Eu stiam ca Barcelona e interesata de Silva, Hummels sau Marquinos. In aceasta ordine. Problema lor este ca au cheltuit cam tot bugetul de transferuri pe Neymar si acum asteapta sa vanda niste jucatori ca sa cumpere un fundas. Si vor vinde. David Villa, Sanchez, Song, Fabregas. Cam de astia se incearca sa se scape.
Azi primim o veste bune. Rooney ar putea ramane la United cu conditia sa fie folosit de acum atacant central, adica unde se simte cel mai bine. De altfel, asta era si marea lui nemultumire, in ultimul an mosul si-a cam batut joc de el, a incercat sa-i faca loc si lui Hernandez in atac. Asta ar fi cel mai bun transfer pentru United.
+ C. Ronaldo la United nu mai pare chiar un vis. Am inteles ca Manchester ar baga cam 65m maxim pentru transfer, restul de bani venind de la firma de echipament Nike.
