si iata si prima reactie a presei... NOTA 20+ pentru articol:
"Olãroiu, domnul zero
Daniel Nanu
Remiza albã înregistratã asearã contra Argeșului, reprezintã al treilea meci consecutiv în care Steaua lui Olãroiu nu marcheazã
Vremea imposibilã, dar și cele douã meciuri negre din Cupa UEFA "izbutite" de Steaua pe fostul "23 August", au gonit fanii roș-albaștrilor de pe stadion. Doar vreo 2.500 de curajoși au luat asearã în piept frigul și ploaia care biciuia în rafale.
Mai era ceva. Etapa inauguralã a returului fusese catastrofalã pentru granzi. Dinamo - Oțelul 0-3, Rapid - FC Vaslui 1-1. "N-om pãți și noi la fel?", devenea o întrebare care se cuibãrea parșiv în mintea oricãrui suporter stelist. Condiții erau. Steaua întîlnea una dintre echipele rele ale campionatului, o echipã, FC Argeș, și un antrenor, Sorin Cîrțu, în fața cãrora niciodatã nu-ți permiți sã joci cu zîmbetul pe buze.
Primele 45 de minute au trecut greu. Pentru toatã lumea, mai puțin, bineînțeles, delegația piteșteanã cãreia becurile tabelei, încremenite la 0-0, îi zîmbeau frumos. Fusese o reprizã în care dintre cei 20 de jucãtori de cîmp niciunul nu se încumetase sã tragã pe poartã. Jocul Stelei? La fel de rînced precum cele din meciurile cu Heerenveen și Betis, de pe aceeași arenã. Una blestematã zic mulți, dar parcã e prea de tot sã dai vina pe un stadion ca sã cauți explicații la evoluția invizibilã a echipei militare. Pe la jumãtatea reprizei, cameramanii au lãsat baltã plictiseala oferitã de steliști și s-au bulucit la "oficiala", îndreptîndu-și atenția spre un oaspete prețios: Walter Zenga. Finalul primei pãrți a mai prins viațã, deși semiluftul lui Boștinã (42) și un șut cu tupeu al lui Negoițã (43) n-au reușit sã scoatã frigul din oase.
Repriza a doua a fost trasã la indigo. Steaua a forțat mai mult, dar în afarã de ploaia de centrãri pe care Guso a respins-o fãrã probleme, n-am vãzut nici o sclipire tacticã în jocul campioanei. Nici mãcar o scînteie. Boștinã a prins un șut mai acãtãrii (55), dar faza meciului i-a aparținut lui Oprița (74), care a trimis cu capul din mijlocul careului, iar mingea s-a dus în aut! Argeșul a tras cît a putut de 0-0, iar imaginea lui Bilașco, rãtãcit în jumãtatea Stelei, precum un turist în deșert, e elocventã.
Așa s-a scris povestea celui de-al doilea 0-0 mîzgãlit de Steaua lui Olãroiu pe cel mai mare stadion. A doua remizã albã, dupã cea cu Betis, șia treia partidã, socotind și returul cu Heerenveen, în care steliștii nu marcheazã. Cine zicea cã Olãroiu e antrenor defensiv?" sursa GSP...