FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua in finala Cupei-Uefa?

«123458»
victor17.02.2006 12:44

pentru. Criss:

 

jucatorii sud-americani de oarecare nivel sunt adversari dificili in meciurile de calificare, atunci cand se concentreaza total. nu au poate rigoarea ceruta de o competitie de durata, dar in schimb au stiinta jocurilor cu miza si usurinta in a manevra mingea pe spatii inguste, ceea ce in situatii de presiune este un avantaj enorm. ei pot face relativ usor diferenta printr-o executie de exceptie si in 180 min. e greu sa mai recuperezi. eu zic ca Betis e o echipe foarte puternica, probabil de nivelul lui villareal. deja stacheta valorica e foarte sus.

 

sigur insa si Steaua are atuurile ei si suntem o nuca super-tare. daca cumva Betis ne va subestima s-ar putea sa aibe o mare surpriza.

Criss17.02.2006 12:46

Aceasta "calitate a exprimarii de un incontestabil nivel european" ne da dreptul sa credem ca putem bate o echipa de pe locul 16 din spania. Evident conteaza mult si sansa, publicul, gazonul, vremea etc., dar suntem mai buni ca ei, privind foarte realist datele care le avem despre ei.

Motanu D17.02.2006 12:50

jucatorii sud-americani de oarecare nivel sunt adversari dificili in meciurile de calificare, atunci cand se concentreaza total

 

Corect zis. Problema lor e tocmai faptul ca nu isi mentin concentrarea timp de 90/180 de minute. Cei care reusesc ajung fotbalisti de mare valoare. Cei care nu raman fotbalisti medii sau mediocrii. Cred ca Marcelinho de la Hertha e un bun exemplu in acest sens.

Betis e tare, dar fotbalsitii lor tind mai degraba spre Marcelinho decat spre... Ronaldinho de pilda.

victor17.02.2006 12:54

locul actual al lui Betis nu e relevant la modul absolut. e o echipa solida si cu traditie (detinatoarea la zi a cupei spaniei), iar campionatul este abia la jumatate. 3 victorii consecutive o urca pe Betis direct in lupta pentru. UEFA.

 

oricum faptul ca echipa e inca in afara locurilor europene ii va face pe "spanioli" si mai agresivi in jocul cu Steaua. pentru. ei situatia este de totul sau nimic!

 

dubla va fi infernala si ma bucur ca Steaua a revenit din nou in astfel de dispute europene ce se joaca cu cutitele pe masa. de aici incepe mare performanta!

Virgil17.02.2006 15:28

Voi contrazice pe oricine spune ca Betis este peste Steaua.Si nu numai de dragul de a o face,ci pentru ca evidenta o spune.

 

Chiar daca Betis a jucat in CL,acest lucru s-a datorat formei bune pe care a avut-o in sezonul trecut.Atunci era o echipa de top 5,acum e o echipa care se afla in preajma retrogradarii.Iar cine a vazut meciul ei cu AZ poate sa spuna ce fel de fotbal joaca.

 

Pentru a fi mai convingator,CSKA Moscova a castigat Cupa UEFA in sezonul trecut,iar in cel prezent a fost de rasul .urului.A batut-o si Dinamo si nici nu a ajuns in primavara.

 

In schimb Steaua,in actualul sezon a reusit cel putin un meci divin,din numeroasele meciuri fabuloase facute.Amintiti-va de meciul cu Lens.

Pentru mine Steaua e favorita in optimi indiferent ca adversara ii va fi AZ sau Betis.

I.N.Money17.02.2006 19:02

Cel mai bine e sa nu plecam favoriti in nici un meci si sa ne calificam,pentru ca atunci cand dai de un adversar oarecum mai slab se instaureaza o autorelaxare care nu ne e benefica...

Virgil18.02.2006 20:11

dsc030720sx.jpg

 

dsc030808nx.jpg[/img]

 

Real Betis Balompie a fost infiintata in 1907.La anul va sarbatori centenarul.

Stadion Manuel Ruiz de Lopera,inaugurat in 1929,capacitate 55.500 de spectatori(cam cat National al nostru),dimensiuni 107 x 64.

ultras200618.02.2006 21:04

aaaa

david_steaua200618.02.2006 22:59

meci greu cu Betis va spun eu ca astia sunt imprevizibili mai ales ca i-am urmarit in ultimu timp

n-or fi ei in cea mai buna forma da nici praf nu sunt

o sa avem o dubla mansa super grea :(

Bogdan4Steaua19.02.2006 00:11

Barcelona - Betis 3-0 in minutul 50.

 

Doua autogoluri semnate Melli. Poate avem si noi noroc cu acest Melli. Asta in cazul in care Alkmaar nu ne pregateste o surpriza in retur.

 

Later edit: Minutul 60: 4-0.

Motanu D19.02.2006 00:24

4-1. Barca are un noroc cum rar vezi. Numai sa nu se razbune in meciul cu Chelsea! :twisted: :twisted: :twisted:

Altfel cei de la Betis au cam fost jalnici: 2 autogoluri, un gol de portar, cateva ratari prin care l-au facut mare pe Valdes... Si nu e. Ca a luat un gol demn de portarii de la juniori.

Noroc cu Joaquin. Dar el e un om nu o echipa.

Asa sa joace Betis si cu noi !!!

Bogdan4Steaua19.02.2006 00:31

Da, asa este. Oricum meciul este foarte spectaculos.

Motanu D19.02.2006 00:34

Corect. Insa apararile si portarii au pus umarul la spectacol. Intr-un mod care insa nu place nici unui antrenor.

Ronaldinho e... Ronaldinho. El a cam facut diferenta. Dar la ce ajutor a primit de la adversari si Cristea putea sa para Ronaldinho daca era in locul sau !

Bogdan4Steaua19.02.2006 00:48

5-1 pentru Barcelona. Spectacolul continua. Gol Messi.

Motanu D19.02.2006 00:49

Melli loveste din nou! De data asta l-a facut mare si pe Messi.

Sa speram ca van Gaal nu va fi inspirat. Pentru ca in ritmul asta cred ca vom juca cu AZ.

Asta daca nu cumva arbitreaza maestrul Ivanov si in retur :twisted:

Motanu D19.02.2006 00:50

Mai lipseste sa mai dea si Valdes gol din actiune !

Bogdan4Steaua19.02.2006 00:55

S-a terminat 5-1. Situatia se complica din nou pentru Betis in campionat pentru ca se apropie iar de zona retrogradarii. Sa speram ca se vor axa doar pe campionat dupa ce vor elimina pe Alkmaar.

Motanu D19.02.2006 00:58

Dar oare ii vor elimina ?! Aceasta-i intrebarea !

Daca o tin tot asa nu trec de AZ si se duc in Liga a doua !

Bogdan4Steaua19.02.2006 11:32

Nici AZ nu e Barca. Daca Betis reuseste sa dea un gol in Olanda, Alkmaar trebuie sa inscrie de 4 ori pentru a merge mai departe.

Criss19.02.2006 12:13

5-1 hehe...se vad deja sferturile :mrgreen: :mrgreen:

victor20.02.2006 12:11

sincer mie mi-a placut meciul Barcelona - Betis. sigur fiin suporter blau-grana golurile m-au delectat.

 

orice s-ar zice insa Betis desi a pierdut categoric, in fata unei super echipe, a jucat consistent in camp. in mod normal, cu mai multa concentrare putea usor sa inscrie 3 goluri. combina lejer si nu pare a fi o problema sa ajunga in fata portii in situatii favorabile.

 

am mai spus-o: Betis e impanata de sudamericani si la meciurile duble, de care pe care, daca reusesc sa se concentreze sunt foarte dificil de batuti. au calitati dar le liseste continuitatea. nu as conta totusi pe lipsa de atentie a lui melli si in meciurile din UEFA. pana acum Betis a demonstrat in multe meciuri europene ca poate si sa inchida poarta. ma indoiesc ca greselile de sambata se vor repeta curand. sa speram ca oliveira si assuncao vor ramane accidentati si in urmatoarele saptamani. cu ei in teren situatia s-ar complica.

 

oricum Steaua azi se bate parte in parte cu orice echipa din Europa, asa ca sunt convins ca toti ar trebui sa se teama de noi. in fotbal insa norocul face parte si el din joc. dau ca ex. dubla cu rosenborg, cand cred ca obiectiv putem spune ca Steaua a punctat mai mult la exprimarea artistica si a lasat impresia echipei mai bune per total. rosenborg insa a speculat cateva momente de neatentie sau ghinion si asta a fost.

zubmitoascaz20.02.2006 16:52

Finala e de vis , dar dupa Betis cine urmeaza ? care e tragerea la sorti pentru semifinale si finala ca pe saitul UEFA nu mai da nimic :arrow: :twisted: :twisted: :twisted:

Criss20.02.2006 19:51

Dupa Betis, se face o noua tragere la sorti...

sorin_77721.02.2006 10:14

Tragere la sorti care ne poate aduce absolut orice adversar. Nu se mai tine cont de coeficient, de nimic.... Deci putem cadea si cu Rapid daca va fi cazul... :wink:

zapacita21.02.2006 12:33

100%

«123458»