FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«1373839404147»
Ronnie05.06.2013 20:24

Eu stiam ca Barcelona e interesata de Silva, Hummels sau Marquinos. In aceasta ordine. Problema lor este ca au cheltuit cam tot bugetul de transferuri pe Neymar si acum asteapta sa vanda niste jucatori ca sa cumpere un fundas. Si vor vinde. David Villa, Sanchez, Song, Fabregas. Cam de astia se incearca sa se scape.

 

Azi primim o veste bune. Rooney ar putea ramane la United cu conditia sa fie folosit de acum atacant central, adica unde se simte cel mai bine. De altfel, asta era si marea lui nemultumire, in ultimul an mosul si-a cam batut joc de el, a incercat sa-i faca loc si lui Hernandez in atac. Asta ar fi cel mai bun transfer pentru United.

 

+ C. Ronaldo la United nu mai pare chiar un vis. Am inteles ca Manchester ar baga cam 65m maxim pentru transfer, restul de bani venind de la firma de echipament Nike.

blindius05.06.2013 20:47

Daca Marquinos e cel de la AS Roma, stiam ca l-ar vrea City, insa a plecat antrenorul.

 

Ti s-a parut ca incerca sa ii faca loc lui Chicharito? mie mi se pare ca a jucat destul de putin mexicanul, foarte productiv insa.

 

Cum ar fi un mijloc cu Fellaini, Carrick, Ronaldo si Kagawa?

Arsenal1886Steaua194705.06.2013 21:08

Pe hartie interesant. In realitate cine stie... poate prea multe vedete si la United s-ar calca pe picioare. Cine mai care pianul dupa ?

Ronnie05.06.2013 21:17

Da, blindius, despre cel de la Roma este vorba.

 

Mijlocul ar arata excelent. Daca mai punem si Rooney cu Van Persie in fata, pfu. Da' eu tot sunt sceptic la venirea lui Ronaldo, desi ar fi fantastic. Nici cu Bale nu m-as supara, sincer. :D

Ronnie05.06.2013 22:06

Am uitat, Evra este foarte aproape de Monaco. Sper sa nu se confirme, cel mai bun fundas stanga din PL din ultimii ani.

Alexandru H.05.06.2013 22:27
Am uitat, Evra este foarte aproape de Monaco. Sper sa nu se confirme, cel mai bun fundas stanga din PL din ultimii ani.

 

Vezi ca nu-i cunosti numele. Se pronunta Cole.

Ronnie05.06.2013 22:39

Professional Footballers' Association Team of the Year, in ultimii 8 ani cel mai bun fundas stanga: Baines 3, Evra 3, Cole 1, Clichy 1.

 

8 ani are Evra la United.

 

Ma rog, la cat de obiectiv esti tu n-ai recunoaste valoarea jucatorilor lui United nici daca as face o comparatie cu Wigan.

Alexandru H.05.06.2013 22:44

Iar faci apel la alt clasament PL? Serios, ma amuzi... cand a fost vorba de Bale incoronat cel mai bun fotbalist din PL, erai sa faci atac de cord in a nega valoarea unui astfel de top. Dar vad ca in rest folosesti clasamentele alea fara nicio problema. :))

 

Si da, Cole a fost mai bun. Evra saracul a iesit in evidenta plangandu-se pe la comisii ca a fost injurat de catre Suarez. Asa e cand renunta mamica la scutece prea devreme...

Ronnie05.06.2013 23:22

Pana si Terry a fost mai bun decat Cole si nu e fundas stanga, asta ti-o poate confirma si nevasta-sa. :D

 

 

Lorimer06.06.2013 00:56

Ba ma enervati serios, sunteti incredibil de subiectivi amandoi aici. Ambii fundasi stanga au fost foarte buni! E greu de stabilit cert daca e ala sau ala mai bun si mai prost. Desi ma doare sufletul pt ca A. Cole este englez, eu unul il prefer pe Evra...dar la foarte mica diferenta.

Arsenal1886Steaua194706.06.2013 08:45

Baieti .. nu va mai certati cu Evra si Cole..cel mai bun fundas stanga e Gibbs :D

red&blue_boy06.06.2013 08:57

Se stie cine va fi sezonul urmator cel mai bun fundas stanga din PL : Rat !

Doar de aia a venit la "ciocanari", sa opreasca dominatia lui Evra si Cole. :)

Ronnie06.06.2013 18:38

Fernandinho de la Sahtior la City pentru 37m.

blindius06.06.2013 18:43
Baieti .. nu va mai certati cu Evra si Cole..cel mai bun fundas stanga e Gibbs :D

 

Sa stii ca ma gandeam la Gibbs. Pana la accidentare a avut un sezon f. bun. Concurenta mare cu Monreal acum.

 

Bruno Alves de la Zenit la Fenerbahce.

Lorimer06.06.2013 18:50
Fernandinho de la Sahtior la City pentru 37m.

 

Da, da, imi place asta! E fotbalist foarte bun si Anglia trebuie sa aiba cat mai curand din nou 3 semifinaliste din 4 in CL. Totusi, la City, trebuie sa mai plece unii...

red&blue_boy06.06.2013 19:15
Fernandinho de la Sahtior la City pentru 37m.

Citisem ca e vorba de 50 de milioane. Ce de bani are Nea Luce pentru alti jucatori...

 

Stekelenburg de la Roma la Fulham.

Ronnie06.06.2013 19:44

Am uitat sa precizez, 34m de lire :D Cel putin asa am gasit informatia. Undeva pe la 50.

 

 

red&blue_boy06.06.2013 19:57

Asa, chiar vream apoi sa editez mesajul, sa te intreb daca nu e vorba de lire. :)

Arsenal1886Steaua194706.06.2013 20:34

A dat City ceva cascaval pentru Fernandinho. Nu prea am avut ocazia sa-l urmaresc. L-a urmarit cineva? Face banii astia sau iar au aruncat un sac de bani la gunoi seicii ? De 30 si ceva de milioane lire/euro poti sa iei super mijlocasi care joaca prin campionate mai tari.

Lorimer06.06.2013 20:41

Eu zic ca merita sa joace la City. Daca face sau nu banii nu mai conteaza pentru ca aia de la City oricum se pare ca au destui....conteaza sa faca el treaba.

 

Ce-i drept, cel mai mult de la Sahtior mi-a placut Willian.

Ronnie06.06.2013 20:45

Problema la City mi se pare ca sunt benzile. N-am mai vazut nimic despre Navas daca a mai semnat sau nu. Eu zic ca le trebuie si pe stanga unul. Nasri se chinuie daca nu e in centru, degeaba tot a fost fortat acolo. Cu 50m eu zic ca-l cumparai pe Ribery.

 

Nu l-am urmarit pe Fernandinho decat in 2-3 meciuri de UCL si-n rezumate. Si din ce-am vazut e mijlocas central, exact profilul lui Yaya Toure. Cam mult, totusi.

Lorimer06.06.2013 20:47

Eu nu cred ca ei au un buget anume...la ei treaba consta ca jucatorul sa mearga, ca au adus destui care au dezamagit. E bine ca a venit Pellegrini.

Arsenal1886Steaua194707.06.2013 08:02

Arsenal chief executive Ivan Gazidis insists his club have the financial firepower to sign a player of Wayne Rooney's stature, hinting the Gunners are finally willing to revamp their much-maligned wage structure this summer.

 

 

Vreau sa vad fapte !

 

Adrian07.06.2013 08:27

E bun Rooney dar pentru o echipa ca Arsenal ar fi cel mai bun Huntelaar. Pacat ca nu sar pe el!

Arsenal1886Steaua194707.06.2013 08:52

Oricum nu cred ca vine la Arsenal. Pentru mine ar fi o mare surpriza sa vina.

 

 

Au aparut zvonuri cum ca Arsenal a activat clauza lui Fellaini care ar fi 22 milioane de lire sterline.

«1373839404147»