FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AC Milan

«1151617181923»
Steaua_CSKA06.08.2011 13:23

FORZA MAGICO Milan fular-campionii

I hope there's a lot of Milan fans in Romania :). Romanian talent Cristian Daminuță is playing for the Milano club.

 

Sper că există o multime de fani Milano in Romania. Roman Cristian Daminuță talentul este un jucator de AC Milan.

:)

 

 

 

Alexandru H.06.08.2011 13:38
FORZA MAGICO Milan fular-campionii

I hope there's a lot of Milan fans in Romania :). Romanian talent Cristian Daminuță is playing for the Milano club.

 

Sper că există o multime de fani Milano in Romania. Roman Cristian Daminuță "Talentul" este un jucator de AC Milan Trascautii de Vale.

:)

 

Steaua_CSKA06.08.2011 14:02

Haha, why do you think he's not good enough, friend :)?

 

De ce crezi că nu este destul de bun?

red&blue_boy06.08.2011 14:32

Daminuta?Funny joke!

 

 

In primul meci oficial al sezonului, in China cu ocazia Supercupei Italiei, Milan a invins pe Inter cu 2-1, goluri Ibrahimovic,Boateng-Sneijder.

 

red&blue_boy09.09.2011 20:39

Milan a debutat in noul sezon de Serie A cu o remiza acasa, 2-2 cu Lazio. Goluri marcate de Ibrahimovic, Cassano - Klose, Cisse, toate golurile fiind date in prima repriza, Lazio conducand la un moment dat cu 2-0...

Maye09.09.2011 21:02

Plus 2 bare Cassano.

Milan are nevoie de o minte limpede.

red&blue_boy09.09.2011 21:17
Milan are nevoie de o minte limpede.

Categoric!

Doar Berlusconi si Galliani nu vad asta...

red&blue_boy13.09.2011 20:28

Milan a scos un egal nesperat in deplasarea de la Barcelona, 2-2. Dar jocul italienilor a suferit mult, in special la mijloc, nu tu constructie, doar la nimereala, disputa a fost controlata clar de catalani.

Adrian13.09.2011 20:33

Avand in vedere ca sunt in grupa cu BATE si Victoria Plzen, le cam doare-n cot pe ambele echipe de rezultatele directe, ca stiu ca sunt calificate. Eu zic ca s-a si vazut asta astazi. Milan se apara si la 2-1. Barca isi batea joc de ocazii.

 

Imi pare rau doar ca nu a fost mai spectaculos.

 

 

p.s.

Sper ca stiti ca hotii l-au furat din nou pe il luce :D

red&blue_boy13.09.2011 20:37

Diferenta de valoare e evidenta in favoarea catalanilor, doar ca Milan a avut mult a sansa...

 

p.s. Rusine celor de la Porto ! :)

red&blue_boy18.09.2011 20:22

Cum ma asteptam, Milan a furat-o la Napoli, 3-1 ...

Berlusconi, trezeste-te odata, nu mai merge tot cu ciupeli !

red&blue_boy21.09.2011 22:13

Milan a facut doar o remiza acasa, 1-1 cu Udinese, dupa un meci destul de modest.

 

red&blue_boy24.09.2011 21:35

Milan - Cesena 1-0 .

Frumos gol Seedorf si cam atat.

 

 

http://youtu.be/88p7J3koCJA

red&blue_boy02.10.2011 20:22

Dupa un meci extrem de slab, Milan a pierdut in deplasare la Juventus cu 2-0, golurile fiind primite in finalul partidei.

Trupa lui Allegri nu se regaseste, e tot mai greu...

*Alecs*02.10.2011 20:28

S-au batut singuri pe final intr-un derby sters in care Juve a avut mai multe sanse, dar nici ei n-au jucat grozav.

red&blue_boy02.10.2011 20:38

Meci slab, nedemn pentru un derby, dar parca totusi Juventus a miscat mai mult. Nu stiu daca era echitabil si un egal, dar putea fi obtinut fara gafele pe axa Bonera-Abbiati...

red&blue_boy15.10.2011 22:05

Milan - Palermo 3-0 . Joc dezamagitor, desi scorul ar putea spune altceva...

 

blindica17.10.2011 21:22

Cred ca-si revine AC Milan,cat de cat. Urmeaza meci pe San Siro cu Victoria Plzen si deplasare la Lecce. Un moment bun pentru 6 puncte de moral. Oricum,anu` trecut eram sigur ca ia Milan campionatul,dar anul acesta,desi ii vedeam din nou favoriti,cred ca o sa fie o lupta Juventus-Napoli.Oricum,campionatul e lung,Napoli schiopateaza neasteptat,Juve nu se desprinde,astfel incat Milan are toate motivele sa traga tare pentru o revenire in top 3.

red&blue_boy20.10.2011 10:33

Nu-i gata campionatul, eu zic ca o sa revina si Inter in lupta.

Milan nu stiu daca o sa mai aiba puterea sa ia titlul si sezonul asta, e greu, lipsa de inconstanta in evolutii costa, ca sa nu mai amintim de ceva transferuri ce-ar fi fost utile in special la mijloc.

blindica23.10.2011 12:11

FT Lecce [3 - 4] AC Milan

 

4' [1 - 0] G.G.S. Giacomazzi

30' [2 - 0] M. Oddo (pen.)

37' [3 - 0] C. Grossmüller

49' [3 - 1] K. Boateng

55' [3 - 2] K. Boateng

63' [3 - 3] K. Boateng

83' [3 - 4] M. Yepes

 

La pauza a fost 3-0,pe Prosport.ro scria ca Milanul este umilit.Cand am vazut titlul,nestiind scorul,am verificat repede si am vazut 3-0 la pauza.Atunci mi-am adus aminte de alte rasturnari de scor incredibile si se pare ca si Milan a reusit una,rezultatul final fiind o victorie asteptata inaintea disputarii meciului.

red&blue_boy23.10.2011 13:02

Ce meci ! Ce goluri da Boateng !

 

red&blue_boy27.10.2011 04:13

Milan - Parma 4-1 !

Nu e Boateng, e Nocerino! Tripla reusita de acesta din urma.

 

http://youtu.be/ceHBo7tDH2Y

red&blue_boy29.10.2011 22:03

Roma - Milan 2-3 !

De iesea si un egal la Inter-Juventus nu era rau, in conditiile in care Napoli a pierdut la Catania.

 

blindica29.10.2011 22:42

Victorie meritata pentru Milan,nici nu se pune altfel problema.De altfel,cum am mai postat,ma astept sa revina pe locurile 1-2 nu numai temporar ( fiindca n-au jucat Udinese si Lazio ) . AS Roma este clar in constructie si nu prea putea emite pretentii cu Milan.

Ce-am vazut pe ici-colo : mare ratare Osvaldo din 6 m ; ratarea campionatului ( de pana acum ) a lui Nocerino :naughty:

A faultat Abbiati de penalty la ultima faza?

red&blue_boy30.10.2011 06:43

Campionatul e lung , Roma poate sa emita pretentii barem la un loc de UCL...

 

A faultat Abbiati de penalty la ultima faza?

Asa s-asa, dar parca prima data loveste mingea Abbiati si apoi il doboara pe jucatorul Romei.

«1151617181923»