FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galetusa adversarilor..

«123458»
bobby_ecko8313.03.2006 12:16
Pt noi 0-0 e rusinos..pentru voi 0-3 e normal.

 

Si 0-0 nu-i ca 0-3 nici iarna nu-i ca vara.

 

Elementar dragul meu bobby.

 

Armanovici,fiecare echipa trece prin momente grele!

Ce s-a intamplat in pauza competitionala la echipa Dinamo e greu de imaginat pentru un suporter(nu conteaza cu cine tine).Cert e un lucru:toate scandalurile de la nivelul administrativ si-au lasat amprenta pe moralul jucatorilor,ca sa nu mai vorbesc de aducerea unui cuplu celebru Marin-Dinu,un cuplu de talie europeana,cu mentalitate occidentala.

Pe de-o parte stau si ma gandesc ca e normal ceea ce se intampla pe acest forum(ma refer la caterincile obisnuite ale stelistilor indreptate spre noi,dinamovistii)

Daca situatia era inversa si noi probabil faceam "sto-uri" de slabiciunile adversarului,de perioada proasta a acestuia etc.

Va dau un sfat insa:asteptati sa se termine si urmatoare etapa pana sa mai faceti bascalie,sau cel mai bine asteptati pana cand Steaua se va distanta la 20 de pt de Dinamo,ca sa fiti sigur ca ati scapat in campioni,moment in care cu adevarat veti putea lua la misto pe toata lumea!

Multumesc!

Motanu D15.03.2006 11:10

Regrete eterne

 

 

 

Astazi 11 Martie 2006, o istorie, un palmares, un nume, un mit, au incetat sa mai existe!

 

Unsprezece necunoscuti au ingropat Dinamo cu o sapaliga.. Daca fotbalul romanesc isi permite acum luxul sa renunte la echipa din Groapa, atunci asa sa fie…

 

Urmatorii:

 

Giovani Becali

Vasile Turcu

Esteban Vigo

Nicolae Badea, presedinte

Gigi Nețoiu, director general,

Cristi Borcea, director executiv,

Petre Buduru, manager sportiv.

Cornel Dinu, manager

Ion Marin, sapaliga

 

 

Sunt rugati sa pastreze un moment de reculegere. Sa-si incheie socotelile. Si sa plece. Ultimul sa stinga lumina…

 

Tot astazi 11 Martie 2006 aceasta rubrica se inchide. Nu a fost niciodata o rubrica de inmormantari si decese..

Motanu D15.03.2006 11:17

Dinamoprostia loveste din nou ! Sa speram ca omul se va tine de cuvant si isi va incheia rubrica, sursa mai degraba de bancuri...

Cateva constatari:

1.

Astazi 11 Martie 2006, o istorie, un palmares, un nume, un mit,  au incetat sa mai existe!

Au existat vreodata? :!: :?:

2.

Daca fotbalul romanesc isi permite acum luxul sa renunte la echipa din Groapa, atunci asa sa fie…

Da, isi permite !

3.

Tot astazi 11 Martie 2006 aceasta rubrica  se inchide. Nu a fost niciodata o  rubrica de inmormantari si decese..

Ba da, a fost. A inmormantat decenta si bunul simt si a ingropat limba romana !

4.

Odihneste-te in pace, maestre ! Si tu, si cainii tai !

armanovici23.03.2006 23:17
"Un bãrbat prezentabil, îmbrãcat elegant, în costum, cu pãrul tuns și dat cu gel, mirosind a parfum scump, dar care vorbea urît, era prost crescut și nu respecta pe nimeni. Un om needucat, lacom și arogant. Numele sãu: Borcea!". Caracterizarea îi aparține impresarului saudit Al Mukairin.
armanovici23.03.2006 23:51

Steaua este fara indoiala victima propriei laudarosenii si plateste tribut acesteia cu toata opozitia isterico-dementa a liderilor ei. Incurajata de rezultatele europene, Steaua este insa complexata de rezultatele similare ale Rapidului si de afirmatiile care spun ca echipele eliminate de ele in UEFA au fost de fapt destul de slabe si care nu au jucat la potentialul maxim. Faptul ca Dinamo le cam scuipa seminte in cap in clasament iarasi ii aduce intr-o stare febrila, din care trecutul ne spune ca au calcat pe bec cu succes. Focusati recent mai mult pe adversare decat pe ei insisi, utilizand tactici diversioniste de intimidare si creare de false curente de opinii, ghencistii spera in pasi gresiti ai adversarelor lor pentru a se ridica. Au insa o problema mare, psihica, ce se numeste in termeni medicali "Complexul Lia Manoliu". Inca n-au reusit sa inscrie pe acel stadion in acest retur,fapt care le sporeste nevoia de Rudotel exponential. Punctele slabe ale Stelei sunt insa subtirimea lotului si Olaroiu, despre care nu se stie inca daca e antrenor mare sau tzeapa. Raman periculosi mai ales prin jocurile de culise si manevrele murdare la care suntem siguri ca se vor deda, debutul mizeriilor fiind consemnat chiar saptamana aceasta

 

Frustrarea doare.

 

Obisnuiti cu faptul ca adversarii lor se menajeaza in campionat,cateii cred ca acelasi lucru se intampla si in Europa cu adversarii Stelei si Rapidului.

 

trecutul ne spune ca au calcat pe bec cu succes.

 

Serios?nu glumesti?...23>18

 

 

Discoprostus-dinamomafia.net

SSK24.03.2006 01:01

Da, e hilar articolul de pe dinamoprostia 8) Urmareste de fapt un fel de "ridic-o pe Poli, doar s-or supara stelistii". Infantilism sub pretentie de obiectivitate.

 

Dar ca gluma, merita citit :)

strezahuzum24.03.2006 11:59

N-am ce face pe moment la birou, hai sa ma distrez cu cele scrise de domnul discobolus.

Pentru inceput, voi incerca sa pastrez un ton decent, spre a ma distanta de nivelul "dupa blocuri", promovat din cate vad de dinamoprostia, unde la fiecare 5 cuvinte, 2 sunt .... Steaua, etc.

 

Steaua este fara indoiala victima propriei laudarosenii si plateste tribut acesteia cu toata opozitia isterico-dementa a liderilor ei.

 

:lol: :lol: Prima oara cand aud ca Steaua e victima. De obicei ni se rezerva rolul de "cei mai rai dintre cei rai".

 

In privinta laudaroseniei, nu stiu ce sa zic. Poate ar trebui sa comparam declaratiile clubului care a batut pe Betis Sevilla sau Lens si declara ca vrea titlul, cu cele ale echipei care o incaseaza cu 3-0 acasa cu Otelul ( locul 15 :lol: ), iar dupa o victorie cu 2-0 cu Pandurii Tg Jiu se si vede in grupele "Sampion Lig".

 

Incurajata de rezultatele europene, Steaua este insa complexata de rezultatele similare ale Rapidului si de afirmatiile care spun ca echipele eliminate de ele in UEFA au fost de fapt destul de slabe si care nu au jucat la potentialul maxim.

 

Complexati ?? Amice, echipa asta juca si anul trecut in primavara europeana, moment in care Rapid si Dinamo se uitau linistite la televizor.

In afara de asta ( a nu se intelege ca vreau sa micsorez performantele Rapidului, mai spun inca o data bravo Rapid ), trupa lui Lucescu-junior a avut si ea momente mai slabe ( 2-1 cu Sttutgart, 3-1 cu Hamburg, 1-1 cu Skopje ). Iar despre afirmatia ca echipele eliminate au fost slabe ... no comment. Ce sa mai zica atunci Dinamo, care a fost lasata acasa de egalul cu Heerenveen ( echipa slaba, nu ? ) sau batuta de Levsky ? A, Sampdoria nu-i Juventus. Nici Lens nu e Lyon, Hertha nu e Bayern Munchen, Heerenven nu-i Feyenoord sau Ajax, nici Betis nu e Barcelona. N-a zis nimeni ca sunt "cei mai tari". Dar a nega ca raman totusi echipe bune, echipe care inseamna ceva in campionatele lor ... inseamna sa negi realitatea, dovada doar de ura si fanatism orb. Aici logica si bunul-simt nu au cum sa triumfe, bineinteles.

 

Faptul ca Dinamo le cam scuipa seminte in cap in clasament iarasi ii aduce intr-o stare febrila, din care trecutul ne spune ca au calcat pe bec cu succes.

 

Foarte frumoasa exprimarea "le scuipa seminte in cap". Asa arata deci idealul in viziune tip Dinamo ... sa scuipi seminte in capul altora. No more comments.

 

Punctele slabe ale Stelei sunt insa subtirimea lotului si Olaroiu, despre care nu se stie inca daca e antrenor mare sau tzeapa.

 

Unica fraza cat de cat corecta si normala.

 

Raman periculosi mai ales prin jocurile de culise si manevrele murdare la care suntem siguri ca se vor deda, debutul mizeriilor fiind consemnat chiar saptamana aceasta

 

Afirmatii lipsite de orice dovada, insulte gratuite, cu atat mai ridicole cu cat ele vin din partea suporterilor echipei cunoscute ca favorita a arbitrilor de vreo 3 ani incoace. Plus ca respectiva echipa are ca antrenor pe Ion Marin ... autorul celebrei declaratii "Sigur ca am participar la reciprocitati".

 

I rest my case !

Motanu D27.03.2006 23:28

FOTBALUL PROPUS DE ZDIAUA postat de discobolus la 27.03

 

 

Daca cineva mai este nelamurit de unde vine mizeria fotbalului romanesc acum este clar, pentru toata lumea in afara de Tolontan, evident. Ceea ce s-a intamplat in week-end-ul trecut la Constanta este probabil de neimaginat intr-o lume civilizata dar perfect normala intr-un fotbal unde Steaua isi pune amprenta mizera si impute tot pe unde trece doar pentru a-si face loc necinstit pe soclul care crede ca ii apartine in exclusivitate. Constatam cu tristete ca, dupa Timisoara, si Constanta se pune voluntar pe lista prostituatelor lui Steaua, incercand sa ne opreasca prin orice mijloace, in teren dar mai ales in afara lui. Soarta a facut insa ca cei nemernici sa fie pedepsiti, Dinamo a triumfat cu toata opozitia baloasa si turbata a unor indivizi scabrosi gen Bosanceanu, Gurita sau Lungu.

 

Dar sa recapitulam, acum la rece ce s-a intamplat:

Apare MM si Argaseala acuzand Dinamo ca ar putea infiltra provocatori in galeria Stelei pentru a provoca incidente la meciul de Cupa UEFA, o minciuna pe care au mai folosit-o in mod las si altadata ca o scuza pentru a scapa de raspunderea faptelor necivilizatilor si rasistilor ei suporteri. Interventia este colaborata cu urletele lui Gigi Becali, acuzatii sesizate de clubul Dinamo insa nepedepsite de LPF, unde "spiritul stelist" este la el acasa. Apoi apare Bosanceanu, acest lingau ghencist, care iarasi arunca cu mizerii in toate partile, folosind si pe seful galeriei Farului, pe posturi de televiziune si radio. Se insinueaza aranjamente (a la Argaseala) blaturi cu jucatori, probleme de arbitraj si, poate cel mai important, INCITA LA URA ! Decorul este astfel realizat, urmeaza doar punerea in aplicare a detaliilor. Galeria lui Dinamo este asteptata, ca si in deplasarea de la Sofia, constantenii provocandu-i permanent sub privirile rabdatoare ale jandarmilor. Acestia intra pe rol in stadion iritand si ei, nelasand ca baietii sa isi puna steagurile pe gard, un gest inofensiv si perfect legal. Stadionul incepe sa fiarba, galeria lui Farul intrand si ea pe rol, scandand obscenitati si la randul lor incitand la violenta. Galeria lui Dinamo este evacuata din stadion, batuta mar desi nu mai era nevoie de asa ceva, filmata doar cand bataia s-a incheiat (!!!). Pe teren jucatorii Farului joaca teatru dezgustator, mimand lovituri, cazand dramatic pentru ca mai apoi sa milogeasca faulturi si cartonase de la arbitru. In tribuna se agreaza toate mizeriile verbale, inflamate de jucatorii prefacuti si milogi. Meciul se incheie, taranii urla, Dinamo este evacuata iarasi sub protectie din stadion. Intra LPF pe rol care isi freaca mainile de bucurie, Dinamo poate fi suspendata pe 2 etape, o decizie deloc nevinovata avand in vedere ca oitele spurkkate urmau sa ne faca neplacuta vizita pe 9 aprilie. Bosanceanu si Farul evident scapa basma curata, parte din regie evident. Scopul a fost indeplinit !

 

Inscenarea este mai mult decat clara si stilul este inconfundabil, A la Steaua !!! Spurkkatii incearca acum cu disperare sa pateze numele lui Dinamo crezand ca mizeria de pe stema lor va fi curatata in acest fel. Sunt folositi toti sclavii disponibili, inclusiv cei din presa scrisa si vorbita. Disperarea lor e maxima iar actiunile lor extreme. Mai conteaza ca-s lipsite de bun simt ? Sa-l intrebam insa pe Tolo, el are raspunsuri la toate, din cate se pare, mai putin cele care tin de cultura elementara. Si daca stam sa ne gandim, dupa mintea lui, ce-i ala bun simt ? Iti aduce el ceva bani ? O lae, asa ca la gunoi cu el. Nu-i asa Tolo-boy ?

 

Suspendarea de 2 etape nu este deloc intamplatoare si probabil ca nu se va reveni asupra ei. Venea meciul cu jegurile ghenciste si mai marii clubului scabros se tem pe buna dreptate. Dupa cum ne-au dovedit-o anul trecut campionatul se castiga cu o serie necrutatoare de blaturi oribile pe care mass-media le acopera cu abilitate iar LPF si FRF fluiera discret a paguba. Anul acesta insa se pare ca este nevoie de mai mult iar ghencistii nu se dau la o parte la nimic. Conteaza ca Zdiaua strica cel mai frumos derby din fotbal ? Conteaza ca imput totul doar sa iasa ei in evidenta ? Daca este in avantajul lor evident ca nu. Ar raspandi si SIDA in Bucuresti daca ar fi siguri ca asta ii va scoate castigatori. Le va reusi marsavia ? Sa speram ca nu, eu fac parte din cei care cred ca dreptatea se va arata.

Motanu D27.03.2006 23:29

Aceleasi prositii, acelasi cretin. Citit si va faceti cruce fratilor...

armanovici28.03.2006 00:07

Paranoia e in floare...echipa nu joaca nimic,arbitrii trag cu ei,un clasic: "Hotul striga hotii"

 

Discobolus,esti incurabil!

SSK28.03.2006 00:16

Si totusi, discobolus are rolul lui : ma face totdeauna sa meditez la cat de distorsionat poate percepe realitatea o fiinta umana ca noi toti. Si ma intristez de fiecare data :?

Virgil28.03.2006 04:12

Nebun-nebun.Iremediabil pierdut.Dar scrie bine domnule.Are talent la scris.Daca ar fi fost de-al nostru l-as fi aplaudat.Dar fiindu-ne nemaipomenit de potrivnic,nu pot decat sa-l spurc si sa-i trag un picior in fund.Mars potaie,luate-ar gaia.

I.N.Money28.03.2006 10:08

Questia amuzanta este ca el chiar este ferm convins de ceea ce scrie.. :lol:

Stryker28.03.2006 10:22

Mda, tipul asta e un obisnuit al afirmatiilor de genul acesta, mereu are ceva de comentat impotriva Stelei, insa felul in care prezinta el faptele este unul total aiurea si partinitor,el nici macar nu este in stare sa pronunte corect "Steaua"...este ultra-subiectiv, cateodata penibil prin afirmatiile sale, nu merita bagat in seama, ci trimis la un psihiatru ceva, ca intradevar acest om sufera de paranoia.

 

Dinam0, asa echipa, asa suporteri...

strezahuzum28.03.2006 11:30

Individul are nevoie de un consult psihiatric. Urgent. Se vede paranoia la cel mai inalt grad. Toate echipele care joaca "pe bune" contra lui Dinamo sunt "sclavii" Stelei, toti arbitrii sunt contra lui Dinamo ( s-a vazut de la o posta cum au defavorizat potaile tolerandu-le 2 henturi clare :D:D ), of, of ... am vrea si noi sa fim "dezavantajati" asa cum au fost ei. Daca se sparge cauciucul de la autocar, probabil tot Steaua e de vina. Fiindca asa-zisa "galerie" a lor e plina de golani, scandalagii si batausi, jandarmii le aplica o corectie. Verdictul ? Conspiratie mega-galactica impotriva echipei mileniului, Dinamo. Steaua a complotat impreuna cu LPF, jandarmii, Securitatea, KGB, masonii si klingonienii. :D:D:D

Recoba28.03.2006 14:46

e incredibil adevarat de nu :) asa cretinitate si puerilitate si mai ales un super subiectivism nu am ami vazut in viata mea :lol: omul asta ,adik nu om , cainele asta spurcat provoaca rusine si cainilor :lol: merita asa calcat pe cap un pik sa i limpezim mintea :lol:

armanovici28.03.2006 17:53

Sa nu ne bucuram pentru suporterii batuti la Constanta...Doar inconstientii pot sa se bucure de asa ceva...a fost un abuz al jandarmilor,nu e posibil sa nenorocesti in asa hal oamenii!

bobby_ecko8330.03.2006 15:24

Armanovici pare sa fie singurul individ cu capul pe umeri de pe aici,restul sunteti obsedati de 2 culori!

La ce draq va bucurati de abuzurile jandarmeriei asupra suporterilor (nu conteaza culorile) cand si voi puteti fi in aceeasi situatie.Sa vina un tzaran cu 4 clase imbracat in uniforma bleu-Marin,si doar ca are "pulan" in mana ti se crede superior.

Ia o teava in gura de la noi,suporterii!

redandblue30.03.2006 15:34

se pare ca v-au cam speriat jandarmii...saraci catelusi...da cind vin ei morti de beti si fac scandal tot jandarmii is de vina?

Motanu D30.03.2006 17:04
Armanovici pare sa fie singurul individ cu capul pe umeri de pe aici,restul sunteti obsedati de 2 culori!

La ce draq va bucurati de abuzurile jandarmeriei asupra suporterilor (nu conteaza culorile) cand si voi puteti fi in aceeasi situatie.Sa vina un tzaran cu 4 clase imbracat in uniforma bleu-Marin,si doar ca are "pulan" in mana ti se crede superior.

Ia o teava in gura de la noi,suporterii!

 

Cum naiba omule ca toata jandarmeria din tara au ceva cu voi ?! Toti sunt tarani si cretini ?!

Si jandarmii din bulgaria erau stelisti, prosti sau mana in mana cu jandarmeria noastra ?!

Nu le tin partea la jandarmi, nu ma bucur ca v-au batut jandarmii - e inuman -, dar sa nu vii aici sa ne zici ca dinamovistii sunt batuti din senin de jandrmi. Pentru ca nu e asa.

Pe unde va duceti faceti numai scandal. Asa ca incidente ca cel de la Constanta se vor repeta. Si nu din vina "militiei".

Motanu D30.03.2006 21:20

http://www.dinamoprostia.net/news_dinamomani...rviciu_1219.php

 

Pentru amatorii de cretinitati !

Ce mai... avem presa, jandarmeria... Armata SUA, Nato, KGB-ul, Mafia si Divinitatea de partea noastra... Sau cel putin asa delireaza marele paranoic de pe dinamoprostia !

DTP-Ludacris30.03.2006 23:18
ne obijnuim cu greselile adversarilor cum si ei se obijnuiesc cu ale noastre...sunt sigur ca exista vreun jucator sau om din conducerea Stelei care a gresit cate ceva cand vorbea...ca tot omul...

perfecti...

 

mda..miam adus aminte de Claudiu Raducanu...el mai scotea "perle" din cand`n cand :lol: :lol:

bobby_ecko8331.03.2006 18:20

Cred ca devarul e undeva pe la mijloc!

As fi absurd sa spun ca in Bulgaria nu dinamovistii au fost de vina.Aici da,au dreptate!

In schimb la Constanta nu s-a aplicat aceeasi regula pentru ambele galerii.

Nu spun ca astia din PCH si Supras au fost mielusei,dar... parca mi s-a parut deplasat actiunea jandarmilor.

Acum voi puteti bineinteles sa imi spuneti ca's subiectiv dar as fi vrut macar 10% din masurile de securitate de la Rapid -Steaua si la Constanta si n-ar mai fi fost nimic!

SSK02.04.2006 20:05
... dar as fi vrut macar 10% din masurile  de securitate de la Rapid -Steaua si la Constanta si n-ar mai fi fost nimic!

 

Pai, daca vreo-data ( :roll: ) ajungeti si voi in sferturile unei cupe europene...

armanovici02.04.2006 21:27

Sa nu fim rai,au jucat si semifinale...dar cu mult timp in urma...Si atunci aveau jucatori,aveau valoare,aveau conducatori...acum au ipocriti si parveniti in conducere,indolenti in echipa platiti prea bine..cu o floare(a se citi Petre) nu se face primavara...

 

Sa nu exageram,doar din exces de zel...O sa ii umilim saptamana viitoare in groapa...sa nu vedem tot blaturi,ati facut gargara cu Iasiul:offside,blat,etc...pur si simplu a prins Iasiul o prima repriza mai slaba :"noroc cu Barcauan care a fost cumparat".

 

In rest,totul se inscrie pe o traiectorie dorita de noi..vom fi din nou campioni,vom juca din nou o semifinala de cupa europeana si de ce nu,o finala!

 

Aveti rabdare...lasati catelusii sa scheaune in liniste,fiti putin mai obiectivi!

 

e doar o rugaminte.

«123458»