FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AC Milan

«12345623»
c.ronaldo1716.12.2006 15:54

Sper sa ia Milan UCL pt a juca Dinamo in turul3 preliminar din UCL in caz k vor lua titlul.

ktalyn16.12.2006 17:27

CHiar daca nu se nr printre favorite in acest sezon de CL, va avea un cuvant greu de spus in continuare, e cea mai buna echipa din ultimii 5 ani din Liga!!!

alexynho06.01.2007 16:40

1. Ar trebui un portar nou la Milan

2. Fundas stanga

3. Fundas central

4. Fundas dreapta

5. Mijlocas stanga

6. Mijlocas dreapta

7. Atacant

 

Singurii care merita sa mai ramana la Milan sunt Kaka , Pirlo , Gilardino si Nesta .

 

Ar trebui sa se orienteze sa cumpere :

 

I. atacanti

1. Klass Jan Huntelaar (Ajax)

2. Fernando Torres (Atletico Madrid)

3. David Villa (Valencia)

4. Luca Toni (Fiorentina)

 

II. mijlocas stanga

1. Wesley Sneijder (Ajax)

2. Frank Ribery (Olimpique Marseille)

 

III. mijlocas dreapta

1. Darren Fletcher (Manchester United)

2. Joaquin Phoenix (Valencia)

 

IV . fundas central

1. Anton Ferdinand (West Ham United)

2. Sergio Ramos (Real Madrid)

3. Philippe Mexes (AS Roma)

4. Cristian Chivu (AS Roma)

 

V. fundas stanga

1. John Arne Riise (Liverpool)

2. Ashley Cole (Chelsea)

 

VI fundas dreapta

1. Johny Heitinga (Ajax)

2. Cicinho (Real Madrid)

 

VII portar

1. Mickael Landreau (PSG)

2. Sebastian Frey (Fiorentina)

 

PS Am scris mai sus din ce mi-am amintit , nu am facut eu chiar o ancheta cu ce trebuie ce nu trebuie , insa eu incep sa mor din cauza rezultatelor lui Milan . Prea multi batrani , prea putini tineri , ar trebui sa e faca ceva in privinta asta :)

ktalyn07.01.2007 19:25

Situatia nu e kiar asa grava cum zici u, majoritatea jucatorilor de la Milan au clasa mondiala si nu cred ca mai trebuie jucatori, poate un atacant... dupa parerea mea are cel mai valoros lot din lume la egalitate cu barca !

Mie imi place f mult d R Oliveira, care sunt sigur ca'si va reveni, sa nu uitam de Seedorf, Gattuso...

***alex***07.01.2007 20:00

Problema e mai mult psihica la Milan. Ar trebui transferat un fundas central si un atacant, de la plecarea lui Sheva nici unul nu a reusit sa-l inlocuiasca cu succes.

 

Sa speram ca din retur vor ataca castigarea Champions League, iar in campionat vor termina de la 5 in jos :wink:

Sonic07.01.2007 20:12

Cred ca acum lui Shevcenko ii pare rau ca a plecat de la Milan (bine nu ma refer aici la bani) :D

 

Ce sa zic...Milan e o echipa batrana in care doar Kaka si Gilardino mai misca ceva ... in rest pacat de ceilalti pentru ca sunt jucatori cu nume mare in fotbal :cry:

***alex***19.01.2007 14:03

Cupa Italiei : Arezzo - Milan 1-0 ( 0-2 in tur )

 

Milan se califica in semifinale unde v-a da piept cu As Roma.

***alex***23.01.2007 14:48

Massimo Oddo de la Lazio la Milan pentru 7,5 mil euro + Pasquale Foggia.

 

In sfarsit un fundas, capitolul unde Milan a stat destul de prost sezonul asta. Politica de transferuri ramane aceeasi, Oddo avand 30 de ani... Zilele viitoare e posibila venirea lui Ronaldo si el avand tot 30 de ani.

ktalyn27.02.2007 19:36

Ce ziceti d golurile lui Ambrosini in ultimele 2 etape ...mi se pare senzational numai un jucator foarte bine pregatit psihic poate reusi asa ceva !

I.N.Money27.02.2007 20:41

Ambrosini a fost mereu omul care era pregatit sa ii inlocuiasca fie pe Gattuso fie pe Pirlo,pacat ca Ancelotti nu a insistat mai mult cu el,un jucator care a calificat Milan-ul in finala Ligii din 2005,cu Liverpool.

Venind vorba despre Gattuso am citit o stire care m-a amuzat teribil,spuneau cei de pe Raiuno ca fanii lui Milan sustin ca Rino este adus la stadion in lesa si i se da drumu pe gazon,unde timp de 90 de minute face ce am vazut toti si apoi la final este iar legat! :D

c.ronaldo1717.03.2007 12:32

Ce de goluri da grasutu la Milan.... :o

blindica24.04.2007 07:51

Pacat ca n-are drept de joc contra lui Manchester, daca juca Ronaldo , Milan era 70 % calificata din tur :D

c.ronaldo1724.04.2007 11:32

@blindica

 

Joaca Ronaldo, dar la Manchester.;)

Wally24.04.2007 11:50

Milan se va califica!!! O sa faca Inzaghi ravagii :P

gone25.04.2007 10:45
Ambrosini a fost mereu omul care era pregatit sa ii inlocuiasca fie pe Gattuso fie pe Pirlo,pacat ca Ancelotti nu a insistat mai mult cu el,un jucator care a calificat Milan-ul in finala Ligii din 2005,cu Liverpool.

Venind vorba despre Gattuso am citit o stire care m-a amuzat teribil,spuneau cei de pe Raiuno ca fanii lui Milan sustin ca Rino este adus la stadion in lesa si i se da drumu pe gazon,unde timp de 90 de minute face ce am vazut toti si apoi la final este iar legat! :D

 

 

Gattuso e inima lui Milan. Sincer nu cred ca am vazut un jucator mai sub-apreciat decat el.

 

I.N.Money25.04.2007 12:41

Din pacate s-a vazut aseara cat inseamna Rino pentru AC Milan,imediat dupa accidentarea sa "diavolul" a cazut.

IONUTZ-CIPRIAN25.04.2007 14:52

Pacat de Milan,imi doream sa castige,nu-i suport pe englezi!!Sper ca in retur sa iasa invingatoare!!

Wally25.04.2007 17:29

Gattuso e un jucator fantastic...si mi-aduc acum aminte de declaratia lui MM de acum 2 ani parca, atunci cand spunea ca dintre Ronaldinho si Gattuso ar prefera sa-l aduca la Steaua pe cel din urma...mare dreptate a avut...Steaua ar avea mare nevoie de un astfel de jucator!!!

ktalyn27.04.2007 19:31

Imi place foarte mult cum evolueaza Nesta ..un jucator cum rar am vazut .. da foarte multa incredere ... iar in atac perechea Seedorf(jucator de legenda) - Kaka' e irezistibila si cred ca'i va face 'praf' in retur pe cei de la United !

SteauaToronto02.05.2007 02:10

Hai Kaka...vrem golul azi.....spurcatii la 0 % sanse :)

gone02.05.2007 08:08

Dida e sigur ca Milan va trece de United:

 

Cocky AC Milan goalkeeper Dida says Manchester United have nothing to boast about ahead of tonight's Champions League semifinal.

The Brazilian also reckons Ronaldo was outplayed by Milan's two-goal hero Kaka.

 

Dida said: "The duel between Kaka and Cristiano Ronaldo did not even exist in the end.

 

"Kaka won that one clearly - not only by two goals to one but by his work on the field.

 

"Ronaldo was just not that great. I believe the nerves and the responsibility proved too much for him."

 

United carry that slender lead into the second leg thanks to Wayne Rooney's last-gasp strike.

 

But Dida insisted: "Rooney's goal was just lucky. It was so far out anything could have happened.

 

"By beating us, Manchester United have not proved they are better than us.

 

"In fact, they are very lucky the tie is not over already.

 

"With the score at 2-1 to Milan they were very close to going out.

 

"If we had taken our chances to make it 3-1 then the match and the tie would have been closed out."

razvan7502.05.2007 19:01

goooooool Kaka....

 

se infige adinc morcovul in curul lor de spurcati... incet si sigur!!! nah... pregatiti-va de turul 3 preliminar looserilor.

 

FORTA Milan E VINCI PER NOI :lol: :lol:

c.ronaldo1706.06.2007 14:32

Eto'o a semnat cu Milan.

Royal06.06.2007 15:23

@c.Ronaldo

 

pe asta de unde ai mai scos-o?

c.ronaldo1706.06.2007 15:50

De unde nu te astepti...

«12345623»