FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC National - Steaua 0-0

«145678»
***alex***19.03.2006 21:00
Daca am ajuns sa ne plangem ca nu ne-a dat arbitul un penalty deja suntem patetici.  

 

Noi penalty-uri vrem? vrem goluri din actiune, vrem joc spectaculos.  

 

La Betis am dat 3 goluri pentru ca Betis era cu 10 jucatori in atac pentru ca ei trebuiau sa castige. Deci daca Betis s-ar fi aparat nu am mai fi marcat 3 goluri. Fitzi realisti, Olaroiu e de vina de tot jocul asta haotic al Stelei numai cu mingi pe sus.

 

Da.. haide sa ne fure in fiecare meci ca nu vom avea nimic impotriva

winner_00719.03.2006 21:02
Daca am ajuns sa ne plangem ca nu ne-a dat arbitul un penalty deja suntem patetici.  

 

Noi penalty-uri vrem? vrem goluri din actiune, vrem joc spectaculos.  

 

La Betis am dat 3 goluri pentru ca Betis era cu 10 jucatori in atac pentru ca ei trebuiau sa castige. Deci daca Betis s-ar fi aparat nu am mai fi marcat 3 goluri. Fitzi realisti, Olaroiu e de vina de tot jocul asta haotic al Stelei numai cu mingi pe sus.

 

Da.. haide sa ne fure in fiecare meci ca nu vom avea nimic impotriva

 

atunci hai sa pierdem toate meciurile si dupaia sa zicem vantul a fost de vine!, arbitrul a fost de vina, horoscopul a fost de vina, etc.

hai sa fim seriosi am jucat slab , pe bune bine ca n-am luat bataie

***alex***19.03.2006 21:05
Daca am ajuns sa ne plangem ca nu ne-a dat arbitul un penalty deja suntem patetici.  

 

Noi penalty-uri vrem? vrem goluri din actiune, vrem joc spectaculos.  

 

La Betis am dat 3 goluri pentru ca Betis era cu 10 jucatori in atac pentru ca ei trebuiau sa castige. Deci daca Betis s-ar fi aparat nu am mai fi marcat 3 goluri. Fitzi realisti, Olaroiu e de vina de tot jocul asta haotic al Stelei numai cu mingi pe sus.

 

Da.. haide sa ne fure in fiecare meci ca nu vom avea nimic impotriva

 

atunci hai sa pierdem toate meciurile si dupaia sa zicem vantul a fost de vine!, arbitrul a fost de vina, horoscopul a fost de vina, etc.

hai sa fim seriosi am jucat slab , pe bune bine ca n-am luat bataie

 

Hai ca incepi sa ma enervezi, da am jucat slab, dar te deranja daca luam 3 puncte dintr-un penalty care nu a fost acordat??? Cum bine ca nu am luat bataie tu nu ai vazut meciu?? In nici un moment nu au pus poarta in pericol!!

winner_00719.03.2006 21:07
Daca am ajuns sa ne plangem ca nu ne-a dat arbitul un penalty deja suntem patetici.  

 

Noi penalty-uri vrem? vrem goluri din actiune, vrem joc spectaculos.  

 

La Betis am dat 3 goluri pentru ca Betis era cu 10 jucatori in atac pentru ca ei trebuiau sa castige. Deci daca Betis s-ar fi aparat nu am mai fi marcat 3 goluri. Fitzi realisti, Olaroiu e de vina de tot jocul asta haotic al Stelei numai cu mingi pe sus.

 

Da.. haide sa ne fure in fiecare meci ca nu vom avea nimic impotriva

 

atunci hai sa pierdem toate meciurile si dupaia sa zicem vantul a fost de vine!, arbitrul a fost de vina, horoscopul a fost de vina, etc.

hai sa fim seriosi am jucat slab , pe bune bine ca n-am luat bataie

 

Hai ca incepi sa ma enervezi, da am jucat slab, dar te deranja daca luam 3 puncte dintr-un penalty care nu a fost acordat??? Cum bine ca nu am luat bataie tu nu ai vazut meciu?? In nici un moment nu au pus poarta in pericol!!

 

bai daka ne prindeau pe contra atac eram morti intelegi?si chestia cu arbitrasul da dadeam gol din penalty dar asta nu schimba faptul ca jucam un joc bine si 4 prost

***alex***19.03.2006 21:10

Nici nu au avut intentia sa ne prinda pe contraatac

alex_m8719.03.2006 21:15

Olaroiu a invatat bine doar sa se apere, se pare ca la lectia de atac a chiulit. De cand a venit Olaroiu la Steaua nu am mai vazut nici o verticalizare; mingea ajunge pe flancuri la Nicolita sau Bostina de unde se centreaza... ca poate nimereste Iacob. Olaroiu trebuie sa-si dea seama odata ca nu jucam in Premier League. Steaua trebuie sa joace pe jos, cu pase scurte, driblinguri, etc, ca in perioada Protasov. Altfel o sa facem 0-0 cu jumatate din echipele din campionat.

In al doilea rand ne trebuie inca un atacant si un mijlocas de creatie: Cocis si Mazilu ar fi f.folositori in acest moment.

 

FORZA Steaua

KroNos^19.03.2006 21:15
dar te deranja daca luam 3 puncte dintr-un penalty care nu a fost acordat???

 

 

Pe mine ma deranjeaza!!!!

 

Pe bune eu nu vreau sa castigam un meci dintr-un penalty. Chiar a ajuns Steaua sa se milogeasca la un penalty si sa nu mai aibe nici un shut pe poarta tot meciul?

Era bine daca ar fi dat penaltylul dar problema e ca Steaua a jucat execrabil in cele 4 meciuri in care n-a dat gol.

winner_00719.03.2006 21:18
dar te deranja daca luam 3 puncte dintr-un penalty care nu a fost acordat???

 

 

Pe mine ma deranjeaza!!!!

 

Pe bune eu nu vreau sa castigam un meci dintr-un penalty. Chiar a ajuns Steaua sa se milogeasca la un penalty si sa nu mai aibe nici un shut pe poarta tot meciul?

Era bine daca ar fi dat penaltylul dar problema e ca Steaua a jucat execrabil in cele 4 meciuri in care n-a dat gol.

 

in sfarsit un om care judeca! bvravo ba gandim la fel

winner_00719.03.2006 21:19

de ultima la meciul national-Steaua din partea suporterilor Cristea a primit sub 5

KroNos^19.03.2006 21:42
in sfarsit un om care judeca! bvravo ba gandim la fel

 

Multzumesc, multzumesc de aprecieri. :D dar as fi preferat sa vorbim acum de jocul bun al Stelei decat de meciu asta urat.

Ma duc sa vad Recursul, poate mai are niste scuze Olaroiu.

alex ripper19.03.2006 22:28

Steaua nu a jucat rau,dar au avut probleme la finalizare.

bebeto19.03.2006 22:40

jocul Stelei:atac lateral--centrare,atac lateral-centrare.atacul frontal lipseste aproape cu desavirsire.chiar si atunci cind mingea ajunge in centrul atacului,face ce face si iar.. extrema-centrare.ca sa nu mai vorbesc ca jocul combinativ in viteza la firul ierbii,s-a uitat de tot.olaroiule schimbati tata tactica de atac ca deja ne cunosc toti stilul...si o sa luam titlul cu tine...la anul si la multi ani.

 

ps:cu cit a batut Steaua pe national in toamna,cu Protasov pe banca?poate isi aduce aminte Olaroiu si ne spune si noua.

alex ripper19.03.2006 22:42

nationalul au jucat destul de urat...ca si argesul.ca dovada steua are 3 jucatori importanti accidentati,iavob cu fractura de clavicula si va sta cel putin 1 luna,iar Paraschiv care a fost operat la ureche.de Goian nu se stie inca nimic,sau cel putin eu nu am auzit nimic.

strezahuzum19.03.2006 22:49

N-as fi vrut sa spun asta, dar din pacate in acest retur e limpede ca Steaua are de luptat cu "metodele specifice" ale echipei din groapa de gunoi ( e o caracterizare potrivita pentru caracterul celor ce conduc acest club ). Mai clar, fluierasii nostri cei simpatici.

 

Meciul de fata, n-a fost cel mai bun al Stelei, dar in fata unei echipe bagate cu fundul in poarta nu s-a putut mai mult. Iar cand defensiva a fost depasita, fluierasii si-au facut datoria ( penalty refuzat la Iacob, offside imaginar la Oprita, corner clar ca lumina zilei refuzat, lovituri libere repetate date aiurea, etc ). Plus, Shroj, Sapunaru, Burca si Mehmetovic ala au avut clar liber la rupt oase. Tocmai s-a anuntat ca Iacob lipseste o luna. Iar Paraschiv a terminat cu capul spart !!

 

Domnul Deaconu insa era probabil preocupat cu meditatii asupra metafizicii. Altfel nu-mi explic cum Sapunaru a scapat fara , n-a vazut cel putin 1 penalty clar, sau Herea aplica de zor coate si pumni pe la final.

Bogdan4Steaua19.03.2006 22:53

Am facut o prima repriza buna, ne-am creat destule ocazii. In a doua repriza a aparut precipitarea, si odata cu iesirea lui Iacob nu am mai jucat mare lucru.

 

Referitor la arbitraj: normal ca publicul vrea spectacol, normal ca nu ne incanta sa castigam printr-un penalty. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne uitam resemnati cum ne sunt refuzate penalty-uri, cum sunt semnalizate eronat pozitii de offside inexistente. Pierdem puncte pretioase, si la sfarsitul campionatului si aceste doua puncte pierdute pot conta decisiv. Azi nu ne-a fost acordat cel putin un penalty, Oprita scapase singur cu portarul la acea faza(cu offside-ul inexistent), iar la Burca si Sapunaru se impuneau eliminari. Nu dam vina numai pe arbitri, dar un penalty acordat(pe drept, nu cerem mila nimanui) putea sa ne aduca cele 3 puncte necesare in lupta pentru titlu.

 

Inainte se tot batea moneda pe cat de mult ne fura arbitri in Europa. Iata ca atat Steaua cat si Rapid au avut parte de arbitraje aproape impecabile in Cupa UEFA, iar in campionat suntem "ajutati" sa pierdem puncte.

 

Are de castigat doar Dinamo(Timisoara se amageste degeaba pentru ca vor cadea "de prosti" ca in fiecare an, din pacate in detrimentul celor din Stefan cel Mare). Cum spuneam, are de castigat Dinamo, dar are de pierdut fotbalul romanesc. Nu cred ca are rost sa mentionam de ce.

AcMilan1419.03.2006 23:26

Steaua joaca mai mult la intamplare.Sa fim seriosi asta ca ei s-au bagat cu curu in poarta nu este o scuza decat pentru MM si Olaroiu. Steaua tot timpul a intalnit astfel de echipe.Jucatorii trebuie sa forteze din primul minut pana in ultimu, nu sa plimbe mingea de colo colo si sa se trezeasca prin min 80 ca este egalitate. Ce ar face Olaroiu daca doamne fereste deschid rrapidisiti scorul si se baga cu curu in poarta!?

 

Intrebare: Credeti ca FC National in meciul tu a avut alt obiectiv fata de meciul de azi? Cand sunt meciuri de genul Milan-Treviso sau Barcelona-Malaga, malaga si treviso nu se deplaseaza cu obiectivul de a obtine un punct!? Olaroiu trebuie sa gaseasca solutia este clar ca in campionat vom avea f des parte de asemenea strategie din partea adversarilor

KroNos^19.03.2006 23:58

Din articolul de pe prima pagina am extras cea mai importanta parte :

 

"

In atac am fost sterili,in aparare exacti..Este o problema care trebuie rezolvata.

 

De cine,nu stim,dar este clar!Ne-am saturat de sterilitate.Chiar daca ne-a fost refuzat un penalty clar, Oprita a fost semnalizat in offside intr-o faza in care a pornit din pozitie regulamentara scapand singur cu Nae,e greu sa privesti rezultate de egalitate pe banda rulanta.Si mai rau,fara sa inscrii.

 

Urmeaza Poli si situatia nu e roza deloc!

sorin_77720.03.2006 07:14

Referitor la acest meci cu Nationalul nu ma supara absolut deloc acest rezultat daca stau sa ma uit mai atent ca nu o sa avem atac in acest retur... Absenta lui Iacob va fi decisiva. Nu cred ca exista un jucator la Steaua care sa poata inlocui un jucator ca Iacob. Ne va fi foarte greu si abia acum incepe lupta cea mare. Meciurile grele abia stau sa inceapa... :cry: ... Cristea, Oprita... treziti-va!!!!

Virgil20.03.2006 07:23
N-as fi vrut sa spun asta, dar din pacate in acest retur e limpede ca Steaua are de luptat cu "metodele specifice" ale echipei din groapa de gunoi ( e o caracterizare potrivita pentru caracterul celor ce conduc acest club ). Mai clar, fluierasii nostri cei simpatici.

 

Meciul de fata, n-a fost cel mai bun al Stelei, dar in fata unei echipe bagate cu fundul in poarta nu s-a putut mai mult. Iar cand defensiva a fost depasita, fluierasii si-au facut datoria ( penalty refuzat la Iacob, offside imaginar la Oprita, corner clar ca lumina zilei refuzat, lovituri libere repetate date aiurea, etc ). Plus, Shroj, Sapunaru, Burca si Mehmetovic ala au avut clar liber la rupt oase. Tocmai s-a anuntat ca Iacob lipseste o luna. Iar Paraschiv a terminat cu capul spart !!  

 

Domnul Deaconu insa era probabil preocupat cu meditatii asupra metafizicii. Altfel nu-mi explic cum Sapunaru a scapat fara  , n-a vazut cel putin 1 penalty clar, sau Herea aplica de zor coate si pumni pe la final.

 

Mi se pare ca ai spus cam totul.In termenii cei mai decenti.

In plus as spune ca acel tatuc al criminalilor de la national,pe numele lui deaconu,ar trebui suspendat pana la sfarsitul turului,dupa care sa inceapa din "D".

Ma gandesc ca noi daca am fi jucat asa pe teren propriu,am fi avut cel putin un eliminat si vreo 10 cartonase galbene.

Arbitrul a arbitrat pentru rapid.Pentru ca Steaua sa joace fara cel putin un jucator de baza impotriva lor in sferturile UEFA.Si a reusit.

Mai vedem ce s-o intampla.Dumnezeu salasluieste printre noi.

DanStan20.03.2006 08:01

Se pi** pe ei de ras cateii si bronzatii cand ne vad ca ne isterizam asa. Ca sa plece ala, sa vina ala ...

Treaba e simpla. Daca sefii il vor neaparat pe Olaroiu atunci sa-i aduca jucatori capabili sa poata juca ce vrea Olaroiu. Aia e marea durere. Avem 12-13 jucatori de valoare in lot, nu 18-20 cum ar fi normal. Si nu uitati ca jucatorii sunt obositi. Si ca cel putin 3 dintre ei sunt compelt iesiti din forma. Cate echipe credeti ca ar face fata ? A, poate Dinamo, cu goluri din ofsaid, penaltyuri pe gratis si adversari eliminati pe nedrept.

p,s : daca Dica nu-si revine suntem in pom. Si va fi mult mai rau decat acum.

caesar20.03.2006 08:31

m-am saturat de 0 - 0.

nu mai avem om de gol: mai ales acum cu "intamplarea" Iacob. este momentul ca macar una din cele 2 rezerve oprita si Cristea sa arate ca nu sunt degeaba la echipa asta. daca nu prindem Liga Campionilor anul asta o sa mai avem de asteptat inca multi ani pentru ca nea Jiji o sa vanda jucatori.

Steaua - trebuie sa arati de ce este cea mai iubita echipa din Romania.

caesar20.03.2006 08:35

apropo - pe care dintre cei doi: Cristea si oprita ati paria ????

DanStan20.03.2006 08:35

Marcatorii Stelei in campionat. Adica in tur :

Dica 8

Iacob 5

Bostina 4

Paraschiv, Nicolita 3

Radoi, Ogararu, Goian 1

rezerve

Oprita 1

 

procedee (unde X = combinatii, patrunderi individuale, contraatac)

Dica : 2 lovituri libere, 2 centrari, 4 X

Iacob : 4 centrari/cornere, 1 X

Bostina : 1 centrare, 2 X, 1 penalty

Paraschiv si Nicolita : 3 X

restul : 3 centrari/cornere, 1 sut de la distanta (Radoi).

Deci Steaua a reusit in 15 meciuri doar 13 combinatii sau patrunderi individuale incheiate cu gol. Cam putin, nu ?

caesar20.03.2006 08:38

Iacob este omul de gol pentru centrarea perfecta - cam atat. cei doi sunt ceva mai tehnici (jucatori de actiune). chiar imi pare rau de Iacob, dar eu cred ca o revenire a lui Cristea sau oprita ne-ar avantaja. --insanatosire grabnica lui Iacob--

caesar20.03.2006 08:46

avem o aparare perfecta atunci cand sunt pe teren Goian si Ghionea. in atac lucrurile nu stau deloc la fel - daca Dica nu este in forma suntem la mana norocului. o echipa europeana asa cum ne dorim cu totzi trebuie sa aiba o aparare f bine inchegata si un atac cel putin laudabil: la noi atacul este cel mult mediocru. Cristea si oprita -- este momentul vostru baietzi sa ajungetzi mari ----Steaua adu bucuria inapoi in inima suporterilor tai si in campionat.

«145678»