FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in iarna 2010-2011

«12324252627»
red&blue_boy21.02.2011 16:45

Vine Maicon !!!!!!!!

 

Karim ala nu vine ca e prea mica echipa Steaua pentru el.Da-te...Esti praf!!!Habar nu ai ce club puternic a facut si va face ne-a Jiji !!!

doar un fan21.02.2011 17:32

IMPAS din nou la Maicon :bananadance:

optarul21.02.2011 18:18

stiti bancul cu Maicon?

 

mai conteaza?

Dextter21.02.2011 19:04

OFICIAL! Maicon s-a inteles cu Steaua! Oierul: "Gata cu transferurile, nu mai luam pe

 

"Da, am rezolvat transferul lui Maicon. Vine pentru 4 luni pana in vara si daca ii convine il tinem definitiv cu o clauza de transfer de 800.000 de euro. Are calitati extraordinare!Gata cu transferurile, nu mai luam pe nimeni" a declarat Ciobanul la Sport.ro.

 

"Pe Maicon cel de la Inter nu putem sa-l luam! Eu nu-l cunosc foarte vine pe acest jucator. Eu sper ca daca va veni la Steaua sa ajute echipa. Va fi un retur de foc si avem nevoie de el!" a declarat Duckadam la Sport.ro

 

Maicon Pereira de Oliveira are 22 de ani si joaca la Volyn Lutsk din 2009. In acest sezon, a marcat doar doua goluri.

 

Fisa ADN a jucatorului:

 

Prenume Maicon

Nume Pereira de Oliveira

Nationalitate Brarazilian

Data nasterii 8 Mai 1988

Varsta 22

Tara de orgine Brazilia

Pozitie Atacant

Inaltime 185 cm

Greutate 78 kg

 

sursa: sport.ro

 

PS: pana nu il vad ce stie no pot fi multumit de transfer,acolo poate a reusit sa dea asa putine goluri pentru ca poate nu a fost folosit de multe ori si a fost mai mult rezerva sau nu s-a adaptat oricum,Welcome la Steaua.

doar un fan21.02.2011 19:22

O fi ruda cu Eric?

Stryker21.02.2011 20:57

deci e un Maicon la Inter, un Maicon la Porto, un Maicon la Lokomotiv Moscova si mai nou este unul si la Steaua

 

din cate vad este un produs al clubului Flamengo insa nu a apucat sa joace decat pentru echipa a doua a clubului brazilian ... oricum la ce nivel este in campionatul autohton, nu vad de ce baiatul acesta nu s-ar putea descurca la fel de bine ca Bilasco

 

ce e curios este cum de au dat 200.000 pe el pentru doar 4 luni plus salariul, in timp ce lui Kapetanos, i-au refuzat sa-i prelungeasca contractul cu inca un an, cand era vorba de o suma asemanatoare ...

MoWeed21.02.2011 21:12
deci e un Maicon la Inter, un Maicon la Porto, un Maicon la Lokomotiv Moscova si mai nou este unul si la Steaua

Si eu care credeam ca e vorba de Maicon de la Inter. Mi-ai stricat seara :(

Robert Aeroth21.02.2011 21:12
deci e un Maicon la Inter, un Maicon la Porto, un Maicon la Lokomotiv Moscova si mai nou este unul si la Steaua

 

din cate vad este un produs al clubului Flamengo insa nu a apucat sa joace decat pentru echipa a doua a clubului brazilian ... oricum la ce nivel este in campionatul autohton, nu vad de ce baiatul acesta nu s-ar putea descurca la fel de bine ca Bilasco

 

ce e curios este cum de au dat 200.000 pe el pentru doar 4 luni plus salariul, in timp ce lui Kapetanos, i-au refuzat sa-i prelungeasca contractul cu inca un an, cand era vorba de o suma asemanatoare ...

 

ciobanu e un geniu neinteles nu stiai?:))))

Dextter21.02.2011 21:14

n-are ciobanu bani de maicon de la inter :)) =))

red&blue_boy21.02.2011 21:37

Crezi tu,daca ne-a Jiji vrea ii aduce pe toti Maiconii aia !!! :D

ebonyc21.02.2011 21:50
OFICIAL! Maicon s-a inteles cu Steaua! Oierul: "Gata cu transferurile, nu mai luam pe

 

 

Nationalitate Brarazilian

D

Asa era si pe sport.ro, "Brarazilian"? Un jucator din Brarazilia. Auzim lucruri noi la sport.ro. Oare ii fugareste cineva prin studio sa scrie articolele de fac atatea si atatea greseli minore incat toate astea adunate te fac sa nu mai intrii niciodata pe un site de amatori?

 

ady.fcsb21.02.2011 21:53

Ba are dar Banel nu poate da randament maxim alaturi de Maicon.

gio_stgloria21.02.2011 22:44

Inca un jucator adus doar ca sa nu zicem ca la Steaua nu se fac transferuri atunci cand e nevoie.

Le reseau pansant22.02.2011 06:39

am si eu o intrebare, la noi cat naiba tine perioada asta de transferuri ca din noiembrie dracu nu se mai sfarseste.

 

Prin 98, 99 nu exista perioada de transferari in iarna, si cu nea mitica e un geniu a venit el cu solutia, "a luat " exemplu italian si in 99 sau 2000 a introdus o perioada de "mini-mercato" de 2 saptamani care in spatiul mioritic s-a dilatat la 2 luni.

 

Cum spunea si streza, in 2,3 ani o sa avem perioade de transferari si in pauza dintre reprize, sau mai stii intre un offside si o lovitura libera sau corner.

 

 

Uite asa se duce in ma-sa fotbalul nostru ca se schimba echipele intre tur si retur de nici dracu nu mai intelege, vin jucatorii neantrenati, care nu se acomodeaza, terminati retransformati in vedete si in final se ajunge la o varza mioritica.

aristica22.02.2011 07:04

La noi e pana la 23.02.2011. In Liga lui mitica, azi si maine sigur vor mai semna multe "vedete" de prin America de Sud sau Africa.

mountytoma22.02.2011 08:13

cum adica nu mai ia pe nimeni? mai gaseste mitza un prazilian, un prazar, o cioara, ceva ceva sa-i mai iasa si lui de-o ciorba macar

 

toate "transferurile" la un loc nu fac nici cat stangul lui Kapetanos sau macar cat sireturile lui Bogdan Stancu.

 

se plangea boul ca are lotul prea numeros, asa ca a mai adus cativa jucatori de umplutura.

 

abia acum ii va fi greu lui Lacatus. va trebui sa ceara derogare la Liga, pentru ca echipa lui sa joace in 14, ca doar asa va putea sa respecte ordinele maimutei si sa bage titulari toti protejatii stanei.

 

nu zic ca maicon asta nu ar putea fi fotbalist bun. insa are nevoie de antrenor bun si de atmosfera propice performantei. ceea ce aici nu e cazul atata timp cat Steaua e condusa de o maimuta...

Dragoshel22.02.2011 09:24

nu stiu la ce va asteptati sa arate jucatorii adusi atata timp cat ei au fost luati liberi de contract... daca erau doriti ramaneau la echipele de la care au plecat... ramane doar sa speram ca va "explda" vreunul dintre ei sa prinda cateva meciuri bune.

Alex88pl22.02.2011 10:12

ce-as rade sa se rupa si asta la primele antrenamente

DanStan22.02.2011 12:01

Deci clubul n-are bani pentru Kapetanos, dar are bani pentru a imprumuta un jucator care a frecat banca de rezerve la o echipa de mana a doua din Ucraina. Mai tare e ca toata treaba e prezentata ca fiind "transfer", cand de fapt e imprumut. Brazilianu' e in continuare jucatorul ucrainienilor. FC Ste ... pardon, Pipera, plateste 200.000 pentru patru luni in schimbul unui jucator pe care nici n-ar putea sa-l vanda pe bani multi daca ar fi valoros.

bijoux_bz22.02.2011 13:01

Traiasca Mache si recomandarea lui.. Ar trebui sa fim fericiti ca-l avem printre noi, in staff-ul echipei. Stati linistiti si nu va mai faceti probleme: se anunta un viitor iluminat.

 

PROTESTATI !!!

NU MAI MERGETI LA MECIURI !!!

BOICOTATI ECHIPA, CONDUCATORII, PE TOTI CARE NU SUNT DEMNI DE A PURTA LA PIEPT CULORILE ROS-ALBASTRE !!!

 

pcsbb22.02.2011 15:43
deci e un Maicon la Inter, un Maicon la Porto, un Maicon la Lokomotiv Moscova si mai nou este unul si la Steaua

 

Maicon de la Inter e de mana 1, ala de la Porto de mana a-2-a, ala de la Rapid Moscova de mana a-3-a, inseamna ca asta de la noi e de mana a-4-a.

gio_stgloria22.02.2011 16:15

Steaua a ratat un mare jucator: Ronny

 

Formatia din Ghencea l-a dorit pe Ronny in urma cu doi ani. Pe atunci, brazilianul in varsta de 24 de ani juca la Sporting Lisabona, grupare care accepta sa il imprumute gratis in Ghencea.

 

Salariul cerut de Ronny, de aproximativ 200 de mii de euro pe sezon, a fost considerat insa prea mare de sefii Stelei, care au preferat sa mearga in continuare pe mana veteranului Petre Marin, decat sa aduca un jucator de valoare.

 

Ronny a ajuns in cele din urma Uniao Leiria, tot sub forma de imprumut, si a fost remarcat de sefii celor de la Hertha Berlin, care l-au cumparat in vara anului trecut.

 

Brazilianul a fost o adevarata lovitura pentru Hertha, reusind sa se impuna rapid in primul 11. Ronny impresioneaza in special prin jocul ofensiv, avand in acest sezon doua goluri si cinci assist-uri. Ultima pasa de gol a fost chiar in meciul de luni seara, cu formatia lui Emil Jula, Energie Cottbus (2-2).

 

Are un sut letal

Cel mai interesant lucru cunoscut despre Ronny este forta sutului. Ronny a fost comparat adesea cu Roberto Carlos, dupa ce la finalul lui 2006 i-a dat un gol de poveste actualului portar de la Poli Timisoara, Pedro Taborda. Sutul din lovitura libera a atins viteza incredibila de 210.9 km/h!

 

N-a fost Ronny, a venit parcangiul Tininho

La sase luni dupa ce a ratat transferul lui Ronny, Steaua a adus un alt fundas stanga din campionatul Portugaliei. Tininho, fost parcangiu la barul lui Luis Figo, a lasat viata de noapte din Lisabona pentru un contract la Steaua.

 

Marius Ianuli, poreclit Mache, il remarcase pe Internet si i-a oferit un contract, insa aventura sa in Ghencea a durat doar sase luni. Tininho a prins doar un meci la prima echipa si nu a rupt gura targului.

 

Dupa plecarea de la Steaua, Tininho a asteptat inca sase luni sa isi gaseasca un contract. A ajuns la Leixoes, in Portugalia, pentru care nu a debutat nici pana in ziua de azi.

 

 

Onlinesport

ady.fcsb22.02.2011 16:23

Ronny nu era lafel de credincios ca Tininho. :sleep:

gio_stgloria22.02.2011 16:29

curvasaraie !! (fmm de cioban)

ady.fcsb22.02.2011 16:47

A mers pe mana lu' Mache :)).Mache l-a remarcat pe internet .. geniala fraza asta.Sunt curios daca apare filmulete cu super executiile lui Tininho pe site-urile porno pe care le viziteaza Marius :)) .

«12324252627»