 18.00
Stadionul Lia Manoliu din Complexul National 10.00 - 18.00
Sambata 25 martie:
Stadionul Ghencea 10.00 - 18.00
Stadionul Lia Manoliu din Complexul National 10.00 - 18.00
Duminica 26 martie:
Stadionul Ghencea 09.00 - 14.00
Stadionul Lia Manoliu din Complexul National - incepand cu ora 12.00
Preschimbarea abonamentelor
Meciul Steaua - Politehnica Timisoara este primul meci la care abonatii nu vor avea acces cu vechile legitimatii de acces. Abonamentele pot fi preschimbate dupa urmatorul program:
Vineri 24 martie - Stadionul Ghencea 10.00 - 18.00
Sambata 25 martie - Stadionul Ghencea 10.00 - 18.00
Duminica 26 martie - Stadionul Lia Manoliu din Complexul National - incepand cu ora 12.00"
Preturile obisnuite.
Poli Timisoara
rapid
Inspirata de aici : http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewt...opic.php?t=2663