N-am ce face pe moment la birou, hai sa ma distrez cu cele scrise de domnul discobolus.
Pentru inceput, voi incerca sa pastrez un ton decent, spre a ma distanta de nivelul "dupa blocuri", promovat din cate vad de dinamoprostia, unde la fiecare 5 cuvinte, 2 sunt .... Steaua, etc.
Steaua este fara indoiala victima propriei laudarosenii si plateste tribut acesteia cu toata opozitia isterico-dementa a liderilor ei.
:lol: :lol: Prima oara cand aud ca Steaua e victima. De obicei ni se rezerva rolul de "cei mai rai dintre cei rai".
In privinta laudaroseniei, nu stiu ce sa zic. Poate ar trebui sa comparam declaratiile clubului care a batut pe Betis Sevilla sau Lens si declara ca vrea titlul, cu cele ale echipei care o incaseaza cu 3-0 acasa cu Otelul ( locul 15 :lol: ), iar dupa o victorie cu 2-0 cu Pandurii Tg Jiu se si vede in grupele "Sampion Lig".
Incurajata de rezultatele europene, Steaua este insa complexata de rezultatele similare ale Rapidului si de afirmatiile care spun ca echipele eliminate de ele in UEFA au fost de fapt destul de slabe si care nu au jucat la potentialul maxim.
Complexati ?? Amice, echipa asta juca si anul trecut in primavara europeana, moment in care Rapid si Dinamo se uitau linistite la televizor.
In afara de asta ( a nu se intelege ca vreau sa micsorez performantele Rapidului, mai spun inca o data bravo Rapid ), trupa lui Lucescu-junior a avut si ea momente mai slabe ( 2-1 cu Sttutgart, 3-1 cu Hamburg, 1-1 cu Skopje ). Iar despre afirmatia ca echipele eliminate au fost slabe ... no comment. Ce sa mai zica atunci Dinamo, care a fost lasata acasa de egalul cu Heerenveen ( echipa slaba, nu ? ) sau batuta de Levsky ? A, Sampdoria nu-i Juventus. Nici Lens nu e Lyon, Hertha nu e Bayern Munchen, Heerenven nu-i Feyenoord sau Ajax, nici Betis nu e Barcelona. N-a zis nimeni ca sunt "cei mai tari". Dar a nega ca raman totusi echipe bune, echipe care inseamna ceva in campionatele lor ... inseamna sa negi realitatea, dovada doar de ura si fanatism orb. Aici logica si bunul-simt nu au cum sa triumfe, bineinteles.
Faptul ca Dinamo le cam scuipa seminte in cap in clasament iarasi ii aduce intr-o stare febrila, din care trecutul ne spune ca au calcat pe bec cu succes.
Foarte frumoasa exprimarea "le scuipa seminte in cap". Asa arata deci idealul in viziune tip Dinamo ... sa scuipi seminte in capul altora. No more comments.
Punctele slabe ale Stelei sunt insa subtirimea lotului si Olaroiu, despre care nu se stie inca daca e antrenor mare sau tzeapa.
Unica fraza cat de cat corecta si normala.
Raman periculosi mai ales prin jocurile de culise si manevrele murdare la care suntem siguri ca se vor deda, debutul mizeriilor fiind consemnat chiar saptamana aceasta
Afirmatii lipsite de orice dovada, insulte gratuite, cu atat mai ridicole cu cat ele vin din partea suporterilor echipei cunoscute ca favorita a arbitrilor de vreo 3 ani incoace. Plus ca respectiva echipa are ca antrenor pe Ion Marin ... autorul celebrei declaratii "Sigur ca am participar la reciprocitati".
I rest my case !