FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AC Milan

«1161718192023»
red&blue_boy02.11.2011 17:14

:(

"Pe baza rapoartelor medicale ale Policlinicii din Milano, clubul AC Milan comunica oficial ca jucatorul Antonio Cassano a suferit un atac cerebral pe baza ischemica. Examinarile instrumentale si neuroradiologice au durat 72 de ore si au evidentiat o suferinta in zona cerebrala cirsumscrisa care a determinat un deficit neuronal persistent. Cauza a fost identitficata in prezenta unui foramen oval la nivell inimii, acest lucru fiind evidentiat numai in urma unor examinari specializate foarte sofisticate. Programul de terapie stabilit a permis o recuperare rapida si o imbunatatire ale conditiei clinice, situatia acum fiind buna.Jucatorul va fi supus in zilele urmatoare la o mica interventie cardiologica (pentru a inchide foramenul oval), perioada de recuperare pentru revenirea la activitatea sportiva fiind definita dupa operatie, insa probabil va fi de o luna."

red&blue_boy06.11.2011 18:26
red&blue_boy24.11.2011 05:03
red&blue_boy28.11.2011 05:11
red&blue_boy04.12.2011 07:39
red&blue_boy18.12.2011 07:15

Milan - Siena 2-0 .

 

red&blue_boy05.01.2012 07:04
red&blue_boy16.01.2012 08:01

Milan n-a profitat de pasii gresiti facuti de Juventus si Udinese,pierzand aseara derby-ul cu Inter,0-1, gol Milito.

Un meci destul de sters,putine ocazii,Inter s-a grupat bine in aparare,iar Milan a asteptat doar sclipiri in atac de la Ibrahimovici sau Pato,nereusind prea multe lucruri la mijloc, la constructie.

Era un meci de egal, dar Abate a vrut inca o data sa arate ca nu e de Milan, iar Milito n-a iertat.

Gresita si tactica lui Allegri, cu Emanuelson in spatele atacantilor si Boateng retras.

Mem016.01.2012 11:44
Milan n-a profitat de pasii gresiti facuti de Juventus si Udinese,pierzand aseara derby-ul cu Inter,0-1, gol Milito.

 

 

a profitat Inter la maxim si asta e foarte bine , campionatul o sa fie mai interesant; Milan a fost foarte slaba aseara,in special pe faza defensiva, un rol important l-a avut Ranieri ,a pregatit jocul foarte bine,un singur lucru nu inteleg, faptul ca Forlan este rezerva;restul, merge foarte bine!

red&blue_boy16.01.2012 11:55

Da, o sa fie interesant campionatul. Juventus cred ca are prima sansa. Nu joaca nici in cupele europene...

Inter s-a aparat bine, organizat, dar pe constructie nici ei n-au stralucit,in conditiile in care Abate si Zambrotta au fost aproape inexistenti pe benzi.

Mem016.01.2012 13:28

Milan,Udine,Lazio,Inter si Napoli au sansele lor la titlu, Roma inca se cauta dar, cred ca a venit momentul ca "Batrana Doamna" sa scoata capul la liman.

 

- ca forta de joc ofensiva eu unul ii vad pe milanezi si pe napoletani printre primii, Juve e si ea acolo,iar Udine,Lazio si Inter sunt echipe care se organizeaza bine in defensiva,cu toate ca mai au si ei sincopele lor;

red&blue_boy27.01.2012 05:35

Milan - Lazio 3-1 , in sferturile cupei.

Ce gol frumos a reusit Seedorf!

 

http://youtu.be/Su9453GJs08

red&blue_boy01.02.2012 21:48

Dupa 14 ani Lazio a invins in campionat pe Milan, 2-0. Un meci slabut, putine ocazii, cu 2 goluri date de Lazio in final din nimic, in plina dominare milaneza, chiar daca aceasta era destul de sterila...

Si titlul e tot mai aproape de Juventus...

cristian8606.02.2012 13:24

Dupa cum se spunea intr-un post anterior, campionatul e lung, nu exista o favorita clara, oricare echipa poate pierde puncte in orice meci.

red&blue_boy06.02.2012 19:54

Mda, dar daca Juve bate in restanta cu Parma, se duce la 4 puncte...

 

Gest urat al lui Ibrahimovic, perversa aplicata lui Aronica. Totusi, si napoletanul l-a lovit cu palma pe Nocerino, dar n-a fost avertizat...

 

Mem006.02.2012 20:37

am impresia ca l-a lovit din reflex,de cum l-am vazut pe Ibrahimovic ca pleaca,puteam sa jur ca trosneste pe cineva,rusine,mahaderie;

red&blue_boy06.02.2012 20:44

Din pacate, Ibrahimovic e mare fotbalist, dar ca si om...

Nu e prima data cand se preteaza la gesturi de genul asta...

Lari16.02.2012 19:31

Coregrafia de la 4-0 cu Arsenal, din Liga Campionilor.

ACMilan.jpg

red&blue_boy03.03.2012 20:26

Palermo-Milan 0-4 .

Ibra is back, 3 goluri!!! :)

punk03.03.2012 22:37

juve doar egal acasa. :( ole ole ole juve juve

blindica03.03.2012 23:08

@punk: pai cam cat mai putea Juve sa pacaleasca fotbalul?! Ok,nu pierzi,nu pierzi,da`jumatate din meciuri le termini la egalitate? Asta nu este echipa de titlu. Milan ia titlul si anul acesta!

red&blue_boy04.03.2012 07:37

Am vazut acum pe rezumat ce sut a avut Thereau in final, de intra sub bara!!!

 

pai cam cat mai putea Juve sa pacaleasca fotbalul?! Ok,nu pierzi,nu pierzi,da`jumatate din meciuri le termini la egalitate? Asta nu este echipa de titlu.

Plus multe greseli de arbitraj in favoarea lor. Si Milan a avut destule rateuri, dar parca a aratat mai mult fotbal, un fotbal mai placut.

 

Milan ia titlul si anul acesta!

Sa-ti fie glasul aurit si gandul implinit. :))

 

red&blue_boy11.03.2012 15:58

Milan - Lecce 2-0 !

Si Milan are 4 puncte avans! :)

punk11.03.2012 23:11

Imi aduc aminte cand Armata Ultra era cea mai puternica galerie din tara ca 90 la suta dintre noi simpatizam cu Juve pt ca Steaua era considerata un fel de Juve al Romaniei in acele vremuri atat Steaua cat si Juve, CASTIGAU campionat dupa campionat.Era si o chestie majoritatea cainilor simpatizau cu Milan iar stelisti cu Juve.Bindica, eu zic ca Juve nu a pacalit fotbalul uita-te la meciurile directe cu Milan,Inter,Lazio,Udinese si o sa vezi ca in meciurile directe Juve sta mult mai bine decat Milan care din primele clasate nu a reusit sa bata decat pe Udinese cu foarte mult noroc un meci dominat cap coada de Udinese.Eu zic ca, Juve va lua titlul chiar si acum cand e la 4 puncte in spatele Milanului.

red&blue_boy12.03.2012 05:34

Cum spunea si Capello, campionatul se castiga cu echipele mici. :)

 

Ieri cu Genoa, in minutul '91 au avut gazdele 11 m, nu s-a dat. Am inteles ca au mai avut unul.Totusi, Juventus e protejata destul de mult de arbitraje.

«1161718192023»