Si iata ce spunea Cristian Otopeanu pe 6 noiembrie anul trecut :
"S-a incheiat a patra partida consecutiva in care Steaua nu a inscris. Mai mult, in ultimele trei meciuri de campionat, Steaua a pierdut 8 puncte.
Privind meciul CFR-Steaua, am cautat sa descifrez o tactica in jocul Stelei, dar nu am reusit sa gasesc vreuna. Toti jucatorii au evoluat haotic, fara absolut nici o logica. Nu am vazut "un-doi-uri" sau pase "printre". Suturile pe poarta au fost doua (?!). Cu asa evolutie si asa tactica, Steaua nu va lua campionatul in acest sezon.
Zenga avea meritul ca isi invata jucatorii sa stea pe teren ca sa apere un rezultat. Protasov nu are ce sa-i invete pe jucatori, pentru ca acestia nu au ce apara. Din nefericire, cu Protasov pe banca, Steaua a fost eliminata din Cupa Romaniei, din preliminariile Champions' League, a pierdut Supercupa, iar campionatul este pe cale sa fie compromis si el."
Nu-l apar pe Olaroiu. Dar ar fi bine sa ne mai gandim inainte de a da cu barda. Parerea mea e ca marea noastra problema nu e antrenorul ci lotul foarte restrans. Daca Olaroiu ar avea la dispozitie 20 de jucatori buni din care i-ar putea alege pe cei ce se potrivesc ideilor sale tactice atunci ar fi singurul vinovat in caz de esec. Dar in conjunctura de fata orice accidentare sau iesire din forma ne poate fi fatala. Ceea ce - din pacate - s-a si intamplat.
De acum numai norocul ne mai poate ajuta.
