FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AC Milan

«167891023»
red&blue_boy26.10.2009 12:55

Si Nesta a revenit si dupa un an de pauza,multi ziceau ca e gata.Cat merge Milan de oscilant,Nesta cred ca fost cel mai bun si constant jucator de la ei.Si cand a pierdut Milan el a jucat destul de bine.Fara suparare,sper sa ramana cat mai mult la Milan.Apropo,ce aparare avea si Lazio cu Nesta si Negro!!!Plus Couto sau Mihaijlovic!

Astristul26.10.2009 16:31

Eheee ... ce vremuri ... demult apuse. :( Ma consolez cu faptul ca macar il avem pe Kolarov (the next Mihajlovic). :P Pana acum cred ca este singurul jucator din lume despre care poti sa spui ca este cu adevarat urmasul unui jucator retras! :rolleyes:

red&blue_boy26.10.2009 20:54

Eu ma gandeam ca te consolezi cu Radu Stefan!!!Serios acum,si mie imi place Kolarov,are si ceva din sutul lui Mihajlovic.M-as bucura sa ajunga si el la Milan.

Astristul26.10.2009 22:17

Stefan Radu nu poate sa fie decat urmasul lui Razvan Rat. Nimic mai mult. :) Nici nu se poate compara cu Kolarov!

PS: Eu nu m-as bucura daca ar pleca, indiferent de echipa.

red&blue_boy27.10.2009 09:37

Cica Beckham revine din iarna la Milan,pentru retur.

red&blue_boy31.10.2009 21:53

Dupa 2-2 la Napoli,unde a fost egalata pe final,Milan invinge Parma cu 2-0,dubla Borriello,dar dupa un joc destul de slab.

red&blue_boy03.11.2009 22:35

Milan - Real Madrid 1-1 ! Goluri Ronaldinho din 11m,respectiv Benzema . Meci destul de bun.Milan a mai avut un gol anulat cam aiurea lui Pato. Rezultat bun totusi pentru Milan,nu e rau,patru puncte in dubla cu galacticii.Forza Milan !

red&blue_boy08.11.2009 15:55

Lazio - Milan 1-2 ! Goluri Silva(autogol),respectiv Silva si Pato.Joc nu prea stralucit,dar 3 puncte importante pentru Milan...

Daniel-Ionut08.11.2009 17:43

Ce spuneam ca Milan isi revine usor, usor?

red&blue_boy08.11.2009 19:44
Ce spuneam ca Milan isi revine usor, usor?

 

 

Da,si tare incantat esti tu,care esti fan Inter...

Daniel-Ionut09.11.2009 11:02
Da,si tare incantat esti tu,care esti fan Inter...

 

Ma... dupa mine putea sa se bata si la retrogradare Milanul ca nu ma interesea... da am spus asa, ca la ce jucatori are trebuia sa isi revina... oricum tot Inter ia campionatul :D

Astristul09.11.2009 17:18

La mare bataie cu Juve! :rolleyes:

red&blue_boy09.11.2009 20:07
... oricum tot Inter ia campionatul :D

Nu as fi asa sigur,nu mai merg chiar asa bine lucrurile pentru Mourinho...

 

La mare bataie cu Juve! :rolleyes:

Sper sa se bata Inter cu Juve si in final sa ia Milan ! ;)

Astristul10.11.2009 10:11

E si normal, asta e dorinta oricarui Milanist, si daca o sa continue sa aibe rezultate pe viitor, cred ca exact asa o sa se intample cu Milan! :)

red&blue_boy10.11.2009 12:10

Ar fi bine sa fie asa...Dar va fi greu cu lotul actual,imbatranit,mi-e ca nu rezista la un ritm ridicat atatea meciuri.Si Galliani&Berlusconi sunt mai interesati de Champions League...Forza Milan ! Si Lazio barem un loc de UEFA !

Astristul10.11.2009 20:02

UEFA .... poate daca o sa castigam iarasi Cupa Italiei :)) ca asa in Serie A, daca evitam retrogradarea e bine! :D

red&blue_boy22.11.2009 20:04

Milan - Cagliari 4-3 !!! Un meci destul de frumos,cu o desfasurare interesanta a scorului.Din nou Pato cam cel mai bun de la Milan,alaturi de Seedorf si Dida.

red&blue_boy29.11.2009 21:54

Catania-Milan 0-2 !!! Dupa un meci slab din partea Milan-ului,introdus in minutul '85,Huntelaar a marcat in minutele '93 si '94 !!!Al doilea gol dupa un lob frumos.In sfarsit a spart gheata ! Asta ar fi lucrul cel mai important dupa aceasta partida.Si ca Milan a profitat si de infrangerea lui Juventus.

red&blue_boy05.12.2009 21:50

Milan - Sampdoria 3-0 ! Inca din prima repriza.Goluri : Borriello,Seedorf si Pato ! Ronaldinho doua pase de gol.

Astristul05.12.2009 21:59

Ce si-a revenit Milanul. Tine aproape de primele locuri! :)

red&blue_boy05.12.2009 22:09

Da,e pe doi,dupa un inceput prost de sezon....Dar mai e mult pana la finalul campionatului,va fi greu sa reziste,avand in vedere varsta inaintata a multor jucatori de baza de la Milan.Totusi Inter are vreo 4 puncte in fata.Dar sper,cine stie,poate-poate.Sa aiba Lazio maine cu Roma o prima repriza la fel de buna ca Milan cu Doria!!!

ionel_9405.12.2009 22:14

eu as vrea sa ea campionatul inter :)

red&blue_boy05.12.2009 22:33

Eu nu...

El ragazzo STELIST05.12.2009 22:38

Salut baieti,bag de seama ca Milan,Lazio si Roma sunt cele mai iubite echipe din Italia de catre suporterii stelisti...zilele trecute imi spunea un tovaras ca Stelistii tin cu Milan ( Italia) , Liverpool ori Chelsea ( Anglia) si Barcelona ( Spania) iar javrele cu rivalele acestora...totusi,"echipele Stelistilor" au triumfat mai mereu...

Sincer,eu tin cu Liverpool,Barca,Olympique ( atat Lyon cat si Marseille-stiu ca e ciudat,dar asa`s si yo :)) ) iar din Italia tineam intr`o vreme cu Lazio,dar m-am dat pe Milan...Forza A.C.Milan !

Si ca o incheiere de suporter STELIST ( ce ma consider )... FORZA Steaua !

VPM , CANCERULE !

red&blue_boy05.12.2009 22:55

E o chestie relativa si asta ca stelistii simpatizeaza cu anumite echipe din strainatate,iar javrele cu rivalele lor.E pana la urma dreptul fiecaruia,n-ar trebui sa tinem prea mult cont de asta.Cert e ca Milan e cea mai iubita echipa italiana in strainatate,in afara Italiei,presupun ca poate si in Romania.

 

@ El ragazzo STELIST : pai ziceai mai demult ca ai simpatizat cu Roma din Italia... ;) Nah,bine atunci ca zici ca acum iti place Milan !!! Forza Steaua !!! Forza Milan !!!

«167891023»