FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in iarna 2010-2011

«124252627»
gio_stgloria22.02.2011 16:58

@ady

 

MAnaCHE asa cum i-au spus unii pe la antena 1.

razvan2822.02.2011 18:08

Cred ca cat ii faceau buffering filmele porno lu Mache l-a vazut pe Tininho...

MoWeed22.02.2011 21:09

Sper ca nu ii era partener de conversatii lu Mache

razvan2823.02.2011 18:19

Handjob friends :))

ebonyc23.02.2011 19:15
Maicon de la Inter e de mana 1, ala de la Porto de mana a-2-a, ala de la Rapid Moscova de mana a-3-a, inseamna ca asta de la noi e de mana a-4-a.

 

Nu e de nicio mana, ca nu Mache la adus pe asta.

Ronnie23.02.2011 19:16

Perioada de transferuri in Liga 1 se incheie oficial in aceasta seara. Steaua a adus in aceasta iarna 6 jucatori: Nicolae Dica, Stanca, Iliev, Burdujan, Maicon si din vara, Gabi Matei. Singurul jucator pe care s-au platit bani a fost fundasul dreapta de la Pandurii, Matei (aprox. 600k). De cealalta parte, de la Steaua in aceasta iarna au plecat Bogdan Stancu (Galatasaray), Kapetanos (liber de contract, ulterior la CFR Cluj), Abrudan (U. Cluj), Zapata (Glatasaray), Anghelov (Anorthosis) si Fl.Matei (liber de contract). In total, Steaua a incasat aprox. 3,5 milioane din aceste transferuri (aprox. 3,3m pe Stancu si 200k pe Abrudan).

 

Noii veniti:

 

1. Dica

Dica.jpg

 

2. Stanca

Razvan%20STANCA%20portar%20.jpg

 

3. Iliev

iliev.jpg

 

4. Burdujan

burdujan.jpg

 

5. Maicon

maicon.jpg

 

6. Gabi Matei

Gabi-matei.jpg

pytycrys23.02.2011 19:27

Dumnezeu sa ma ierte, ce urechi are Maicon asta..

razvan2823.02.2011 19:35

O sa auda mai bine criticile patronului dupa 3 meciuri...

mountytoma24.02.2011 14:11

maicon eu sper sa aiba dotare buna, pe masura renumelui negrilor, sa-l vedem pe Jiji si mai cracanat!

 

oricum, de cand s-au inmultit negrii la echipa, doamna Oierul vrea sa vina la meci!

razvan2826.02.2011 19:29

He he ce stii tu ce e in capul ei :))

blindica27.02.2011 09:39

Kounta Diop Faye, nascut pe 21 decembrie 1992 in Thies, ce poate evolua ca mijlocaș ofensiv sau atacant. (Prosport)

 

Avem si un ''Adebayor'' acum. :blink:

 

Ronnie27.02.2011 09:42

Untitledas.jpg

 

Are asta 18 ani cum am 40 :D

zloty27.02.2011 11:54

E amuzant daca are mai mult de 18 ani si a mintit sa para mai tanar :)) pai ba aici ai venit in Romania ,daca esti tanar nici o sansa nu ai sa joci :)) mai bine mintea ca avea 30 ca avea sanse mai multe :))))))

SuperstaR1827.02.2011 12:09
E amuzant daca are mai mult de 18 ani si a mintit sa para mai tanar :)) pai ba aici ai venit in Romania ,daca esti tanar nici o sansa nu ai sa joci :)) mai bine mintea ca avea 30 ca avea sanse mai multe :)) ))))

 

buna asta :)))))

 

 

Dar unde sunt atacantii aia eschimosi si neozelandezi de 10 milioane de euro pe care ii lauda gigica la fiecare perioada de transferuri?

 

 

razvan2827.02.2011 12:48

Au ramas la echipele alea mai slabe unde joaca , au zis ca nu se simt inca destul de onorati ca sa aiba un asemenea patron...doar David Villa a zis ca daca ca reusi sa mai castige ceva in urmatorii ani va veni la Steaua si va porni de jos pentru a fii titular in fata lui Surdu :D

red&blue_boy27.02.2011 15:02

Bine-ar fi sa fie ceva de el,dar in Romania,mai ales la Steaua,nu prea da bine sa fi tanar si de persepctiva...Naiba stie ,dar nu prea arata de 18 ani.

 

E amuzant daca are mai mult de 18 ani si a mintit sa para mai tanar :)) pai ba aici ai venit in Romania ,daca esti tanar nici o sansa nu ai sa joci :)) mai bine mintea ca avea 30 ca avea sanse mai multe :)) ))))

:))

Steaua_joaka_tiki_taka04.03.2011 23:21

Am facut transferuri f bune in iarna asta in frunte cu Dicanio.Problema e ca in aparare avem prea multi fundasi prea buni si nu stiu cum or sa joace toti pana la urma.

Abia astept sa debuteze Maicon,cel ma tare transfer facut pana acum in Romania,international carioca. :steag_sah_mic:

ady.fcsb05.03.2011 01:29

Opriti invazia !!!

red&blue_boy05.03.2011 13:57
Abia astept sa debuteze Maicon,cel ma tare transfer facut pana acum in Romania,international carioca.

Si eu abia astept!!!Nu mai pot!

Am inteles ca e international marker,si nu carioca!

razvan2805.03.2011 18:56
Am facut transferuri f bune in iarna asta in frunte cu Dicanio.Problema e ca in aparare avem prea multi fundasi prea buni si nu stiu cum or sa joace toti pana la urma.

Abia astept sa debuteze Maicon,cel ma tare transfer facut pana acum in Romania,international carioca. :steag_sah_mic:

 

 

Vezi ca e super mega ultra giga extra fotbalist...stie sa dea cu piciorul in minge , sa alerge , sa dea cu capul...ce mai , atacant complet , noul Ibrahimovic

ady.fcsb05.03.2011 20:09

L-am mai auzit eu astazi pe unu in tramvai.Zicea ca i se pare bun rau Maicon ca e brazilian,arata bine la corp,negru si ca pare foarte tehnic :)) . Trist este ca vorbea serios.

greenyes05.03.2011 22:34
Si eu abia astept!!!Nu mai pot!

Am inteles ca e international marker,si nu carioca!

 

:))))))))

razvan2805.03.2011 22:43
L-am mai auzit eu astazi pe unu in tramvai.Zicea ca i se pare bun rau Maicon ca e brazilian,arata bine la corp,negru si ca pare foarte tehnic :)) . Trist este ca vorbea serios.

 

 

Sper ca te-ai prins ca eu ziceam la misto ?

ebonyc06.03.2011 01:23

Nu inteleg de ce e comparat Maicon cu Elton. Inteleg ca asta poate o fi pamant de flori, dar Elton cand a facut un meci prost ca sa fie catalogat petarda?

razvan2806.03.2011 16:22

Elton era tehnic , stia bine sa dribleze dar nu il ajuta deloc statura , nu era nici cat fanionul.

«124252627»